Objavte lety za najlepšie ceny

Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)

Letenka Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Kazachstan je obrovská krajina ležiaca v strednej Ázii, ktorej hlavné mesto bolo nedávno premenované z Astany na Nur-Sultan. Táto zmena mena bola implementovaná na počesť bývalého prezidenta Nursultana Nazarbajeva, ktorý vládol krajine takmer tridsať rokov.

Letenky do Nur-Sultana, dnes už bývalého Astany, sú stále populárne medzi turistami a obchodnými cestujúcimi. Toto mesto je ukážkovým príkladom moderného vývoja a architektonickej vizie. V minulosti bolo Astana malou dedinou, no od roku 1997, keď sa stala hlavným mestom, prešla ohromnou transformáciou.

Nur-Sultan je teraz domovom pre mnoho zaujímavých stavieb, ktoré okúzľujú svojou architektúrou. Medzi najznámejšie pamätihodnosti patrí Baiterek Tower. Táto 97-metrová veža je symbolom mesta a poskytuje návštevníkom nádherný výhľad z vrcholu na celé okolie. Vrchol veže je tiež miestom, kde turisti môžu pozorovať slávnostné podujatia pri príležitosti štátnej návštevy alebo iných slávností.

Ďalšou zaujímavou pamiatkou je palác mieru a zmierenia, ktorý sa nachádza na brehu rieky Išim. Tento palác je miestom konania medzinárodných rokovaní a sumitov. Jeho unikátna architektúra v sebe spája prvky kazachstanskej kultúry a moderného dizajnu.

Okrem týchto ikonických stavieb má Nur-Sultan mnoho parkov a zelených ploch, kde môžu návštevníci relaxovať. Medzi najobľúbenejšie patrí park Nazarbajev, ktorý je obklopený modernou architektúrou a fontánami. Tento park slúži aj ako miesto pre kultúrne a umelecké podujatia.

Nur-Sultan je rovnako domovom pre niektoré najväčšie nákupné centrá v strednej Ázii. Khan Shatyr, obrovské kožené stanové tkanivo, poskytuje možnosti nákupov, zábavy a dokonca aj letného lyžovania vo vnútri. Toto je miesto, kde si návštevníci môžu vychutnať luxusné nakupovanie a zábavné aktivity bez ohľadu na ročné obdobie.

Ďalšou atrakciou, ktorá láka turistov do Nur-Sultana, je jeho bohatá kultúra. V meste sa nachádzajú múzeá a galérie, ktoré sa venujú histórii a umeniu Kazachstanu. Mnohé z nich sú otvorené a prístupné pre verejnosť, čo umožňuje návštevníkom preskúmať bohatú minulosť a súčasnosť krajiny.

Keďže Nur-Sultan je hlavným mestom, je tiež dôležitým ekonomickým centrom Kazachstanu. Nachádza sa tu veľa medzinárodných spoločností, ktoré prispievajú k rastu hospodárstva a obchodu v krajine. Preto nie je prekvapením, že letenky do tohto mesta sú stále vyhľadávané medzi obchodnými cestujúcimi.

Celkovo je Nur-Sultan dynamické a rozmanité mesto, ktoré ponúka svojim návštevníkom mnoho možností na objavovanie a dožitie nezabudnuteľných zážitkov. Letenky do tohto fascinujúceho mesta v strednej Ázii sú stále populárne a umožňujú turistom a obchodným cestujúcim zažiť jedinečnú kombináciu kultúry, architektúry a prírodného krásna Kazachstanu.


Dovolenka Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Astana, alebo teraz oficiálne nazývaná Nur-Sultan, je hlavným mestom Kazachstanu a jedným z najzaujímavejších miest na svete, ktoré si zaslúži navštíviť. Toto mesto ponúka nádherné pamiatky, moderné architektonické skvosty a fascinujúcu kultúru, čo z neho robí ideálne miesto na dovolenku.

Astana/Nur-Sultan je sídlom mnohých vládnych inštitúcií, obchodných centier a sídel medzinárodných organizácií. Mesto je známe svojou modernou architektúrou, ktorá kombinuje západné a východné vplyvy. Čím bližšie k centru mesta, tým viac sa zvyšuje jedinečná architektonická krása.

Jednou z najznámejších pamiatok v Astane/Nur-Sultane je Baiterek, veža vysoká 97 metrov. Táto veža symbolizuje vzťah medzi Zemou a nebom a ponúka nádherný výhľad na celé mesto. Turisti môžu vystúpiť až na vyhliadkovú plošinu, odkiaľ majú panoramatický výhľad na okolitý región.

Ďalšou významnou pamiatkou je prezidentský palác Ak Orda, v ktorom sídli prezident Kazachstanu. Tento impozantný palác je postavený v tradičnom štýle a jeho architektúra je nesmierne pôsobivá. Turisti môžu navštíviť Ajgyrau park, ktorý sa nachádza pri paláci a je obľúbeným miestom na prechádzky a oddych.

Astana/Nur-Sultan je tiež domovom mnohých múzeí a galérií, ktoré ponúkajú pohľad do historickej a umeleckej kultúry Kazachstanu. Medzi najvýznamnejšie patrí Národné múzeum Kazachstanu, kde návštevníci môžu objaviť bohatú históriu krajiny a jej kultúru.

Kultúra a gastronómia sú neoddeliteľnou súčasťou kazachstanskej identity. V Astane/Nur-Sultane môžete ochutnať rôzne tradičné jedlá, ako napríklad beshbarmak (špeciálny kazachstanský pokrm pripravený z mäsa a cestovín) alebo kumys (kvašené konské mlieko). Turisti majú tiež možnosť navštíviť miestne trhy, kde si môžu zakúpiť tradičné umelecké remeslá, ako napríklad šaty, bižutériu a keramiku.

Okrem obdivovania pamiatok a skúmania kultúry, môžete v Astane/Nur-Sultane tiež vychutnať rôzne vonkajšie aktivity. Mestské parky a oblasti pri rieke Ishim ponúkajú možnosť na korčuľovanie, bicyklovanie a pikniky. V zime môžete navštíviť miestne lyžiarske stredisko a užiť si lyžovanie a snowboarding.

Astana/Nur-Sultan je zaujímavou destináciou pre každého, kto má rád modernú architektúru, bohatú kultúru a pôsobivé panorámy. Toto mesto je skutočným skvostom, ktorý sa stále rozvíja a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Ak plánujete dovolenku na nezvyčajnom mieste, neváhajte a vyberte sa do Astany/Nur-Sultana. Budete ohromení krásou a jedinečnosťou tohto mesta.


Ubytovanie Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Kazachstan je fascinujúcou krajinou strednej Ázie s bohatou históriou a kultúrou. Jeho hlavné mesto, ktoré sa v roku 2019 premenovalo na Nur-Sultan, je miestom, ktoré zaujme každého návštevníka. Aby ste si vychutnali úžasné zážitky, je dôležité mať správne ubytovanie. V nasledujúcom článku vám predstavím niektoré z možností ubytovania v Nur-Sultane.

1. Luxusné hotely:
Nur-Sultan je domovom mnohých luxusných hotelov, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie a špičkové služby. Medzi najpopulárnejšie patrí hotel Rixos President Astana, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento hotel ponúka moderné izby, wellness centrum, bazén a vynikajúce reštaurácie s miestnymi i medzinárodnými kuchyňami.

2. Stredná trieda:
Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšiu možnosť, Nur-Sultan má mnoho stredne veľkých hotelov a apartmánových komplexov. Hotel Duman, situovaný v tichej časti mesta, je populárnou voľbou pre turistov aj podnikateľov. Ponúka moderne zariadené izby, bezplatné Wi-Fi pripojenie a bohaté raňajky.

3. Bývanie u miestnych:
Ak preferujete autentický zážitok, môžete skúsiť ubytovanie u miestnych obyvateľov. Existuje mnoho online platform, ktoré ponúkajú ubytovanie u miestnych v Nur-Sultane. Týmto spôsobom si nielen užijete pohodlie a pohostinnosť miestnych ľudí, ale tiež získate lepšiu predstavu o ich každodennom živote a tradíciách.

4. Hostely:
Pre cestovateľov s menším rozpočtom a tých, ktorí preferujú priateľskú atmosféru, sú hostely skvelou voľbou. Nur-Sultan má niekoľko hostlov, ktoré ponúkajú spoločné izby s možnosťou zdieľať priestor s ostatnými cestovateľmi. Hostel APARZHGUL je jedným z najobľúbenejších a má skvelú polohu, pekné izby a spoločenský priestor.

5. Apartmány:
Nur-Sultan má aj možnosti ubytovania v apartmánoch, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo väčšie skupiny cestovateľov. Môžete si prenajať celý apartmán so všetkým potrebným vybavením a získať väčšiu slobodu a pohodlie. Airbnb a Booking.com sú medzi cestovateľmi obľúbenými platformami pre rezerváciu apartmánov.

V Nur-Sultane nájdete širokú škálu možností ubytovania, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a vkusu. Nech už sa rozhodnete pre luxusné hotely, strednú triedu, ubytovanie u miestnych, hostely alebo apartmány, v prvom hlavnom meste Kazachstanu si určite nájdete ideálnu možnosť pre svoj pobyt. Bez ohľadu na to, ktorý typ ubytovania si vyberiete, môžete sa tešiť na úžasné dobrodružstvo a objavovanie tejto jedinečnej destinácie.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


1. Ako sa volá hlavné mesto Kazachstanu?
- Hlavné mesto Kazachstanu sa volá Nur-Sultan. Predtým sa nazývalo Astana.

2. Prečo bolo hlavné mesto premenované na Nur-Sultan?
- Hlavné mesto Kazachstanu bolo premenované na Nur-Sultan na počesť prvého prezidenta Nursultana Nazarbajeva, ktorý vládol krajine od jej nezávislosti v roku 1991 až do svojho odstúpenia v roku 2019.

3. Kde sa nachádza Kazachstan?
- Kazachstan sa nachádza vo strednej Ázii. Susedí s Ruskom, Čínou, Kyrgyzstanom, Uzbekistanom a Turkmenistanom.

4. Aký je počet obyvateľov v Kazachstane?
- Podľa odhadov má Kazachstan približne 19 miliónov obyvateľov.

5. Aké sú hlavné jazyky hovorené v Kazachstane?
- Hlavným jazykom v Kazachstane je kazachština. Je to oficiálny jazyk krajiny. Mnoho obyvateľov však tiež hovorí po rusky.

6. Aké sú hlavné atrakcie v Nur-Sultane/Aslane?
- Medzi hlavné atrakcie v Nur-Sultane (bývalej Astane) patrí Baiterek, ktorý je symbolom mesta, neogotická diera Khan Shatyr, národné múzeum Kazachstanu a palác mírov a zmierenia.

7. Aké je podnebie v Kazachstane?
- Podnebie v Kazachstane je kontinentálne, s veľkými teplotnými rozdielmi medzi letom a zimou. Letá sú teplé a suché, zatiaľ čo zimy sú studené a suché, s teplotami klesajúcimi až na -40°C.

8. Aký je význam Kazachstanu pre svetovú ekonomiku?
- Kazachstan je významný producent ropy a plynu a má bohaté zásoby nerastných surovín. Taktiež je strategicky dôležitým tranzitným miestom pre prepravu tovarov medzi Európou a Áziou.

9. Aké tradície a kultúra sú typické pre Kazachstan?
- Kazachstanská kultúra je bohatá a rozmanitá. Typické tradície zahŕňajú jazdecké zdatnosti, folklórne tance, nomádske životné štýly a tradície v rámci kazachstanskej kuchyne.

10. Ako sa volajú Kazachstančania?
- Obyvatelia Kazachstanu sú nazývaní Kazachstančania alebo Kazachstančania.


Počasie Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Astana, teraz známa ako Nur-Sultan, je aktuálne hlavné mesto Kazachstanu. Nachádza sa v strednej časti krajiny a je známa svojou jedinečnou architektúrou a extremitami počasia. Tento článok sa bude zaoberať najnovšími informáciami o počasí v tomto ohromujúcom meste.

Počasie v Nur-Sultane je všeobecne kontinentálne s veľmi studenými zimami a horúcimi letami. Mesto leží vo veľmi vzdialenej oblasti, ktorá je ovplyvnená kontinentálnymi vzduchovými hmotami. To znamená, že počasie je tu veľmi extrémne a môže sa dramaticky meniť.

Letá v meste sú horúce a suché, s priemernými teplotami dosahujúcimi približne 30°C. V najteplejších mesiacoch leta teploty často prekračujú 35°C, čo z toho robí pitoreskné letné slnečné letovisko. Je dôležité si však uvedomiť, že nočné teploty môžu byť nižšie, takže je vhodné mať s sebou ľahký sveter alebo šál počas večera.

Zimy v Astane (Nur-Sultane) sú známe svojou krutou studenosťou. Teploty sa pohybujú okolo -30°C a môžu sa dokonca priblížiť k -40°C. Tento druh zimy vyžaduje, aby miestni obyvatelia a návštevníci boli dobre oblečení, sú zvyknutí používať veľa vrstiev oblečenia, aby sa ochránili pred mrazivým vetrom a zimou. Zároveň je tiež potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia, ako je napríklad chrániť si tvár a ruky pred omrzlinami.

Jar a jeseň v Nur-Sultane sú obdobia príjemnejšieho počasia, kedy teploty sú mierné a príjemné. Teploty sa pohybujú od 10°C do 20°C a počas týchto mesiacov je počasie stabilnejšie a menej veterné.

Veternosť je v Nur-Sultane výraznou charakteristikou počasia. Mesto je známe svojimi silnými vetrami, ktoré môžu dosiahnuť rýchlosť až 60 km/h. Táto veternosť môže ovplyvniť pohodlie a teplo, preto je vhodné mať vždy pri sebe vhodne oblečenie aj v prípade slnečného počasia.

Napriek svojmu extrémnemu počasiu je Nur-Sultan fascinujúcim mestom s bohatou históriou a kultúrou. Jeho architektúra je jedinečná a vytvára fantastický kontrast medzi modernou a tradičnou estetikou. Bez ohľadu na to, kedy navštívite toto mesto, vždy skúste byť pripravení na zmenu počasia a užite si všetky atrakcie, ktoré Nur-Sultan ponúka.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky