Objavte lety za najlepšie ceny

Juhoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve

Letenka Juhoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Blyde River Canyon Nature Reserve sa nachádza v provincii Mpumalanga v Juhoafrickej republike a je jedným z najkrajších prírodných úkazov tejto krajiny. Tento impozantný kaňon, ktorý sa tiahne na dĺžku 25 kilometrov, ponúka návštevníkom nádherné scenérie, vodopády, útesy a skalné formácie.

Ak chcete navštíviť Blyde River Canyon, môžete sa rozhodnúť pre letenku do bližšieho letiska. K najbližším letiskám patria letiská Nelspruit a Kruger Mpumalanga International Airport, ktoré sú vzdialené približne dve hodiny jazdy od kaňonu. Po prílete sa môžete rozhodnúť pre auto s vodičom alebo si prenajať vlastné auto.

Na ceste k Blyde River Canyon Nature Reserve sa návštevníci môžu tešiť z úžasných pohľadov na juhoafrické krajiny, vrátane okolitých horských oblastí, kde sa nachádza množstvo divokej fauny a flóry. Keď sa vám podarí doraziť do parku, nájdete tu množstvo turistických trás a chodníkov, ktoré prechádzajú cez nádherné scenérie kaňonu.

K turistickým atrakciám v Blyde River Canyon Nature Reserve patria napríklad Bourkes Luck Potholes, ktoré sú jedným z najkrajších prírodných úkazov v Juhoafrickej republike. Tieto skalné formácie vznikli zahryznutím rieky do základní kameňa a vytvorili krásne zákruty a množstvo jazierok.

Ďalšou atrakciou v parku je návšteva útulne pre krokodíly, ktorých sa v tomto regióne vyskytuje množstvo. Voútulni sa tiež nájdete so sovami, hadmi, vtákmi a množstvom iných typov divokých zvierat.

Ak hľadáte zážitok plný dobrodružstva, nevynechajte možnosť raftingu na rieke Blyde. Táto adrenalínová aktivita vám umožní vidieť fantastické scenérie kaňonu z úplne iného uhla pohľadu.

Blyde River Canyon Nature Reserve ponúka návštevníkom zážitok plný prírodných krás, a to nielen pre turistov, ale aj fotografických nadšencov. Keďže stále nie je tak populárny ako niektoré iné turistické atrakcie, môžete si byť istí, že tu nájdete kľud a ticho. Vyberte sa sem na svoje ďalšie dovolenku a užite si jedno z najkrajších miest, aké Juhoafrická republika ponúka.


Počasie Juhoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Blyde River Canyon Nature Reserve je jedným z najkrajších prírodných parkov v Juhoafrickej republike. Nachádza sa na východe krajiny, v provincii Mpumalanga, a každoročne privádza do oblasti tisíce turistov. Prečo by ste tam chceli ísť? Pretože toto územie ponúka výnimočné zážitky a pohľady na jedinečné scenérie.

Klimatické podmienky v Blyde River Canyon Nature Reserve sú ovplyvnené polohou oblasti, ktorá sa nachádza vysoko v kopcoch. Kvôli nadmorskej výške a geografickej polohe je suchá obdobie tu dlhšie ako na mnohých ďalších miestach v Juhoafrickej republike. To znamená, že návštevníci sa môžu tešiť zo slnečných dní a sušších období.

Aj keď sa v letných mesiacoch (december až február) vyskytujú príležitostné prívalové dažde, teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 19 °C a 28 °C. V zimných mesiacoch (jún až august) môže byť ráno chladnejšie, ale počas dňa by sa teploty mali pohybovať okolo 20 °C.

Návštevníci si však musia pamätať, že v Blyde River Canyon Nature Reserve sú zrazučné klimatické podmienky počas dňa a noci, preto by mali byť pripravení na chladnejšie nočné teploty.

Ak chcete navštíviť Blyde River Canyon Nature Reserve, najlepšie obdobie je od mája do októbra, kedy sú teploty pohodlné a malo by byť menej dažďov. Avšak, kvôli nedostatku dažďa na jar a v lete, veľa rastlín v oblasti Blyde River Canyon začína kvitnúť v zime a na jeseň, takže návštevníci by mali byť pripravení na to, že nebude toľko kvetov na dovolenke v lete ako v iných mesiacoch.

Okrem toho, návštevníci by mali brať do úvahy aj to, že juhoafrické leto je zosilnený slnečným žiarením. Pri návšteve Blyde River Canyon Nature Reserve by mali byť návštevníci pripravení na príslušnú ochranu pred slnečným žiarením, ako sú krémy s vysokým SPF faktorom, klobúky a iné.

Väčšina návštevníkov si užije krásne počasie v Blyde River Canyon Nature Reserve, výnimočné scenérie a veľkolepé výhľady. Všetky tieto prírodné a skromné krásy budú určite zaujímavým zážitkom pre každého, kto sa rozhodne navštíviť Juhoafrickú republiku.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


1. Aké sú otváracie hodiny Blyde River Canyon Nature Reserve?
Otváracie hodiny sa líšia v závislosti od ročného obdobia a od dňa týždňa, informácie o aktuálnych otváracích hodinách nájdete na webovej stránke parku.

2. Musím platiť vstupné do Blyde River Canyon Nature Reserve?
Áno, na vstup do parku sa platí vstupné.

3. Aké aktivity sa dajú v parku robiť?
V parku sa dá robiť mnoho aktivít, ako sú prechádzky po turistických chodníkoch, pozorovanie vtákov, jazda na kanoe, raftingu, rybolov a podobne.

4. Môžem si v parku prenajať ubytovanie?
Áno, v parku sa dá prenajať ubytovanie v stanoch, chatkách alebo hoteloch.

5. Aké nádherné miesta môžem v parku vidieť?
V parku je mnoho nádherných miest, ako sú horské vrcholy, vodopády, zelené kopečky a mnoho ďalších.

6. Kedy je najlepšie obdobie na návštevu Blyde River Canyon Nature Reserve?
Najlepší čas na návštevu parku je od mája do októbra, keď je suchšie obdobie a viditeľnosť je lepšia.

7. Je nutné si rezervovať vstupenky vopred?
Nie je nutné si rezervovať vstupenky vopred, ale odporúča sa to výrazne, aby sa predišlo komplikáciám pri príchode do parku.

8. Aké druhy zvierat môžem vidieť v parku?
Blyde River Canyon Nature Reserve je domovom mnohých druhov zvierat, ako sú paviáni, gnu, impaly, hyeny, slony a mnoho ďalších. Avšak kvôli hustému porastu a odľahlosti niektorých častí parku nie sú všetky zvieratá viditeľné.

9. Je povolené kempovať v parku?
Áno, kempovanie je povolené v určených oblastiach v parku.

10. Je možné si zapožičať turistický sprievodca v parku?
Áno, je možné si prenajať turistického sprievodcu na prírodnej turistike prezrádky parku.


Dovolenka Juhoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Blyde River Canyon Nature Reserve - klenot Juhoafrickej republiky

Juhoafrická republika je známa svojou nádhernou prírodou a pestrou divokou zverou. Jedným z najobľúbenejších miest pre návštevníkov je Blyde River Canyon Nature Reserve. Táto oblasť ponúka úchvatné scenérie, impozantné skalnaté útesy a zázračnú faunu a flóru.

Blyde River Canyon, ležiaci v provincii Mpumalanga, je rozsiahla údolia a kanion, ktorého mohutné vápencové steny dosahujú výšku až 800 metrov. Je to tretí najväčší kanion na svete a jediný v Afrike, kde rieka Blyde prechádza čistým skalným prúdom, umocňujúc jeho impresívny vzhľad.

V rezervácii návštevníci môžu objaviť rad rôznych atrakcií. Jednou z najznámejších je Bourke’s Luck Potholes, kde rieka Blyde vytvorila množstvo čudných a unikátnych skalných formácií. Tieto výsledky tisícročného erozívneho procesu tvoria fascinujúci pohľad a nezabudnuteľnú skúsenosť pre návštevníkov.

Ďalšou zaujímavou atrakciou je God’s Window, ktorá slúži ako vstup do oblúka skalných útesov s panoramatickými výhľadmi na okolité prostredie. Tieto útesy vytvárajú pocit, akoby ste stáli na samom okraji sveta, ponúkajúc ohromujúce výhľady na nekonečné hory a plachetnice oblakov.

Pre tých, ktorí majú radi aktívny životný štýl, rezervácia ponúka tiež množstvo túr a trekov. Jedným z týchto miest je Mariepskop, najvyšší vrchol v provincii Mpumalanga, ktorý poskytuje jedinečnú príležitosť na pozorovanie vtákov a rôznych iných druhov zveri.

Okrem toho môžete zájsť do skvelej časti zasahujúcej do rezervácie - Moholoholo Wildlife Rehabilitation Centre. Tento útulok poskytuje nový domov zraneným a sirotám zvieratám, ktoré sa potulovali po divočine. Návštevníci majú príležitosť vidieť niekoľko druhov zveri vrátane leva, levhartu, nosorožca a kočkovitej šelmy.

Blyde River Canyon Nature Reserve je zážitok, ktorý si nemôžete nechať ujsť pri návšteve ​​Juhoafrickej republiky. Jeho úžasné scenérie, vodopády a bohatá divočina robia z tohto miesta ideálny cieľ pre dobrodružstvo a relaxáciu. Prežite prírodu v jej najlepšom prejave a objavte krásy tejto jedinečnej oblasti!


Ubytovanie Juhoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Blyde River Canyon Nature Reserve je jedným z najkrajších a najimpozantnejších miest na juhu Afriky. Nachádza sa v Juhoafrickej republike a je jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v tejto krajine. Táto oblasť ponúka nádhernú prírodu, ohromujúce výhľady a jedinečnú faunu a flóru.

Ak hľadáte ubytovanie v Blyde River Canyon Nature Reserve, máte množstvo možností. V tejto oblasti sú dostupné rôzne druhy ubytovania, od luxusných rezortov až po útulné chatky v prírode. Mnohé z týchto ubytovaní sú navrhnuté tak, aby ponúkali nádherný výhľad na okolitú prírodu a boli ideálnym miestom na oddych a relax.

Luxusné rezorty v Blyde River Canyon Nature Reserve sú pre tých, ktorí chcú zažiť luxusné ubytovanie a vychutnať si všetky pohodlia a zariadenia. Rezorty ponúkajú bazény, wellness centrá, ​​golfové ihriská a vynikajúce reštaurácie. Niektoré z nich majú aj vlastný prístup k prirodzeným liečivým minerálnym prameňom. Tieto miesta sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú rozmaznávať a vychutnávať si luxusné a jedinečné prostredie.

Pre tých, ktorí sa radšej kúpu v prírode a chcú mať blízko k prírodu, sú k dispozícii aj chatky a kempy. Tieto ubytovania ponúkajú jednoduchšie zariadenia, ale sú obklopené krásnou prírodou. Môžete si vybrať buď chatku s výhľadom na rieku, aby ste si mohli vychutnať zvuky prírody, alebo chatku uprostred lesov, ktorá vám poskytne súkromie a pokojské prostredie. Mnohé z týchto chatiek majú aj vlastné ohniská, ktoré vám umožnia vychutnať si večeru pri ohni a sledovať západ slnka nad krásnym údolím.

Niektoré z ubytovaní v Blyde River Canyon Nature Reserve ponúkajú aj organizované aktivity a výlety. Môžete sa zúčastniť jazdy na koni, raftingu, turistiky alebo safari v okolitých rezerváciách. Tieto aktivity vám umožnia ešte viac spoznať fauna a flóra juhoafrickej prírody a zažiť dobrodružný zážitok.

Blyde River Canyon Nature Reserve je pre tých, ktorí hľadajú krásu a jedinečnosť prírody, ideálnou destináciou. Bez ohľadu na to, či ste záujemcom o luxusné rezorty alebo útulné chatky, určite nájdete ubytovanie, ktoré splní vaše očakávania. Blyde River Canyon Nature Reserve vám ponúkne pamätné dovolenky a zážitky, ktoré budete mať navždy v srdci.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky