Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Little Petra

Letenka Jordánsko Little Petra


Jordánsko je fascinujúcou krajinou bohatou na históriu, kultúru a úchvatné prírodné scenérie. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí slávne mesto Petra, no málo ľudí pozná jeho menšiu sestru - Little Petra. Tento záhadný archeologický komplex ponúka návštevníkom jedinečnú možnosť preskúmať menej prehľadávanú časť Jordánska a objaviť jej starobylé poklady.

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý odrádza turistov od návštevy Little Petra, je jej obtiažna dostupnosť. Mnohí navštevujúci navštevujú Jordánsko len kvôli Petre a prehliadnu jej menšie susedstvo. Ak sa však rozhodnete vybrať si letenku do Jordánska a objaviť aj Little Petra, určite nebudete sklamaní.

Prvým krokom na ceste k objavovaniu Little Petra je samozrejme rezervácia letenky do Jordánska. Väčšina medzinárodných letísk ponúka pravidelné lety do Ammánu, hlavného mesta Jordánska. Po prílete do Ammánu sa môžete rozhodnúť, či sa preveziete autobusom do obce Wadi Musa, ktorá je vstupnou bránou do Petry, alebo či sa vyberiete priamo do Little Petra.

Letenky na destináciu Jordánsko sú často cenovo dostupné a môžete si vybrať medzi niekoľkými leteckými spoločnosťami. Odporúča sa rezervovať letenku vopred, aby bola zaručená miestnosť na želaný termín a zabezpečená aj lepšia cena.

Po príchode do Wadi Musa je možné sa vydať do Little Petra taxíkom alebo si požičať auto. Cesta trvá iba niekoľko minút a počas nej môžete obdivovať úchvatnú jordánsku krajinu.

Keď raz dorazíte do Little Petra, čaká na vás fascinujúci svet skalných domových komplexov a vyrezávaných skalných obrazov. Akonáhle prejdete vstupnou bránou, prejdete úzkou skalnatou roklinou, ktorá vás vtiahne do tajomnej atmosféry tohto starobylého sídla. Komplex je menší ako Petra, no ponúka rovnaké jedinečné skamenelé stavby a fascinujúce umenie.

Pri prechádzke po Little Petra budete mať príležitosť obdivovať obrovské Karsko krídlo, ktoré je jedným z najznámejších miest v archeologickom parku. Toto miesto je plné malých skalných svätyň s okrasnými stĺpmi a umeleckými reliéfmi. Môžete si vychutnať pokojnú atmosféru a obdivovať starovekú architektúru.

Ďalšou zaujímavou časťou je Jarriedowa domácnosť, ktorá je skvelým príkladom, ako bolo bývanie v staroveku. Môžete si prechádzať úzkymi chodbami a obdivovať skamenelé usporiadanie domu. Táto oblasť je zároveň aj útočiskom pre množstvo vtáctva, čo pozdvihuje celkový dojem.

Návšteva Little Petra ponúka skutočne špeciálnu atmosféru a jedinečný pohľad do histórie. Môžete si tu vychutnať pokojné a menej preplnené prostredie, čo je ideálne pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť davom turistov.

Ak hľadáte nové a neuveriteľné zážitky, neváhajte zarezervovať letenku do Jordánska a navštíviť túto skrytú perlou zvanú Little Petra. Táto jedinečná atrakcia ponúka cestovateľom možnosť objaviť jordánsku históriu a kultúru z iného, menej známeho uhla pohľadu. Nechajte sa očariť starobylými kamennými stavbami a vychutnajte si nezabudnuteľnú návštevu v tejto tajomnej krajine Blízkeho východu.


Ubytovanie Jordánsko Little Petra


Little Petra, známa tiež ako Siq al-Barid, je malý historický komplex v Jordánsku, ktorý sa nachádza len pár kilometrov od hlavnej atrakcie Petra. Aj keď je mesačná Petra oveľa známejšia, Little Petra je rozhodne miestom, ktoré by nemali turisti prehliadnuť.

Nachádza sa v údolí, obklopená skalnatými hrebeňmi a vzrušujúcou prírodou. Táto oblasť bola dôležitým miestom na obchodovanie a odpočinok pre karavány a dobrodruhov až do 1. storočia. Pretože bola v 1. storočí súčasťou Veľkej Rímskej Ríše, si zachovala množstvo rímskych a bizantínskych artefaktov a pamiatok.

Keď prídete do Little Petra, dostanete sa do neveľkej dediny, kde je niekoľko tradičných jordánskych domov murovaných z ezoterického vápencového kameňa. V niektorých domoch sa uchováva množstvo archeologických nálezov a predmetov, ktoré nám poskytujú cenné informácie o živote v tejto oblasti v minulosti. Môžete si dokonca prenajať niektoré z týchto domov a zostať v nich, čo je skutočne nezabudnuteľný zážitok.

Ak sa rozhodnete zostať v tejto oblasti, budete si môcť vychutnať atmosféru, ktorá je o niečo pokojnejšia a menej preplnená turistami ako v hlavnom meste Petra. Tu si môžete oddýchnuť od zúfalého tempa hlavných atrakcií a skutočne sa ponoriť do histórie tohto miesta.

Okrem pobytu v miestnych domoch môžete navštíviť aj niektoré z blízkych historických pamiatok, ako je nádherný chrám Petra a Bazilika Petra. Obaja sú dielom rímskej architektúry a ponúkajú nádherný pohľad na okolitú krajinu.

Jednou z najväčších výhod Little Petra je skutočnosť, že sa nachádza v blízkosti hlavných atrakcií Petra. V prípade, že ste už videli mesačné Petra a chcete objaviť niečo nové, túto oblasť jednoducho nemôžete prehliadnuť. Môžete sa dokonca rozhodnúť pre túru z Little Petra k Petra cez scenickú cestu v údolí Wadi Araba.

Ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko, určite zahrňte Little Petra do svojho itinerára. Je to skutočne magické miesto s bohatou históriou a ohromujúcou prírodou. Naplňte sa pokojom a očarite sa jej krásou. Budete mať z toho nezabudnuteľnú skúsenosť.


Dovolenka Jordánsko Little Petra


Jordánsko sa stalo obľúbeným cieľom turistov z celého sveta. Jeho krásne oblasti ako napríklad Vádí Rum, mesto Petra a jeho okolie, a samozrejme Little Petra, učarovali mnohým návštevníkom. Preto, ak plánujete dovolenku v Jordánsku, neoplatí sa vynechať Little Petra.

Aj keď Little Petra nie je také veľké ako mesto Petra, má svoje kúzlo. Nachádza sa asi 9 km severne od Petry a taktiež patrí medzi najznámejšie histórické miesta v Jordánsku. Jej pôvodný názov je Siq al-Barid, čo v preklade znamená "studený kaňon". Toto miesto získalo svoje meno kvôli chladnému vzduchu, ktorý tu vďaka kaňonu panuje.

Keď navštívite Little Petra, uvidíte hneď na prvý pohľad mnoho skalných domov a hrobiek, ktoré boli postavené pred viac ako 2000 rokmi. Podobne ako na území Petry, aj Little Petra bola obývaná Nabatejcami. Tí postavili skalné domy pre svoje obyvateľstvo, ktoré tu s obľubou žilo vďaka dobrej kvalite pôdy pre poľnohospodárske plodiny.

Pred vstupom do samotnej oblasti Little Petra, je potrebné ísť cez malú dedinku, kde môžete vidieť zvyky a tradície miestneho obyvateľstva. V samotnej oblasti Little Petra môžete stráviť celý deň prechádzkou medzi skalnými domami a hrobkami. Jedna z najznámejších pamiatok je kláštor Ad-Deir, ktorý je postavený na vysokom vrchu. Pre naozaj dobrý výhľad z kláštora na okolie postojte na kostolíku vedľa.

Okrem toho, si tu môžete urobiť trek v okolí a objaviť skryté miesta, ktoré nie sú ľahko dostupné. Takisto, môžete sa pokochať krásnymi skalnými formáciami, ktoré sú jedinečné pre túto oblasť.

Jordánsko je plné prírodných krás a skvostov medzi pamiatkami. Little Petra je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré si môžete v Jordánsku pozrieť. Pre záujemcov o históriu a archeológiu, turistov sťahujúcich sa na rovnako exotickejších miest, ale aj milovníkov prírody, je Little Petra tiež skvelou voľbou ako výlet z hotela v meste Petra. Nezabudnite si teda zaradiť Little Petra do svojho itinerára a zažite nezabudnuteľné zážitky v záhadnom Jordánsku!


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Little Petra


1. Aké je Jordánsko Little Petra?
Jordánsko Little Petra je starobylé archeologické miesto v južnej časti Jordánska, blízko známeho Petra. Je to menšia a menej známa verzia Petra, no stále ponúka úžasné historické a kultúrne atrakcie.

2. Ako sa dostanem do Jordánska Little Petra?
Najlepším spôsobom je cestovať do Petra v Jordánsku a odtiaľ pokračovať približne 10 minút autom alebo taxíkom. Existujú tiež autobusové spojenia z Ammánu a iných veľkých miest.

3. Aká je vstupná cena do Jordánska Little Petra?
Aktuálne vstupné do Jordánska Little Petra je 5 jordánskych dinárov (JOD), čo je zhruba 7 amerických dolárov.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Jordánsku Little Petra?
Hlavnou atrakciou je obytný útvar ad-Deir (The Monastery), ktorý je veľmi podobný tomu v Petra. Existujú tiež staré hrobky a mnoho zachovalých kamenných budov.

5. Koľko času potrebujem stráviť v Jordánsku Little Petra?
Väčšina návštevníkov strávi v Jordánsku Little Petra niekoľko hodín. Ale ak máte radi archeológiu a chcete si vychutnať miesto v pokoji, môžete tam stráviť celý deň.

6. Potrebujem si rezervovať vstupenku do Jordánska Little Petra vopred?
Nie je nutné si rezervovať vopred vstupenku do Jordánska Little Petra, ale je dobré byť informovaný o otváracích hodinách a turistickom ruchu, najmä v hlavnej sezóne.

7. Je fotografie povolené v Jordánsku Little Petra?
Áno, fotografie sú povolené vo väčšine oblastí Jordánska Little Petra. Avšak, ak chcete použiť profesionálnu kameru (napríklad s výmennými objektívmi), môže byť potrebné zaplatiť dodatočný poplatok.

8. Kde si môžem kúpiť suveníry v Jordánsku Little Petra?
Existuje niekoľko obchodov v blízkosti vchodu do Jordánska Little Petra, kde si môžete kúpiť suveníry, tradičné rukodielné výrobky a miestne umenie.

9. Aké sú najlepšie časy na návštevu Jordánska Little Petra?
Najlepšie časy na návštevu Jordánska Little Petra sú skoro ráno alebo neskoré popoludnie, keď je menej turistov a teploty nie sú také vysoké.

10. Mali by sme si vziať sprievodcu na návštevu Jordánska Little Petra?
Malo by sa zvážiť zamestnanie miestneho sprievodcu, pretože vám môže poskytnúť hlbší vhľad do histórie a významu miesta. Avšak, ak máte dostatok informácií, môžete ho navštíviť aj samostatne.


Počasie Jordánsko Little Petra


Jordánsko je známe svojou bohatou históriou a krásnymi archeologickými miestami, ako je slávne mesto Petra. Mnoho turistov sa však sústreďuje len na hlavné pamiatky a zabúda, že Jordánsko ponúka aj iné úžasné miesta, ako je napríklad Little Petra.

Little Petra je menšie archeologické miesto nachádzajúce sa len niekoľko kilometrov severne od Petra. Považuje sa za predchodcu slávneho Petra a je považované za miesto s obrovským historickým významom. Je to malá skalnatá úžina, ktorá ponúka nádherný výhľad na skalnaté údolie. Pre turistov, ktorí hľadajú menej preplnené a autentickejšie miesto na návštevu, je Little Petra ideálnou voľbou.

Počasie v tejto oblasti sa líši v závislosti od ročného obdobia. Jordánsko má typické kontinentálne podnebie s veľmi horúcimi letami a miernymi zimami. Leto v Jordánsku je veľmi horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi až 40 °C. Teplo je vysoce horúce a slnko je silné, preto je dôležité mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. V zime sa počasie ochladzuje a teploty klesajú na približne 10-15 °C. Je to ideálna doba na návštevu Little Petra, pretože teploty sú príjemné a nie je taká veľká návštevnosť.

Little Petra ponúka kryté miesta, ako sú skalné obydlia a chodby, ktoré poskytujú útočisko pred slnkom aj dažďom. Je to skvelé miesto na prechádzku, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad a špecifickú atmosféru. Poďte si vychutnať prírodu a históriu, ktoré Little Petra ponúka, bez toho, aby ste boli obmedzení počasím.

Ak plánujete návštevu Jordánska a Petra, nezabudnite zahrnúť do svojho plánu aj Little Petra. Mimo hlavných turistických atrakcií stoja tieto miesta za návštevu a ponúkajú pokojnejšiu a autentickejšiu skúsenosť. A nezabudnite sa prispôsobiť počasiu a pripravte sa na horúce letá alebo mierny zimný chlad.

Jordánsko je fascinujúca krajina s množstvom skvostných miest na objavovanie. Či už ste milovníkom histórie, prírody alebo jednoducho túžite po dobrodružstve, Little Petra by vám mala byť výletovým cieľom, ktorý si nemôžete nechať ujsť. Nechajte sa okúzliť jej krásou a pohladiť výhľadom na údolie, pričom pritom nezabudnite užívať si pohodu a pokoj, ktoré toto miesto ponúka.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky