Objavte lety za najlepšie ceny

Kazachstan Nur-Sultan (Astana)

Dovolenka Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Kazachstan je veľkou a zaujímavou krajinou v Strednej Ázii, ktorá ponúka mnoho možností pre dovolenku. Jedno z najzaujímavejších miest na návštevu v Kazachstane je hlavné mesto Nur-Sultan, známe aj ako Astana. Táto mladá a moderná metropola je jedným z najrýchlejšie rastúcich miest na svete a ponúka turistom mnoho zaujímavých atrakcií.

Nur-Sultan je známa svojou futuristickou architektúrou a modernými mrakodrapmi. Jedným z najznámejších symbolov mesta je Budova Baiterek, ktorá je vysoká vyše 100 metrov. Turisti sa môžu vyviezť na jej vyhliadkovú plošinu a vychutnať si nádherný výhľad na celé mesto. Okrem toho je v meste mnoho iných architektonických pokladov, ako napríklad prezidentský palác Akorda alebo múzeum modernej umeleckej galérie.

Okrem moderných stavieb je v Nur-Sultane aj mnoho historických a kultúrnych pamiatok. Turisti by sa nemali vyhnúť návšteve UNESCO vyhradeného historického centra mesta, kde môžu objaviť tradičné kasachstanské domy a malé obchody s miestnymi suvenírmi. Mimoriadne obľúbeným miestom je aj Khazret Sultan mešita, jedna z najväčších mešít v Strednej Ázii. Je to skutočný umelecký klenot a dôležité náboženské miesto pre moslimov.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru Kazachstanu, je ideálny čas pre návštevu múzea Národná expozícia, ktoré sa nachádza v srdci mesta. Tam môžu turisti spoznať históriu a bohatú kultúru krajiny. Samozrejme, nemôžeme zabudnúť na návštevu niektorých trhov a čerpacích staníc, kde si môžu nájsť miestne pokrmy a obdivovať tradičnú kazachstanskú kultúru.

Pre tých, ktorí hľadajú zábavu, je v Nur-Sultane mnoho možností. Mesto má moderné a dobre vybavené obchodné centrá, kde turisti môžu nakupovať, jesť a vychutnávať si voľný čas. Tu sú aj rôzne reštaurácie, kaviarne a bary, kde si môžu návštevníci vychutnať miestne špeciality a pokrmy z celého sveta.

Celkovo povedané, dovolenka v Nur-Sultane v Kazachstane ponúka kombináciu modernosti a histórie, kultúry a zábavy. Toto rýchlo sa rozvíjajúce mesto je skutočne jedinečné a stojí za to ho navštíviť. Pre tých, ktorí chcú objaviť novú a zaujímavú destináciu, Nur-Sultan je skvelá voľba.


Ubytovanie Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Kazachstan je fascinujúca krajina v strednej Ázii s bohatou históriou a kultúrou. Jeho hlavné mesto, Nur-Sultan, predtým známe ako Astana, je jedným z najmodernejších a najzaujímavejších miest v krajine. Ak plánujete navštíviť Nur-Sultan, potrebujete si zabezpečiť vhodné ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko možností, ktoré môžete pri výbere ubytovania v tejto čarovnej metropole zvážiť.

1. Hotely: Nur-Sultan ponúka širokú škálu hotelov rôznych kategórií, od luxusných fívesterákov až po cenovo dostupnejšie varianty. Mnoho z týchto hotelov sa nachádza v centre mesta a ponúka skvelú lokalitu, aby ste mohli ľahko preskúmať okolie. Niektoré z hotelov, ktoré by ste mohli zvážiť, sú Radisson Hotel, Hilton Astana alebo Rixos President Astana. Tieto hotely majú vynikajúce recenzie od hostí a ponúkajú rôzne vybavenia, ako sú reštaurácie, bazény a fitnescentrá.

2. Apartmány: Ak preferujete viac súkromia a nezávislosť, môžete zvážiť ubytovanie v apartmáne. V Nur-Sultane je množstvo apartmánových komplexov, ktoré ponúkajú dočasné ubytovanie. Tieto apartmány majú zvyčajne vlastné kuchyne a obývacie izby, čo vám umožní si pripraviť vlastné jedlo a cítiť sa ako doma. Populárnymi možnosťami sú apartmánový komplex Stolichnye Apartamenty, Astana Premium Apartments alebo Apartamenty na Kazhymukana Munaitpassova.

3. Hostely: Pre cestovateľov s menším rozpočtom sú hostely skvelou voľbou. Tieto zariadenia ponúkajú spoločné izby a zdieľané priestory pre rôzne skupiny hostí. Okrem prístupnejších cien hostely často ponúkajú aj sociálne aktivity a organizované výlety, čo je skvelý spôsob, ako spoznať iných cestovateľov z celého sveta. Niektoré z najpopulárnejších hosteľov v Nur-Sultane sú Hostel Nomad, Hostel Eurasia a Hostel Business.

4. Airbnb: Ak preferujete ešte väčšiu flexibilitu a autenticitu, môžete si skúsiť nájsť ubytovanie cez platformu Airbnb. Mnoho domácich v Nur-Sultane ponúka svoje byty, izby alebo domy pre hostí. Táto možnosť vám umožní zažiť miestnu kultúru a získate aj príležitosť komunikovať s miestnymi obyvateľmi, ktorí vám môžu poskytnúť rady a odporúčania na miesta, ktoré by ste si mali v meste pozrieť.

Ktorúkoľvek možnosť ubytovania si vyberiete, Nur-Sultan si užijete naplno. Mesto ponúka široké množstvo atrakcií a pamiatok, ako sú Baiterek Tower, palác mírov a zhody, Národná opera Astana a veľa ďalších. Predtým, než si rezervujete ubytovanie, si zaručte, aby ste si prečítali recenzie a porovnali ceny, aby ste si vybrali tú najvhodnejšiu možnosť pre vás. Užite si svoju dovolenku v tomto jedinečnom a futuristickom meste!


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


1. Aké je hlavné mesto Kazachstanu?
- Hlavné mesto Kazachstanu je Nur-Sultan, predtým známe ako Astana.

2. Aké je klima v Nur-Sultane?
- Nur-Sultan má kontinentálne podnebie, s chladnými zimami a teplými letami. Teploty sa môžu v zime dostať aj pod -40 °C.

3. Kde sa nachádza Nur-Sultan?
- Nur-Sultan sa nachádza v severnom Kazachstane, blízko hranice s Ruskom.

4. Potrebujem víza na návštevu Nur-Sultana?
- Áno, väčšina návštevníkov potrebuje víza na vstup do Kazachstanu, vrátane Nur-Sultana. Víza možno získať v miestnych konzulátoch Kazachstanu alebo online.

5. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Nur-Sultane?
- Medzi hlavné turistické atrakcie v Nur-Sultane patria národné zaujímavosti, ako sú Baiterek torreň, Duman národné vedecké centrum, Maktaaral tradičná kazachstanská dedina, a Expo 2017.

6. Aké sú hlavné jazyky v Nur-Sultane?
- Hlavným jazykom v Nur-Sultane je kazachština, avšak veľa ľudí hovorí aj rusky a anglicky.

7. Aké sú najlepšie spôsoby dopravy v Nur-Sultane?
- V Nur-Sultane je k dispozícii verejná doprava v podobe autobusov, trolejbusov a metra. Taxisú tiež populárnym spôsobom dopravy.

8. Aké tradičné jedlá môžete ochutnať v Nur-Sultane?
- Tradičné jedlá v Nur-Sultane zahŕňajú kuracie a hovädzie mäso, ryby a morské plody, tvarohové jedlá a bohaté množstvo palaciniek a koláčov. Nájdete tu aj množstvo miestnych špecialít, vrátane kazy (jehněčího mäsa) a baursaky (malé pečivo).


Letenka Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Ak plánujete navštíviť Kazachstan, nemôžete nechať ujsť jeho hlavné mesto – Nur-Sultan (dřívější Astana). Toto moderné mesto, ktoré je perlovým výtvorom na rozhraní Ázie a Európy, kombinuje architektúru stredovekých mestských hradieb s modernými mrakodrapmi, stojí pri rieke Ishim a má veľa úžasných atrakcií na ponúkanie návštevníkom. A ak chcete navštíviť Nur-Sultan z iného kúta sveta, nemusíte byť obmedzení výberom letových liniek, ktoré ju ponúkajú ako svoj hlavný cieľový bod.

Nur-Sultan je v súčasnosti jedným z najdynamickejších miest na svete. Mesto sa transformovalo z malej provincie na významné geopolitické centrum, domovom triumfujúcej architektúry a neustále sa rozvíjajúcej kultúry.

Cestovať do Nur-Sultana je v súčasnosti veľmi jednoduché, keďže mesto má dobré prepojenie leteckou dopravou. Mnoho populárnych leteckých spoločností ponúka lety do Kazachstanu cez hlavné letiská vo svete. Ak hľadáte lacné letenky pre svoju cestu do Nur-Sultana, môžete skúsiť lety s Air Astana, Turkish Airlines, Fly Dubai alebo Qatar Airways.

Air Astana, ktorá je vlajkovou leteckou spoločnosťou Kazachstanu, poskytuje letecké spojenia z rôznych kútov sveta a má dobrú povesť v oblasti letectva. Firmu založili v roku 2001 a v súčasnosti je najväčší letecký dopravca v Kazachstane. Slovo astana v preklade znamená “hlavné mesto”, čo spoločnosti dáva väčší zmysel pre soulad s víziou kazachskej krajiny.

Let do Nur-Sultana trvá približne 7 až 9 hodín z rôznych miest po celom svete. Pre obmedzenie časovej zóny by mali cestujúci brať do úvahy časový rozdiel. Nur-Sultan sa nachádza v časovej zóne GMT+6, teda o 6 hodín na východ od Greenwichu v Londýne.

Pri príchode do Nur-Sultana si návštevníci môžu užiť krásu a pôvab tohto nádherného mesta. Rovnako si vychutnajú jeho rôznorodosť, kultúrnu rastúcnosť a historické dedičstvo, ktoré sa prejavuje v jeho architektúre a kultúre ľudu. Akonáhle ste v Nur-Sultane, odporúčame navštíviť monument Baiterek, moslimskú mešitu Hazret Sultan, palác prezidenta a samozrejme niektoré z jeho nákupných centier.

Nur-Sultan, bývalé Astana, má veľa ponúkať pre svojich návštevníkov. Od unikátnej architektúry po kultúrnu rastúcnosť a úchvatné výhľady z vyšších panelových domov, cestovanie do tohto mesta bude pre každého návštevníka pasívnym zážitkom, ktorý si budú pamätať navždy. S mnohými letiskami, ktoré ponúkajú lety do Nur-Sultana, cestovanie do tohto mesta sa stalo ešte jednoduchším a dostupnejším ako kedykoľvek predtým.


Počasie Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Kazachstan, ktorý sa nachádza v strednej Ázii, má vo svojom hlavnom meste, Nur-Sultan, typické kontinentálne podnebie s extrémnymi teplotami v zime a v lete.

V zime, ktorá v Nur-Sultane trvá od novembra do marca, teploty klesajú na -30°C a dokonca aj nižšie. Vietor a sneženie sú bežnými javmi a mnoho miestnych si zvyká na lenivé dni strávené v teple svojich domovov.

Po zime nasleduje krátka jar, ktorá trvá len niekoľko týždňov a znova sa teploty začínajú zvyšovať. V lete, ktoré trvá od júna do augusta, je Nur-Sultan známy svojimi horúcimi a suchými dňami, počas ktorých teploty môžu dosiahnuť aj 40°C. Nočné teploty sú však krajšie a príjemnejšie.

Jeseň, ktorá nasleduje po letnej horúčave, je najkratším ročným obdobím v Nur-Sultane. Trvá len niekoľko týždňov a prináša so sebou menej tepla a zmeny v počasí. Najmä v septembri a októbri sa môžu vyskytnúť silné veterné búrky a prudké výkyvy teploty.

Celkovo je teda počasie v Nur-Sultane veľmi kontrastné a extrémne, s extrémne nízkymi a vysokými teplotami počas rôznych ročných období. Pre návštevníkov z iných miest a krajín je preto dôležité pripraviť sa na rôzne klimatické podmienky a prispôsobiť sa im.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky