Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Sapporo

Počasie Japonsko Sapporo


Sapporo je hlavné mesto japonskej prefektúry Hokkaido, ktorá sa nachádza na severe Japonska. Mesto je známe svojimi zimnými festivalmi a gastronomickými špecialitami, ale aké počasie sa dá čakať v Sappore počas roka?

Sapporo má podnebie vlhkého kontinentálneho typu s suchými a chladnými zimami a vlhkými letami. V lete sa teploty pohybujú medzi 20-25°C s vysokou vlhkosťou, čo robí pocit zimy menej príjemným. V júli a auguste je tiež veľa dažďov. Jesenné mesiace (september a október) sú veľmi krátke a teploty sa pohybujú medzi 10-15°C.

Zima v Sappore je známa svojou silnou snehovou pokrývkou. Sneží tam takmer každý deň od novembra do marca a teploty sú okolo -5 až -10°C. Zimné mesiace sú krátke a dni sú veľmi stmelené. Mesto nabíja svoju turistickú sezónu súčasne s obdobím, keď sa konajú zimné festivaly, kde sa turisti i miestni obyvatelia môžu tešiť z jedinečných zimných zážitkov.

Apríl a máj vytvárajú v Sappore odlišné prostredie, v ktorom začína rásť tráva a kvitnú kvety. Teploty sa pohybujú od 10-15°C a vlhkosť klesá, čo zabezpečuje príjemný pocit počasia.

Celkovo je Sapporo známe pre svoje suché a slnečné dni, ktoré prinášajú nádherné výhľady na okolitú prírodu Japonska. Turisti, ktorí hľadajú unikátne zimné zážitky alebo príležitosť na prochádzky v zelenej prírode lúk a cestách, ako aj vzhľadom na jeho gastronomické špeciality, by mali mať Sapporo na liste miest, ktoré by radi navštívili v Japonsku.


Ubytovanie Japonsko Sapporo


Japonsko je krajina, ktorá ponúka množstvo zaujímavostí a miest na návštevu. Sapporo, hlavné mesto japonskej ostrovné prefectúry Hokkaido, je jedným z najpôsobivejších a zaujímavých miest, ktoré si určite nechcete nechať ujsť.

Ak hľadáte ubytovanie v Sappore, máte na výber mnoho ubytovacích možností. Od hotelov, kde si môžete dopriať luxusné a pohodlné ubytovanie, až po hostely, kde si môžete oddýchnuť a užiť si atmosféru medzi turistami z celého sveta.

Jedným z najpopulárnejších miest na ubytovanie v Sappore sú hotely. Väčšina z nich sa nachádza v centre mesta a ponúka vám pohodlné a kvalitné ubytovanie s výhodou v blízkosti hlavných zaujímavostí. Ceny za ubytovanie sa môžu pohybovať od stredne drahých po drahé, v závislosti od polohy a kvality.

Ak hľadáte niečo lacnejšie, môžete si vybrať z rôznych hostels, ktoré sa nachádzajú v celom meste. Tieto hostely sú zväčša v centre mesta a sú pre turistov s menším rozpočtom. Ponúkajú útulné a pohodlné ubytovanie so spoločnými sociálnymi zariadeniami a sú často navštevované medzinárodnými cestovateľmi. Ceny sa pohybujú od skromných do stredne drahých.

Nakoniec, ak hľadáte niečo odlišné a krajšie, môžete si prenajať tradičnú japonskú izbu v ryokane. Táto možnosť ubytovania vám umožňuje čerpať z rôznych aspektov tradičnej japonskej kultúry a zároveň ponúka úžasné a krásne výhľady na mesto. Ceny sú zvyčajne drahšie ako v hosteli, ale v porovnaní s hotelmi sú o niečo lacnejšie.

V každom prípade, ak navštívite Sapporo, môžete si byť istí, že tu nájdete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim požiadavkám a rozpočtu. Sapporo ponúka mnoho zážitkov a skvelých miest, ktoré si môžete užiť, takže si užite svoje ubytovanie a urobte si nezabudnuteľné zážitky v tomto pôsobivom japonskom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Sapporo


Ahoj! Tu je niekoľko častých otázok a odpovedí o Japonsku, konkrétne o Sappore:

1. Aká je najlepšia doba na návštevu Sappora?
Najlepšou dobou na návštevu Sappora je väčšinou v lete (júl a august) kvôli miernejšiemu počasiu a slávnemu festivalu Sapporo Yuki Matsuri (Festival snehu).

2. Ako sa dostanem do Sappora z hlavného mesta Tokia?
Existuje niekoľko možností, vrátane letu, vlaku alebo autobusu. Najrýchlejšou možnosťou je letecká doprava, čo trvá približne 1,5 - 2 hodiny.

3. Ktoré miesta by som nemal vynechať pri návšteve Sappora?
Niektoré z najnavštevovanejších miest v Sappore zahŕňajú Odori Park, Sapporo TV veža, historickú dedinu Hokkaido, Sapporo pivo pivovar a Sapporo Dome - domovský štadión bejzbolového tímu Hokkaido Nippon-Ham Fighters.

4. Aké je typické jedlo, ktoré by som mal ochutnať v Sappore?
V Sappore je známe svojimi morskými plodmi a miso ramenom. Nevynechajte príležitosť ochutnať slávne "Sapporo ramen", ktoré sa vyznačuje bohatou a hlbokou miso polievkou.

5. Aké sú niektoré populárne festivaly v Sappore?
Okrem Sapporo Yuki Matsuri sa v Sappore každoročne koná aj Sapporo Lilac Festival, Sapporo Autumn Fest a Odori Beer Garden Festival.

6. Je ťažké nájsť ubytovanie v Sappore?
Sapporo je pomerne veľké mesto s množstvom ubytovacích možností. Bude však lepšie rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas vrcholovej turistickej sezóny.

7. Koľko dni by som mal stráviť v Sappore?
Všeobecne sa odporúča stráviť v Sappore minimálne 2-3 dni, aby ste si mohli vychutnať hlavné atrakcie a vypočuť si miestnu kultúru a kuchyňu.

Dúfam, že tieto otázky a odpovede ti pomôžu! Ak máš ďalšie otázky, neváhaj sa opýtať.


Letenka Japonsko Sapporo


Sapporo leží v severnej časti Japonska na ostrove Hokkaido a je hlavným mestom tejto oblasti. Je to moderné mesto s bohatou kultúrnou scénou a tiež významnou letnou destináciou. Pre tých, ktorí chcú zažiť krásu japonskej prírody a zároveň spoznať živosť a ruch veľkomesta, je letenka do Sappora ideálnou voľbou.

Cesta z Európy do Sappora je zvyčajne uskutočnená s prestupom v Tokiu, Yokohame alebo Osake. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Sappora, vrátane japonských národných leteckých spoločností ako ANA alebo JAL. Dĺžka letu závisí od miesta štartu, ale väčšinou trvá niekoľko hodín. Po prílete na letisko New Chitose je možné využiť verejnú dopravu alebo taxi na presun do centra mesta.

Sapporo je známe svojou bohatou kultúrou a históriou. Jednou z hlavných atrakcií je Sapporo pivovar, najstaršia pivovarská spoločnosť na Hokkaido. Návštevníci si tu môžu pozrieť pivovarské zariadenia a vyskúšať si rôzne druhy čerstvého piva. Okrem toho je tu aj Sapporsko hodvábne múzeum, kde si môžete prezrieť vzácne hodvábne výrobky a zistiť viac o histórii a tradíciách spojených s týmto remeslom.

Ak máte radi prírodu, určite nevynechajte park Maruyama, ktorý je známy svojou krásnou mačacou svätyňou a v zime aj lyžiarskym strediskom. Tiež sa nemôžete vyhnúť návšteve kultového japonského záhradného parku Hokkaido, kde nájdete čarovné jazierka, tradičné japonské budovy a nádhernú kvetinovú výzdobu.

Sapporo je tiež známe svojimi festivalmi, najmä Sapporskom snem, ktorý sa každoročne koná v mesiaci február. Počas tohto festivalu sa mesto mení na veľkú zimnú pohádku s ľadovými sochami, ohňostrojmi a rôznymi kultúrnymi predstaveniami.

Japonsko je tiež známe svojou špecifickou a pestrú kuchyňou. Sapporo je domovom obľúbenej miso polievky ramen, ktorá je jednou z najznámejších japonských jedál na celom svete. Návštevníci by mali určite navštíviť niektorú z mnohých ramenových reštaurácií a vychutnať si autentickú chuť tohto jedla. Okrem toho je Sapporo tiež známe svojím lokálnym pivom a mnohými reštauráciami, kde si môžete vychutnať tradičné japonské špeciality.

Letenka do Sappora je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú objaviť krásu japonskej kultúry a prírody. Sapporo ponúka širokú škálu atrakcií a aktivít pre všetkých návštevníkov a bude zaručene nezabudnuteľným zážitkom.


Dovolenka Japonsko Sapporo


Japonsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete a Sapporo, hlavné mesto japonskej prefektúry Hokkaidó, je jednou z najatraktívnejších častí krajiny. Sapporo je známe svojim jedinečným mixom moderného mestského prostredia a prírodnou krásou, ktorá ho obklopuje. Ak plánujete dovolenku v Japonsku, Sapporo je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.

Jednou z hlavných atrakcií Sappora je jeho ikonické pivovarníctvo. Mestské pivovary Sapporo a Odori Park Brewery sú obľúbené miesta pre milovníkov piva. Tu si môžete vychutnať rôzne druhy piva, ochutnať miestne špeciality a dokonca sa dozvedieť viac o histórii pivovarníctva v Japonsku. Vo Sappore tiež nájdete rôzne obchody so suvenírmi a reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné japonské jedlá.

Na dovolenke v Sappore by ste si nemali nechať ujsť návštevu ikonického Sapporo Toweru. Táto 147-metrová veža ponúka úchvatný výhľad na mesto a dokonca aj na blízke hory. Ak ste milovník prírody, nezmeškajte príležitosť navštíviť Park Hokkaidó. Tento rozsiahly park je domovom mnohých zvierat a rastlín a ponúka množstvo turistických a cyklistických trás. V zimných mesiacoch môžete dokonca využiť skvelé lyžiarske trate pre zimné športy.

Jedným z najväčších lákadiel Sappora je jeho slávny festival snehových soch. Každý rok v februári sa tu koná Sapporo Snow Festival, ktorý priláka tisíce návštevníkov z celého sveta. Počas tohto festivalu sa v hlavnom parku Odori a priamo v centre mesta stavajú obrovské sochy a stavby zo snehu a ľadu. Tento festival je jedinečnou príležitosťou preskúmať japonskú kultúru a tradície.

Mimoriadne populárne je tiež japonské termálne kúpalisko, známe ako onsen. V Sappore si môžete vychutnať relaxačný zážitok v jednom z mnohých termálnych kúpeľov, ktoré sú k dispozícii v meste a jeho okolí. Tieto kúpele ponúkajú prírodné horúce pramene a tradičné rituály, ktoré vám pomôžu zbaviť sa stresu a obnoviť energiu.

Sapporo je tiež známe svojimi festiválmi slávností, trhmi a kultúrnymi podujatiami. Jeho pestrofarebné nákupné ulice a množstvo trhov ponúkajú návštevníkom širokú škálu produktov a suvenírov. Miestne parky a záhrady sú tiež ideálne miesta na piknik alebo oddych počas slnečných dní.

Dovolenka v Sappore je skutočným dobrodružstvom plným prírodných krás, kultúrnych pamiatok, tradičnej kuchyne a nekonečných možností na zábavu a relaxáciu. Ak sa chystáte na cestu do Japonska, nevynechajte príležitosť navštíviť toto nádherné mesto a jeho okolitú prírodu. Sapporo vás určite nezklame.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky