Objavte lety za najlepšie ceny

Keňa Nairobi National Park

Letenka Keňa Nairobi National Park


Cestovanie do exotických destinácií je vždy vzrušujúce a pútavé. Keňa, africká krajina so svojou bohatou históriou a nádhernou prírodou, je jednou z tých destinácií, ktoré si zaslúžia byť na zozname každého cestovateľa. A keď už sa rozhodnete navštíviť Keňu, jeden z najkrajších miest, ktoré by ste nemali vynechať, je Nairobi National Park.

Nairobi National Park sa nachádza len niekoľko kilometrov od živého centra kenijskej metropoly Nairobi. Je to jediný národný park na svete, ktorý je obklopený veľkomestským prostredím. Jeho unikátna poloha poskytuje návštevníkom úžasnú príležitosť zažiť vzrušujúce safari len kúsok od veľkomesta.

Park sa rozprestiera na ploche viac ako 100 kilometrov štvorcových a je domovom rôznych druhov zvierat, ako sú žirafy, levy, nosorožce, antilopy a mnoho ďalších. Vďaka bohatej faune a flóre ponúka návštevníkom úžasné prírodné scenérie a jedinečnú možnosť vidieť tieto úžasné zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Safari v tomto parku je výnimočným zážitkom. Môžete si vybrať medzi rôznymi druhmi safari, ako sú džípy, štvorkolky alebo dokonca prehliadky na bicykloch. Skúsení sprievodcovia vás budú sprevádzať po parku a poskytnú vám všetky potrebné informácie o fantastických zvieratách a rastlinách, ktoré tu nájdete. Okrem toho, čo prinesie prehliadka safari, môžete sa vybrať aj na pikniky alebo tábory, ktoré vám umožnia stráviť viac času v kontakte s prírodou.

Nairobi National Park je tiež domovom viacerých chránených druhov, ktoré sú v blízkosti vyhynutia. Jeden z najznámejších projektov v parku je Búfalí rezervát, ktorý je domovom pre tzv. "bielych" búfalov. Tieto vzácne zvieratá sú vybrané z rôznych častí Afriky a chránené v parku.

Nairobi National Park nie je len miestom pre prírodu a zvieratá, ale tiež ponúka rôzne vzdelávacie a kultúrne aktivity. Parku je sídlom múzea, ktoré sprístupňuje informácie o histórii a kultúre Keni. Na rôznych stanovištiach nájdete informačné tabule a sochy, ktoré vám pomôžu dozvedieť sa viac o krajine a jej dedičstve.

Návšteva Nairobi National Park sa stáva výnimočným zážitkom pre každého návštevníka. Keďže je len pár kilometrov od hlavného mesta, je veľmi ľahko dostupný. Ak plánujete cestovať do Keňy a máte radi prírodu a zvieratá, určite nevynechajte túto jedinečnú lokalitu. Safari v Nairobi National Park vám umožní zažiť blízkosť divočiny a vidieť krásu afrického safari.


Ubytovanie Keňa Nairobi National Park


Nairobi National Park, nachádzajúci sa v Keňskej metropole Nairobi, je jedným z najunikátnejších národných parkov na svete. Jeho obrovská výhoda spočíva v tom, že doslova obklopuje mesto a poskytuje tak vzácne spojenie medzi vysokou hustotou obyvateľstva a prírodou.

Národný park zahŕňa plochu takmer 120 kilometrov štvorcových a je domovom pre obrovskú rozmanitosť divočiny. Môžete tu nájsť viac ako 100 druhov cicavcov, vrátane levov, gepardov, žiráf, býkov a ďalších zvierat. Park je tiež domovom pre vyše 400 druhov vtákov, vrátane vzácneho druhu ohrozenej škorce Hartlaubovho.

Keňa je známa svojou bohatou kultúrou a históriou, a Nairobi National Park nie je výnimkou. Mestský kontúr dominujú nezabudnuteľné skaly so skresanými tvormi, ktoré sú známe ako Nairobi nárok, čo je dôvod, prečo tento park ponúka jedinečné a scenické výhľady na horizont mesta spolu s divočinou.

Aby ste si užili tento úžasný a jedinečný zážitok, môžete využiť ubytovanie, ktoré je k dispozícii v samotnom parku. Existuje niekoľko možností, ako si vybrať, či už preferujete luxusné safariho a kempingové stany alebo chatky v prírode. Niektoré z týchto možností ubytovania ponúkajú panoramatické výhľady na zvieratá, ktoré sa pasú na okolitej tráve.

Akonáhle sa ubytujete v parku, môžete začať objavovať nekonečné množstvo aktivít, ktoré poskytuje. Môžete si zobrať prechádzku alebo cyklistický výlet po značených chodníkoch a cestách, alebo si objednať safari so skúseným sprievodcom, ktorý vám umožní vidieť divoký život zblízka.

Ak ste milovníkom zvierat, môžete tiež navštíviť žirafí centrum Giraffe Centre alebo si pozrieť slony v David Sheldrick Wildlife Trust. Park tiež ponúka možnosť výletu na vrchol Nairobi nároku, kde sa môžete tesať v nádherných výhľadoch na mesto.

Nezáleží na tom, či ste nadšený dobrodruh alebo milovník prírody, Nairobi National Park ponúka všetkým návštevníkom jedinečný zážitok. Ubytovanie v parku vám umožní stráviť v nádhernom prostredí viac času a užívať si krásy divočiny, zatiaľ čo ste stále blízko mesta. Ak hľadáte zaujímavé a neobvyklé miesto na pobyt, Nairobi National Park je pre vás správnou voľbou.


Počasie Keňa Nairobi National Park


Nairobi National Park, ležiaci v srdci Keňskej hlavného mesta Nairobí, je jedným z najobľúbenejších miest pre miestnych obyvateľov aj turistov. Okrem obdivovania divokých zvierat, park tiež ponúka úžasné počasie, ktoré priláka množstvo návštevníkov počas celého roka.

Väčšina miest Keňa leží v tropickom podnebnom pásme. Nairobi National Park je však jedinečný tým, že sa nachádza v zvýšenej nadmorskej výške, čo ovplyvňuje jeho počasie. V dôsledku tejto nadmorskej výšky má park oveľa miernu klímu v porovnaní s okolitými oblasťami.

Park je najlepšie navštíviť počas suchého obdobia, ktoré trvá od júna do septembra. Tieto mesiace sú typicky veľmi slnečné a teploty dosahujú maximálne hodnoty okolo 25°C až 30°C. Počas tohto obdobia je pravdepodobnosť dažďa minimálna a návštevníci majú možnosť zažiť jasné nebo a brilantné slnečné svetlo, čo je ideálne pre pozorovanie a fotografovanie divokých zvierat.

Na druhej strane, mokré obdobie v Nairobi National Park nastáva od októbra do mája. Počas týchto mesiacov sa park premení na zelený raj. Dážď je častý a vegetácia sa kvitne. Teploty sú o niečo nižšie - pohybujú sa medzi 20°C až 25°C. Aj keď môžu byť niektoré cesty v parku mierne zhnuté, toto obdobie je stále vhodné na návštevu, pretože mnoho zvierat si prichádza vyhrať mláďatá a ich počet je často vyšší ako počas suchého obdobia.

Pre návštevníkov parku je vhodné nosiť pohodlné oblečenie ako tričká s dlhými rukávmi, slnečné okuliare, opaľovací krém a dáždnik alebo plášť. Je tiež dôležité mať so sebou dostatok vody a občerstvenie, pretože park je rozsiahly a je možné, že sa človek bude pohybovať dlhú dobu.

V každom prípade, nech už sa rozhodnete kedykoľvek navštíviť Nairobi National Park, budete mať príležitosť vidieť nádhernú divokú faunu a skúsiť jedinečné počasie tohto miesta. Nech už je slnečný alebo daždivý deň, park vás pohltí svojou krásou a jedinečným prostredím.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Nairobi National Park


1. Kde sa nachádza Nairobi National Park?
- Nairobi National Park sa nachádza v Keni, konkrétne v blízkosti hlavného mesta Nairobi.

2. Aké je vstupné do Nairobi National Park?
- Vstupné do parku sa líši v závislosti od druhu vozidla a štatútu návštevníka. Pre miestnych obyvateľov je vstupné spravidla lacnejšie než pre zahraničných turistov.

3. Koľko času si treba vyhradiť na návštevu Nairobi National Park?
- Návšteva parku obvykle trvá približne pol dňa až celý deň, v závislosti od toho, aké aktivity a jazdy sa plánujú.

4. Aké divoké zvieratá možno vidieť v Nairobi National Park?
- Park je domovom pre mnoho druhov divokých zvierat vrátane leva, slona, geparda, zebry, krokydyla a mnohých ďalších.

5. Je bezpečné navštíviť Nairobi National Park?
- Áno, podmienky v parku sú pomerne bezpečné, avšak odporúča sa dodržiavať bezpečnostné opatrenia, nasledovať inštrukcie parkových rangerov a vyhnúť sa rizikovým situáciám.

6. Aké aktivity je možné podniknúť v Nairobi National Park?
- Medzi najpopulárnejšie aktivity v parku patrí jazda na safari, pikniky, sledovanie vtákov, fotografovanie a výlety po parku s průvodcom.

7. Je potrebné pre návštevu parku mať vodiča alebo sprievodcu?
- Nie je povinné mať vodiča alebo sprievodcu, ale je to veľmi odporúčané, pretože odborníci vedia poskytnúť informácie o parku a zvieratách, ochrániť vás pred nebezpečnými situáciami a pomôcť vám vidieť viac divokých zvierat.

8. Musí sa vopred rezervovať miesto na safari v Nairobi National Park?
- Rezervácia miesta na safari je odporúčaná, pretože park môže byť oblúbeným cieľom turistov a obmedzený počet miest je k dispozícii.

9. Možno v parku stanovať alebo táboriť?
- Stanovanie alebo táborovanie vo vnútri parku nie je povolené, ale existujú možnosti ubytovania v blízkosti parku.

10. Je možné navštíviť Nairobi National Park aj s deťmi?
- Áno, park je vhodný aj pre rodiny s deťmi. Je dôležité však dodržiavať bezpečnostné opatrenia a nevystavovať sa zbytočným rizikám.


Dovolenka Keňa Nairobi National Park


Keňa je jednou z najpopulárnejších afrických krajín a ponúka nekonečné množstvo prírodných krás. Ak máte radi dobrodružstvo a chcete zažiť niečo nezvyčajné, určite by ste si mali naplánovať dovolenku v Nairobi National Parku. Tento park predstavuje jedinečnú prírodnú scenériu, ktorá vás nenechá chladnými.

Nairobi National Park je najmenší národný park významný svojou polohou, lebo sa nachádza priamo v hlavnom meste Keňy, Najrobi. Hoci je tento park menší ako ostatné národné parky v Afrike, ponúka návštevníkom skutočne autentický zážitok z divočiny, pri ktorom sa môžu stretnúť so všetkými typmi afrických zvierat.

V parku môžete nájsť viac ako 100 druhov zvierat vrátane slonov, levov, gepardov, mačiek, hyen, zebier, antilop a mnohých ďalších. Mnoho druhov vtákov a plazov je takisto medzi jeho obyvateľmi. Preto je Nairobi National Park prirodzeným domovom mnohých druhov zvierat a pozorovanie ich v ich prirodzenom prostredí je jedinečný zážitok.

Množstvo túr s miestnymi sprievodcami je k dispozícii. Sprievodcovia vás prevedú po parku, ukážu vám jednotlivé typy zvierat, ktoré môžete vidieť, a ponúknu množstvo informácii o histórii a živote daného druhu. Najlepšie časy na pozorovanie zvierat sú brzké ranné hodiny alebo neskoro popoludní, keď zvieratá prichádzajú k vode na napojenie.

Okrem pozorovania zvierat môžete v Nairobi National Parku zažiť aj množstvo iných aktívnych zážitkov. Môžete si prejsť jazdeckými koňmi alebo navštíviť žirafiu centrálu, kde môžete nakŕmiť a dokonca sa aj pohladkať s týmito vysokými zvieratami.

Nairobi National Park je ideálnym miestom pre dovolenku pre každého, kto chce zažiť niečo úplne nové a unikátne. Park ponúka krásne scenérie, nekonečné množstvo zvierat a nezabudnuteľné zážitky, ktoré budete určite chcieť zažiť znova a znova. Navštívte Keňu a objavte krásu Nairobi National Parku!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky