Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Uji

Počasie Japonsko Uji


Uji je mesto v prefektúre Kyoto v Japonsku a má subtropické podnebie s mierne studenou zimou a horkým, vlhkým letom. Jeho poloha blízko pohoria Higashiyama a rieky Uji, ktorá prechádza mestom, ovplyvňuje jeho počasie.

V jarných mesiacoch, od marca do mája, je počasie v Uji viac-menej teplé a svieže. Denné teploty sú v priemere 16-20°C, zatiaľ čo nočné teploty klesajú na približne 8-10°C. V tomto období môžete očakávať občasné dažde a bázlivé búrky, ktoré môžu nastávať hlavne v koncom apríla a začiatkom mája. V jarných mesiacoch sa tiež môžete tešiť na kvitnúce sakury a hortenzie, ktoré súčasne s tým kvitnú v parkoch a chrámoch.

Letné mesiace, od júna do augusta, sú v Uji veľmi horúce a vlhké. Denné teploty sa často pohybujú v rozmedzí 26-30°C, pričom vlhkosť môže byť vysoká až do 80 percent. V lete môže dôjsť k powodi či záplavam kvôli silným dažďom a víchriciam.

Jesenné mesiace, od septembra do novembra, sú v Uji často jasné a suché. Teploty sú príjemnejšie ako v lete a pohybujú sa v priemere medzi 20-25°C cez deň a celkovo menej klesajú nocou. Na konci novembra si môžete v Uji užiť krasu jesene, kedy sa lístie stromov zmení do rôznych odtieňov červenej, pomarančovej a žltej farby.

V zime, od decembra do februára, je v Uji mierne a chladnejšie, ale stále dosť teplé na to, aby ste mohli vychutnať prechádzku po meste. Denné teploty sú v priemere 6-10°C, zatiaľ čo nočné teploty klesajú na približne 1-3°C. V zimnom období môžu byť občasné snehové prehánky.

Celkovo, pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Uji, je najlepšie to urobiť na jar alebo v jeseni, kedy sú teploty zvyčajne príjemné, počasie stabilné a krása prírody je jedna z najväčších atrakcií mesta. Ak chcete navštíviť Uji v lete, navštívte ho na skorý alebo neskorý letný deň, aby ste mohli uniknúť horúčave počas denných hodín. V zimnom období sa pripravte na studené, ale príjemné počasie.


Dovolenka Japonsko Uji


Japonsko je fascinujúca a záhadná krajina, ktorá láka množstvo turistov z celého sveta. Uji, malé mesto v južnej časti japonskej prefektúry Kjóto, je skrytým pokladom, ktorý stojí za to objaviť. Tento článok vám poskytne tipy a odporúčania na dovolenku v Uji.

Uji je známe svojimi kultúrnymi podujatiami a krásnymi pamiatkami. Najznámejšou z nich je Ujigamiinari jinja, chrám zasvätený božstvu Inari. Tento chrám je známy svojimi kamennými sochami a prekrásnymi záhradami s kamennými stupňami. Okrem toho je Uji známe aj svojou zelenou čajovou plantážou, kde návštevníci môžu ochutnať zelený čaj a sledovať proces jeho výroby.

V bezprostrednej blízkosti chrámu sa nachádza Uji Bridge, ktorý sa v minulosti stal dejiskom rozmanitých kultúrnych podujatí. Dnes je tento most najlepším miestom na získanie nezabudnuteľných fotografií a na vychutnanie si krásnych výhľadov na rieku Uji.

Medzi ďalšie miesta, ktoré by ste si v Uji nemali nechať ujsť, patrí mimoriadne krásny Byodo-in chrám. Tento chrám bol postavený v 11. storočí ako pohrebisko a pozostáva z dvoch hlavných budov, ktoré sú spojené prekrásnym mostom. Toto miesto je obzvlášť krásne počas jarného obdobia, keď sa všade okolo nachádzajú kvitnúce sakury.

Pre tých, ktorí majú radi túru, existuje v Uji aj niekoľko krásnych turistických chodníkov, ktoré vedú k horským potokom a kaskádam. Môžete sa tiež prejsť popri rieke a pozorovať miestnych rybárov, ako lovia úhoře a iné druhy rýb.

Uji ponúka aj množstvo kulinárskych zážitkov. Ak máte radi zelený čaj, odporúčame vám navštíviť niektorú z miestnych čajovní. Užite si čarovnú atmosféru výroby čaju a ochutnajte výber najlepších kávových zrn alebo zelených čajov.

Užívajte si Uji v maximálnom rozsahu počas každej doby roka. Toto miesto je tak krásne počas všetkých ročných období. Zažite v Uji záhadnú a nádhernú japonskú kultúru a urobte si nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Japonsko Uji


Uji je malé japonské mesto, ktoré sa nachádza v Kjótskej prefektúre, čo je jedno z najnavštevovanejších miest v Japonsku. Uji je známe svojimi nádhernými čajovými plantážami, históriou a kultúrou, a je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú pohybovať mimo ruchu veľkomesta a objaviť čaro tradičného Japonska.

Ubytovanie v Uji

Ubytovanie v Uji sa môže líšiť podľa vašich preferencií a rozpočtu. Môžete si vybrať z ubytovania v ryokane, tradičné japonské drevené budovy so zemnými podlaha, hotelov, hosteli alebo „minshuku“, ktoré sú malé rodinné hotely.

Ak chcete zažiť autentickú japonskú atmosféru, ryokan je pre vás najlepšou voľbou. Niektoré z najlepších ryokanov v Uji sú: Uji Ichiban, Uji Jujo Hotel a Amanohashidate Miyazu Royal Hotel.

Tradičné japonské izby sú zvyčajne vybavené futonmi na podlahe a kobercami „tatami“, ktoré sú špeciálne navrhnuté na odpočinok a sú ideálne na meditáciu alebo cvičenie jógy. Ryokany sú zvyčajne vybavené aj onsenami, termálnymi kúpeľmi, ktoré sú v Japonsku veľmi populárne.

Ak preferujete moderné hotely, Uji má veľa z nich, a to od drahších luxusných hotelov až po ubytovanie pre ľudí s menším rozpočtom. Niektoré z najlepších hotelov v Uji sú: Kyoto Uji Hanayashiki Ukifuneen, Hotel Alfa Kyoto Uji iPark a Hotel New Uji. Každý hotel má svoje výhody a prispôsobuje sa rôznym potrebám.

Hostely sú tiež dostupné a sú ideálne pre cestovateľov s menším rozpočtom, ktorí hľadajú útulné miesto na prespatie. Niektoré z najlepších hosteľov v Uji sú: Guesthouse U-En, Hostel Kyoto Uji a Khaosan Kyoto Guesthouse.

Minshuku sa líšia od hosteli tým, že sú spravované rodinami a niekedy vlastník poskytuje stravu, čo ponúka cestovateľom skutočnú rodinnú atmosféru. Niektoré z najlepších minshukov v Uji sú: Ohara no Sato, Kibune Hiroya a Fujiwara.

Ako si vybrať ubytovanie v Uji

Pri výbere ubytovania v Uji sa odporúča zvážiť niekoľko faktorov, vrátane vašich preferencií, rozpočtu a potrieb. Ak chcete zažiť skutočné tradičné japonské ryokany s onsenmi, ryokan je najlepšou voľbou. Ak však hľadáte moderné hotely, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny, hotely v Uji sú veľmi dobre vybavené. Hostely a minshuku sú cenovo dostupnejšie a sú ideálne pre cestovateľov s rozpočtom.

Uji je skutočne kúsok tichého raja, ktorý cestovatelia určite ocenia. Napriek tomu, že je mesto vzdialené od preplnených miest ako Kjóto alebo Tokio, Uji má svoju jedinečnú atmosféru a ponúka mnoho miest na objavovanie japonskej histórie, kultúry a gastronómie. Výber ubytovania v Uji závisí na vašich preferenciách a rozpočte, ktorý máte k dispozícii. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, v Uji sa určite dobre zaspíte.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Uji


Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí ohľadom Japonska a miesta Uji:

1. Kde sa nachádza Uji?
- Uji sa nachádza v prefektúre Kyóto na ostrove Honšú v Japonsku.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Uji?
- Najlepším obdobím na návštevu Uji je jar a jeho sezóna cherry blossom (sakura) alebo jesenné listopadové farby stromov.

3. Aké pamiatky a atrakcie sú v Uji?
- Uji je známe hlavne troma hlavnými atrakciami: Byodo-in, Ujigami-jinja a čajovou dedinou Wazuka.

4. Koľko stojí vstup do Byodo-in?
- Vstup do Byodo-in stojí približne 600 japonských jenov (YEN).

5. Aké sú tradičné jedlá v Uji?
- Uji je známe pre tradičný čaj Uji Matcha a obľúbené sladkosti ako Uji Matcha Daifuku (sladký pečivo plnené zeleným čajom).

6. Ako sa dostať do Uji?
- Môžete sa dostať do Uji taxíkom, vlakom alebo autobusom. Z Kjóta trvá cesta vlakom približne 20 minút.

7. Aké je japonské slovo pre čaj?
- Japonské slovo pre čaj je "ocha".

8. Aké je hlavné mestské centrum v Uji?
- Hlavné mestské centrum v Uji je okolo Uji-jōen, čo je park v priestore hradu Uji.

9. Ako vyzerá sakura v Uji?
- Cherry blossom v Uji vytvára krásne rady ružových kvetov na sakurkových stromoch. Je to jedno z najkrajších miest v Japonsku pre sledovanie cherry blossom.

10. Aký je povestný výrobok Uji?
- Najpovestnejším výrobkom z Uji je tradičný zelený čaj Uji Matcha, ktorý sa stal známym po celom svete.


Letenka Japonsko Uji


Uji je malebné mesto nachádzajúce sa v jihozápadnej časti Kanska v Honšú, najväčšej japonskej ostrove. Jeho bohatá história a unikátna kultúra vo výrobe zeleného čaju robia z Uji neodmysliteľnú zastávku pre návštevníkov Japonska. A ak hľadáte miesto na dovolenku, neváhajte si rezervovať letenku do tejto fascinujúcej destinácie.

Hneď po prílete na medzinárodné letisko v Kansku budete mať vynikajúce spojenie na vlakovú sieť, ktorá vás rýchlo a pohodlne dostane do Uji. Cesta trvá iba krátkych 20 minút, čo je skvelé pre tých, ktorí sú netrpezliví a chcú čo najrýchlejšie začať objavovať túto úchvatnú oblasť.

Po príchode do Uji si nenechajte ujsť návštevu slávneho Byō-udži chrámu, ktorý patrí k najstarším chrámom v Japonsku a je zároveň zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Jeho kľúčovou atrakciou je obrovská drevená brána zvaná San-mon, ktorá vás privíta svojou impozantnou veľkosťou a výnimočnou architektúrou. Prechádzka okolo krásnych záhrad a návšteva múzea v chráme vás privedie bližšie k jeho histórii a špeciálnemu významu v japonskej kultúre.

Ďalšou neodmysliteľnou zastávkou je v Uji čajový stôl, ktorý je preslávený svojou výrobou krásneho zeleného čaju. Mesto je známe pre svoje čajové plantáže a čaje považované za najkvalitnejšie na svete. Môžete si vychutnať autentické čajové obrezy a zároveň si kúpiť čaje, ktoré si môžete odniesť so sebou domov ako suveníry.

Ak máte záujem o históriu a architektúru, navštívte Rakusaiči-džinja chrám, ktorý je venovaný bohu Juze-kwändžin, patrónke plodnosti a biblickým hrdinom. Jeho krásna budova je veľmi obľúbená medzi návštevníkmi pre svoju zložitú stavbu a kvalitnú prácu so drevom.

Okrem toho, Uji je tiež domovom pre niektoré úžasné ryokany (tradičné japonské hotely), kde si môžete vychutnať autentickú japonskú pohostinnosť a štýl života. Tí, ktorí sú dobrodružní, môžu vyskúšať aj ochutnávku pravej japonskej kuchyne, vrátane špecialít ako suši, súši a takmer bezkonkurenčných takojakov (japonský mäkký zmrzlina).

Nech už je to vaša prvá návšteva Japonska alebo sa tu už v minulosti zdržali, letenka do Uji vám otvorí dvere do živého, kultúrneho a historického zázemia. Výlet do tejto malebnej destinácie vás nadchne a zanechá vám nezabudnuteľné zážitky. Rezervujte si svoj let čo najskôr a pripravte sa na úžasnú dovolenku v Japonsku, ktorú si budete pamätať na celý život.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky