Objavte lety za najlepšie ceny

Island Geysir

Najčastejšie otázky a odpovede Island Geysir


1. Čo je gejzír?
Gejzír je prírodná termálna prameňná voda, ktorá periodicky vybuchuje so silným výtryskom.

2. Kde sa nachádza Geysir na Islande?
Geysir sa nachádza v údolí Haukadalur v južnej časti Islandu.

3. Aká je história Geysiru?
Geysir je známy už od stredoveku, ale presný vznik a prvý popis jeho erupcií nie sú známe.

4. Aká je najväčšia erupcia Geysiru?
Najväčšia erupcia Geysiru sa odohrala v roku 1845, pričom výtrysk dosiahol výšku až 60 metrov.

5. Je Geysir stále aktívny?
Geysir už nie je tak aktívny ako v minulosti, ale stále občas vybuchuje.

6. Ako často Geysir vybuchuje?
Frekvencia erupcií Geysiru závisí od aktivity podzemných termálnych vôd, ale bežne sa odohrávajú aspoň niekoľko erupcií denne.

7. Je možné Geysir vidieť zblízka?
Áno, Geysir je prístupný pre návštevníkov a umožňuje im stáť pomerne blízko prirodzených termálnych erupcií.

8. Aké je najlepšie ročné obdobie na návštevu Geysiru?
Každé ročné obdobie má svoje čaro, avšak väčšina návštevníkov uprednostňuje letné mesiace (jún - august), keď je počasie miernejšie a cestovanie je pohodlnejšie.

9. Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú v blízkosti Geysiru?
V blízkosti Geysiru sa nachádza tiež známy vodopád Gullfoss a národný park Þingvellir.

10. Existuje nejaké pravidlo pre návštevníkov pri sledovaní Geysiru?
Áno, dôležité je dodržiavať pokyny a bezpečnostné pravidlá, ktoré sú uvedené na informačných tabuliach. Nie je vhodné sa približovať príliš blízko k Geysiru, kvôli možnému nebezpečiu.


Počasie Island Geysir


Island Geysir je známy turistický cieľ na Islande, ktorý sa nachádza v oblasti geotermálneho pola. Geysir je známy predovšetkým pre svoje gejzíry, ktoré sú jednými z najväčších a najmohutnejších na svete.

Počasie na Islande je veľmi premenlivé a závisí od mnohých faktorov. V oblasti Geysiru je zvyčajne chladnejšie ako na iných miestach na Islande, pretože sa nachádza v horskej oblasti so stálym prístupom k zrážkam a vetru.

Na Islande vládne drsné podnebie s dlhými zimami a krátkymi letami. Najvyššie teploty sa pohybujú okolo 15 stupňov Celzia a najnižšie okolo -3 stupňov Celzia počas zimy. Vzhľadom na svoju polohu blízko polárneho kruhu sa na Islande v zime vyskytuje veľmi málo svetla. V lete však slnko nikdy nezapadá a krajina sa premení na ružový svit.

Väčšina turistov navštívi Island v lete, keď sú teploty najvyššie a svetla v plnom prúde. Avšak aj v lete môže byť počasie na Islande nepredvídateľné a zrážky sú bežné. Kvôli tomu je dôležité sa obliekať do viacerých vrstiev a mať so sebou náhradné odevy.

Väčšina návštevníkov Geysiru si vyberá letnú sezónu a džungľuje to s davom turistov. Ak si však chcete užiť kúzlo Geysiru v pokoji, príďte sem v jeseni, keď môžete zažiť krásne pozorovanie farieb a pokojnejšie počasie.

Väčšina gejzírov v oblasti Geysir sa vyskytuje medzi júlom a augustom. Medzi najznámejšie gejzíry patrí Strokkur, ktorý každých 10 minút vystrelí vodu do výšky 15-20 metrov.

Pokiaľ hľadáte jedinečné prírodné krásy, Island Geysir je skvelým miestom pre vašu dovolenku. Uistite sa však, že sa dobre pripravíte na nezvyčajné počasie, aby ste mohli plne vychutnať výlet.


Ubytovanie Island Geysir


Islandia je bezpochyby jednou z najkrajších krajín na svete, ktorá láka návštevníkov svojou nezameniteľnou prírodou plnou sopečných útvarov, majestátnych vodopádov a unikátnych gejzírov. V rámci tejto ohromujúcej prírody sa nachádza aj úchvatný hotel s názvom Island Geysir, ktorý ponúka návštevníkom jedinečné a nezabudnuteľné zážitky.

Hotel Island Geysir je situovaný v údolí Haukadalur, kde sa nachádza najznámejší gejzír na Islande - Geysir. Gejzíry sú teplé pramene, ktoré vystrekujú horúcu vodu a paru do vzduchu, čo je skutočne fascinujúci pohľad. Táto lokalita je teda naprosto perfektná pre všetkých milovníkov prírodných zázrakov.

Samotný hotel ponúka skvelé ubytovanie, kde sa návštevníci môžu cítiť úplne ako doma. Sú k dispozícii krásne izby s moderným a elegantným nábytkom, ktoré sú zariadené v rustikálnom štýle, odrážajúcom okolitú prírodu. Väčšina izieb disponuje aj výhľadom na okolitú krajinu, čo je naozaj nezabudnuteľný pohľad každé ráno.

Okrem ubytovania môžu hostia využívať aj široké spektrum ďalších služieb, ktoré hotel poskytuje. K najpopulárnejším patria určite wellness centrum, kde si návštevníci môžu oddýchnuť a zrelaxovať po náročnom dni plnom objavovania okolitého prírodného bohatstva. Sú k dispozícii vnútorné bazény, sauny, parné kúpele a spa procedúry, ktoré zabezpečia, že sa hostia budú cítiť osviežení a odpočinutí.

Hotel Island Geysir si tiež zakladá na vynikajúcej gastronómii a ponúka svojim hosťom jedlá, ktoré sú pripravené z čerstvých miestnych surovín. Vo večerných hodinách môžu návštevníci navštíviť reštauráciu s výhľadom na gejzír Geysir, čo je samozrejme veľkým lákadlom.

Okrem samotného hotela je aj okolie Island Geysiru nesmierne atraktívne. K dispozícii sú rôzne túry a výlety po okolí, čo umožňuje hostom preskúmať a objaviť všetky úžasné prírodné pamiatky. Okolitá príroda ponúka množstvo turistických trás a cyklotrás, ktoré vedú cez sopečné útvary a k vodopádom.

Hotel Island Geysir je teda dokonalým miestom na pobyt pre všetkých, ktorí majú radi prírodu a túžia zažiť niečo neobyčajné. Svojím umiestnením s blízkosťou slávneho gejzíru a s neprekonateľnou atmosférou ponúka neopakovateľný zážitok, ktorý si návštevníci budú pamätať na celý život.


Letenka Island Geysir


Island je fascinujúca a jedinečná krajina, plná prírodných krás a fenoménov. Jedným z najznámejších z nich je Geysir, ktorý priláka turistov z celého sveta. Geysir je jedným z najväčších termálnych prameňov na svete a nachádza sa v oblasti Golden Circle na juhozápadnom pobreží ostrova.

Tento ohromujúci geotermálny fenomén vytvoril jedinečnú prírodnú atrakciu, ktorá prekvapuje a očarí návštevníkov svojou krásou a silou. Geysir je známy svojimi impozantnými vybuchujúcimi vodnými fontánami, ktoré dosahujú výšku až 70 metrov. Je to obdivuhodný pohľad, vidieť horúcu vodu vystrekujúcu sa do vzduchu a tvoriacu oblaky pary. Je to jedinečný zážitok, ktorý si turisti nemôžu nechať ujsť.

Celá oblasť okolo Geysiru ponúka aj ďalšie termálne pramene a horúce vodné pramene, ktoré sú známe svojimi liečivými účinkami. Je tu možnosť relaxovať v prírodných bazénoch a ponoriť sa do teplých vôd, ktoré majú blahodárne účinky na zdravie a pohodu. Tento prírodný wellness je obľúbený nielen medzi miestnymi obyvateľmi, ale aj medzi turistami.

Okrem termálnych prameňov a gejzírov je oblasť Geysiru obklopená úchvatnou prírodou, kde môžete objavovať krásy Islandu. Možno sa vydať na túru po okolí a obdivovať nádherné vodopády, mierne kopce pokryté zeleňou a rozsiahle lesy. Taktiež si môžete vychutnať čistý vzduch a krásne výhľady na okolité hory a doliny.

Ak sa rozhodnete navštíviť Geysir, môžete si tiež vychutnať tradicionálne islandské jedlá a nakúpiť si miestne remeselné výrobky. Okolie ponúka množstvo reštaurácií a obchodov, kde si môžete vychutnať čerstvé morské rýbky a iné tradičné špeciality. Ak ste zvedaví na islandskú kultúru a históriu, môžete sa tiež zastaviť v niektorom z múzeí a dozvedieť sa viac o histórii a životnom štýle miestnych obyvateľov.

Vstup na miesto Geysiru je vstupenka, čo zahŕňa aj prístup do termálnych bazénov a pramenov. Cestovná letenka na Island sa dá kúpiť online alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie. Navštíviť Geysir je skvelý spôsob, ako stráviť niekoľko dní v jednej z najkrajších krajín sveta a objaviť jej prírodné zázraky.

Island a jeho Geysir ponúkajú návštevníkom neuveriteľné zážitky a krásy, ktoré sa len ťažko nájdu v iných častiach sveta. Je to miesto, kde sa môžete dostať blízko k prírodným silám a zažiť niečo úplne nezabudnuteľné. Keďže Island je stále menej preskúmaný turistami, máte šancu zažiť autentický a divoký kúsok prírody, ktorý vás určite dojme svojou krásou.


Dovolenka Island Geysir


Dovolenka na Islande s návštevou Geysiru je určite jedinečným zážitkom pre každého cestovateľa. Geysir je známy pre svoje geotermálne pramene, ktoré vybuchujú a vystrekujú horúcu vodu do vzduchu.

Island, ktorý je ostrovom v severnej Európe, ponúka návštevníkom nespočetné množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Táto krajina plná kontrastov je plná prírodných krás, ako sú sopky, ľadovce, termálne pramene, pobrežné pláže a okrasné vodopády.

Geysir je jednou z najpopulárnejších atrakcií na Islande. Miesto sa nachádza v údolí Haukadalur, a to približne 100 km juhozápadne od Reykjavíku. Geysir bol prvýkrát zaznamenaný v 18. storočí. V súčasnosti sa však výbuchy Geysiru stali menej frekventovanými a jeho menšieho suseda Strokkura sa stalo hlavnou atrakciou.

Strokkur každých 10-15 minút vystrelí do vzduchu horúcu vodu až do výšky 30 metrov. Geysir je tiež domovom niekoľkým ďalším menším gejzírom a termálnym pramenom, ktoré okrem iného obsahujú aj minerály vhodné na liečbu kožných ochorení.

Okolo Geysiru sa nachádza mnoho turistických atrakcií, ktoré si návštevníci môžu vychutnať. Jednou z najobľúbenejších je návšteva parkoviska Thingvellir National Park, ktoré bolo vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO. Park je známy pre svoje historické a náboženské významy pre Islanďanov.

Ďalším zaujímavým miestom okolo Geysiru je štrkoviskové pole Haukadalsfjöll a modrý jazerový systém Grímsvötn, ktorý sa nachádza pod vrcholom sopky.

Island ponúka tiež mnoho možností na aktívny oddych, ako sú turistika, jazda na zvieratách, lyžovanie a jazda na kajaku. Obzvlášť populárne sú vodopády Gulfoss a Seljalandsfoss.

Celkovo, dovolenka na Islande s návštevou Geysiru je určite jednou z tých, ktorú si každý milovník prírody a úžasných zážitkov určite musí zahrnúť do zoznamu plánovaných ciest. Krajina ponúka prekrásne výhľady, zaujímavé historické pozadia a predovšetkým neskutočné a jedinečné prírodné krásy, ktoré sa stanú nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky