Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Šizuoka

Počasie Japonsko Šizuoka


Japonsko Šizuoka je pomerne rozsiahla oblasť, ktorá sa nachádza na juhovýchode Japonska. Leží v oblasti nazývanej Tókai, ktorá je známa svojimi horami, riekami a pobrežím. Preto je počasie v Šizuoke pomerne rozmanité a ovplyvňované okolitým členitým terénom.

Šizuoka má subtropické podnebie s horúcimi a vlhkými letami a miernymi a suchými zimami. Letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, pričom vlhkosť môže byť dosť vysoká. Tieto podmienky spolu s občasnými dažďami a tropickými búrkami tvoria typické letné počasie v tejto oblasti. Leto je rovnako obdobím monzúnu, čo znamená, že Šizuoka dostáva vyšší zrážkový úhrn v porovnaní s inými ročnými obdobiami.

Zimy v Šizuoke sú miernych teplôt a relatívne suché. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 5 °C a 15 °C, čo ju robí mierne teplejšou ako iné oblasti Japonska. Zimné obdobie je však aj dobou sucha, s minimálnymi zrážkami a slnečnými dňami. Oblasť Šizuoka je známa aj výskytom kvetov sakury v jarnom období, čo je obdobie krásneho počasia a miernych teplôt.

Jeseň a jar v Šizuoke ponúkajú mierny a príjemný počasie s priemernými teplotami okolo 20 °C. Tieto ročné obdobia sú ideálne na turistiku a skúmanie prírody v Šizuoke. Teploty v týchto ročných obdobiach sú poväčšine stále príjemne teplé a vane príjemný vietor, čo robí zabezpečuje pohodlný pobyt v tejto oblasti.

Celkovo vzaté, počasie v Japonsku Šizuoka je rôznorodé a pomerne priaznivé pre turistiku a skúmanie. Svojou kombináciou tropického a miernych podnebia ponúka rôznorodé skúsenosti pre návštevníkov. Od horúcich letných mesiacov s daždovými búrkami až po miernu zimu so suchom, Šizuoka prináša rôzne poveternostné podmienky, aby uspokojila všetkých milovníkov počasia.


Letenka Japonsko Šizuoka


Plánovanie dovolenky je vzrušujúce a zároveň komplikované. Ak hľadáte miesto, kde si môžete vychutnať krásy Japonska, nezabudnite zaradiť Šizuoku na zoznam. Šizuoka je jedno z hlavných miest na juhu Honshu - najväčšej japonskej ostrovy. Šizuoka ponúka prekrásne pláže, lesy, parky, hory a oplýva históriou a kultúrou. Preto ak chcete navštíviť toto krásne miesto, mali by ste vedieť, ako zohnať letenku do Šizuoky.

Keď plánujete cestu do Šizuoky, zapamätajte si, že samotná Šizuoka nemá medzinárodné letisko, takže musíte skontrolovať najbližšie letiská. Najbližšie letiská sú letisko Tokyo Haneda a letisko Tokyo Narita. Haneda letisko sa nachádza v Tokiu a zvyčajne býva lacnejšie ako Narita letisko, ktoré sa nachádza asi dve hodiny vlakom od Tokia. Ak ste už v Tokiu, môžete si ušetriť peniaze tým, že cestujete vlakom alebo autobusom do Šizuoky.

Ak hľadáte najlacnejšiu letenku do Šizuoky, rekomendujeme, aby ste si zakúpili letenku aspoň s mesiacovým predstihom, pretože letenky sa zvyčajne drahšie predávajú v detstve. Okrem toho sa odporúča sledovať najlepšie ponuky v online cestovných kanceláriách alebo pozorovať webové stránky leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Japonska. Cena letenky do Šizuoky závisí od mnohých faktorov, ako sú Doba letu, ročný obdobie, spoločnosť, s ktorou letíte atď. Cena letenky do Šizuoky sa pohybuje od 500 eur do 1000 eur na osobu.

Celková doba letu závisí od miesta, odkiaľ odletíte do Japonska. Ak letíte z Európy (napr. z Londýna) trvanie letu do Šizuoky je približne 14 hodín s prestupom v Tokiu. Takže ak nemáte radi letenky, môže to byť pre vás namáhavé. Okrem toho je dobré poznať niekoľko dôležitých faktov pred cestou do krajiny vychádzajúceho slnka. Japonsko je známe svojimi drsnými plynovými pravidlami, takže sa uistite, že máte medzinárodné vodičské oprávnenie, ak si plánujete prenajať auto. Môžete tiež použiť miestnu hromadnú dopravu, ktorá je relativne spoľahlivá a čistá. Ak ste vegetarián, najlepšie je si objednať jedlo v dopredu, pretože Japonská kuchyňa sa skladá prevažne z ryže, suši a morských plodov.

V Šizuoke môžete navštíviť mnoho miest ako Například Fuji-hakone-Izu Národný park, ktorý ponúka neopakovateľné scenérie, alebo Corasiovo údolie, ktoré je jedným z najkrajších v celom Japonsku. Šizuoka je tiež známa svojimi onsenami (horskými termálnymi lázniamy), ktoré vám umožňujú relaxovať a užívať si krásne scenérie. Okrem toho sa tu nachádza aj veľa múzeí a pamiatok, ktoré sú zaujímavé pre turistov.

Vzhľadom na krásy, ktoré Šizuoka ponúka, stojí za to, aby ste zohnali letenku do tejto oblasti. Je to jedna z najkrajších miest v Japonsku, ktoré vás zaručene očarí svojou krásou a nenapodobiteľnou kultúrou.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Šizuoka


1) Aké je hlavné mesto Šizuoki v Japonsku?
- Hlavné mesto Šizuoki v Japonsku je Šizuoka.

2) Aké sú najpopulárnejšie turistické atrakcie v Šizuoke?
- Niektoré z najpopulárnejších turistických atrakcií v Šizuoke zahŕňajú čajové plantáže, Japonskú horu Fuji, svätyniu Kunōzan Tōshō-gū a Nihondaira.

3) Aké je typické jedlo v Šizuoke?
- Typickým jedlom v Šizuoke je jedlo z čerstvých morských plodov, ako sú ryby a krevety. Tiež je tu známy čaj z regiónu.

4) Kedy je vhodný čas na návštevu Šizuoky?
- Vhodný čas na návštevu Šizuoky je na jar (marec a apríl) a na jeseň (september a október), keď je počasie mierne a príroda je nádherná.

5) Aké aktivity sa dajú robiť v okolí Šizuoky?
- V blízkosti Šizuoky sa dajú robiť rôzne aktivity, ako je turistika na horu Fuji, výlety do prírodných parkov, využívanie termálnych kúpeľov a návšteva tradičných čajových ceremónií.

6) Ako je doprava v Šizuoke?
- V Šizuoke sa dá pohybovať pomocou železničnej siete, autobusov a taxíkov. Tiež je možné prenajať si auto, ak preferujete vlastnú dopravu.

7) Koľko obyvateľov má Šizuoka?
- Šizuoka má približne 709 000 obyvateľov.

8) Aké je počasie v Šizuoke?
- Počasie v Šizuoke je subtropické, s miernymi zimami a horúcimi letami. Letné mesiace sú často veľmi vlhké.

9) Aké je typické historické a kultúrne dedičstvo Šizuoky?
- Šizuoka má bohaté historické a kultúrne dedičstvo, s množstvom svätýň a chrámov, ako je napríklad Kunōzan Tōshō-gū. Má tiež dôležitú úlohu v tradičnej čajovej kultúre.

10) Sú v Šizuoke nejaké športové podujatia?
- V Šizuoke sa koná niekoľko športových podujatí, ako sú napríklad jazdecké súťaže či futbalové zápasy.


Ubytovanie Japonsko Šizuoka


Japonsko je kraj, ktorý fascinuje milióny ľudí z celého sveta svojou jedinečnou kultúrou, umením a krásnou prírodou. Ak sa chystáte navštíviť toto fascinujúce miesto, určite budete potrebovať vhodné ubytovanie. Jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest na ubytovanie v Japonsku je Šizuoka.

Šizuoka je hlavné mesto prefektúry Šizuoka a nachádza sa na juhovýchode ostrova Honšú. Mesto je známe svojou pôsobivou prírodou vrátane hôr, jazier, termálnych prameňov a prekrásneho pobrežia. Navyše je Šizuoka aj domovom najznámejšieho japonského symbolu - hory Fuji. Toto miesto poskytuje jedinečný zážitok návštevníkom, ako aj množstvo možností na ubytovanie.

V Šizuoke nájdete širokú paletu rôznych druhov ubytovania, ktoré uspokoja potreby každého cestovateľa. Ak preferujete luxus, v meste sú dostupné nádherné hotely s pohodlnými izbami, wellness centrami a vynikajúcimi reštauráciami. Tieto hotely ponúkajú všetko, čo potrebujete na oddych po náročnom dni objavovania Šizuoky.

Pre tých, ktorí sú na rozpočte, je tu tiež veľa možností. V meste nájdete množstvo cenovo dostupných hotelov, hostlov a penziónov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú jednoduché, ale pohodlné izby za prijateľné ceny. Budete mať príležitosť stretnúť sa s domácimi ľuďmi a zažiť ich pohostinnosť.

Ak preferujete niečo unikátne, Šizuoka ponúka aj možnosť ubytovania v tradičných japonských ryokanoch. Ryokany sú tradičné japonské hostely, ktoré vás uvedú do japonskej kultúry a tradícií. Sú známe svojím jedinečným dizajnom, ako aj službami, ktoré poskytujú. Budete mať možnosť vyskúšať si tradičné japonské jedlo, obliecť si kimono a relaxovať vo väčšinou prírodných kúpeľoch onsen.

Okrem hotela, hostelu a ryokanu sú tu aj možnosti pre tých, ktorí sa zaujímajú o prírodu a kempovanie. V blízkosti Šizuoky sa nachádzajú prekrásne prírodné parky a rezervácie, ktoré ponúkajú možnosť stanovania v prostredí obklopenom krásnou prírodou. Toto je skvelá príležitosť zažiť japonskú prírodu zblízka a stráviť noc pod hviezdami.

Samozrejme, nezabudnite si rezervovať ubytovanie v Šizuoke vopred, najmä ak cestujete počas letných mesiacov, kedy je kraj veľmi populárny medzi turistami. Prečítajte si recenzie a porovnajte ceny, aby ste sa uistili, že si vyberiete tú najlepšiu možnosť pre vás.

Šizuoka je skutočne jedinečné miesto na ubytovanie v Japonsku. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely, cenovo dostupné penzióny alebo tradičné ryokany, nájdete tu všetko, čo potrebujete pre príjemný a pohodlný pobyt. Takže neváhajte a plánujte svoju cestu do Šizuoky - miesta, kde sa možnosti ubytovania spájajú s krásou japonskej prírody a kultúry.


Dovolenka Japonsko Šizuoka


Japonsko je krajinou nekonečných možností a veľa turistov sa snaží počas svojho pobytu vidieť čo najviac, no najlepšie miesta sú väčšinou tajomstvom a musíte sa o ne niečo snažiť. Japonsko je nielen krajina futbalu ale aj živého a veľastranného kultúrneho života. V tomto prípade vám chcem predstaviť Šizuoku, ktoré pravidelne patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v Japonsku.

Šizuoka je prefektúra na juhozápade Honšú, najväčšej japonskej ostrove a hraniciaci s prefektúrou Yamanashi na severovýchode, Aichi a Shizuoka na východe a Pacifickým oceánom na juhu a západe. Mesto Šizuoka je administratívnym centrom tejto prefektúry s populáciou asi 700 tisíc obyvateľov.

Ak ste milovníkom japonskej kultúry a histórie, určite zamilujete návštevu svätých miest, ako sú Poklonné chrámy Fudži, Ojama a Kunozan Toshogu Shrine, ktoré sú symbolmi ducha a kultúry Šizuoku. Šizuoka ponúka aj rôzne turistické atrakcie, vrátane prekrásnych pláží, japonských záhrad, parkov, múzeí a trhov. Medzi turistické atrakcie patria i piatkové trhy, kde môžete namixovať rôzne japonky.

Návšteva Šizuoku je ale najlepší spôsob, ako spoznať každodenný život Japoncov a kultúru. Môžete ochutnať japonskú kuchyňu, zistiť, ako sa pripravuje zelený čaj a užiť si čaro japonských hostiteľov. Pre milovníkov exotického klímy, Šizuoka ponúka tropický prales s celou škálou farebných kvetov a vôní.

Takže, ak sa plánujete vybrať na dovolenku do Japonska, nezabudnite navštíviť aj Šizuoku, ktorá vám ukáže, čo je táto krajina celým svojim srdcom!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky