Objavte lety za najlepšie ceny

Litva Amber Museum-Gallery

Najčastejšie otázky a odpovede Litva Amber Museum-Gallery


1. Kde sa nachádza Litva Amber Museum-Gallery?
Odpoveď: Litva Amber Museum-Gallery sa nachádza v meste Palanga v Litve.

2. Aké sú otváracie hodiny Litva Amber Museum-Gallery?
Odpoveď: Litva Amber Museum-Gallery je otvorená od pondelka do nedele, od 11:00 do 19:00 hod.

3. Aké je vstupné do Litva Amber Museum-Gallery?
Odpoveď: Vstupné do Litva Amber Museum-Gallery je 5 eur pre dospelých a 3 eurá pre deti, študentov a seniorov.

4. Ktoré exponáty sú v Litva Amber Museum-Gallery?
Odpoveď: V Litva Amber Museum-Gallery sú vystavené rôzne exponáty z jantáru, vrátane umeleckých predmetov, šperkov a histórie spojenej s jantárom.

5. Je možné si v Litva Amber Museum-Gallery kúpiť suveníry?
Odpoveď: Áno, v Litva Amber Museum-Gallery je možné si zakúpiť suveníry spojené s jantárom, ako napríklad jantárové šperky, predmety z jantáru alebo knihy o jantári.

6. Sú v Litva Amber Museum-Gallery dostupné audio prehliadky?
Odpoveď: Áno, v Litva Amber Museum-Gallery sú k dispozícii audio prehliadky v rôznych jazykoch, vrátane angličtiny.

7. Môžem si v Litva Amber Museum-Gallery zarezervovať prehliadku?
Odpoveď: Áno, je možné si v Litva Amber Museum-Gallery zarezervovať prehliadku, najlepšie telefonicky alebo cez e-mail.

8. Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú v blízkosti Litva Amber Museum-Gallery?
Odpoveď: V blízkosti Litva Amber Museum-Gallery sa nachádza Palanga Botanical Park, Palanga Amber Museum a Palanga beach.

9. Je v Litva Amber Museum-Gallery povolená fotografovanie?
Odpoveď: Áno, vo väčšej časti Litva Amber Museum-Gallery je povolené fotografovanie, s výnimkou niektorých oblastí, kde je zákaz.

10. Je možné v Litva Amber Museum-Gallery zaplatiť kartou?
Odpoveď: Áno, v Litva Amber Museum-Gallery je možné zaplatiť kartou, akceptujú hlavne platobné karty Visa, Mastercard a Maestro.


Počasie Litva Amber Museum-Gallery


Litva Amber Museum-Gallery sa nachádza v meste Palanga, ktoré je populárne turistické miesto na pobreží Baltského mora. Toto múzeum a galéria je jedným z hlavných turistických atrakcií v Litve a láka návštevníkov nielen svojou bohatou históriou, ​​ale aj výstavou o unikátnej umeleckej a historickej hodnote baltského jantáru.

Jantár je vzácny organický minerál získavaný zo zaschnutého prírodného zimu. Litva je známa pre svoje bohaté zásoby jantáru a táto galéria je výborným miestom, kde návštevníci môžu objaviť históriu a význam jantáru v litovskej kultúre.

Samotná budova múzea a galérie je pôvodom z 19. storočia a bola kedysi majetkom grófa Tiškeviča. Táto jedinečná architektonická štruktúra je dnes považovaná za kultúrne dedičstvo a poskytuje návštevníkom pôsobivé prostredie na objavovanie výstav a zbierok múzea.

V strede galérie sa nachádza úchvatná výstava jantáru v rôznych formách a farbách. Nájdete tu vzácne kúsky jantáru s rôznymi kameňmi, ako je chryzopraza alebo korálky. Návštevníci sa dozvedia o procese ťažby a spracovania jantáru a budú mať príležitosť vidieť umelecké diela vyrobené z tohto vzácneho minerálu.

Okrem jantárovej výstavy si návštevníci môžu prezrieť aj iné umelecké exponáty, ako sú obrazy, sochy a keramika, ktoré sú súčasťou stálej zbierky múzea. Litva Amber Museum-Gallery tak ponúka širokú škálu umeleckých diel, ktoré zrkadlia litovskú kultúru a históriu.

Múzeum má tiež veľkú zbierku historických predmetov, ktoré sú spojené s jantárom. Medzi ne patria starobylé jantárové šperky, náramky, náhrdelníky a nástroje na ťažbu jantáru. Tieto exponáty poskytujú návštevníkom jedinečný pohľad na minulosť a kultúru Litvy.

Okrem výstav a zbierok galéria pravidelne organizuje aj rôzne podujatia a workshopy, ktoré poskytujú návštevníkom možnosť zapojiť sa do tvorivej činnosti a naučiť sa viac o jantáre a litovskej kultúre.

Navštíviť Litva Amber Museum-Gallery je pre každého, kto sa zaujíma o históriu a umelecké hodnoty jantáru, nezabudnuteľným zážitkom. Toto miesto ponúka vzácnu príležitosť vidieť a oceniť krásu a výnimočnosť litovského jantáru v jedinečnom a historickom prostredí. Ak sa plánujete cestu do Litvy, nezabudnite sa zastaviť v tomto nádhernom múzeu a galérii.


Dovolenka Litva Amber Museum-Gallery


Dovolenka na Litve môže byť skutočne fascinujúcou skúsenosťou. Táto malá baltská krajina ponúka množstvo kultúrnych a historických pamiatok, ale jedno miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, je Amber Museum-Gallery.

Amber Museum-Gallery, nachádzajúci sa v hlavnom meste Vilnius, je jedným z najväčších a najprestížnejších múzeí na svete zameraných na jantár. Jantár je vzácny organický kameň, ktorý sa tvorí zo smole stromov a často sa nazýva aj "zlatý kameň". Litva je známa svojimi bohatými zásobami jantáru, a preto je táto galeria ideálnym miestom na jeho spoznávanie.

V Amber Museum-Gallery si môžete prezrieť najväčšiu zbierku jantáru na svete. S viac ako 4 500 exponátmi je to skutočne impresívne. Tu nájdete rôzne formy jantáru, vrátane prírodných tvarov, výrobkov z jantárových kamienkov, bižutérie, umeleckých diel a mnoho ďalších. Okrem toho sú tu aj relikvie z jantárovej architektúry, takže si môžete vychutnať aj krásu tohto materiálu v kontexte stavebníctva.

Galeria ponúka aj vzdelávacie programy a workshopy, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii a vede o jantári. Existujú rôzne prednášky a ukážky remesiel, ktoré vám umožnia hlbšie sa ponořiť do tohto fascinujúceho sveta. Po prehliadke múzea si môžete zakúpiť aj suveníry z jantáru alebo si vyskúšať vytvorenie vlastného šperku.

Okrem jedinečného jantáru si v Amber Museum-Gallery môžete vychutnať aj skutočne impozantnú architektúru. Budova múzea je stará renesančná šľachtická rezidencia s nádherným nádvorím. Prechádzka jej zdobenou záhradou je skutočným zážitkom samým osebe.

Litva je krajinou, ktorá sa môže pýšiť svojou bohatou históriou ako aj prirodzenými bohatstvami. Ak ste zanietený milovník umeleckých a historických pamiatok, návšteva Amber Museum-Gallery by nemala chýbať na vašom zozname. Prejdite sa tými tichými priestormi a s nádychom histórie spoznajte krásu jedného z najcennejších drahokamov sveta.


Letenka Litva Amber Museum-Gallery


Litva Amber Museum-Gallery: Explore Amber History and Beauty

Amber has been treasured for centuries, and the Litva Amber Museum-Gallery in Palanga, Lithuania is undoubtedly the prime place to explore its history and beauty. This museum-gallery was established in 1963 as a way to recognize and honor the beauty of amber, the "Baltic gold."

Visitors not only witness the stunning amber collection but also discover the stories and background of this unique gem. The museum offers thorough facts and figures, tracing the history of amber from the Jurassic period (about 168 million years ago) through to modern times. There's a chance to experience the mystery and charm of amber, to explore its scientific properties, and to consider the myths and legends surrounding this ancient substance.

But that's not all. The exhibits in the museum-gallery are also presented in a way that tells more than just the story of amber; they encourage visitors to examine the wider historical, social, and cultural contexts in which amber played a crucial role. In the art gallery, you will see a fascinating collection of amber art, including stunning pieces, jewelry, sculptures, and inlays.

Part of the museum's mission is to promote the artistry of amber and its cultural significance. Amber from Baltic countries - Latvia, Lithuania, and Estonia is worth exploring, not just for its artistry value but also for historic associations. Therefore, the gallery features amber objects made by contemporary craftsmen and artists from all over the world. The art gallery displays extraordinary and one-of-a-kind pieces that use amber and other precious materials.

Apart from just observing, visitors can have an interactive experience with amber. The museum offers amber grinding and polishing lessons, where visitors can make their amber jewelry and take their efforts home as a souvenir.

In conclusion, Lithuania's Amber Museum-Gallery is an excellent destination for people who appreciate history and culture. Along with admiring the astonishing beauty of amber, visitors can learn all about its history, cultural importance, and the remarkable pieces of art created from it. Overall, a visit to the Litva Amber Museum-Gallery is an educational and enjoyable experience for adults and children alike.


Ubytovanie Litva Amber Museum-Gallery


Litva Amber Museum-Gallery je jedným z najkrajších miest v Litve a ponúka návštevníkom úžasné umenie a fascinujúcu históriu. Tento unikátny umelecký komplex sa nachádza v mestečku Palanga, v nádhernej oblasti Baltského mora.

Ubytovanie v Litva Amber Museum-Gallery je jedinečným zážitkom, ktorý sa nezabudne. Komplex ponúka dva hlavné typy ubytovania: historickú vilu a moderný hotel. Obe možnosti sú vybavené vysoko kvalitným vybavením a ponúkajú všetky pohodlia, ktoré si návštevníci môžu želať.

Historická vila je krásne zrekonštruovaný objekt pochádzajúci z 19. storočia. Ponúka útulné izby so zachovaným historickým charakterom. Každá izba je jedinečná a originálna. Návštevníci si môžu vychutnať výhľad na nádherný park, ktorý obklopuje vilu, a tiež očarujúci výhľad na morisko moře.

Moderný hotel je zasadený do nádherného prírodného prostredia a ponúka elegantné izby s príjemnou atmosférou. Návštevníci môžu využívať služby ako wellness centrum, ktoré ponúka rôzne typy masáží a relaxačné kúpeľne. Hotel je tiež vybavený modernou posilňovňou, kde si môžete udržiavať kondíciu aj počas svojho pobytu v Litve.

Okrem luxusného ubytovania ponúka Litva Amber Museum-Gallery aj bohatý kultúrny program. V komplexe je umiestnené múzeum, ktoré sa zameriava na umelecké diela obsahujúce ˝Baltycký ˝bernštejn˝ alebo inak známe ako baltský ˝červený ˝jantár. Návštevníci majú možnosť si pozrieť rozsiahlu zbierku jantárových šperkov, umeleckých diel a historických artefaktov. Múzeum sa snaží ukázať vývoj a dôležitosť jantáru v histórii Litvy a celého regiónu.

Okrem múzea tu nájdete aj galériu, kde je prezentované moderné umenie inšpirované jantárom. Mnoho talentovaných umelcov zo všetkých kútov sveta sem prichádza, aby svoje diela vystavili a zdieľali svoje umelecké videnie s návštevníkmi.

Po návšteve múzea a galérie si môžete zájsť do reštaurácie, ktorá ponúka vybrané jedlá tradičnej litovskej kuchyne. Pri tejto príležitosti môžete ochutnať aj miestne lahôdky, ktoré sú špecialitou regiónu.

Ubytovanie v Litva Amber Museum-Gallery je jedinečným zážitkom, ktorý si návštevníci určite nezabudnú. Nech už ste milovník umenia, histórie alebo jednoducho túžite po oddychu v príjemnom prostredí, tento umelecký komplex vás určite očarí. Nechajte sa uniesť fascinujúcou históriou jantáru a krásou litovského umenia.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky