Objavte lety za najlepšie ceny

Juhoafrická republika Národný park Hluhluwe-Imfolozi

Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Národný park Hluhluwe-Imfolozi


Otázky:

1. Kde sa nachádza Juhoafrická republika Národný park Hluhluwe-Imfolozi?
2. Aké zvieratá môžem vidieť v tomto národnom parku?
3. Aký je ideálny čas na návštevu?
4. Aké aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov parku?
5. Ako sa môžem dostať do parku?
6. Aké sú vstupné poplatky?
7. Je možné v parku prespať?
8. Aké ubytovanie je k dispozícii?
9. Sú tam možnosti stravovania?
10. Aké sú bezpečnostné opatrenia v parku?

Odpovede:

1. Juhoafrická republika Národný park Hluhluwe-Imfolozi sa nachádza v provincii KwaZulu-Natal v Juhoafrickej republike.
2. V tomto národnom parku je možné vidieť rôzne druhy zvierat vrátane slonov, levov, leopardov, nosorožcov, gepardov, zebier a ďalších.
3. Ideálny čas na návštevu parku je v suchých mesiacoch, keď je možnosť vidieť zvieratá pri vodných zdrojoch. To zvyčajne zahŕňa obdobie od júna do septembra.
4. Medzi aktivity pre návštevníkov parku patria safari, turistika, prehliadky pieskovcových skalných obrazov a sledovanie vtákov.
5. Park je prístupný autom, ktoré je možné prenajať alebo si ho priniesť vlastnym vozidlom. Existujú tiež organizované prepravy z niektorých okolitých miest.
6. Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od toho, či ste obyvateľom Juhoafrickej republiky alebo cudzincom. Presné informácie o poplatkoch nájdete na oficiálnej webovej stránke parku.
7. Áno, v parku je možné prespať v rôznych typoch ubytovania vrátane kempov, chatiek a luxusných lodží.
8. V parku sú k dispozícii rôzne typy ubytovania vrátane kempov, chatiek a luxusných lodží. Existujú tiež súkromné rezervácie pre tých, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie.
9. Áno, v parku sú k dispozícii reštaurácie a kaviarne, kde je možné si kúpiť jedlo a nápoje.
10. Bezpečnosť je v parku veľmi dôležitá. Návštevníkom sa odporúča dodržiavať pokyny a odporúčania parku, najmä pokiaľ ide o zachovanie bezpečnej vzdialenosti od zvierat.


Ubytovanie Juhoafrická republika Národný park Hluhluwe-Imfolozi


Juhoafrická republika je známa po celom svete ako krajina nádherných krajín a rôznorodých živočíchov, ktoré si žijú v tamných národných parkoch. Jedným z najväčších a najznámejších parkov je Národný park Hluhluwe-Imfolozi, ktorý je situovaný na severovýchode krajiny, v provincii Zululand. Tento park je dlhodobo uctievaný ako jedno z najdôležitejších miest pre ochranu afrického divokošíka.

Hluhluwe-Imfolozi je najstarší národný park v Juhoafrickej republike, založený v rokoch 1895 a 1896. V priebehu rokov sa rozrástol na oblastiach až 960 kilometrov štvorcových, čomu zodpovedá rozmanitá flora a fauna. V parku sa nachádza mnoho rôznych druhov zvierat, takých ako sloni, nosorožce, levové, gepardi, žirafy, krokodíly, či hrochy. Okrem toho tu môžete vidieť aj rôzne druhy vtákov, ako sú orly, havrany, ibisy a pelikány.

V parku Hluhluwe-Imfolozi sa nachádza niekoľko rôznych možností ubytovania, od luxusných súkromných rezervácií až po kempovanie v prírode. Rezervácia Hilltop je jednou z najznámejších, kde nájdete ubytovanie v rôznych izbách a bungalovoch. Hotelové izby sú vybavené súkromným kúpeľňou, klimatizáciou, čajovým a kávovým pultom a televízorom. Vo väčšine prípadov tiež obsahujú súkromný balkón s krásnym výhľadom na park.

Designový kemp Imfolozi súkromnej rezervácie je miestom, kde sa ubytujete v luxusných stanoch a izbách. Všetky zariadenia sú vybavené elektrinou, posteľou s moskytiérou a vlastnou kúpeľňou s teplou a studenou vodou. Návštevníci si tu môžu vychutnať tradičné juhoafrické jedlá a večerné kempovanie pri ohnisku pod hviezdami.

Jedna z najdrahších možností ubytovania v Národnom parku Hluhluwe-Imfolozi je súkromná rezervácia Phinda, ktorá sa nachádza 28 kilometrov na západ. Rezervácia ponúka pohodlné a luxusné villas, ktoré sú vybavené súkromnými bazénmi, kúpeľňami a prekrásnymi výhľadmi na prírodu. Návštevníci tu môžu absolvovať rôzne turistické aktivity, vrátane safari jazdy a prehliadky krajiny z horského bicykla.

Hluhluwe-Imfolozi je určite jedným z najkrajších a najdôležitejších národných parkov v Juhoafrickej republike. Ak sa chystáte navštíviť tento park, nezabudnite si zvoliť svoju preferovanú možnosť ubytovania a vychutnajte si nezabudnuteľné zážitky z prírody.


Počasie Juhoafrická republika Národný park Hluhluwe-Imfolozi


Juhoafrická republika je známa svojou krásnou prírodou, ktorá privádza každoročne státisíce turistov. Národný park Hluhluwe-Imfolozi je jedným z najväčších parkov v krajine a je domovom pre množstvo druhov zvierat a rastlín.

Počasie v parku Hluhluwe-Imfolozi je ovplyvnené jeho polohou na severe Juhoafrickej republiky. V lete (december - február) je tam teplé a vlhké počasie s priemernou teplotou okolo 30°C. V zime (jún - august) sú teploty nižšie s priemernou teplotou okolo 18°C. Aj keď je v zime suššie obdobie, park má stále dostatočné množstvo vody pre faunu a flóru.

Ak chcete navštíviť park a zároveň sa vyhnúť veľkým davom turistov, najlepšie by bolo plánovať návštevu mimo sezóny. Od marca do mája a od septembra do novembra je tam menej návštevníkov a je to ideálne obdobie pre pozorovanie zvierat.

Hluhluwe-Imfolozi je domovom pre "veľkú päťku" (slon, nosorožec, lev, leopard a byvol), takže je to obľúbené miesto pre safari. Pri surfovani po rôznych recenziách a skúsenostiach turistov vám môžem povedať, že najlepší čas na pozorovanie zvierat je buď skoro ráno alebo neskoro popoludní, keď zvieratá hľadajú tienisté miesta.

Okrem divokých zvierat má park aj krásnu krajnu sústavu hôr a riek. Návštevníci môžu prechádzať pešou turistikou alebo jazdiť na býkoch a pozerať sa na zvieratá.

Ak hľadáte nielen dobrodružstvo, ale aj zážitok pre vaše chuťové poháriky, park Hluhluwe-Imfolozi je miestom, kde by ste mali ochutnať miestne jedlá a lahodné vína z oblasti KwaZulu-Natal.

Celkovo je počasie v Národnom parku Hluhluwe-Imfolozi pestré a návšteva parku vám prinesie množstvo nových zážitkov, ktoré vám ostanú v pamäti navždy. Ak sa chystáte cestovať na juh Afriky, návšteva tohto krásneho parku by určite nemala chýbať v zozname vašich cestovateľských plánov.


Dovolenka Juhoafrická republika Národný park Hluhluwe-Imfolozi


Juhoafrická republika je zemou plnou fascinujúcich miest a prírodných krás, a jedným z najpopulárnejších miest medzi turistami je Národný park Hluhluwe-Imfolozi. Tento park je jedným z najstarších národných parkov v Afrike a leží v provincii KwaZulu-Natal na východe krajiny.

Hluhluwe-Imfolozi je známy svojou bohatou divokou zverou a rastlinstvom. Jeden z najúspešnejších programov obnovy voľne žijúcich živočíchov je prezentovaný práve v tomto národnom parku. Vďaka týmto iniciatívam sa počet ohrozených druhov zvierat, ako napríklad biely a čierny nosorožec, slon africký a leopard, v posledných rokoch zvýšil.

Park ponúka rôzne typy dobrodružstva a aktivity pre turistov. Najpopulárnejší spôsob, ako preskúmať park, je safari. To vám umožní vidieť množstvo divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí a získať vedomosti od skúsených sprievodcov o životnom cykle a správaní divých zvierat. Safari môžete absolvovať pešo, v aute alebo dokonca na slonovi, čo je jedinečný zážitok.

Okrem safari je v parku aj mnoho turistických chodníkov pre tých, ktorí radi preskúmavajú prírodu pešo. Tieto chodníky ponúkajú nádherné výhľady na kopce, rieky a údolia. Môžete tiež využiť možnosť pridať sa k nočnému safari a zažiť zvieratá v čase ich najaktívnejšej činnosti.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru, je v parku aj návštevné centrum, kde si môžete prečítať o histórii parku a objaviť tradičnú kultúru miestnych obyvateľov. Park ponúka aj ubytovanie vo vidieckych chatkách a táboroch, kde môžete stráviť niekoľko dní v blízkosti prírody.

Návšteva Hluhluwe-Imfolozi vás určite dokáže ohromiť svojou krásou a rozmanitosťou. Budete mať možnosť vidieť zvieratá, ktoré inak stretávate iba vo filme, a zažiť prírodu v jej najdivokejšej podobe. Okrem toho si budete môcť uvedomiť aj vážnosť ochrany týchto vzácnych druhov a pridáte sa tak k výzve na ich zachovanie pre budúce generácie.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Juhoafrickej republike, nezabudnite zahrnúť Národný park Hluhluwe-Imfolozi do svojho plánu. Tento park je jedným z najkrajších a najdôležitejších miest v krajine a ponúka jedinečný zážitok pre každého návštevníka. Nech už ste fanúšikmi divokého života, dobrodružstva alebo len chcete stráviť čas v prírode, tento park vás určite nezklame.


Letenka Juhoafrická republika Národný park Hluhluwe-Imfolozi


Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku v úchvatnom prostredí divočiny, tak naplánujte svoju cestu do Juhoafrickej republiky a navštívte Národný park Hluhluwe-Imfolozi. Tento národný park je jedným z najstarších a najslávnejších v Juhoafrickej republike a oplýva rozmanitosťou zvierat a rastlín.

Ak sa rozhodnete pre cestu do národného parku Hluhluwe-Imfolozi, najlepšie je začať svoju cestu v meste Durban, kde si môžete rezervovať letenku. Z Durbanu je do parku cesta asi 270 km dlhá a trvá asi tri hodiny. Táto cesta ponúka nádherné výhľady na juhoafrickú krajinu.

Národný park Hluhluwe-Imfolozi sa rozprestiera na ploche takmer 96 000 hektárov a tvorí ho kombinácia dvoch pôvodne oddelených parkov – Parku Hluhluwe a Parku Imfolozi. Tento park je domovom množstva divých zvierat vrátane veľrýb, slonov, lesových antilop, leopardov, lesových psov a nesmiernej populácie býkov čiernych nosorožcov. Medzi najpopulárnejšie aktivity v parke patrí safari, ktoré umožňuje návštevníkom vidieť tieto zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

K dispozícii sú tu rôzne možnosti ubytovania. Národný park Hluhluwe-Imfolozi ponúka kempovanie, ubytovanie v bungalovoch, súkromné chaty a luxusné safari hotely. Každá z týchto možností ponúka jedinečný pocit a niečo pre každého.

Okrem safari si môžete v národnom parku Hluhluwe-Imfolozi užiť ďalšie aktivity, ako je vodopád, prechádzka po parku, kanoistika, príležitostné rybolov a mnoho ďalších.

Celková skúsenosť z návštevy Národného parku Hluhluwe-Imfolozi je nezabudnuteľná a ponúka návštevníkom príležitosť získať zážitky, ktoré sa stanú spomienkami na celý život. Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a prírodných krás, potom sa vyberte na letenku do Durbanu a navštívte Národný park Hluhluwe-Imfolozi.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky