Objavte lety za najlepšie ceny

Seychely Vallée de Mai Nature Reserve

Najčastejšie otázky a odpovede Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Seychely - Vallée de Mai Nature Reserve je jedným z najkrajších prírodných území na Seychelách. Nižšie nájdete niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa tejto rezervácie:

1. Aká je adresa Vallée de Mai Nature Reserve?
Adresa Vallée de Mai Nature Reserve je Praslin, Seychely.

2. Aký je vstupný poplatok do rezervácie?
Vstupný poplatok pre dospelých je 350 Seychelských rupií, pre deti je to 200 Seychelských rupií a deti do 5 rokov majú bezplatný vstup.

3. Aké sú otváracie hodiny rezervácie?
Vallée de Mai Nature Reserve je otvorená každý deň od 8:30 do 17:30.

4. Musím rezervovať vopred svoju návštevu Vallée de Mai Nature Reserve?
Nie je povinné rezervovať si vopred svoju návštevu rezervácie, no odporúča sa to kvôli obmedzenému počtu návštevníkov denne.

5. Aké druhy rastlín a zvierat môžem v rezervácii očakávať?
V rezervácii nájdete bohatý druhový podiel flóry, medzi ktoré patria palmovníky, orchidey, liány a mnoho ďalších. Okrem toho tu žijú aj niektoré endemické druhy vtákov, žaby a gekóny.

6. Existuje nejaký sprievodca, ktorý mi predvedie rezerváciu?
Áno, v rezervácii je k dispozícii profesionálny sprievodca, ktorý vám povedia viac o jednotlivých druhoch flóry a fauny.

7. Je možné sa vo Vallée de Mai Nature Reserve kúpať?
Nie, v rezervácii nie sú k dispozícii žiadne kúpaliská ani plaváreň.

8. Môžem si vo Vallée de Mai Nature Reserve vykonať piknik?
Áno, je povolené si vo vnútri rezervácie usporiadať piknik. Je však potrebné, aby ste si so sebou priniesli vlastné jedlo a pitie.

9. Je povolené vo Vallée de Mai Nature Reserve viesť bicykle?
Nie, vstup so bicyklami do rezervácie nie je povolený.

10. Môžem si vo Vallée de Mai Nature Reserve kúpiť suveníry?
Áno, v rezervácii je obchod, kde si môžete zakúpiť suveníry a pamiatkové predmety.

Tieto otázky a odpovede vám pomôžu pri plánovaní vašej návštevy Vallée de Mai Nature Reserve na Seychelách.


Počasie Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Seychely, rovnako ako každý iný ostrovový ráj, sú známe svojou nádhernou prírodou, bielymi piesočnatými plážami a tyrkysovými vodami. Medzi najpopulárnejšie atrakcie na Seychelách patrí Vallée de Mai Nature Reserve. Tento rezervát si získal svetové uznávanie nielen vďaka svojmu exotickému prostrediu, ale aj kvôli svojim jedinečným klimatickým podmienkam.

Seychely majú tropické podnebie, ktoré poskytuje rezervátu Vallée de Mai konzistentné a teplé počasie počas celého roka. Celoročná priemerná teplota sa pohybuje medzi 24 a 32 stupňami Celzia, čo je ideálne pre milovníkov tepla a slnka. Oddychujúci návštevníci môžu očakávať veľmi príjemné a slnečné dni, ktoré ich očaria svojou žiarením.

Vallée de Mai Nature Reserve je známy aj svojimi sezónnymi dažďami. Väčšina zrážok spadne v období medzi novembrom a februárom, kedy sa toto miesto stáva skutočnou zelenou oázou. Teploty zostávajú vysoké aj počas dažďov, čo preháňa tropickú atmosféru rezervátu.

Po daždivých obdobích nasledujú suchšie mesiace od júna do septembra. Toto obdobie je charakterizované menším množstvom zrážok, čo je ideálne pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť monzúnom a tešiť sa na slnečné obdobie. Aj keď je teplota stále tepelná, nie je taká horúca ako v ostatných mesiacoch.

Nezávisle na sezóne alebo počasí, návšteva Vallée de Mai Nature Reserve je skutočne ohromujúcou skúsenosťou. Jeho jedinečná pralesná vegetácia, najmä endemické palmy Coco de Mer, je nezabudnuteľná. Pochmúrne alebo slnečné, Seychely vás svojou krásou určite ohromia.

Ak plánujete návštevu Vallée de Mai Nature Reserve, je vždy dobré mať so sebou opaľovací krém, vode odolné topánky a pršiplášť, najmä ak navštívite areál počas dažďového obdobia. Nech sa rozhodnete navštíviť tento rezervát v akomkoľvek období, Seychely poskytujú úžasné príležitosti na pozorovanie vzácnych druhov rastlín a zvierat.

Vallée de Mai Nature Reserve je skutočným pokladom Seychel. Bez ohľadu na počasie, návštevníci budú nepochybne potešení jeho bujnou vegetáciou, pokojom a jedinečnou atmosférou. Pripravte sa na úžasnú dovolenku plnú prírodných zážitkov a nezabudnuteľných záberov vo Vallée de Mai Nature Reserve na Seychelách.


Ubytovanie Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Vallée de Mai Nature Reserve je jedným z najzachovalejších a najkrajších pralesov na Seychelských ostrovoch. Nachádza sa na ostrove Praslin, ktorý je známy svojou exotickou a tropickou atmosférou. Pre cestovateľov, ktorí túžia po jedinečnom zážitku pri spoznávaní prírody, je ubytovanie v tejto časti Seychel ideálnou voľbou.

Seychelské ostrovy sú domovom mnohých endemických druhov rastlín a živočíchov a Vallée de Mai je miestom, kde tieto zázraky prírody môžete obdivovať. Rezervácia bola vyhlásená za svetové dedičstvo UNESCO a patrí medzi najdôležitejšie chránené oblasti na Seychelách.

Ubytovanie v Vallée de Mai ponúka jedinečný zážitok, kde sa môžete pohybovať medzi porastmi gigantických palem coco de mer, ktoré sú jednými z najväčších a najznámejších palem na svete. Tieto palmy, ktoré nesú dva najväčšie semená rastlín na planéte, sú jednými z najikonickejších symbolov Seychel a ich obraz je neodmysliteľne spojený s týmito ostrovmi.

Vallée de Mai Nature Reserve je domovom aj mnohých iných endemických druhov rastlín a živočíchov, vrátane paroháča sooty, ktorý je ohrozeným endemickým vtákom na Seychelách. Turisti môžu vidieť aj iné druhy vtákov, hadov, gekónov a škorpiónov, ktoré sú súčasťou bohatého biodiverzitného systému ostrova Praslin.

K dispozícii sú rôzne druhy ubytovania v blízkosti Vallée de Mai Nature Reserve. Počas návštevy rezervácie sa môžete ubytovať v hoteloch, rekreačných centrách alebo súkromných vilách. Všetko závisí od vášho rozpočtu a preferencií.

Rezervácia ponúka niekoľko turistických trás, ktoré vás zavedú do hĺbky pralesa a umožnia vám objavovať jeho jedinečnú flóru a faunu. Jednou z najpopulárnejších trás je Madagaskarská trasa, ktorá vedie medzi starobylými kokosovými palmami. Počas prechádzky sa budete cítiť ako v inej dobe, keďže prales je starý milióny rokov.

Okrem toho si môžete užiť aj rôzne iné aktivity v rezervácii, ako je jazda na horskom bicykli, turistika alebo sledovanie vtákov. V blízkosti rezervácie sa nachádza aj krásna pláž Anse Lazio, kde si môžete vychutnať oddych a osviežujúce sa kúpanie v tých najčistejších vodách.

Ubytovanie v Vallée de Mai Nature Reserve vám umožní preniknúť do srdca Seychel a objaviť jeho najúžasnejšiu prírodnú krásu. Ostanete fascinovaní rozmanitosťou flóry a fauny, ktorú tento prales ponúka, a budete mať príležitosť zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo v jednom z najkrajších prírodných rajov na Zemi.


Dovolenka Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Seychelské ostrovy sú synonymom pre krásne pláže, turistické atrakcie a nezabudnuteľné dovolenky. Na týchto ostrovoch narazíte na mnoho turistov z rôznych kútov sveta, ktorí sa tu chcú dobre porozprávať a užiť si exotiku a krásy týchto pláží. Ak hľadáte niečo viac než len kúpanie a opaľovanie, môžete vyrazí do úžasného Vallée de Mai Nature Reserve.

Táto prírodná rezervácia sa nachádza na ostrove Praslin a je takmer ako pohľad do sveta plného zázrakov. Toto miesto je pravdepodobne jedným z posledných miest na zemi, kde môžete vidieť pralešnícke rastlinstvo, ktoré je staré až 4000 rokov. Tento prvotriedny pralesné leso býva označovaný aj ako "Záhrada raja" a je na zozname UNESCO World Heritage, takže hádajte ako populárna je táto atrakcia pre turistov.

Oaza výnimočnej exotiky vás uchváti svojimi uredenými chodníkmi, ovocnými palmami, obrovskými endemitnými rastlinami, bambootrávou, kokosovými palmami a samozrejme obrovskými vavrovmi orieškami. Tieto oriešky sú veľké, ťažké a majú neobvyklý tvar, ktorý pripomína ženské pŕsia, preto sa miestni vyjadrujú o nich, že sú to "pralesné kokosy".

Jednou z veľkých atrakcií tohto miesta je, že sa toto miesto stalo domovom vzácneho druhu papagája, ktorý je známy ako čierny papagáj Seychel. Zvyšok lesa a krčiek ostrovov hostia iné druhy zvierat, ktoré môžete vidieť, ako sa prechádzate po trávnikoch a chodníkoch.

Okrem prekrásneho prírodného sveta na mieste sa na Vállee de Mai nachádza moderná turistická infraštruktúra. Ak chcete, môžete tu stráviť celý deň, pretože sa tu nachádza aj malá kaviareň, kde si môžete pochutnať na malých jedlách a miestnych nápojoch. Okrem toho sú tu aj predajne ozdobných predmetov a suvenírov, ktoré si môžete kúpiť ako spomienku na toto krásne miesto.

Ak hľadáte miesto prečo turistov, na Seychelách, kde sa môžete ponořiť do prírody a vychutnať si kúsok Ostrova s historickým významom, Vallée De Mai je najlepšie miesto na návštevu. Ak by ste sa sem chceli dostať, najlepšie je ísť autom, ale určite je možné zapožičať si aj bicykle a prejsť sa po tejto rozmanitej prírodnej rezervácii. Tak neváhajte a vyrazte ísť do Seychel na úžasnú dovolenku plnú zelene a prírodných krás!


Letenka Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Vallée de Mai Nature Reserve - Neobyčajné tajomstvo Seychel

Všetci sme už počuli o krásach Seycheľských ostrovov. Ich nedotknutá príroda, idylické pláže a jasná azúrová voda pritahujú návštevníkov z celého sveta. Medzi vrcholné turistické atrakcie Seycheľských ostrovov patrí aj Vallée de Mai Nature Reserve, miesto, ktoré vzbudzuje zvedavosť a tajomstvo.

Nachádzajúca sa na ostrove Praslin, táto rezervácia je dokonalým miestom na preskúmanie prírody, kde sa zastavil čas. Jej jedinečná biodiverzita je dedičstvom minulosti a odráža storočia prírodnej evolúcie. Názov Vallée de Mai znamená "Dolina mája" a toto miesto dostalo toto meno kvôli svojmu údajnému rajskému charakteru.

Rezervácia je domovom zberu vzácnych druhov flóry a fauny, ktoré sú unikátne pre tento región. Medzi najznámejšími obyvateľmi sú obrovskej veľkosti druhy palm, známe ako Coco-de-Mer. Tieto palmy patria medzi najväčších na svete a ich oriešky, pripomínajúce ženské pohlavné orgány, sú veľmi cenné. Sú nazývané aj "morské kokosy" a sú symbolom Seycheľských ostrovov. V rezervácii môžete stretnúť aj iné druhy flóry, ako napríklad endemické orchidey, liány a moskatové oriešky.

Okrem toho, Vallée de Mai je tiež domovom mnohých druhov vtákov a hmyzu. Je to raj pre ornitológov, ktorí sa tu môžu pozorovať rôzne druhy papagájov, ktoré rozširujú svoj farbivý paroh dojča niekoľkostoročia. Prehliadka rezervácie je nezabudnuteľným zážitkom, počas ktorej sa môžete pohybovať po chodníkoch obklopených obrovskými stromami a objavovať nové druhy, ktoré len čakajú na objavenie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Seycheľské ostrovy, Vallée de Mai Nature Reserve je miesto, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať. Zúčastnením sa prehliadky dostanete jedinečnú príležitosť vidieť tajomnú krásu tohto miesta a cítiť spojenie s prírodou. Rezervácia je ľahko dostupná a je tu množstvo sprievodcov, ktorí vám poskytnú informácie a budú vás sprevádzať na vašej ceste objavovaním týchto fantastických ostrovov.

Letenka na Seychely je investíciou do nevšedného dobrodružstva, na ktoré nezabudnete. A keď prídete do Vallée de Mai Nature Reserve, budete mať možnosť získať pohľad na skutočnú krásu Seycheľských ostrovov. Odporúčam vám zapojiť sa do tejto nezabudnuteľnej cesty a získať nové skúsenosti a spomienky, ktoré vám zostanú na celý život.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky