Objavte lety za najlepšie ceny

Keňa Mombasa

Letenka Keňa Mombasa


Mombasa – exotické letovisko v Keňa

Ak túžite po dobrodružstve a exotike, potom je Mombasa v Keňa tou správnou voľbou pre vás. Toto letovisko sa nachádza na východnom pobreží Afriky a je známe svojimi bledými plážami, úchvatnou prírodou a fascinujúcou kultúrou.

Ak plánujete navštíviť Mombasu, prvé, čo budete potrebovať, je letenka. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do Mombasy z rôznych krajín. Záleží len na vás, akú alternatívu si zvolíte. Pri nákupe letenky sa vždy ubezpečte, že si vyberáte spoľahlivú spoločnosť s dobrou povesťou.

Po prílete do Mombasy sa ocitnete v inom svete. Toto miesto je známe tým, že ponúka skvelý zážitok z plážového života. Biely piesok, číre modré more a výnimočný scenár vytvárajú dokonalé prostredie pre oddych a relaxáciu. Počasie tu je vždy teplé a slnečné, čo zaručuje príjemné prostredie počas celého roka.

Okrem pláží však má Mombasa aj mnoho atrakcií a zaujímavostí, ktoré si môžete vychutnať. Staré Mesto, známe ako Mombasa Town, je hlavnou turistickou atrakciou. S jeho úzkymi uličkami, historickými budovami a veľkým trhom ponúka skvelé možnosti pre prechádzky a objavovanie miestnej kultúry. Určite nevynechajte návštevu Fort Jesus, zámeckého komplexu z 16. storočia, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Keďže Mombasa je pri Mori Indickom, ponúka aj populárne aktivity ako potápanie a šnorchlovanie. Koraly a farebné morské živočíchy vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky pod vodou. Ak vyhľadávate adrenalínové dobrodružstvá, môžete sa vydať na vodné safari v rezervácii Tsavo East National Park, kde môžete vidieť slony, žirafy a mnoho ďalších divokých zvierat.

Keňa je tiež domovom miestneho kmeňa Maasai, ktorý je známy svojou bohatou kultúrou a tradíciami. Ak máte záujem, môžete sa zúčastniť na tradičných tanciach a zažiť autentické kmeňové zvyky a rituály.

Keďže letenka do Mombasy nie je najlacnejšia, odporúča sa plánovať návštevu vopred a šetriť peniaze. Vzhľadom na množstvo aktivít, ktoré si môžete vychutnať v tomto exotickom raji, však stojí za to investovať.

Mombasa je jedným z tých miest na Zemi, ktoré vás dokážu očariť svojou krásou a ponúka nezabudnuteľné zážitky. Ak sa rozhodnete navštíviť toto úchvatné letovisko v Keňa, letenka je prvým krokom na ceste k vytvoreniu nezabudnuteľných spomienok.


Ubytovanie Keňa Mombasa


Mombasa je krásne mesto na pobreží Keňy, ktoré je obľúbené medzi turistami kvôli svojim plážam, jemnému piesku a modrému nebu. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí sú pripravení stráviť niekoľko dní oddychu na pláži a skúsiť vodné športy alebo pozrieť si krásy mesta.

Aký hotel alebo rezort si vybrať pre svoje ubytovanie v Mombase? Možností je mnoho, od malých hotelov v Centre mesta po veľké rezorty na plážach blízko mesta.

Majestic Beach Resort

Jedným z najobľúbenejších rezortov na pláži je Majestic Beach Resort. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a ponúka štýlové izby s výhľadom na more alebo záhradu. Je tu niekoľko reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a tiež môžete navštíviť wellness centrum.

Nyali Sun Africa Beach Hotel & Spa

Ďalšou skvelou možnosťou je Nyali Sun Africa Beach Hotel & Spa. Tento hotel sa nachádza na úplnom konci pláže, čím sa zaručuje tiché a pokojné ubytovanie. Izby sú priestranné a majú súkromné patio s výhľadom na oceán alebo záhradu. K dispozícii sú tiež otvorené bazény, reštaurácie a bary.

Sarova Whitesands Beach Resort & Spa

Ak hľadáte ukážkový rezort v Mombase, potom si určite musíte skúsiť ubytovanie v Sarova Whitesands Beach Resort & Spa. Tento resort ponúka pohodlné a štýlové izby, z ktorých niektoré majú vlastný bazén. Okrem bazénov ponúka toto ubytovanie tiež rôzne reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu.

Kenya Bay Beach Hotel

Kenya Bay Beach Hotel je malý a útulný hotel na pláži s čistými izbami a výhľadom na Indický oceán. Hotelovej reštaurácie sa nachádza priamo na pláži, kde si môžete užiť skvelé jedlo a nápoje. K dispozícii sú tiež rôzne aktivity ako lekcie potápania a šnorchlovania.

Ubytovanie v Mombase ponúka niekoľko možností pre rôzne typy cestovateľov. Od luxusného rezortu až po malý a útulný hotel, Mombasa má pre každého niečo. Nezabudnite si vyskúšať miestne jedlá a užiť si plážový život na jednej z najkrajších pláží v Afrike.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Mombasa


Nie som schopný poskytnúť presné štatistiky o tom, ktoré otázky sú najčastejšie kladené o Keňe a Mombase. Avšak tu je niekoľko otázok a odpovedí, ktoré by mohli byť užitočné:

Otázka: Kde sa nachádza Mombasa?
Odpoveď: Mombasa je jedno z najväčších miest v Keňskom pobrežnom pásme, nachádza sa na východnom pobreží Afriky, v Indickom oceáne.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Mombase?
Odpoveď: Mombasa je známa svojimi krásnymi plážami, korzárom Nyali, starým prístavom Fort Jesus, Mombasa Marine National Park a historickým mestečkom Lamu.

Otázka: Aké je podnebie v Mombase?
Odpoveď: Mombasa má tropické podnebie s vysokými teplotami počas väčšiny roka. Letné mesiace sú obzvlášť horúce a vlhké, zatiaľ čo zimné mesiace sú mierne s nižšími teplotami.

Otázka: Potrebujem víza na návštevu Keňy a Mombasy?
Odpoveď: Áno, väčšina návštevníkov potrebuje víza na vstup do Keňy. Víza môžete získať buď v predstihlom postupe z konzulátu alebo veľmi často pri prílete na letisko v Nairobi alebo Mombase.

Otázka: Môžem plávať vo vodách pri Mombase?
Odpoveď: Áno, vody pri Mombase sú vhodné na plávanie. V niektorých oblastiach je však dôležité dodržiavať bezpečnostné pokyny a informovať sa o prílivoch a prípotregu morských živočíchov.

Je dôležité si uvedomiť, že tieto otázky a odpovede sa môžu meniť na základe aktuálnych podmienok a požiadaviek, preto je vždy vhodné overiť si najnovšie informácie od vhodných zdrojov alebo konzulátu.


Počasie Keňa Mombasa


Keňa je krajina nachádzajúca sa východnej Afrike, a jej pobrežie leží pri Indickom oceáne. Mombasa je jedno z najznámejších prímorských miest v tejto krajine a je tiež najväčším prístavom v Keni. Vďaka svojej polohe má Mombasa tropické podnebie s vysokou vlhkosťou a konštantnou, teplou teplotou počas celého roka.

Počasie v Mombase je ovplyvnené monzúnovým systémom, ktorý prináša dva obdobia značných zrážok. Prvé obdobie je daždivé a trvá od apríla do júna. Počas tohto obdobia môže spadnúť až 200 mm zrážok mesačne. Druhé obdobie sa nazýva malý monzún a trvá od októbra do novembra. Počas tohto obdobia sa očakáva menšie množstvo zrážok v porovnaní s prvým obdobím. V ostatných mesiacoch je počasie v Mombase suché a teploty sú príjemne teplé.

Priemerná teplota v Mombase sa pohybuje medzi 24 a 30 stupňami Celzia. Teplota vzduchu je vždy vysoká a pohybuje sa na hornej hranici tohto rozsahu. Vďaka prístupu k moru však má mesto príjemný mierny vietor, ktorý pomáha udržiavať teploty príjemné. Vhodným časom na návštevu Mombasy je obdobie od decembra do marca, keď je suchšie a teploty sú miernejšie.

Okrem monzúnov a teplého podnebia má Mombasa aj vysokú vlhkosť, ktorá je spôsobená blízkosťou oceánu. Vlhkosť môže dosiahnuť až 80 percent a je to v podstate konštantný faktor. Turisti by si preto mali byť vedomí tejto vlhkosti a adekvátne sa pripraviť, aby zabránili poteniu a ubytovanie sa v kvalitnej klíme.

Vďaka svojmu tropickému podnebiu a nádhernej pláži je Mombasa obľúbeným cieľom pre dovolenkárov z celého sveta. Všetko, v spojení s krásnou prírodou, históriou a kultúrou, činí z Mombasy ideálne miesto na relaxáciu a odpočinok pod slnkom.


Dovolenka Keňa Mombasa


Mombasa - rajské miesto na dovolenku v Keni

Ak túžite po vyplnení svojej dovolenky cestovateľskou adrenalínovou dávkou, ktorú si zapamätáte na celý život, potom by ste mali zvážiť cestu do Mombasy v Keni. Toto pôvabné mesto, ležiace na pobreží Indického oceánu, ponúka jedinečnú kombináciu nádherných pláží, bohatstva divokých zvierat a úžasnej kultúry.

Mombasa je druhé najväčšie mesto v Keni a je známe svojou pôvabnou kombináciou miestneho afrického šarmu, arabského vplyvu a európskeho koloniálneho dedičstva. Jeho bohatá história a kultúra sú podčiarknuté nádhernými histórickými pamiatkami, ako je Fort Jesus, postavený Portugalčanmi v 16. storočí. Tento hrad ponúka návštevníkom fascinujúci pohľad na minulosť a výhľad na okolitý prístav.

No nemýlite sa, Mombasa nie je len o histórii a kultúre. Je to aj prístav a centrum rozmanitých vodných športov a aktivít. Môžete sa vybrať na šnorchlovanie či potápanie v krištáľovo čistých vodách Korálového útesu alebo na vyhľadávanie delfínov v oceáne. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete si vyskúšať wakeboarding, kiteboarding alebo windsurfing. Mombasa je tiež známa svojimi rybárskymi výletmi, kde si môžete užiť deň na mori a chytiť svoju veľkú rybu.

Ale vyčerpanie od vodných aktivít môžete veľmi jednoducho liečiť na niektorých z najkrajších pláží v Keni, ktoré sa nachádzajú na jeho pobreží. Biele piesočnaté pláže obklopené palmami a azúrovými vodami sú ideálne miesto na oddych a relaxáciu. Môžete si ležať pod palmovými stromami s dobrou knihou alebo si objednať obľúbený koktail a získavať zafarbenie slnkom.

Po aktívnom dni a oddychu na pláži nezabudnite skúsiť aj miestnu kuchyňu. Mombasa je známa svojimi bohatými arabskými a africkými vplyvmi v jedle. Vychutnajte si najlepšie zo známej kuchyne Swahili a skúste lahodné jedlá ako pilaf, biryani alebo mbsay. Ak máte radi morské plody, ste na správnom mieste. Čerstvé krevety, humre a ryby sú pevnou súčasťou denne uváraných jedál.

Ak sa rozhodnete ísť objavovať ďalšie okolité prírodné krásy, môžete sa vydať na jednodňový výlet do národného parku Tsavo East, kde budete mať možnosť vidieť slony, ďirafy a množstvo iných divokých zvierat vo svojom prirodzenom prostredí.

Mombasa v Keni ponúka cestovateľskú kombináciu dobrodružstva, relaxácie a kultúry. Je to ideálne miesto pre každého, kto chce zažiť niečo výnimočné a nezabudnuteľné na svojej dovolenke. Takže nechajte všetky starosti za sebou a vydajte sa na dobrodružstvo svojho života v Mombase.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky