Objavte lety za najlepšie ceny

Nový Zéland Taupo

Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Taupo


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska v Aucklandu do Taupo?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je cestovať autom alebo využiť prenájom automobilu. Je možné tiež využiť autobusovú dopravu alebo zabezpečiť si transfery z letiska.

2. Kedy je najlepší čas navštíviť Taupo?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Taupo je počas letných mesiacov, teda od decembra do februára, keď sú teploty najvyššie a je vhodné pre vodné aktivity. Avšak každé ročné obdobie má svoje výhody a závisí od preferencií návštevníka.

3. Koľko trvá let z Európy do Nového Zélandu?
Odpoveď: Let z Európy do Nového Zélandu trvá priemerne okolo 24 hodín s jedným alebo viacerými prestupmi.

4. Aké vodné aktivity sa dajú robiť v Taupo?
Odpoveď: V Taupo je možné vyvíjať množstvo vodných aktivít, vrátane rybolovu, člnkovania, vodných športov ako je jachting, vodné lyžovanie a wakeboarding. Hlavnou atrakciou je vodopád Huka Falls.

5. Kde sa nachádza Čierny východ slávnou plážou?
Odpoveď: Čierna pláž sa nachádza v regióne Waikato na Novom Zélande. Je jednou z najznámejších pláží krajiny a je obľúbeným miestom pre surferov.

6. Ktoré sú najlepšie turistické atrakcie v Taupo?
Odpoveď: Niektoré z najlepších turistických atrakcií v Taupo sú vodopád Huka Falls, jazero Taupo, Nationálne lesy Waipahihi a Craters of the Moon.

7. Koľko stojí vstup do Nationálnych lesov Waipahihi?
Odpoveď: Vstup do nationálnych lesov Waipahihi je bezplatný.


Letenka Nový Zéland Taupo


Nový Zéland je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo zážitkov a atrakcií pre turistov z celého sveta. Ak sa však chystáte navštíviť toto nádherné miesto, nezabudnite zahrnúť do svojho zoznamu aj mesto Taupo. Letenku na Nový Zéland smerom do Taupo by ste si určite nemali nechať ujsť.

Taupo je malé, no veľmi príjemné mesto, ktoré sa nachádza v centre Severného ostrova Nového Zélandu. Jeho strongest and most unique selling point je bezpochyby jazero Taupo, ktoré je najväčším jazerom v Novom Zélande. Je to úžasné miesto na vodné aktivity, ktorými sú obklopené tisíce turistov každoročne. Ak máte radi adrenalínové športy, určite by ste mali navštíviť jazero Taupo a vyskúšať si napríklad windsurfing, vodné lyžovanie alebo wakeboarding.

Pre tých, ktorí si radi oddýchnu, nájdete na jazere Taupo množstvo pláží s kľudnou atmosférou, kde si môžete oddýchnuť, prečítať si knihu a užívať si slnko a prírodu. Ak máte radi rybolov, jazero Taupo je tiež vynikajúcim miestom na chytanie pstruhov a iných druhov rýb.

Okrem jazera Taupo je v Taupo množstvo turistických atrakcií a pamiatok, ktoré určite stojí za návštevu. Napríklad Huka Falls, kde môžete vidieť veľkolepý a silný vodopád, alebo Craters of the Moon, kde si môžete prezrieť sopky a termálne pramene.

Ďalšou vynikajúcou položkou tohto miesta je jeho gastronómia. Taupo je plné miest, ktoré ponúkajú kvalitné jedlá a nápoje. Môžete si vychutnať nádherné ryby a morské plody, ako aj tradičné maorské jedlá.

Pre tých, ktorí milujú prírodu, Taupo je miestom, kde sú každoročne organizované rôzne turistické túry a sledovania rastlín a zvierat v ich prirodzenom prostredí. Títo turisti vedia, že Taupo je miesto, kde môžu vidieť niektoré z najsilnejších a najvyspelejších druhov flóry a fauny na svete.

Takže ak sa chystáte na Nový Zéland, určite by ste mali uvažovať o letenke do Taupo. Je to miesto plné aktivít, zážitkov a nezabudnuteľných zážitkov, ktoré určite budete chcieť zažiť viac ako raz. Takže, užite si svoju cestu do Taupo a urobte si z nej nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Nový Zéland Taupo


Nový Zéland je krajinou známou svojou scenériou, prírodou a nezvyčajným počasím. Jedným z najzaujímavejších miest, pokiaľ ide o počasie, je Taupo, ktorá sa nachádza na severe Severného ostrova.

Taupo je malé mesto na brehu jazera Taupo, najväčšieho jazera Nového Zélandu. Je obklopené pohoriami a nachádza sa v blízkosti niekoľkých vulkánov, vrátane slávneho masívu Tongariro, ktorý je súčasťou národného parku Tongariro.

Počasie v Taupo je známe svojou nepredvídateľnosťou a rýchlymi zmenami. Je to spôsobené kombináciou faktorov, vrátane polohy mesta, nadmorskej výšky a blízkosti pohorí. V Taupo sa môžete stretnúť so všetkými ročnými obdobiami počas dňa.

Letá v Taupo sú teplé, s priemernými teplotami okolo 20 °C až 25 °C. Avšak, kedže Taupo je blízko pohorí, môžete čakať rýchle zmeny počasia vrátane príležitostných búrok a chladných prúdov vzduchu, ktoré znižujú teplotu. Môže sa tiež stať, že bude priehanok a o chvíľu bude slnko znova svietiť.

Jesenné a jarné mesiace sú tiež pomerne nepredvídateľné. Môže byť chladno a daždivo, ale môžu sa vyskytnúť aj krásne slnečné dni. Priemerné teploty sa pohybujú od 10 °C do 20 °C.

Zimy v Taupo sú chladné, najmä v noci, kedy teploty klesajú pod bod mrazu. Denné teploty sa pohybujú okolo 10 °C až 15 °C. Sneženie je v tomto meste vzácne, ale nie je úplnou raritou vidieť vrcholky okolitých pohorí pokryté snehom.

Jar naopak prináša príjemnejšie teploty, a pokiaľ sa vyhnete chladným vetrom z pohorí, môžete zažiť skvelé slnečné dni a teploty okolo 15 °C až 20 °C.

Ak sa zaujímate o návštevu Taupo, nezabudnite si balíček oblečenia, ktorý vám umožní prispôsobiť sa rýchlym zmenám počasia. Noste vrstvené oblečenie, ktoré môžete pridávať alebo odstraňovať podľa potreby.

Vzhľadom na jeho zvláštne počasie je Taupo dokonalým miestom pre dobrodruhov, ktorí chcú zažiť všetky ročné obdobia počas jedného dňa. Bez ohľadu na vašu návštevu, počasím sa nechajte prekvapiť a vychutnajte si všetky krásy, ktoré Taupo ponúka.


Ubytovanie Nový Zéland Taupo


Nový Zéland je jednou z najkrajších krajín na svete a mnoho turistov ho vyhľadáva pre svoju nádhernú prírodu. Ak plánujete navštíviť tento úžasný ostrov, nezabudnite si zarezervovať ubytovanie v meste Taupo.

Taupo je malé mesto situované na severe Severného ostrova Nového Zélandu a je obľúbeným letoviskom pre turistov. Nachádza sa priamo na brehu jazera Taupo, ktoré je najväčším jazerom v celej krajine. Jeho krása a jeho čisté vody pritiahnu nielen turistov, ale aj miestnych obyvateľov, ktorí sem prichádzajú oddýchnuť a relaxovať.

Keďže je Taupo populárnym miestom pre turistiku, ponúka množstvo možností ubytovania pre každého návštevníka. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi, hotelmi, motely, apartmánmi a dokonca aj stanovými tábormi a karavanmi. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, máte istotu, že v Taupo nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Luxusní rezorti a hotely v meste Taupo ponúkajú širokú škálu priestoru a komfortu. Môžete si užiť nadštandardné prvky, ako sú súkromné bazény, posilňovne, lázně a masáže. Väčšina týchto ubytovaní je situovaná priamo na brehu jazera, takže si môžete vychutnať úžasné výhľady a prístup na pláž.

Ak hľadáte niečo komornejšie a cenovo dostupné, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v moteli alebo apartmáne. V meste Taupo je mnoho kvalitných motelov, ktoré ponúkajú pohodlné izby a sú často situované v blízkosti hlavných turistických atrakcií. Apartmány sú ideálne pre rodiny alebo skupiny, pretože majú väčší priestor a kuchynky, kde si môžete pripraviť vlastné jedlo.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a táborisko, mesto Taupo má aj niekoľko táborových siti, kde môžete postaviť svoj stan alebo prenajať karavan. Tieto táborové siti sa často nachádzajú v nádhernom prostredí, kde si môžete užiť ticho a pokoj počas vášho pobytu.

Okrem skvelej ponuky ubytovania, mesto Taupo ponúka aj množstvo atrakcií pre turistov. Môžete si vyskúšať vodné športy a rybolov na jazere, alebo si vybrať niektoré z mnohých turistických trás vo vnútrozemí. Navštívte tiež termálne pramene a gejzíry, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta. Tu si môžete vychutnať prírodné termálne kúpele a ľudové liečebné procedúry.

Ak plánujete navštíviť Nový Zéland a chcete si užiť jeho nádhernú prírodu, nezabudnite si zarezervovať ubytovanie v meste Taupo. Bez ohľadu na vaše preferencie a rozpočet, Taupo vám ponúkne všetko, čo potrebujete pre príjemný a nezabudnuteľný pobyt v tejto čarovnej krajine.


Dovolenka Nový Zéland Taupo


Nový Zéland je ostrovná krajina zahalená nádhernou prírodou a ponúkajúca nekonečné možnosti dovolenky. Jedným z najfascinujúcejších miest na ostrove Sever je malé mesto Taupo a jeho okolie. Toto miesto ponúka množstvo aktivít a atrakcií pre turistov, ktoré nemôžu odolať jeho prírodnému a kultúrnemu bohatstvu.

Prvým a najvýznamnejším bodom záujmu v oblasti Taupo je rovnomenné jazero, najväčšie sladkovodné jazero v celej Austrálii a Oceánii. Jazero Taupo je populárne medzi rybármi, ktorí sem zľahka privádzajú ryby ako sťuka či pstruhovité ryby. Pre tých, ktorí chcú skúsiť niečo adrenalínovejšie, sú k dispozícii vodné športy ako napríklad vodné lyže alebo kajakovanie.

Okrem jazera Taupo môžete navštíviť aj ďalšie prírodné pamiatky v okolí. Napríklad Orakei Korako, ktoré je známe aj ako Skrytá úžasnosť Nového Zélandu. Toto geotermálne územie je domovom množstva termálnych prameňov, fumaról a gejzírov. K dispozícii je tu aj prírodne vytvorená piesková pláž s horúcimi prameňmi, kde si môžete vychutnať termálnu kúpeľ.

Ďalšou atrakciou v tejto oblasti je Huka Falls, ohromujúci vodopád nachádzajúci sa na rieke Waikato. Tieto vodopády sú jednými z najnavštevovanejších miest v celej krajine. Síla vody a jej biela pena vytvárajú úchvatnú až dráždivú scénu.

Pre tých, ktorí majú radi turistiku a túry, sú tu nádherné turistické trasy. Môžete sa vydať na túru okolo jazera, alebo sa rozhodnúť pre náročnejšiu túru na sopku Tongariro, ktorá je na zozname svetových dedičstiev UNESCO. Táto túra vás zavedie do krajinky so sopečnými krátermi a jezernou modrou vodou.

Ak máte radi adrenalínové športy, v Taupo si môžete vychutnať aj skoky s padákom alebo zoskok z padákom či fallschirm. Táto aktivita vám ponúkne vzrušujúci výhľad na jazero, sopky a úchvatné panorámy.

Po fyzickej aktivite si môžete dopriať odpočinok a relaxáciu v jednom z mnohých termálnych kúpeľov, ktoré sú rozesiate po celej oblasti. Nielenže si tu môžete oddýchnuť, ale aj liečiť vaše telo pomocou termálnej vody s minerálnymi vlastnosťami.

Taupo je teda skutočným rajom pre prírodných nadšencov a dobrodruhov. Jeho nádherná krajina, rozmanité aktivity a pohostinní obyvatelia robia z tohto miesta ideálne miesto pre dokonalú dovolenku. Ak chcete zažiť niečo skutočne úchvatné a jedinečné, neváhajte a naplánujte si svoju dovolenku v Taupo na Novom Zélande.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky