Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Umm ar-Rasas

Letenka Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko je fascinujúcou krajinou plnou histórie a kultúry. Jeho bohaté dedičstvo sa odzrkadľuje nielen vo veľkých mestách ako Ammán a Petra, ale aj v menších a menej známych oblastiach. Umm ar-Rasas je jedným z takýchto miest, ktoré skrývajú nespočetné poklady pre návštevníkov.

Keby ste plánovali cestu do Jordánska, rád by som vám odporučil navštíviť Umm ar-Rasas. Jedným z najjednoduchších a najrýchlejších spôsobov, ako sa tam dostať, je letecká doprava. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Jordánska, a môžete si vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Po prílete do letiska v Ammáne, hlavnom meste Jordánska, vás čaká len krátka jazda autom alebo autobusom do Umm ar-Rasas, ktoré sa nachádza približne 80 kilometrov juhozápadne od mesta. Cesta bude prechádzať cez nádhernú jordánsku krajinu plnú rozmanitej fauny a flóry.

Umm ar-Rasas je známe najmä svojimi dobre zachovanými byzantskými kostolmi a pevnosťou. Tieto pamiatky sa dostali na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a sú dôkazom bohatého náboženského a kultúrneho vývoja v oblasti. Kostoly majú nádhernú mozaiku s biblickými výjavmi, ktoré sú prekvapujúco dobre zachované aj po stáročia.

Okrem kostolov tam nájdete aj archeologický park, kde si môžete vychutnať prechádzku po starovekom meste a obdivovať zvyšky domov, pevností a iných starovekých štruktúr. Budete sa cítiť ako by ste sa ocitli v inom čase a mieste, keď prechádzate uličkami preplnenými históriou.

Mnoho návštevníkov ocenia aj blízkosť Umm ar-Rasas k ďalším dôležitým historickým miestam v Jordánsku. Petra, jedno z najznámejších archeologických miest na svete, je príjemnú jazdu autom odtiaľto. Môžete tak navštíviť obidve tieto úžasné miesta počas jednej cesty.

Umm ar-Rasas je jedinečné a zaujímavé miesto, ktoré stojí za to navštíviť, a preto môže byť letecká doprava najlepšou možnosťou, ako sa tam dostať. S letenkou do Jordánska si môžete užívať svoju cestu bez starostí o sťahovanie sa z miesta na miesto a môžete stráviť viac času objavovaním krás tejto nádherné krajiny.

Ak ste nadšencom histórie, kultúry a nádhery, neváhajte rezervovať letenku do Jordánska a navštíviť Umm ar-Rasas. Nezabudnuteľné zážitky a úžasné dojmy vás tu čakajú. Nech sa páči, priletite s nami do Jordánska a prepojte sa s históriou tohto ohromujúceho miesta.


Ubytovanie Jordánsko Umm ar-Rasas


Umm ar-Rasas: Skrytý poklad Jordánska

Jordánsko je známe svojimi starobylými pamiatkami a bohatou históriou, a jedným z najfascinujúcejších miest, ktoré môžete navštíviť, je archeologická lokalita Umm ar-Rasas. Nachádza sa len niekoľko kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Ammán a zahŕňa niekoľko starovekých dedín a pôvodne kresťanských svätyň.

Umm ar-Rasas jedinečne kombinuje rôzne kultúrne odkazy a ponúka návštevníkom neuveriteľný pohľad do minulosti. Lokalita sa predstavuje ako zbytok z dávnych čias a jej symbolický význam je absolútne fascinujúci. Bola zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v roku 2004 a je jedným z najdôležitejších archeologických parkov celého Jordánska.

Čo sa týka ubytovania v Umm ar-Rasas, návštevníci majú niekoľko možností. V okolí sa nachádza niekoľko luxusných hotelov a rezortov, ktoré poskytujú pohodlné a moderné ubytovanie so všetkým vybavením. Tieto hotely sú ideálne pre tých, ktorí preferujú pohodlie a chcú si vychutnať relaxačnú dovolenku.

Ak však preferujete autentickejšiu skúsenosť, môžete zvoliť aj ubytovanie v miestnej dedine. Ubytovanie v súkromných domoch alebo rodinných penziónoch vám umožní bližší kontakt s miestnymi obyvateľmi a zistiť viac o ich kultúre a tradíciách. Je to skvelá príležitosť na obohatenie vašej cestovateľskej skúsenosti a objavenie autentického Jordánska.

Okrem ubytovania, návštevníci Umm ar-Rasas majú tiež prístup k rôznym reštauráciám a kaviarňam, v ktorých si môžete vychutnať miestnu gastronómiu. Jordánsko je známe svojou lahodnou kuchyňou, a preto sa nezabudnite pokúsiť ochutnať tradičné jordánske jedlá, ako sú hummus, falafel alebo mansaf (národné jedlo Jordánska).

Po objavení Umm ar-Rasas, máte tiež možnosť preskúmať jeho okolie. V blízkosti sa nachádza národný park Dana, ktorý je známy svojou nádhernou prírodou a úchvatným výhľadom. Môžete si vychutnať prechádzky po zelených údoliach a rozsiahlych kanadoch a zároveň obdivovať rôzne druhy vtákov a inú faunu. Je to skvelá príležitosť na oddych a relaxáciu po objavení archeologických pokladov Umm ar-Rasas.

Ak plánujete cestu do Jordánska, nezabudnite zahrnúť Umm ar-Rasas do svojho itinerára. Je to miesto, kde sa história stretáva s krásou prírody a miestny šarm vás pohltí. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete zostať v luxusnom hoteli alebo zažiť miestnu atmosféru v súkromnom ubytovaní, Umm ar-Rasas vám poskytne jedinečnú a nezabudnuteľnú skúsenosť.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko Umm ar-Rasas je staroveké archeologické miesto v Jordánsku, ktoré je známe pre svoje mozaiky a ruiny. Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o tomto mieste:

1. Aké je historické zázemie Umm ar-Rasas v Jordánsku?
Umm ar-Rasas je staroveké mesto, ktoré malo veľký význam počas byzantskej éry. Bolo známe ako obchodné a administratívne centrum v 8. až 9. storočí.

2. Aké nálezy sa tu našli?
V Umm ar-Rasas sa našli mnohé archeologické nálezy, vrátane unikátnych mozaikových podláh s biblickými a kresťanskými motívmi. Tieto mozaiky sú jedinečné v ich druhu a boli preto zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

3. Aké sú hlavné atrakcie Umm ar-Rasas?
Jednou z najväčších atrakcií v Umm ar-Rasas je bazilika svätých Šebástiana a Fötia, ktorá je považovaná za najväčšiu zachovanú baziliku na Blízkom východe. Okrem toho tu nájdete aj množstvo ďalších budov, mozaík a starodávnych stĺpov.

4. Ako sa dostanem do Umm ar-Rasas?
Umm ar-Rasas sa nachádza približne 30 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta Ammán. Môžete sem prísť taxíkom, autobusom alebo najímaním vodiča.

5. Aký je vstupný poplatok do Umm ar-Rasas?
Vstupný poplatok do Umm ar-Rasas je pre dospelých približne 3 jordánske dináre.

6. Aké sú otváracie hodiny Umm ar-Rasas?
Umm ar-Rasas je otvorené pre verejnosť denne od 8:30 do 16:00.

7. Môžem tu stráviť celý deň?
Áno, môžete tu stráviť celý deň. Prehliadka Umm ar-Rasas vrátane mozaikov a ruín si zvyčajne vyžaduje približne 1 až 2 hodiny, ale môžete si sem prísť aj na piknik alebo sa len tak prechádzať v okolí.

Tieto odpovede vám poskytnú základnú predstavu o jordánskom mieste Umm ar-Rasas. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať o niečo konkrétne.


Dovolenka Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko je krajina bohatá na kultúrnu dedinu a históriu, ktorá ponúka mnoho miest pre zvedavého cestovateľa, ktorý chce objaviť nové miesta a zážitky. Jednou z takých destinácií je Umm ar-Rasas.

Umm ar-Rasas je malá dedinka v južnej časti Jordánska, ktorá sa nachádza asi 30 kilometrov juhovýchodne od mesta Madaba. Je prekrásne miesto s bohatou históriou, ktorá siaha až do 5. storočia a zahrňuje rímsku a byzantskú éru.

Toto miesto slúžilo ako dôležitý vojenský a obchodný uzol v oblasti, a preto bolo veľmi obľúbené medzi mnohými národmi a kultúrami. V Umm ar-Rasas sa nachádza mnoho pamiatok a pamätníkov, z ktorých najznámejšie sú chrámy zasvätené Pantheonu, svätému Michalovi a svätej Zlatici.

Chrám Pantheonu bol postavený v 5. storočí a bol určený pre kresťanov, ktorí oslavovali boha s mnohými tvárami. Chrám svätého Michala sa datuje až do 6. storočia a bol postavený na počesť svätého Michala z Archanđela. Chrám svätej Zlatici bol vystavaný v 8. storočí a je najväčší z týchto chrámov.

Okrem chrámov sa v Umm ar-Rasas nachádza aj množstvo malých kaplniek, altárov a kláštorných budov. Väčšina z týchto budov je stále dobre zachovaná aj napriek tomu, že ich nikto neužíva.

Umm ar-Rasas je skutočne poklad pre milovníkov histórie a archeológie. Okrem toho, je to miesto, ktoré ponúka aj krásne prírodné scenérie, ktoré sú obklopené zelenými poliami a horami.

Ak chcete navštíviť Jordánsko, nezabudnite sa zastaviť v Umm ar-Rasas. Toto miesto vám ponúka neopakovateľnú príležitosť vidieť úžasné umelecké diela a postaviť sa do histórie.


Počasie Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko je krajinou, kde sa stretáva arabská kultúra s bohatou históriou. Krajina ponúka návštevníkom množstvo zaujímavostí. Jedným z miest, ktoré stoja za návštevu, je Umm ar-Rasas, ktoré je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Okrem bohatých historických pamiatok však túto oblasť charakterizuje aj jej klimatické podmienky.

Umm ar-Rasas sa nachádza v strednej Jordánsku a nachádza sa na západnom okraji púšte Wadi Rum. Táto oblasť má semiaridné podnebie, čo znamená, že tu bývajú dlhé a horúce letá a krátke a mierne zimy. Práve v lete, teda hlavnej turistickej sezóne, môže byť teplota natoľko vysoká, že turisti by si mali byť vedomí zdravotného rizika. Priemerná maximálna teplota sa v júli pohybuje okolo 35 °C a v auguste ešte o niečo vyššie, čo môže byť pre niektorých turistov ťažké zvládnuť. Preto sa odporúča návšteva Umm ar-Rasas mimo obdobia leta.

Zima vo Umm ar-Rasas môže byť chladná, no nie príliš drsná. Teploty klesajú na priemernú minimálnu teplotu okolo 5 °C, no deň môže stále byť pomerne príjemný a priemerné maximálne teploty sa približujú k 17 °C. V zime sa taktiež môžu vyskytnúť miernie zrážky, ktoré sú následkom vplyvu Stredozemného mora.

Jarné a jesenné mesiace sú v tejto oblasti veľmi príjemné. Súčasne s prírodou, ktorá kvitne, aj počasie sa stáva menej extrémnym. Teploty sú v jarných mesiacoch okolo 20 °C - 25 °C, ale aj v jeseni návštevníci môžu počítať s príjemným počasím s priemernými teplotami okolo 23 °C.

Celkovo sa dá povedať, že návšteva Umm ar-Rasas je najlepšia počas jarných a jesenných mesiacov, keď nie sú také horúce teploty a je príjemnejšie a bezpečnejšie cestovať. Aj keď leto býva teplé a horúce, príliš kritická teplota pre turistov sa nevyskytuje až tak často. Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, mali by ste však byť pripravení na extrémne teploty a zabezpečiť si primerané oblečenie a zásoby vody.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky