Objavte lety za najlepšie ceny

Juhoafrická republika Pretória (administratívne hlavné mesto)

Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Pretória (administratívne hlavné mesto)


1. Aký je oficiálny jazyk Juhoafrickej republiky?
- Oficiálny jazyk Juhoafrickej republiky je angličtina.

2. Aká je mena Juhoafrickej republiky?
- Mena Juhoafrickej republiky je juhoafrický rand.

3. Ktoré miesta alebo atrakcie sa oplatí navštíviť v Pretórii?
- Niektoré z miest alebo atrakcií, ktoré sa oplatí navštíviť v Pretórii zahŕňajú Union Buildings, Voortrekker Monument a National Zoological Gardens of South Africa.

4. Ktoré letisko sa nachádza najbližšie k Pretórii?
- Letisko OR Tambo International je najbližšie letisko k Pretórii.

5. Je Pretória bezpečné miesto na návštevu?
- Ak sa budete riadiť obvyklými bezpečnostnými opatreniami pre cestovanie, Pretória je považovaná za relatívne bezpečné miesto na návštevu.

6. Aký je počet obyvateľov Pretórie?
- Podľa posledného odhadu žije v Pretórii približne 2,3 milióna ľudí.

7. Ktoré krajiny susedia s Juhoafrickou republikou?
- Juhoafrická republika susedí s Namíbiou, Botswanou, Zimbabwe, Mozambikom a Swazilandom.

8. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Juhoafrickej republiky?
- Najlepšie mesiace na návštevu Juhoafrickej republiky sú marec, apríl, máj, september, október a november.

9. Potrebujem vízum na návštevu Juhoafrickej republiky?
- Niektoré krajiny nie potrebujú vízum na návštevu Juhoafrickej republiky na obdobie do 90 dní, avšak platí to len pre turistické účely. Inak sa môže vyžadovať platné vízum.

10. Aký je časový posun medzi Slovenskom a Juhoafrickou republikou?
- Juhoafrická republika má oproti Slovensku časový posun +1 hodina v zimnom období a +2 hodiny v letnom období.


Počasie Juhoafrická republika Pretória (administratívne hlavné mesto)


Juhoafrická republika je krajina, ktorá je známa svojim rôznorodým počasím po celý rok. Pretória, administratívne hlavné mesto Juhoafrickej republiky, má subtropické podnebie so suššími zimami a teplejšími letami.

V lete, od decembra do februára, teploty sa obvykle pohybujú medzi 25°C a 30°C s vyššími možnosťami dažďa. Je to sezóna, kedy mesto býva nádherné kvôli kvitnúcim stromom a rastlinám. Letné mesiace sú ideálne pre turistiku, pretože je možnosť vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí v rezerváciách a parkoch v okolí Pretórie.

V zime, od mája do júla, teploty sa pohybujú pod 20°C, často padnú na hodnoty okolo 5°C alebo aj menej, hlavne v noci. Zimné mesiace sú suché a slnečné, ideálne pre vychádzky od rána do večera. Aj keď sneh v Pretórii nie je bežný, môže sa stať, že v zime vidno kúsok snehu na kopcoch, či hrebeňoch zasnežených pre nízke teploty.

Jeseň a jar sú prechodné sezóny, ktoré sa vyznačujú mierne teplejšími teplotami ako v zime, ale s menej daždivými podmienkami než v lete. V septembri a októbri môže byť hektické kvôli FNB Classic Clashes, futbalovým zápasom medzi piatimi univerzitami v Juhoafrickej republike.

Celkovo je Pretória miestom, kde sa nachádzajú prirodzené krásy a zvuky Afriky, ktoré je možné vychutnať si po celý rok. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci si môžu užiť magické atmosféry tohto mesta v okolí Torontského vrcholu, Pretórskeho národného záhradného parku, Union Buildings, alebo ak sa chcete spestriť, navštívte Sun City v okolí.


Letenka Juhoafrická republika Pretória (administratívne hlavné mesto)


Juhoafrická republika je nádherná krajina bohatá na kultúru, prírodné scenérie a divokú zver. Ak sa chystáte na cestu do Juhoafrickej republiky, jedným z najznámejších miest, ktoré by ste mali navštíviť, je administratívne hlavné mesto Pretória.

Vzhľadom k tomu, že Pretória je hlavným mestom, je tam vybudovaná vysokokvalitná infraštruktúra a je dobre spojená so zvyškom krajiny. Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa tam dostať zo zahraničia, je letecky.

Ak hľadáte letenku do Pretórie, môžete vybrať medzinárodné letisko OR Tambo, ktoré sa nachádza v Johannesburgu, lebo Pretória leží len asi 55 km južne od Johannesburgu. Toto letisko je jedným z najdôležitejších letísk v Južnej Afrike a ponúka širokú sieť letov za prijateľné ceny.

Niekoľko medzinárodných leteckých spoločností prevádzkuje pravidelné lety do OR Tambo. Medzi najznámejších leteckých dopravcov patria South African Airways, Emirates, Qatar Airways a British Airways. Každá z týchto spoločností poskytuje vrcholnú kvalitu služieb a pohodlné lety.

Po prílete na OR Tambo budete mať niekoľko možností, ako sa dostať do Pretórie. Najjednoduchším spôsobom je využiť prepravu pomocou taxíka alebo prenajatého vozidla. Cesta trvá asi 45 minút a cestovná vzdialenosť je pomerne krátka. Okrem toho sú tam dostupné aj verejné autobusové služby a vlakové spoje.

Po príchode do Pretórie sa môžete tešiť na množstvo kultúrnych a historických zážitkov. Mesto je známe svojimi impozantnými budovami, ako je napríklad Union Buildings, kde sa nachádza prezidentský palác a ministerstvá. Taktiež by ste nemali vynechať návštevu muzea Krugersdorp a Kruger House, ktoré zachovávajú históriu a dedičstvo Juhoafrickej republiky.

Pretória ponúka aj mnoho prírodných krás, vrátane národných parkov a záhrad. Voľte si napríklad národný park Groenkloof, ktorý sa môže pochváliť úžasnými prechádzkami a výhľadmi. Ak máte radi kvety, určite navštívte Národnú botanickú záhradu v Pretórii, ktorá je domovom mnohých vzácnych druhov flóry.

Cestovanie do administratívneho hlavného mesta Pretória je jednoduché a príjemné, najmä ak využijete leteckú dopravu. Je to skvelý spôsob, ako začať svoju dovolenku v Juhoafrickej republike s množstvom zážitkov a krásnych miest na objavovanie. Ak sa vydáte na túto cestu, pripravte sa na neopakovateľný zážitok v tejto fascinujúcej krajine.


Dovolenka Juhoafrická republika Pretória (administratívne hlavné mesto)


Juhoafrická republika je fascinujúca krajina so zaujímavou históriou a bohatou kultúrou. Je známa svojimi nádhernými prírodnými scenériami a úchvatnou divočinou. Jedným z najzaujímavejších miest na tejto dovolenke je jej administratívne hlavné mesto Pretória.

Pretória je mestom plným histórie a zaujímavých miest. Môžete si prechádzať jeho uličkami a obdivovať nádhernú architektúru. Mnoho budov v meste odkazuje na jeho koloniálnu minulosť, a tak tu nájdete impozantné historické stavby ako napríklad Union Buildings. Túto ikonickú budovu často navštevuje aj prezident Juhoafrickej republiky a jej nádvorie ponúka úchvatný výhľad na mesto.

V Pretórii nájdete mnoho múzeí, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť históriu a kultúru krajiny. Vynikajúcim príkladom je napríklad Muzeum Juhoafrickej republiky, kde si môžete prezrieť nádherné umenie a dozvedieť sa viac o bohatých tradíciách krajiny. Ak ste fanúšikmi prírodných vied, určite by ste nemali vynechať Národné múzeum Prírodnej vedy, kde môžete obdivovať exempláre flóry a fauny z celého sveta.

Pretória je tiež známa svojimi krásnymi a udržiavanými záhradami. Jeden z najobľúbenejších je Rietvlei Nature Reserve, ktorý sa rozprestiera na viac ako 4 000 hektároch. Tento rezervát ponúka úžasnú prírodnú scenériu, bohatstvo divokých zvierat a množstvo turistických aktivít. Je skvelým miestom pre milovníkov prírody a fotografov.

Pokiaľ sa chcete ponoriť do afrického umenia a remesiel, môžete navštíviť tržnicu Rosebank. Táto oblasť je známa pre svoje množstvo obchodíkov so suvenírmi, tradičnými remeslami a typickými africkými výrobkami. Môžete si sem odniesť darčeky pre svojich blízkych alebo jednoducho si kúpiť niečo originálne pre seba.

Napriek tomu, že Pretória nie je najznámejším turistickým miestom v Juhoafrickej republike, určite stojí za to ju navštíviť. Má jedinečný charakter a ponúka niečo pre každého. Budete mať možnosť spoznať históriu a kultúru tejto krajiny, obdivovať nádhernú prírodu a vychutnať si tradičné jedlá. Dovolenka v Pretórii bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


Ubytovanie Juhoafrická republika Pretória (administratívne hlavné mesto)


Juhoafrická republika, krajina bohatá na svetoznáme divy prírody a bohatú históriu, je domovom mnohých atraktívnych miest pre turistov. Jedným z týchto miest je aj administratívne hlavné mesto - Pretória. S bohatou kultúrou, zaujímavými pamiatkami a jedinečnou atmosférou si Pretória získava srdcia návštevníkov.

Pretória, ležiaca na severovýchode Juhoafrickej republiky, je najznámejšia svojou úlohou ako sídlo vlády a administratívne centrum. Je domovom mnohých úradov a vládnych budov, ktoré pritahujú pozornosť tisícov návštevníkov.

Jednou z najdôležitejších atrakcií Pretórie je samotný Union Buildings, sídlo prezidenta a vlády Juhoafrickej republiky. Táto historická budova, postavená v koloniálnom štýle, je jedným z najznámejších symbolov krajiny. Návštevníci môžu prehliadnuť nádherné záhrady a zaujímavé sochy na pozadí tohto impozantného komplexu budov.

Okrem politických pamiatok si návštevníci môžu vychutnať aj bohatú kultúru a históriu Pretórie. Môžu si prezrieť múzeá, ako napríklad Pretoria Art Museum, ktoré ponúkajú jedinečné výstavy a zbierky umenia. Môžu tiež navštíviť Národné múzeum Juhoafrickej republiky, kde sa nachádza mnoho historických artefaktov a exponátov z rôznych období krajiny.

Pokiaľ ide o ubytovanie, Pretória ponúka rôzne možnosti, ktoré uspokoja každého návštevníka. Medzi najobľúbenejšie možnosti patria luxusné hotely v centre mesta, ktoré prinášajú jedinečný zážitok. Tieto hotely sú často v blízkosti dôležitých pamiatok a ponúkajú vysoký štandard služieb.

Pre tých, ktorí preferujú viac cenovo dostupné možnosti, Pretória má aj rôzne penzióny a hostely, ktoré sú rozptýlené po celej oblasti. Tieto možnosti ubytovania sú vhodné pre tých, ktorí chcú spoznať mesto a jeho okolie s obmedzeným rozpočtom.

Návštevníci Pretórie môžu tiež využiť bohaté množstvo miestnych reštaurácií, kde sa môžu naučiť o juhoafrických chuťových preferenciách a vyskúšať rôzne tradičné jedlá. Môžu si vychutnať miestne špeciality a exotické chute, ktoré sú vyrobené z čerstvých miestnych surovín.

Pretória ponúka aj možnosť prechádzok a výletov do okolitých prírodných rezervácií a národných parkov. Návštevníci si môžu užiť jedinečnú diverzitu juhoafrickej prírody a obdivovať slávne africké zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

V Pretórii je vždy niečo, čo zaujme každého návštevníka. Nielenže ponúka bohatú kultúru a históriu, ale aj množstvo príležitostí na relaxáciu a objavovanie prírodných krás Juhoafrickej republiky. Pretória je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú spoznať tento jedinečný kúsok sveta.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky