Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Madaba

Počasie Jordánsko Madaba


Jordánsko je krajina nachádzajúca sa na Blízkom východe so skvelým a zaujímavým počasím. V rámci Jordánska sa nachádza aj mesto Madaba, ktoré svojím geografickým umiestnením vplýva na miestne podnebie.

Madaba má stredomorské podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Toto mesto je známe svojou rôznorodou krajinou, ktorá ponúka množstvo možností na vonkajšie aktivity a poznávacie túry. Okrem toho v Madabe nájdeme množstvo historických pamiatok, ktoré sú svedkom dlhoročnej histórie regiónu.

Počas zimných mesiacov, ktoré trvajú od novembra do marca, sa teploty pohybujú v priemere od 6°C do 17°C. V týchto mesiacoch môže byť občas dosť chladno, preto odporúčame obyvateľom aj turistom obliekať si teplejšie odevy, najmä v noci. Niektoré dni môžu byť daždivé, takže je vhodné mať so sebou aj dáždnik.

Letné mesiace v Madabe, ktoré trvajú od apríla do októbra, sú najteplejšie v roku. Teploty sa pohybujú od 20°C do 35°C, pričom najteplejšie sú obvykle v júli a auguste. V týchto mesiacoch je žiaduce mať so sebou ľahký a vzdušný odev, ochranné prostriedky proti slnečnému žiareniu, opaľovací krém a dostatok vody, pretože teploty môžu dosiahnuť vyššie hodnoty a takto sa môžete chrániť pred vyčerpaním z horúčavy.

Okrem teplôt je potrebné zmieniť aj množstvo slnečných hodín, ktoré Madaba ponúka počas celého roka. Slnko svieti približne 300 dní v roku, čo robí z tohto regiónu skvelé miesto pre milovníkov slnečného počasia.

Madaba je vynikajúcim miestom pre športové aktivity ako turistika, jazda na bicykli a jazda na koňoch. Vďaka priaznivému počasiu v letných mesiacoch je ideálnou lokalitou aj pre turistov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie regiónu a navštíviť historické pamiatky, ako je napríklad Mozaiková mapa Jeruzalema.

Ak sa rozhodnete navštíviť Madabu, odporúčame sledovať predpovede počasia a prispôsobiť si svoje plány v závislosti od aktuálnych teplôt a počasia. Bez ohľadu na to, či ste tam počas zimy alebo leta, Madaba vám ponúka skvelé počasie, ktoré umožní objavovať všetky krásy tohto regiónu a skúmať jordánsku kultúru.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Madaba


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o Jordánsku a Madabe:

Otázka: Kde sa nachádza Madaba?
Odpoveď: Madaba je historické mesto nachádzajúce sa v Jordánsku, asi 30 kilometrov južne od hlavného mesta Ammánu.

Otázka: Aké je známe Madabe?
Odpoveď: Madaba je najznámejšia pre svoje kresby a mozaiky, najmä Madabskú mapu, ktorá je starobylou mapou Biblického Izraela.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Madabe?
Odpoveď: Hlavnou atrakciou v Madabe je Madabská mapa v Chráme svätého Jiří, ktorá je najstaršou známou mapou Svätej zeme. Okrem toho môžete navštíviť aj ďalšie kostoly s nádhernými mozaikami, ako napríklad Kostol Apoštola.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v Madabe?
Odpoveď: V Madabe je niekoľko hotelov a hostincov, kde si môžete rezervovať ubytovanie. Niektoré z nich ponúkajú tradičnú jordánsku pohostinnosť a súčasné vybavenie.

Otázka: Kam sa môžem vybrať z Madaby na výlet?
Odpoveď: Z Madaby sa môžete vybrať na výlety do rôznych destinácií v Jordánsku, ako sú Wadi Mujib, Jerash alebo Mŕtve more. Taktiež je možné usporiadať viacdňový výlet do Petry, jedného z najznámejších historických miest na svete.

Otázka: Aké je počasie v Madabe?
Odpoveď: Madaba má stredomorské podnebie, s teplými letami a miernymi zimami. Letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, zatiaľ čo zimy sú chladnejšie so zimnými teplotami okolo 10 °C.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Madabe a Jordánsku. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať miestnych obyvateľov alebo turistických sprievodcov pri vašej návšteve.


Letenka Jordánsko Madaba


Ak plánujete navštíviť Jordánsko, určite nevynechajte návštevu malého mesta Madaba. Považuje sa za jedno z najstarších kresťanských miest na svete a tiež za synonymum pre mozaiky, ktoré sú roztrúsené po celom meste.

V prípade, že hľadáte najlepšiu možnosť, ako sa dostať do Madaby, letenka do letiska Queen Alia International v Ammane je najlepšou voľbou. Z letiska potom trvá asi 30 minút jazdy taxíkom alebo autobusom, aby ste sa dostali do Madaby.

Ak sa rozhodnete pre cestu autobusom z letiska, musíte sa dostať k autobusovej stanici Tabarbour, ktorá sa nachádza v Ammáne. Z Tabarbouru je potom k dispozícii niekoľko autobusových liniek, ktoré vás zavedú priamo do Madaby. Ideálnou možnosťou je však nájom vozidla, ktoré vám umožní presne špecifikovať svoj plán a byť oveľa flexibilnejší.

Po príchode do Madaby je nesmierne dôležité navštíviť Kostol svätého Jána Krstiteľa. V ňom sa nachádza najslávnejšia mozaika Svetovej mapy. Táto mozaika ukazuje všetky krajiny na svete, ako boli známe pred 2000 rokmi. Taktiež prejdite rozptýlenými uličkami mesta a uvidíte mnoho ďalších mozaikových klenotov, ktoré vás bezpochyby nadchnú.

Dôležité je mať na pamäti, že Madaba má ešte jednoť zaujímavé miesto, ktoré by ste mali navštíviť. Nachádza sa neďaleko Madaby a volá sa kráľovská jazera - Wadi Al-Mujib. Tento národný park ponúka snorklovanie, hikovanie a skrátka všetko, čo si túgliť pre príjemnú dovolenku.

Mesto Madaba patrí do zoznamu turistických destinácií s mnohými obdivovanými turistických atrakcií v Jordánsku. Rozšírenie letovej siete na Jordánsko je pomocou flydubai vybraním najlepšej voľby z osemnástich rôznych miest, aj v tejto predatorii je výhodou online kúpiť letenku a ušetriť peniaze.

Madaba rozhodne stojí za návštevu a vyhodiť peniaze, kúpiť si letenku na Jordánsko určite nie je zlý nápad. Každý, kto má záujem o históriu, kultúru a jedinečné zážitky, bude nadšený z tohto miesta a užije si tam príjemnú dovolenku, ktorú si určite budete pamätať na celý život.


Dovolenka Jordánsko Madaba


Ak hľadáte exotickú dovolenku, plnú kultúrneho bohatstva, histórie a cestovania v čase, Jordánsko by mohlo byť miesto pre vás. Krajina ponúka veľa zaujímavých destinácií, no medzi najznámejšie patrí Madaba. Tento malý mesto v Jordánsku zaujme predovšetkým milovníkov archeológie, náboženstva a turistov, ktorí hľadajú kultúrne zážitky a nezabudnuteľné zážitky. V tomto článku sa dozviete viac o tom, prečo by ste mali začleniť Madabu do svojej zoznamu destinácií na dovolenku.

Prvým miestom, ktoré by ste mali navštíviť v Madabe, je Starý mesto. Starým mestom sú typické kamenne cesty, úzke uličky a tradičné obchody. Mesto je domovom aj pre Madabskú mapu, jednu z najstarších kresieb krajiny, ktorá bola vytvorená v 6. storočí. Mapa, ktorá mala slúžiť ako orientačný prvok pre pútnikov, je zložená z tisícov kusov keramickej mozaiky a odhaľuje presné umiestnenie biblických miest na Blízkom východe. Táto unikátna mapa je určite miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť.

Prírodnými krásami v okolí Madaby sú najmä hory Nebo a púšť Wadi Rum. Na vrchole hory Nebo by ste mohli vidieť obrovské množstvo biblických miest, vrátane miesta, kde sa Mojžišovi ukázal Boh a kde sa vchod do neba otvoril. Medzi najväčšie zaujímavosti púštneho regiónu Wadi Rum patrí Lawrenceova fontána a Qasr Kharana - kamenná pevnosť, ktorá slúžila ako karavanná stanica.

Ak máte radi náboženský turizmus, nevynechajte tiež chrám sv. Jána Krstiteľa, ktorý je k dispozícii návštevníkom v celom okolí. Chrámy nie sú jedinými náboženskými miestami, ktoré sa nachádzajú v okolí Madaby - návštevu by si zaslúžia aj vo väčšine juhoslovanských Svetozarovi, kde sú zápisy o návštevách srbských panovníkov, ktorí sa sem zvykli zastaviť pri cestách do Mechy.

Zaujme vás aj gastronomická kultúra Jordánska, ktorá ponúka jedlá plné farieb, chutí a vôni. Najznámejšie jordánske jedlá sú napríklad kebab, falafel a hummus. Cestovatelia, ktorí si prajú vyskúšať jordánske špeciality, by mali navštíviť tradičné obchody, kde sú ponúkané aj jedlá z mäsa a rýb.

V Madabe máte tiež možnosť stráviť dovolenku v hotely a reštauráciách s prvotriednymi službami, ktoré ponúkajú aj prepravu a výlety do najzaujímavejších miest v okolí. Cestovanie po Madabe je veľmi jednoduché, aj keď nemáte záujem o organizovanú turistickú prehliadku, pretože mesto je malé a väčšina miest je dostupná aj pešo.

Madaba ponúka unikátny a zaujímavý pohľad na kultúru a históriu Jordánska, a preto by ste toto mesto určite nemali prehliadnuť. Ak chcete stráviť dovolenku plnú poznávania krajiny a spoznávania nových kultúrnych zvykov, Madaba je jednoznačne tou správnou destináciou pre vás.


Ubytovanie Jordánsko Madaba


Jordánsko je krajina, ktorá láka každoročne tisíce turistov. Tento krásny kúsok zeme ponúka množstvo zelene, čarovných prírodných scenérií a historických pamiatok, ktoré sú naozaj unikátne. Medzi jedno z obľúbených turistických miest v Jordánsku patrí bezpochyby aj mesto Madaba, ktoré sa nachádza len pár kilometrov južne od hlavného mesta Ammanu. Ak plánujete navštíviť Madabu, čaká na vás množstvo možností pre ubytovanie.

Madaba má svojich návštevníkov čomu ponúknuť. Je to centrum koptského kresťanstva, takže môžete obdivovať úžasné kresby na stenách a stropoch kostolov, z ktorých najznámejší je kostol sv. Jana Krstiteľa. Okrem toho sa tu nachádza čarovný archeologický park s muzeom, kde môžete preskúmať rímske mozaiky z obdobia 4. až 6. storočia.

V Madabe nájdete množstvo rôznych typov ubytovania - od luxusných hotelov a apartmánov až po malé penzióny v centre mesta. Štandardizácia hotelov v Jordánsku je veľmi dobre zavedená a aj v Madabe nájdete niektoré svetové značky hotelov, ako sú napríklad Mariott, Hilton alebo Kempinski. Väčšina z týchto hotelov je umiestnená v centre mesta a sú výborným východiskom na prehliadku pamiatok.

Ak plánujete zostávať v Madabe na dlhšie, napríklad niekoľko týždňov alebo mesiacov, môže byť pre vás zaujímavé ubytovanie v apartmánoch. Niektoré z nich sú vybavené kuchyňami, takže si môžete urobiť svoje vlastné jedlo a môžete na nich ušetriť veľa peňazí. Tieto apartmány sú vhodné aj pre rodiny s deťmi, keďže poskytujú väčší priestor a sú cenovo dostupnejšie ako hotely.

Penzióny a malé hotely sa nachádzajú v okolí mesta Medeba. Sú cenovo dostupné a väčšinou ponúkajú jednoduché podmienky, ale vždy umožňujú hostom prístup k najdôležitejším turistickým atrakciám. Mnohé z nich ponúkajú aj stravovanie v cene ubytovania, čo môže byť pre hostí, ktorí sa chcú udržať v rozpočte, veľmi prínosné.

Pri výbere ubytovania v Jordánsku a Madabe je veľa faktorov, ktoré treba zvážiť, vrátane ceny, umiestnenia, zariadenia a pohodlia. Je dôležité venovať pozornosť prípadným recenziám a hodnoteniam od ostatných hostí a vybrať si tak najlepšie možné ubytovanie pre seba a svoju rodinu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky