Objavte lety za najlepšie ceny

Kanada St. John's

Najčastejšie otázky a odpovede Kanada St. John's


1. Aké je hlavné mesto Kanady?
Odpoveď: Hlavné mesto Kanady je Ottawa.

2. Kde sa nachádza mesto St. John's v Kanade?
Odpoveď: St. John's sa nachádza na východnom pobreží provincie Newfoundland a Labrador.

3. Aká je populácia mesta St. John's?
Odpoveď: Podľa odhadov z roku 2019 má mesto St. John's populáciu približne 108 860 obyvateľov.

4. Aká je najlepšia doba na návštevu St. John's?
Odpoveď: Najlepšia doba na návštevu St. John's je obvykle v lete, keď je teplejšie počasie a viac slnečných dní.

5. Aké je hlavné hospodárstvo mesta St. John's?
Odpoveď: Hlavné hospodárstvo mesta St. John's je založené na ropnom priemysle, rybolove a službách.

6. Aké sú najpopulárnejšie atrakcie v St. John's?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie atrakcie v St. John's patria Signal Hill, Cape Spear, The Rooms (kultúrne centrum), George Street (známa ulica s množstvom pubov) a Quidi Vidi Village.

7. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v St. John's?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy v St. John's sú obvykle v centre mesta, kde sa nachádza niekoľko obchodných centier, ako napríklad Avalon Mall a Village Shopping Centre.

8. Aké sú zimné aktivity v St. John's?
Odpoveď: Zimné aktivity v St. John's zahŕňajú ľadový hokej, lyžovanie, brúsenie korčúľ, a tiež festivale a podujatia súvisiace s zimou a Vianocami.

9. Aké sú najbližšie letiská v okolí St. John's?
Odpoveď: Najbližšie letiská v okolí St. John's sú Letisko St. John's International (YYT) a Letisko Gander International (YQX).

10. Koľko času trvá let z Kanady do St. John's?
Odpoveď: Doba letu závisí od miesta odletu v Kanade, ale v priemere trvá let do St. John's približne 2 až 3 hodiny.


Ubytovanie Kanada St. John's


St. John's je hlavné mesto a najväčšie mesto provincie Newfoundland and Labrador na východnom pobreží Kanady. Toto malebné a históricke mesto s jeho nádhernými farebnými domami sa často považuje za jedno z najkrajších miest v Kanade. Akonáhle sa rozhodnete navštíviť toto nádherné mesto, musíte sa rozhodnúť, kde sa budete ubytovať.

St. John's ponúka niekoľko typov ubytovania pre návštevníkov, ktorí prišli do mesta za prácou alebo na dovolenku.

Hotelové ubytovanie

St. John's ponúka rôzne hotelové možnosti, ktoré zodpovedajú vašim požiadavkám a rozpočtu. V centre mesta sa nachádza väčšina hotelov, ktoré sú v okolí historických miest, obchodov a turistických miest.

Ak hľadáte luxusné a moderne zariadené ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre Sheraton Hotel Newfoundland alebo The Delta St. John's Hotel and Conference Centre. Ak hľadáte lacné ubytovanie, sú tu možnosti ako napríklad Comfort Inn St John's alebo Super 8 St. John's.

Hostely

Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie s neformálnou atmosférou, hostely sú pre vás ideálnou voľbou. St. John's má niekoľko hostelských ponúk, ktoré poskytujú postele v spoločných izbách a sú vhodné pre návštevníkov, ktorí hľadajú nižšie náklady na ubytovanie.

Jedným z najviac navštevovaných hostelských ubytovaní v St. John's je HI St. John's, ktorý ponúka okrem spoločných izieb aj súkromné izby.

Apartmány a kúpeľne

Apartmány a kúpeľne sú pre návštevníkov ideálnou možnosťou, ak hľadajú niečo, čo im poskytne súkromie a pohodlie. V St. John's sú k dispozícii apartmány a kúpeľne, ktoré sa nachádzajú v rôznych častiach mesta.

Ak hľadáte kúpeľňu alebo stavbu v historickej časti mesta, môžete sa rozhodnúť pre The Luxus Place on Rennie's Mill alebo The Lofts at Alt Hotel.

Airbnb

Ak chcete získať najlepšie skúsenosti s miestnym prostredím, ubytovanie v Airbnb možno byť pre vás ideálnou voľbou. S Airbnb sa budete môcť ubytovať v rodinných domoch alebo apartmánoch miestnych obyvateľov. Táto možnosť vám taktiež umožní zažiť kultúru a životné prostredie miestnych obyvateľov.

Ak hľadáte ubytovanie v Airbnb v St. John's, nezabudnite sa pozrieť na možnosti, ktoré sú k dispozícii v strednom meste alebo v okolí turistických lokalít.

Súhrn

St. John's ponúka množstvo možností pre turistov, ktorí hľadajú kde sa ubytovať. Hotelové ubytovanie, hostely, apartmány a kúpeľne a Airbnb sú niektoré z možností, ktoré si môžete vybrať. Bez ohľadu na tom, ktorú možnosť si vyberiete, budete si môcť užiť nádherné okolie tohto historického mesta Canadian St. John's.


Dovolenka Kanada St. John's


Kanada je krajina bohatá na krásne prírodné scenérie, a jedno z najkrajších miest tejto krajiny je St. John's. Toto malé a živé mesto, nachádzajúce sa na východnom pobreží Newfoundlandu, ponúka návštevníkom nekonečné možnosti na dovolenku.

Prvou vecou, ktorá vás na tejto destinácii nadchne, je jej nádherné prírodné prostredie. Sú tu fascinujúce skalnaté útesy, prekrásne pláže a živé modré more. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v St. John's, určite si nenechajte ujsť návštevu Signal Hill. Táto ikonická hora ponúka nádherný výhľad na celé mesto a okolité prostredie. Okrem toho môžete využiť aj jedinečnú príležitosť na obdivovanie migrácie veľrýb, ktorá sa každoročne odohráva tesne pred pobrežím mesta.

St. John's je tiež známy svojou bohatou históriou a kultúrou. Historické súčasti mesta sú veľmi dobre zachované a poskytujú fascinujúci pohľad na minulosť. Napríklad Cabot Tower, ktorá sa nachádza na Signal Hill, je považovaná za symbol tohto mesta. Táto veža bola postavená na oslavu 400. výročia príchodu Jána Kabota do Ameriky. Okrem toho si môžete vychutnať návštevu historického centra mesta, kde nájdete koloritné uličky, miestne obchody s ručnou výrobou a mnoho reštaurácií s miestnymi špecialitami.

Ďalšou veľkou atrakciou St. John's je jeho živý hudobný a umelecký život. Mesto je plné klubov a barov, kde môžete zažiť skvelý živý koncert a nájsť najlepších hudobných talentov Newfoundlandu. Každoročne sa tu koná aj veľa umeleckých festivalov a výstav, ktoré prilákajú návštevníkov z celého sveta.

Samozrejme, nemôžeme zabudnúť na skvelú gastronómiu, ktorú ponúka St. John's. Mesto je známe svojimi čerstvými morskými plodmi a tradičnou kanadskou kuchyňou. Môžete sa tešiť na pokrmy z čerstvých vajec a ústredne pripravenej tresky. Mnoho miestnych reštaurácií ponúka aj výbornú miestnu pivnú kultúru, ktorú by ste si určite nemali nechať ujsť.

Dovolenka v St. John's je skutočne jedinečným zážitkom. Budete sa cítiť ako v malej kúzelníckej dedinke s atmosférou plnou kultúry, histórie a prírody. Takže, ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúkne niečo nové a jedinečné, neváhajte a vyrazte do St. John's v Kanade.


Počasie Kanada St. John's


St. John's je hlavným mestom provincie Newfoundland a Labrador v Kanade, a je známe svojimi neustále meniacimi sa a niekedy extrémnymi poveternostnými podmienkami. Nachádza sa na východnom pobreží Kanady a je obklopené Atlantickým oceánom.

Jedným z charakteristických rysov počasia v St. John's je jeho vysoká zrážková aktivita. Mesto priemerný ročný úhrn zrážok dosahuje až 1490 mm, čo je približne štvornásobok množstva zrážok, ktoré napadá v priemere v Toronte. Tieto zrážky sa však nekoncentrujú do jedného dlhého obdobia, ale sú často zhruba rovnomerne rozložené počas celejho roka.

V zime môže byť až šesť mesiacov dlhá a teploty sa môžu pohybovať od -5°C do -15°C. Počas zimných mesiacov môže St. John's často zažiť silné vetry a snehové búrky. Najbežnejším typom zrážok v tomto období je sneh a snehové prehánky. Okrem toho, hmla a zamračené nebesá sú bežným výskytom v zime, čo mnohokrát môže vytvárať množstvo problémov pri videní.

Jar a jeseň sú v St. John's zvyčajne miernejšie a počas nich teploty začínajú stúpať. Príchod jari prináša so sebou mierne teploty, no mnoho dažďa. Teploty v jarných mesiacoch sa môžu pohybovať medzi 2°C a 10°C. V jesennom období teploty klesajú znova a teploty sa pohybujú od 5°C do 15°C. Dažď je však stále hojný v týchto mesiacoch.

Leto je v St. John's pomerne chladné v porovnaní s inými časťami Kanady. Priemerné letné teploty sa pohybujú medzi 15°C a 20°C. Chladiace efekty prúdiace z Atlantického oceánu zvyčajne udržujú teploty miernymi. Letné dni sú dlhé, s veľa slnečného svetla, ale aj s občasnými dažďami a hmlou.

Vzhľadom na neustále meniace sa podmienky a vysokú vlhkosť v St. John's je dôležité, aby miestni obyvatelia a návštevníci mali na pamäti správne oblúkovanie a oblečenie. Nepredvídateľný charakter počasia vyžaduje primerané vrstvené oblečenie a ochranu pred vetrom a dažďom.

Celkovo je počasie v St. John's fascinujúce a jedinečné. Mesto kombinuje tvrdý arktický charakter so skvelými scenériami Atlantického oceánu, čo robí z tejto oblasti atraktívne miesto pre dobrodruhov a milovníkov prírody.


Letenka Kanada St. John's


Ak plánujete cestu do Kanady a premýšľate, kam by ste mohli ísť, mestečko St. John's je jedno z miest, ktoré by ste určite mali zvážiť. St. John's sa nachádza na najvýchodnejšom cípe Severnej Ameriky a je hlavným mestom provincie Newfoundland a Labrador.

Prvá vec, ktorá vás zaujme na St. John's, je jej krása. Toto úchvatné prímorské mestečko je obklopené úchvatnou prírodou, vrátane hôr, morí, zátok a zelene. Staré kamenné budovy a malebné uličky prilákajú vašu pozornosť a dajú vám pocit, akoby ste sa vrátili do minulosti.

Jednou z najväčších atrakcií tohto mesta je Signal Hill. Táto pevnosť sa nachádza na kopci nad mestom a ponúka nádherný výhľad na Atlantický oceán a okolitý krajinný park. Keďže je to miesto, kde bolo prvýkrát prijaté bezdrôtové telegrafné spojenie, môžete sa tu dozvedieť viac o histórii telekomunikácií.

Za zmienku stojí aj George Street, známa svojou živou hudbou a nočným životom. Tu si môžete vychutnať miestny humor, tradičnú hudbu a nápoje. Miestni obyvatelia sú známi pre svoju priateľskosť a pohostinnosť, takže sa určite mile porozprávate s miestnymi.

Ak máte radi prírodu, nemali by ste vynechať návštevu národného parku Gros Morne, ktorý je vzdialený asi päť hodín jazdy. Tento národný park je zahrnutý na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka úchvatné scenérie, vrcholové túry a iné aktivity na voľnom vzduchu.

Okrem prírody a histórie je St. John's tiež známe svojím jedinečným kulinárskym zážitkom. Môžete si vychutnať čerstvé morské plody, tradičné jedlá z Newfoundlandu a Labradoru a doplniť ich miestnymi pivami a líhmi.

Mohli by sme pokračovať v zozname atrakcií a aktivít, ktoré si môžete užiť v St. John's, ale najlepšie je zažiť to osobne. Letenky do St. John's sú dostupné z rôznych miest na celom svete, a preto by ste nemali mať problém nájsť vhodnú možnosť pre vás.

Keď budete plánovať svoju cestu do Kanady, určite by ste mali zvážiť letenku do St. John's. Mestečko je plné krásy, histórie a prírody, čo z neho robí ideálny cieľ pre dobrodružných cestovateľov aj tých, ktorí žiadajú oddych a relax. Takže neváhajte a začnite plánovať svoju cestu do St. John's už dnes!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky