Objavte lety za najlepšie ceny

Jamajka Green Grotto Caves

Ubytovanie Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je krásna krajina plná neobvyklých miest. Medzi najzaujímavejšie patrí Green Grotto Caves, ktoré sú unikátnou atrakciou ostrova. Tieto jeskynie sú ideálnym miestom pre dobrodruhov a milovníkov histórie, ktorí chcú okúsiť niečo nové a zaujímavé. Ubytovanie pri Green Grotto Caves je tou najlepšou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť niekoľko dní v týchto fascinujúcich jeskyniach.

Green Grotto Caves sa nachádzajú v oblasti Runaway Bay na severe Jamajky. Tieto jedinečné podzemné jaskyne sú známe svojou krásou a nezvyčajnou históriou. Tieto jaskyne slúžili ako úkryt pre španielskych dobyvateľov a neskôr ako miesto pre otrokov, ktorí tu hľadali útočisko pred koloniálnymi silami. Tieto jaskyne sa v 20. storočí stali aj úkrytom pre banditov a pirátov.

Dnes Green Grotto Caves slúžia ako turistická atrakcia a jedno z najobľúbenejších miest na Jamajke. Turisti sa môžu prechádzať po chode so sprievodcom a vidieť prekrásne speleotémy (vznikajúce rastom speleotém), podzemné jazerá a chrámy, ktoré využívali ľudia ešte pred stáročiami. V jaskyniach sa topia tajomstvá a legény o bohatstve skrytom v podzemí.

Ak chcete stráviť niekoľko dní pri Green Grotto Caves, máte niekoľko možností na ubytovanie:

1. Ocean Coral Spring Resort: Luxusný hotel ponúka prístup k súkromnej pláži a nachádza sa na krásnom pozemku, kde sa môžu hostia relaxovať a užívať si prírodu.

2. Bahia Principe Grand Jamaica: Od hotelu to je len 15 minút jazdy na Green Grotto Caves.

3. Club Ambiance: Hotel s pôvabom jamajských rekreačných miest ponúka pokojné a relaxačné prostredie. Hotel sa nachádza v blízkosti pláže a je len 10 minút jazdy od Green Grotto Caves.

4. Grand Bahia Principe Jamaica: Tento obrovský rezort ponúka nespočetné možnosti vodných športov, prechádzok a relaxácie. Rezort sa nachádza len niekoľko kilometrov od Green Grotto Caves.

Ak hľadáte ubytovanie pri Green Grotto Caves, môžete si byť istí, že dobrodružstvo pocítite od prvej chvíle. Ubytovanie v blízkosti tejto unikátnej atrakcie vám umožní užiť si krásy prírody a histórie Jamajky.


Dovolenka Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je známa ako ostrov slnka, pláží a bobovania na rytmus reggae. Ale tento karibský ráj má oveľa viac ponúknuť. Ak sa túžite ponoriť do tajov minulosti a objaviť skryté miesta, nezabudnite navštíviť Green Grotto Caves.

Green Grotto Caves, tiež známe ako Runaway Caves, sa nachádzajú na severnom pobreží Jamajky, v blízkosti mesta Discovery Bay. Tieto jaskyne sú jednými z najznámejších jaskynných systémov na ostrove a ponúkajú fascinujúcu históriu a výnimočné prírodné krásy.

Jaskyne majú veľmi dávnu históriu, ktorá siaha až do r. 600 n.l. Boli využívané ako úkryt ťažkých búrok a hurikánov, ako aj ako úkryt pre vojenské jednotky v čase vojen. Počas ropných vád sa tieto jaskyne stali dôležitým miestom pre pašovanie zbraní, drog a iných nezákonných vecí.

Názov "Zelené jaskyne" vznikol vďaka výskytu množstva zelene v jaskyniach. Mačacie chvosty a mach sú roztrúsené po celom mieste, čo vytvára jedinečnú a kúzelnú atmosféru.

Pri návšteve Green Grotto Caves sa môžete tešiť na fascinujúce speleologické chodby a priestory, v ktorých nájdete stalaktity a stalagmity. Tieto formácie sú vytvorené tisíce rokov kapiacou vodou a interakciou s vápencovými horninami. Atmosféra v jaskyniach je chladná a vlhká, čo poskytuje úľavu od horúceho karibského slnka.

Okrem speleológii sa v jaskyniach nachádzajú aj dôležité historické artefakty. Nájdete tu indiánske petroglyfy, ktoré sú staré až 1490 rokov, a domy, ktoré boli postavené počas rokov vojen.

Najvýznamnejšou časťou Green Grotto Caves je však jazero Grotto, ktoré je domovom pre jednu z najrarejších živých tvorov na svete - svetľušky. Keď sa stmieva, tisíce bodiek sa zrazu objavia na stenách a vytvárajú jedinečné svetelné šou. Toto je zážitok, ktorý nikdy nezabudnete.

Pri návšteve Green Grotto Caves si nezabudnite vziať vhodnú obuv a svetlá, pretože jaskyne sú tmavé a môžu byť klzké. Vstup je povolený iba s licencovaným sprievodcom, ktorý pri skupine vysvetlí históriu a zaujímavosti miesta.

Green Grotto Caves sú nevyhnutnou zastávkou pre tých, ktorí chcú objaviť Jamajku mimo tradičnej tropickej dovolenky. Tieto jaskyne kombinujú prírodnú krásu s fascinujúcou históriou a ponúkajú výnimočný zážitok pre všetkých návštevníkov. Takže ak sa chystáte na Jamajku, nezabudnite zaradiť Green Grotto Caves do svojho zoznamu miest na návštevu!


Letenka Jamajka Green Grotto Caves


Ak hľadáte určitú dávku dobrodružstva a zaujímavého zážitku, potom by ste mohli rozhodne zvážiť návštevu Green Grotto Caves na Jamajke.

Letenky na Jamajku sú v súčasnej dobe cenovo dostupné, takže pre turistov z celého sveta tento ostrov nie je veľkou finančnou záťažou. Green Grotto Caves sú jedným z hlavných turistických miest na Jamajke a návšteva tohto miesta sa stala obľúbeným zážitkom už mnohých cestovateľov.

Tieto jaskyne sú unikátnym prírodným úkazom, ktorý vás určite uchváti. Sú situované v oblasti Discovery Bay, kde to kedysi zarástalo tropické prales a tieto jaskyne boli útočiskom pre otrokov skrývajúcich sa pred svojimi páni.

Pri vstupe do jaskýň vás privíta nádherná podzemná rieka, ktorá má približne 1500 metrov a je domovom mnohých druhov fauny. Spolu s navigovaným prehliadkou môžete mať jedinečnú príležitosť vidieť stalaktity a stalagmity rôznych tvarov a veľkostí, ktoré vás prekvapia svojou krásou a jedinečnosťou.

Hikovatelia sa môžu tešiť na vzrušujúce chvíle, keď budú preskúmavať úzke tunely a otvory, ktoré sú rozptýlené po celej jaskyni. V korunách stromov sa môžete pozorovať vtáky až do hĺbky asi 12 metrov. Okrem toho sa môžete tešiť na súbor stropov zo stien a iných kamenných výtvorov.

Navštívenie Green Grotto Caves na Jamajke je určite nezabudnuteľný zážitok, ktorý si uchováte na celý život. Jeho pôsobivá krása a pôsobivé geologické útvary sú nepochybne jedným z najkrajších výtvorov prírody na Jamajke a sú skutočne vzácne. Pretože prehliadka jaskýň trvá približne hodinu, môžete si pokojne vyhrať čas na iných aktivitách v okolí, ako je napríklad plážová časť.

Ak ste milovníkmi dobrodružstva a chcete objaviť niečo jedinečné a nezvyčajné, potom po prílete medzinárodného letiska Montego Bay na Jamajke, nezabudnite navštíviť nezabudnuteľné zážitky a podzemné poklady Green Grotto Caves.


Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Green Grotto Caves


1. Aké sú otváracie hodiny Green Grotto Caves na Jamajke?
- Otvorené sú denne od 9:00 do 16:00 hod.

2. Koľko stojí vstup na Green Grotto Caves?
- Vstupné na dospelú osobu je približne 20 USD.

3. Kde sa nachádzajú Green Grotto Caves?
- Green Grotto Caves sa nachádzajú v obci Discovery Bay na severných pobrežiach Jamajky.

4. Ako sa tam dostanem?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Green Grotto Caves, je vlakom, taxíkom alebo prenajatým autom z poblíž sa nachádzajúcich miest, ako je Ocho Rios alebo Montego Bay.

5. Koľko času by som mal/a stráviť pri návšteve Green Grotto Caves?
- Zvyčajne si návštevníci Green Grotto Caves rezervujú približne 1-2 hodiny pre prehliadku jaskýň.

6. Čo potrebujem pre návštevu Green Grotto Caves?
- Pri návšteve Green Grotto Caves odporúčame obuv s dobrým povrchom, pohodlné oblečenie a svetlo na čelovke alebo baterkách.

7. Sú Green Grotto Caves vhodné pre deti?
- Áno, Green Grotto Caves sú vhodné pre deti, ale treba mať na pamäti, že niektoré časti jaskýň sú úzke a tmavé, čo niektorým deťom môže spôsobiť nepohodlie.

8. Existujú v Green Grotto Caves vodopády alebo bazény?
- Nie, Green Grotto Caves nie sú známe svojimi vodopádmi alebo bazénmi. Sú to skôr jaskyne so zaujímavou geologickou štruktúrou.

9. Je možné si na mieste zakúpiť suveníry?
- Áno, v areáli Green Grotto Caves nájdete darčekové obchody, kde si môžete zakúpiť suveníry a pamätné predmety.

10. Sú Green Grotto Caves prístupné pre vozíčkárov?
- Bohužiaľ, Green Grotto Caves nie sú plne prístupné pre vozíčkárov. Veľa úzkych a strmých miest by mohlo byť pre nich neprístupných.


Počasie Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka Green Grotto Caves je známa turistická atrakcia nachádzajúca sa na severnom pobreží Jamajky, v Civil Service v oblasti Saint Ann. Tieto jaskyne majú mimoriadne geologické a historické významy a poskytujú unikátny pohľad na miestnu krajinu.

Jaskyňa Green Grotto je známa svojou nádhernou formou a pozostáva z viacerých priestorov rozptýlených na ploche približne 1 525 metrov štvorcových. Nazýva sa "Green Grotto" preto, že je pokrytá jasnou zelenou machovou hmotou, ktorá tvorí povlak na stenách a stropoch.

Prvými presadiťelymi do týchto jaskýň boli indiánski domorodí Američania Arawaks, ako užívanie tejto jaskyne sa datuje späť približne 1 500 rokov. Arawakovia ju považovali za posvätné miesto a neobičajné miesto hľadania útočiska. Neskôr slúžili ako úkryt pre Španielsko až po dobu britskej nadvlády.

Okrem toho, táto jaskyňa je známa aj svojimi historickými súvislosťami so známymi pirátmi, ako bol napríklad sir Henry Morgan. Green Grotto Caves poskytli pirátom úkryt a stratégiu pred poľovačkami britskej armády. Krátky prechod v jaskyni je dokonca nazvaný "pásmo pirátov" na počesť týchto námorných lupičov.

Miestni sprievodcovia vám ponúknu fascinujúcu prehliadku jaskýň a odhalia všetky zaujímavé detaily o ich histórii, geológii a unikátnom ekosystéme. Budete si môcť vychutnať pohľady na stĺpy a formácie z vápencových usadenín, ktoré vytvárajú kúzelný a záhadný ambiente jaskýň.

Mnoho turistov sa taktiež zaujíma o fyzické a prírodné efekty Green Grotto Caves. V prednej časti jaskýne je velký otvor, ktorý prináša chladné prúdy vzduchu z Karibského mora. Tento vetrný prúd je tak silný, že miestni veria, že má liečivé účinky a že vdychovanie vzduchu z jaskyne je prospešné pre rôzne zdravotné problémy.

Počasie v tejto oblasti je ovplyvnené miestnym klimatickým systémom Karibik a Atlantický oceán. Letné mesiace, od mája do septembra, sú obvykle teplejšie a vlhkejšie s častými dažďovými zrážkami. Zimné mesiace, od novembra do marca, sú chladnejšie a suchšie. Pri návšteve Green Grotto Caves je preto vhodné si so sebou vziať pršiplášť alebo dáždnik.

Green Grotto Caves ponúkajú jedinečný pohľad na bohatú jamajskú kultúru a históriu. Je to miesto, kde sa môžete vzdialiť od každodenného života a objaviť kus jamajského prírodného dedičstva. Ak plánujete návštevu Jamajky, nezabudnite zaradiť túto fascinujúcu lokalitu do svojho zoznamu miest, ktoré treba navštíviť.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky