Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Šimoda

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Šimoda


Otázky:

1. Kde sa nachádza mesto Šimoda v Japonsku?
2. Aké je zaujímavé miesto v Šimode, ktoré by sme si nemali nechať ujsť?
3. Aké je počasie v Šimode v rôznych ročných obdobiach?
4. Aké sú miestne špeciality v kuchyni Šimody?
5. Ako sa dostanem z Tokia do Šimody?
6. Aké sú najlepšie spôsoby, ako objaviť mesto Šimoda?
7. Kde sa nachádzajú najlepšie hotely v Šimode?
8. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Šimode?
9. Aké sú miestne festivaly a udalosti, ktoré sa konajú v Šimode?
10. Existujú nejaké známe pláže v Šimode?

Odpovede:

1. Mesto Šimoda sa nachádza v préfektúre Šizuoka na juhu Japonska.
2. Jedno z najzaujímavejších miest v Šimode je Ryokanmura Wasure-no-Sato, ktorý ponúka autentický zážitok z pobytu v tradičnom japonskom rodinnom dome.
3. V Šimode je mierny oceánsky podnebí, s teplými letami a miernymi zimami. Letá sú horúce a vlhké, zatiaľ čo zimy sú chladné, ale nie príliš chladné.
4. Niektoré z miestnych špecialít v kuchyni Šimody zahŕňajú čerstvé ryby a morské plody, špargľu a zeleninu.
5. Z Tokia do Šimody sa dostanete vlakom alebo autobusom. Vlak trvá približne 2-3 hodiny, zatiaľ čo autobus trvá asi 3-4 hodiny v závislosti od dopravných podmienok.
6. Najlepší spôsob, ako objaviť mesto Šimoda, je prechádzka po jeho historických uliciach, návšteva chrámov a svätyní, a samozrejme aj vychutnávanie miestneho jedla.
7. Najlepšie hotely v Šimode sa nachádzajú v okolí centra mesta alebo pri pláži. Niektoré z nich ponúkajú výhľad na oceán a luxusné ubytovanie.
8. Najlepšie miesta na nákupy v Šimode sú v centre mesta a okolí hlavného námestia. Tu nájdete mnoho obchodov so suvenírmi, tradičnými remeselnými výrobkami a miestnymi produktmi.
9. V Šimode sa koná mnoho festivalov a udalostí počas celej sezóny. Niektoré z najznámejších sú Šimoda Float Festival, ktorý sa koná v letných mesiacoch, a Šimoda Black Ship Festival, ktorý oslavuje históriu kontaktov medzi Japonskom a cudzími krajinami.
10. V Šimode sa nachádzajú niektoré z najkrajších pláží v Japonsku, ako napríklad Kisami Ohama Beach a Širahama Beach. Tieto pláže sú ideálne na plávanie, opaľovanie a surfovanie.


Ubytovanie Japonsko Šimoda


Japonsko Šimoda: Kde si môžete nájsť ubytovanie v tomto malebnom meste

Šimoda je malé mesto na juhu Izuho poloostrova na juhozápadnom pobreží Japonska. Je to miesto, ktoré bolo dôležité pre japonskú históriu, keďže tu v roku 1853 americký komodor Matthew Perry dorazil s flotilou lodí a otvoril Japonsko pre zahraničnú nadvládu. Dnes, Šimoda je neďaleko Tokia obľúbeným miestom pre turistov pre jeho krásne pláže, termálne pramene a historické pamiatky. V nasledujúcom článku sa pozrieme na niektoré z najlepších možností ubytovania v Šimode.

1. Hotel Kissho Caren

Hotel Kissho Caren je luxusný hotel v Šimode, ktorý sa nachádza blízko plytkého zálivu s krásnymi výhľadmi na oceán. Ponúka rôzne služby, ako je masáž, termálne pramene, spa programy a súkromné termálne kúpele. Izby sú prostorné a moderné, každá s balkónom s výhľadom na oceán alebo záhradu.

2. Pension Surf Rider

Ak hľadáte niečo lacnejšie, Pension Surf Rider sú súkromné izby, ktoré sa nachádzajú v centre mesta Šimoda. Je to ideálne miesto pre surferov a turistov, ktorí chcú preskúmať mesto a jeho okolie. Ponúka základné zariadenia, ako sú jedálenský kútik, spoločné sprchy a pranica.

3. Kagetsutei

Niekoľko kilometrov od centra mesta sa nachádza Kagetsutei, krásny ryokan (japonský hostinec) s výhľadom na hory a oceán. Kagetsutei je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú tradičný japonský pobyt s tatami (ploché slamy) na zemi a kaiseki jedlom (viaczdajové jedlo, ktoré obsahuje sezónne miestne ingrediencie). Ryokan ponúka aj súkromné onseny (termálne kúpele).

4. Kanpo no Yado Shimoda

Kanpo no Yado Shimoda je ďalší ryokan v Šimode, ktorý ponúka ubytovanie v japonskom štýle s tradičným japonským jedlom a vlastnými onsenmi. Nachádza sa v blízkosti pláže Shirahama, jednej z najkrajších pláží Šimody. Ryokan má aj izby s výhľadom na oceán alebo na hory.

5. Sora Togetsusou Kinryu

Sora Togetsusou Kinryu sa nachádza nedaleko od centra mesta a ponúka izby s moderným zariadením a základnými službami, ako je bezplatné Wi-Fi pripojenie a spoločné sprchy. Ryokan má aj vlastné onseny a má výhľad na oceán.

Šimoda ponúka veľa možností na ubytovanie pre turistov s rôznymi rozpočtami a záujmami. Z ryokanov s tradičnými japonskými izbami a kaiseki jedlom až po luxusné hotely s vlastnými termálnymi prameňmi, je v Šimode niečo pre každého. Bez ohľadu na to, ktoré miesto si vyberiete, určite si užijete svoj pobyt v tomto malebnom meste na juhu Japonska.


Dovolenka Japonsko Šimoda


Dovolenka Japonsko – Šimoda: Raj pre milovníkov prírody a histórie

Šimoda, malé prímorské mesto v južnom Japonsku, je skrytým pokladom pre tých, ktorí túžia po dovolenke plnej prírodných krás a bohatej histórie. Sústredený okolo malého prístavu a modro-tyrkysového mora, Šimoda ponúka nádherné pláže, malebné hory a fascinujúce historické pamiatky.

Ak ste nadšenec dobrodružstva v prírode, Šimoda je pre vás ideálnou destináciou. Mesto je obklopené krásnou prírodou, vrátane hôr Amagi, ktoré ponúkajú veľkolepé výhľady a možnosti turistiky. Môžete sa vydať na túru po dobrodružných chodníkoch a objavovať miestne vodopády, jaskyne a záhadné hory. Ak máte radi vodné športy, nezmeškajte príležitosť vyskúšať si potápanie alebo surfovanie na jednej z mnohých nádherných pláží, ktoré Šimoda ponúka.

Čaro Šimody sa odhaľuje aj pri prechádzke po historických uličkách a pamiatkach. Mesto má bohatú históriu, ktorá sa začala písať už v 17. storočí, keď sem prišli prví európski obchodníci. Môžete si prehliadnuť niektoré z historických budov, ako napríklad rybárske domy alebo chrámy, ktoré sú dôkazom japonizácie západnej architektúry. Nezabudnite navštíviť aj Dejima, bývalý holandský obchodný ostrov, ktorý ponúka múzeum a ukazuje históriu obchodného vzťahu medzi Holandskom a Japonskom.

V Šimode tiež nájdete množstvo reštaurácií a trhov, kde si môžete vychutnať skvelú japonskú kuchyňu. Počasie je tu priaznivé takmer celoročne, čo umožňuje týmto reštauráciám ponúkať skvelé morské plody a čerstvú zeleninu. Vyskúšajte si tradičný rybí trh, kde môžete zakúpiť čerstvé ryby a morské plody alebo ochutnať rôzne japonské lahôdky.

Dovolenka v Šimode je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní objaviť prírodné krásy Japonska a jeho historické poklady. Bez ohľadu na to, či sa vydáte na turistiku v horách, relaxovať na pláži alebo objavovať históriu mesta, Šimoda vás určite očarí svojou nezameniteľnou atmosférou a pohostinnosťou. Takže neváhajte a začnite plánovať svoju dovolenku Japonsko – Šimoda už teraz!


Počasie Japonsko Šimoda


Japonsko Šimoda má subtropické podnebie, ktoré sa vyznačuje dlhými, teplými letami a mírnymi zimami. Táto oblasť Japonska je obľúbenou destináciou pre turistov kvôli jej krásnym plážam a prekrásnej prírode.

Letá v Šimode sú teplé a mierne vlhké. Teploty sa pohybujú medzi 25-30 stupňami Celzia, čo v kombinácii s vysokou vlhkosťou a občasnými dažďami môže byť pre niektorých turistov nepríjemné. Aby ste sa vyhli horúcim letným dnám, najlepším obdobím na návštevu Šimody sú jar a jeseň. Teploty sú miernejšie a vlhkosť menej intenzívna, čo vám umožní vychutnať si krásu okolia bez horúceho slnka a potu.

Zimy v Šimode sú miernymi zimami s nízkymi teplotami okolo 10 stupňov Celzia. Nocné teploty môžu klesnúť na 0 stupňov Celzia, ale sneh nie je príliš častým javom. Máte šancu vidieť krásne scenérie ostrova pokryté zimnými kvetmi alebo západ slnka na pobreží môže byť nádherným zážitkom.

V oblasti Šimody sa nachádza niekoľko festivalov, ktoré sa konajú po celý rok. Jeden z najväčších festivalov je Shizuoka Hobby Show, ktorý sa koná v apríli každý rok. Tento festival priťahuje nadšencov modelovania a výrobu rôznych modelov lietadiel, autíčok, ale aj anime a manga postavičiek.

Pre turistov zaujímavým miestom v Šimode sú aj termálne kúpele, ktoré sú zdravým a uvoľňujúcim zážitkom. Najlepším obdobím na návštevu termálnych kúpeľov sú mesiace od septembra do marca.

Celkovo, Šimoda ponúka turistom krásu štíhleho japonského pobrežia a relaxačné zážitky v plážových letoviskách či termálnych kúpeľoch. Jeho subtropické podnebie ponúka ročne priaznivé podmienky pre návštevy a výlety počas celého roku.


Letenka Japonsko Šimoda


Japonsko je fascinujúcou krajinou bohatou na históriu, tradície a úžasné prírodné scenérie. Medzi množstvom japonských destinácií, ktoré si zaslúžia navštíviť, je aj mesto Šimoda. Ak sa rozhodnete navštíviť túto malebnú japonskú lokalitu, najlepšou možnosťou je zakúpenie letenky do Šimody.

Letenka do Šimody ponúka nielen pohodlie a rýchlu prepravu, ale aj príležitosť obdivovať krásu japonskej krajiny z pohľadu vtáčej perspektívy. Vďaka letu si ušetríte veľa času a máte možnosť preskúmať toto fascinujúce mesto a jeho okolie.

Po prílete do Šimody vás privíta príjemný teplý vietor, prenikavé slnečné lúče a nádherná scenéria. Mesto je známe svojimi plážami, čistým oceánom a krásnym panoramatickým výhľadom. Pláže sú ideálne na relaxáciu, opaľovanie alebo prechádzky pozdĺž piesočnatého pobrežia. Ak máte radi vodné športy, Šimoda ponúka aj možnosť potápania, surfovania či rybolovu.

Mesto je tiež známe svojou bohatou históriou. V minulosti slúžilo ako jedno z najdôležitejších obchodných prístavov Japonska a vraj sem dorazil aj spojenecký komodor Matthew Perry v roku 1854 na palube amerického vojenského lodenice. Návštevníci mesta môžu navštíviť múzeum Šimoda, kde sa dozvedieť viac o histórii a životných podmienkach obyvateľov v minulosti.

Okrem toho, Šimoda je tiež vynikajúcou bránou do prírodnej rezervácie "Izu Peninsula", ktorá je domovom mnohých exotických rastlín a živočíchov. Môžete stráviť niekoľko dní objavovaním pešej turistiky alebo si prenajať bicykel a objavovať okolité krásne prírodné scenérie.

Japonsko je známe svojou kuchyňou a Šimoda nie je výnimkou. Pri návšteve tohto mesta, by ste si nemali nechať ujsť skúsenosť s japonskou gastronómiou. Môžete ochutnať tradičné jedlá, ako sú sushi, ramen alebo okonomiyaki, alebo si vychutnať čerstvé morské plody.

Na záver, letenka do Šimody vám poskytuje príležitosť zažiť jeden z najkrajších kúskov Japonska. Pobyt v tomto meste vám prinesie relaxáciu na pláži, históriu, dobrodružstvo a nekonečné možnosti na objavovanie prírody. Zakúpte si letenku do Šimody a zažite toto úchvatné miesto, ktoré vám poskytne nezabudnuteľné zážitky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky