Objavte lety za najlepšie ceny

Mongolsko Hustai National Park

Letenka Mongolsko Hustai National Park


Mongolsko je eksotická krajina s dávnou históriou a jedinečnou kultúrou. Jednou z jej najobľúbenejších turistických destinácií je národný park Hustai, nachádzajúci sa len niekoľko hodín jazdy juhozápadne od hlavného mesta Ulanbátar.

Hustai National Park, známy aj ako Hustai Nuruu, je domovom pre ohrozený druh divého koňa - przewalského koňa. Títo vzácni koníci sú považovaní za posledných pravých divých koní na svete, a ich ochrana je prioritou parku. Túto jedinečnú príležitosť vidieť tieto nádherné tvory v ich prirodzenom prostredí si nenechajte ujsť!

Pri návšteve Hustai National Parku si môžete užiť krásny výhľad na miestne kopce a stepi, ktoré tvoria kulisami pre túto nádhernú krajinu. Okrem przewalských koní môžete nájsť aj iné divoké zvieratá ako horské ovce, soboly, antilopy a rôzne druhy vtákov. Prechádzky parkom alebo dokonca jazda na koni vás zavedú do malebného prostredia a umožnia vám zažiť divokú prírodu do hĺbky.

Okrem fauny a flóry vás park očarí aj svojimi historickými a kultúrnymi pokladmi. Na území parku nájdete ohradené staré petroglify, zanechané predkovia Mongolov pred tisíckami rokov. Tieto petroglify ponúkajú fascinujúci pohľad na históriu a kultúru krajiny, a sú jedným z najcennejších archeologických nálezov v tomto regióne.

Cestovanie do Hustai National Parku môže byť veľmi jednoduché. Najjednoduchší spôsob je let sa z hlavného mesta Ulanbátar. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do okolitých miest ako napríklad Olgiy alebo Tsetserleg. Od tam už môžete urýchlene cestovať autom, taxíkom alebo niektorou z miestnych prepravných spoločností.

Návšteva Hustai National Parku je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto túži po dobrodružstve v prírode a chce objaviť bohatstvo Mongolska. Kombinácia jedinečnej prírody, fascinujúcej histórie a neopakovateľnej kultúry robí z tohto miesta skutočným rajom pre turistov.

Ak hľadáte odľahlejší a menej presýtený cieľ, naplánujte svoju nasledujúcu dovolenku do Hustai National Parku v Mongolsku. Budete odmenení nádhernou prírodou, divokými zvieratami a pohostinnosťou miestnych obyvateľov. Nechajte sa pohltiť úžasnou atmosférou tohto jedinečného miesta a pripravte sa na nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Mongolsko Hustai National Park


Hustai National Park, nachádzajúci sa v Mongolsku, je domovom viacerých ohrozených druhov rastlín a zvierat, najmä pre velbloudy a horské kozy. Toto miesto, ktoré ponúka jedinečný zážitok z prírody, je jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v krajine. Pre tých, ktorí sem prichádzajú, je ubytovanie v parku nevyhnutnosťou, aby si mohli vychutnať všetko, čo táto divočina ponúka.

V parku môžete nájsť rôzne možnosti ubytovania, ktoré zodpovedajú rôznym preferenciám návštevníkov. Medzi najpopulárnejšie formy ubytovania patria tradičné jurtové stany, ktoré poskytujú autentický zážitok mongolského života. Tieto stanové kempy sú vybavené všetkým potrebným vybavením, aby ste si mohli užiť komfort v divočine. Ponúkajú pohodlné posteľné prádlo, čisté toalety a sprchy, a dokonca aj teplú vodu. Ubytovanie v jurtách umožňuje navštíviťelom vychutnať si blízky kontakt s prírodou a vyskúšať si autentické mongolské kultúrne zvyky.

Pre tých, ktorí hľadajú viac luxusu a pohodlia, mnoho turistických kempov v parku ponúka tiež možnosť ubytovania v drevených chatách alebo penziónoch. Tieto ubytovacie zariadenia poskytujú moderné vybavenie, ako sú súkromné kúpelne, klimatizácia a televízia. Chaty a penzióny sú obklopené krásnou prírodou a ponúkajú nádherný výhľad na okolitý park.

Či sa rozhodnete zostať v jurtách alebo v chatách, každý návštevník parku bude mať prístup ku skvelým rekreaným možnostiam. Okrem sledovania velbloudov a horských kozy môžete podnikať túry do okolitého chochoľského pohoria, kde objavíte úchvatné vodopády a malebné horské jazerá. Park tiež ponúka možnosť safari na pozorovanie divokej zveri a výlety na koni, čo je tradičná zábava v Mongolsku.

Hustai National Park je nielen dôležitým prírodným rezervátom, ale aj miestom, kde návštevníci môžu zažiť prírodné krásy a autentický život Mongolov. S výberom ubytovania, ktoré vyhovuje vašim preferenciám, si môžete zabezpečiť pohodlný a nezabudnuteľný pobyt v tejto nádhernej oblasti. Či už sa rozhodnete pre tradičné jurtové stany alebo moderné chaty, budete mať príležitosť skúmať park a objavovať jeho jedinečné prírodné bohatstvo. Nech už je vaším cieľom obdivovať zvieratá alebo preskúmať krásu mongolskej krajiny, Hustai National Park poskytuje ideálne ubytovanie pre náročných cestovateľov.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Hustai National Park


Otázka 1: Ako sa dostanem do Hustai National Park?

Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do parku, je cestovanie autom alebo taxíkom z hlavného mesta Ulaanbaatar, čo trvá asi 1,5 hodiny. Na mieste sa môžete presúvať pešo alebo na koni.

Otázka 2: Kedy je najlepší čas na návštevu Hustai National Park?

Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu parku sú jarné a letné mesiace, od apríla do septembra. V tomto čase je počasie priaznivé a je možné vidieť veľa divokých zvierat.

Otázka 3: Aké divoké zvieratá možno vidieť v Hustai National Park?

Odpoveď: Park je známy svojou populáciou prírodných divokých koní, takzvanými takhi. Okrem toho je tu možné vidieť aj jelene, srnky, divé prasiatka a rôzne druhy vtákov.

Otázka 4: Je potrebné si kúpiť vstupenku do parku?

Odpoveď: Áno, pre vstup do parku je potrebné kúpiť si vstupenku. Cena vstupného závisí od toho, či ste miestni obyvatelia alebo cudzinci.

Otázka 5: Je možné v parku kempovať?

Odpoveď: Áno, kempovanie je povolené v určených oblastiach parku. Je však nevyhnutné si pred začiatkom kempovania získať povolenie od správcov parku.


Počasie Mongolsko Hustai National Park


Mongolsko je známe svojou rozmanitosťou prírody a nádhernou krajinou. Jedným z najvýznamnejších prírodných parkov v krajine je Hustai National Park. Tento národný park sa nachádza v centrálnom Mongolsku a je známy svojou bohatou biodiverzitou a ochranou ohrozených druhov.

Jedným z najvýznamnejších prvkov počasia v Hustai National Park je jeho kontinentálny podnebný systém. Park leží v horskom páse, a preto je typickým znakom kontinentálneho podnebia na túto oblasť suché a chladné zimy a horúce a daždivé letá.

V zime teploty v oblasti parku klesajú na -30 ° C až -40 ° C, pričom sneh pokrýva celú krajinu. Príroda je v tomto období pokojná a tichá, uprostred sivých hôr a pokrytých stromov. Väčšina divokých zvierat, ako napríklad prezličky, extrémne ochladzujú svoje telá, aby prežili náročné zimné obdobie.

Letá v Hustai National Park sú oveľa teplejšie, s teplotami stúpajúcimi na 30 ° C a viac. Toto obdobie je zvyčajne daždivé, s krátkymi príležitostnými búrkami. Príroda sa mení na zeleň, tráva rastie, a so zvýšenou vlhkosťou sa objavuje bohatý život. Stromy sú okrášlené kvetmi a chránené druhy na území parku, ako napríklad koník mongolský, žiju v oblastiach bohatých na trávu.

Okrem kontinentálneho podnebia môžeme v Hustai National Parke zažiť aj „sihir“, ktorý je miestny termín pre piesočný vietor. Tento vietor je výsledkom kombinácie vysokej nadmorskej výšky a vplyvu kontinentálneho podnebia. Vietor je silný a môže dosiahnuť rýchlosť až 100 km / hod.

V Hustai National Park je prechodné obdobie jarného telení pre koníkov mongolských jedným z najkrajších období, keď park dostáva nový život. Pestrá kvitnúca step, horizont plný zelených kopcov a panoráma miestnych zvierat, ako sú gazely a diviaky, je pôsobivý pohľad.

Celý rok ponúka Hustai National Park návštevníkom jedinečný pohľad na divokú prírodu a krajiny Mongolska. Milovníci prírody, fotografi aj cestovatelia sa tu môžu tešiť na rôznorodosť počasia a zážitkov, ktoré toto čarovné miesto poskytuje.


Dovolenka Mongolsko Hustai National Park


Hustai National Park v Mongolsku: Nádherný útočišť pre divokého koňa

Ak ste prišli do Mongolska hľadajúc dobrodružstvo a prírodné zázraky, Hustai National Park je miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Tento národný park, nachádzajúci sa len 100 kilometrov západne od hlavného mesta Ulán Bator, je domovom pre jednu z najvzácnejších a najpôsobivejších druhov, akými je divoký kôň Przewalského.

Mongolské divoké kone Przewalského sú jednými z najstarších nepoddajných plemien koní na svete a boli kedysi rozšírené po celej Ázii. Bohužiaľ, v priebehu vyše tisícročia boli tieto ohromujúce zvieratá vyhubené a stali sa v rokoch 1969 až 1992 úplne vyhynutým druhom v divočine. V roku 1992 sa však vďaka úsiliu medzinárodných konzervátorov podarilo priniesť niekoľko jedincov späť do Hustai National Parku a začať s programom znovuvybudovania populácie týchto vozových koní.

Dnes Hustai National Park slúži ako životný priestor pre viac ako 500 divokých koní Przewalského, čo predstavuje najväčšiu a najúspešnejšiu populáciu tohto nepoddajného druhu na svete. Navštíviť tento národný park znamená mať jedinečnú príležitosť vidieť tieto vzácne a majestátne zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Jeden z najlepších spôsobov, ako spoznať Hustai National Park, je prostredníctvom organizovaných jazdectievých výletov, ktoré vám umožnia ísť s odborníkom na divoké kone a sledovať ich v blízkosti. Títo jedineční koniaci vás okúzlia svojou krásou a silou, ktoré sú výsledkom tisícročí života v divokom prostredí. Počas výletu budete mať možnosť vidieť aj iné druhy zvierat v parku, ako sú gazely, kozorožce a srny, ako aj množstvo vtákov a rastlín.

Okrem zachovania divokých koní má Hustai National Park aj ďalšie dôležité ekologické funkcie. Nachádza sa tu viac ako 450 druhov rastlín, z ktorých mnohé majú liečebné vlastnosti. Je tiež domovom pre rôzne druhy zvierat, ako sú vlky, líšky a hŕstka vyhynutých alebo ohrozených druhov.

Hustai National Park je výnimočný v tom, že ponúka kombináciu úchvatnej prírody a zaujímavej histórie. Oblasti parku naďalej slúžili ako pastviny pre nomádsky ľud stepí až do 17. storočia, keď sa tu vyskytovala veľká Mongolská ríša. Pokojné a malebné prostredie parku vás prenesie späť do minulosti a vytvorí atmosféru, ktorá je ďaleko od zhonu modernej civilizácie.

Ak plánujete dovolenku v Mongolsku, nevynechajte možnosť navštíviť Hustai National Park. Je to miesto, ktoré ponúka jedinečný pohľad do minulosti a zároveň príjemné zážitky so vzácnymi a divokými koňmi Przewalského. Navštívenie tohto miesta vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a zanechá na vás dojmy, ktoré budete chcieť podeliť sa s ostatnými.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky