Objavte lety za najlepšie ceny

Laos Pha That Luang

Dovolenka Laos Pha That Luang


Laos je malebná krajina nachádzajúca sa v juhovýchodnej Ázii, ktorá sa vyznačuje svojou bohatou kultúrou a nádhernou prírodou. Medzi najzaujímavejšie miesta, ktoré si turista môže vychutnať počas návštevy tejto krajiny, patrí aj Pha That Luang, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Vientiane.

Pha That Luang je jednou z najsvätejších budhistických stavieb v Laose a je okrem toho aj jedným z najvýznamnejších národných symbolov krajiny. Táto budova bola postavená v 16. storočí a predstavuje nádherný príklad laoskej architektúry. Pha That Luang je vysoká viac ako 44 metrov a je vyrobená základným materiálom zvaným laterit, čo je miestny druh hliny zmiešanej so štrkom.

Budova je obklopená pevnosťou so 30 vežami, ktoré sú rozmiestnené v šachovnicovom vzore. Samotná veža je pokrytá zlatými doskami a na vrchu sa nachádza zlatá stupnica so slnkom, mesiacom a hviezdami, ktorá symbolizuje budhistický vesmír.

Pha That Luang je miestom slávností a osláv, ktoré sa konajú každý rok okolo novembra počas buddhistického sviatku Bun That Luang. Milióny veriacich z celého Laosa prichádzajú, aby oslavovali tento významný sviatok. Slávnosť je spojená s tradičným tancovaním, hudbou, spevom a rôznymi bohatými farbami, ktoré oživujú priestor.

Okrem vnútorných prostriedkov zlatej veže je v Pha That Luang aj múzeum, v ktorom je možné získať hlbší vhľad do laoskej histórie a kultúry. Návštevníci si môžu prezrieť rôzne artefakty, náboženské predmety, obrazy a starodávne dokumenty, ktoré sú dôležitou súčasťou národného dedičstva krajiny.

Samotné okolie Pha That Luang je tiež krásne a ideálne na prechádzky. Najmä za večera je priestor osvetlený a vtiahne vás do intímnej atmosféry, ktorú ponúka. Okolité parky a záhrady vytvárajú relaxačné prostredie, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si kludnú atmosféru.

Pha That Luang je pravým skvostom, ktorý treba vidieť na vlastné oči pri návšteve Laosa. Jeho monumentálna architektúra, kultúrna hodnota a nádherné prostredie robia z tohto miesta jeden z najpútavejších bodov záujmu v krajine. Ak sa chystáte na dovolenku do Laosa, nezabudnite navštíviť Pha That Luang a pripojiť sa k slávnostiam a oslavám, ktoré sa v tomto svätom mieste konajú.


Ubytovanie Laos Pha That Luang


Pha That Luang je jednou z najvýznamnejších a najsvätejších budhistických stavieb v Laosu. Nachádza sa v hlavnom meste Vientiane a je považovaná za národný symbol krajiny. Mnohí pútnici z celého sveta sem prichádzajú, aby sa poklonili Pha That Luang a obdivovali jeho architektúru a historický význam.

Pha That Luang, čo znamená "Veľký pohreb" v laoskom jazyku, je budhistický stúpa postavený v 16. storočí počas vlády kráľa Setthathirata. Stúpy v laoskej kultúre sú symbolom viery a náboženskej hĺbky. Pha That Luang je pripomienkou postavenou na mieste, kde sa predpokladá, že bolo uložené písmo Buddovho učenia.

Stúpa je vyrobená z múrov zlata a striebra, ktorý z nej robí doslova majestátny vzhľad. Je vysoká približne 45 metrov a je obklopená múrmi a pevnosťami, ktoré veľmi prispievajú k jeho monumentálnemu výzoru. Fasáda je zdobená nádhernými zlatými kvetmi, korálmi a drahokamami, ktoré ju ešte viac zdôrazňujú. Vnútri sa nachádzajú relikvie a sväté predmety spojené s Buddhou a budhistickou vierou.

Pha That Luang je taktiež dôležitou destináciou pre budhistické púte. Každý rok sa tu koná veľkolepá oslava nazývaná "Bun That Luang". W W W Táto oslava sa koná počas troch dní a privádza na tisíce náboženských oddaných z celej krajiny. Verní spolu s mníchmi a lákmi sa stretávajú, aby sa modlili, spievali hymny a vykonávali rituály.

Laos má tiež veľa možností pre ubytovanie pre tých, ktorí si plánujú navštíviť Pha That Luang. V okolí sa nachádza mnoho hotelov a hostincov rôzneho rozpočtu. Návštevníci si môžu vybrať z luxusných a moderných hotelov alebo menších a cenovo dostupnejších ubytovacích zariadení. Mnoho hotelov tiež poskytuje výhľad na samotnú Pha That Luang, čo umožňuje návštevníkom s obdivovať jej nádhernú architektúru aj z pohodlia vlastného izby.

Okolie Pha That Luang tiež ponúka množstvo reštaurácií a trhov, kde si môžete vychutnať tradičnú laoskú kuchyňu. Môžete skúsiť neodolateľné jedlá ako "Laap" (špeciálny šalát z mäsa), "Tam Mak Houng" (green papaya salad) a mnoho ďalších. Taktiež je tu mnoho miest, kde si môžete kúpiť suveníry a tradičné remeslá.

Návšteva Pha That Luang je nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka, ktorý sa zaujíma o kultúru, históriu a náboženstvo. Jeho majestátna krása a duchovná atmosféra vás určite dostanú. A ak hľadáte ubytovanie v tesnej blízkosti tohto úžasného miesta, určite neobíďte možnosti, ktoré Laos ponúka.


Letenka Laos Pha That Luang


Pha That Luang je jedným z najdôležitejších náboženských miest v Laosu a je považovaný za symbol národného hrdosti a buddhizmu. Nachádza sa v hlavnom meste Vientiane a je jedným z najobľúbenejších turistických atrakcií v krajine.

Pha That Luang je budhistická stúpa, ktorá je považovaná za najsvätejšiu budhistickú stavbu v Laosu. Je postavená v tradičnom laoském štýle so zlatou fasádou, ktorá odráža slnko a vytvára nádherný odtieň zlatého farbu. Je obklopená múrom a pozostáva z niekoľkých vstupných brán, ktoré vedú do stredovekého komplexu.

Podľa legendy bola Pha That Luang postavená už v 3. storočí pred naším letopočtom, ale bola zničená a obnovená niekoľkokrát počas histórie. Dnešná budova je výsledkom rekonštrukcie z 20. storočia, ktorá bola dokončená v roku 1930. Pha That Luang prešla veľkými renováciami a rozšírením počas vietnamskej vojny v 60. rokoch, keď americké bomby poškodili časť stavby.

Okrem svojej náboženskej a historickú hodnoty je Pha That Luang tiež miestom, kde sa koná najväčší festival v Laosu. Každý rok sa tu stretávajú tisíce veriacich na sviatok predstavujúci závesy slávnostnej pouti okolo stúpy. Tento festival je sprevádzaný hudbou, tancami, ochutnávkami tradičných laoských jedál a zábavou. Toto je obdobie, keď Pha That Luang žiari v plnom svojom okázalom a dodáva zvláštne atmosféru miesta.

Pre turistov je navštíviť Pha That Luang jedinečným zážitkom. Môžu si túto nádhernú budovu prehliadnuť, obdivovať jej detaily a umenie stavieb. Turisti môžu tiež prejsť cez múr a dostať sa do vnútra stúpy, kde môžu obdivovať reliéfy a malebné plastiky, ktoré predstavujú rôzne časti buddhistickej histórie a filozofie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Pha That Luang, odporúča sa vyraziť čo najskôr ráno alebo neskôr večer, kedy je menej turistov a teploty sú príjemnejšie. Nezabudnite na slušné oblečenie, keďže Pha That Luang je sväté miesto. Dostať sa sem je ľahké, pretože Vientiane má medzinárodné letisko, z ktorého letenky sú dostupné z mnohých destinácií.

Pha That Luang je nádhernou stavbou a jedným z najdôležitejších miest v Laosu, ktoré určite stojí za návštevu. Je to nielen symbol národného hrdosti a buddhizmu, ale aj miesto, kde sa môžete ponoriť do histórie a kultúry krajiny. Verím, že táto skvostná stavba vám priam uchváti srdce a poskytne vám nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Laos Pha That Luang


1. Čo je Pha That Luang?
Pha That Luang je buddhistický chrám a svätyňa nachádzajúca sa v hlavnom meste Laosu, Vientiane.

2. Aké je históriou Pha That Luang?
Pha That Luang bol postavený v 3. storočí ako malý drevený chrám. Neskôr prešiel niekoľkými obnovami a rozšíreniami, až sa stal značným komplexom budov.

3. Aká je dôležitosť Pha That Luang pre Laos?
Pha That Luang je symbolom národnosti, náboženstva a kultúry Laosu. Je považovaný za jeden z najvýznamnejších náboženských symbolov v krajine a je cieľom mnohých pútnikov.

4. Aký je vstupný poplatok do Pha That Luang?
Vstupný poplatok do Pha That Luang je 10 000 kipov (približne 1 USD) pre miestnych obyvateľov a 20 000 kipov (približne 2 USD) pre zahraničných návštevníkov.

5. Aké sú otváracie hodiny Pha That Luang?
Pha That Luang je otvorený celoročne pre návštevníkov. Jeho otváracie hodiny sú od pondelka do piatku od 8:00 do 16:00 hod., a v sobotu a nedeľu od 8:00 do 17:00 hod.

6. Aké je oblečenie vhodné pre návštevu Pha That Luang?
Návštevníci by mali nosiť slušné oblečenie, aby prejavili úctu k miestnej kultúre. Vhodné je zakryť ramená a nohy, a vyhnúť sa vyzývavým a odhalujúcim oblečeniu.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Pha That Luang?
Najlepší čas na návštevu Pha That Luang je počas buddhistických sviatkov, ako je napríklad Veľký piatok alebo Hernej fajčiarsky festival. Taktiež sa odporúča návšteva počas ranných hodín, aby sa vyhlo davom turistov.

8. Aké sú najbližšie turistické atrakcie v blízkosti Pha That Luang?
V blízkosti Pha That Luang sa nachádza niekoľko ďalších turistických atrakcií, ako napríklad Wat Si Muang, Wat Si Saket a Patuxai, ktoré sa odporúčajú tiež navštíviť.

9. Má Pha That Luang zvláštneho patróna alebo boha?
Pha That Luang je považovaný za posvätné miesto a je spojený s buddhizmom. Nemá však zvláštneho patróna alebo boha.

10. Môžem sa vo vnútri Pha That Luang fotografovať?
Áno, návštevníci môžu v Pha That Luang fotografovať, avšak je potrebné dodržovať určité pravidlá a rešpektovať náboženskú povahu miesta, ako je zakázané fotografovať v určitých posvätných oblastiach.


Počasie Laos Pha That Luang


Laos je malá krajina v jihovýchodní Asii, která je známá svou bohatou kulturou a překrásnou přírodou. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce v Laosu patří chrám Pha That Luang, který se nachází ve městě Vientiane, hlavním městě země.

Pha That Luang je považovaný za nejvýznamnější posvátné místo v Laosu a je také národním symbolem země. Tento impozantní chrám, který spadá pod buddhistickou víru, je považován za jednu z největších budhistických staveb na světě. Jeho dosahující výška přesahuje stovky metrů, což z něj činí nejen důležitou náboženskou stavbu, ale i překrásnou dominantu města.

Pokud se chystáte navštívit Laos a jeho slavný chrám Pha That Luang, je důležité zvolit správný čas, abyste se vyhnuli nepříznivým povětrnostním podmínkám. Laos má tropické podnebí, přičemž je rozdělen do dvou hlavních období - suchého a deštivého.

Suché období v Laosu obecně trvá od listopadu do dubna. Toto období je charakterizováno vysokými teplotami, minimálním srážkami a slunečnými dny. V těchto měsících je tedy nejlepší čas navštívit Laos a podívat se na Pha That Luang. Můžete očekávat méně turbulentní počasí a teploty kolem 30 stupňů Celsia, což je ideální pro prohlídky a objevování místa.

Deštivé období začíná v květnu a končí v říjnu. Během těchto měsíců se srážky zvyšují a mohou být časté a intenzivní. Prudké lijáky mohou způsobit problémy při cestování a omezení výletů na otevřeném prostranství. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Laos během deštivého období, připravte se na možné přerušení výletů kvůli nepříznivým podmínkám počasí.

Při plánování cesty na Pha That Luang si také pamatujte na to, že tento chrám je otevřený každý den od rána do večera. Můžete si prohlédnout jeho nádhernou architekturu, pozorovat místní obřady a získat hlubší porozumění tomuto důležitému náboženskému místu.

Svou návštěvou Pha That Luang se nejenom podíváte na architektonický skvost, ale také se setkáte s bohatou tradicí a duchovním významem, který Laos a jeho lidé drží. Při vychutnávání těchto okamžiků však nezapomeňte brát v úvahu počasí, abyste si mohli užít co nejvíce zážitků, které vás čekají.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky