Objavte lety za najlepšie ceny

Kolumbia Ciudad Perdida

Dovolenka Kolumbia Ciudad Perdida


Kolumbia je jednou z najkrajších krajín Južnej Ameriky, ktorá ponúka návštevníkom mnohé nezabudnuteľné zážitky. Medzi najväčšie atrakcie patrí návšteva archeologickej lokality Ciudad Perdida, ktorú mnohí považujú za kolumbijský Machu Picchu.

Ciudad Perdida, čo v preklade znamená „stratené mesto“, sa nachádza v pralesoch pohoria Sierra Nevada de Santa Marta na severnej časti Kolumbie. Archeologické vykopávky ukazujú, že táto kultúrna pamiatka bola postavená pred viac ako 1000 rokmi indiánskym kmienom Tayrona.

Cesta do Ciudad Perdida začína v mestečku Santa Marta, kde si návštevníci musia nájsť skúseného turistického sprievodcu, pretože trasa vedie cez nebezpečné a ťažko prechodné terény. Cesta k samotnej lokalite Ciudad Perdida sa skladá z 6-dňového trekku, ktorý vedie hustými dažďovými pralesmi, cez rieky a vodopády a cez horské priesmyky.

Počas trekkingu môžete vidieť miestnych ľudí, ktorí vedia veľmi dobre, ako žiť v tejto neľahkej krajine. Ich spôsob života a tradície sú na rozdiel od európskych krajín až neuveriteľné. Návštevníci majú možnosť ochutnať miestne jedlá a prejsť sa po miestnych trhoch.

Keď sa dostanete k Ciudad Perdida, pocítite, aké to je byť súčasťou histórie. Archeologická lokalita ponúka návštevníkom možnosť vidieť staré domy, chrámy, paláce a skaly s rytmickými znamenaniami na skalách. Z vrcholov Palaciov môžete vidieť panorámu pohoria Sierra Nevada, ktorá je nádherou samotnou o sebe.

Táto dobrodružná cesta vám umožní objaviť krásy Kolumbie až do samotných zákutí. Ak sa vám páči dovolenka, ktorá spojuje dobrodružstvo a poznávanie kultúry, potom je Ciudad Perdida tou správnou voľbou pre vás. Nedá sa zaručiť, že táto cesta bude jednoduchá, ale určite bude prémiovým dobrodružstvom, ktoré nikdy nezabudnete.


Ubytovanie Kolumbia Ciudad Perdida


Kolumbia je fascinujúcou destináciou plnou prírodného bohatstva a historických pokladov. Medzi miesta, ktoré prinášajú návštevníkom jedinečný zážitok, patrí aj Ciudad Perdida, čo v preklade znamená "stratené mesto". Toto magické miesto je veľmi žiadanou turistickou atrakciou a ponúka nezabudnuteľné zážitky pre dobrodruhov a milovníkov histórie.

Ciudad Perdida je staroveké mesto, ktoré bolo založené niekedy v 9. storočí približne o tisíc rokov skôr, než slávne mesto Machu Picchu. Mesto sa nachádza v tajomnom tanečnom sútoku riek, obklopené hustým pralesom a kaskádami vodopádov. Jeho presný pôvod a účel sú stále predmetom špekulácií a poskytujú miestam jemnú atmosféru tajomstva a nevysvetliteľného.

Celý experience strateného mesta začína na vstupe do pralesa v meste Santa Marta, v severnej časti Kolumbie. Odtiaľ sa vydáte na viacdňovú trekovú výpravu cez nehostinný terén a hustý prales. Táto výprava nie je určená pre slabé povahy, pretože trvá asi 4-6 dní a vyžaduje si dobrú fyzickú kondíciu a odhodlanosť.

Počas treku budete prechádzať niekoľkými indiánskymi dedinami a okúsiť autentický život Kolumbijských domorodých obyvateľov. Pozorovať ich každodenné zvyky, zachovať si svoju kultúru a spôsob života naďalej. Ich pohostinnosť a priateľstvo vám umožnia pocítiť sa ako súčasť ich komunity a hlbšie porozumieť ich spôsobu života.

Počas cesty takisto navštívite rôzne iné archeologické najdbe, ako sú kamenné schody, obdĺžnikové terasy a staroveké miestne cestovateľské cesty. Pri každom kroku sa budete cítiť ako časový cestovateľ, ktorý objavuje tajomné minulé kultúry.

Nakoniec, po náročnom treku prichádzate k hlavnému vrcholu vašej cesty - Ciudad Perdida. To, čo uvidíte, vás úplne dostane. Stratené mesto je obklopené zelenou prírodou a vytvára atmosféru ticha a pokoja. V tom okamihu budete mať pocit, že ste vstúpili do iného sveta.

Vzhľadom na to, že ciesta bola vybudovaná domorodými Kolumbijskými obyvateľmi, je stále výzvou. Preto odporúčame získať si sprievodcu, ktorý vám pomôže objaviť túto úžasnú cestu. Pripravte sa tiež na jednoduché ubytovanie, bez elektrickej energie a komfortných zariadení. Ráno sa budíte s piesňami vtákov a očarujúcou atmosférou pralesa.

Ciudad Perdida je neodmysliteľnou súčasťou histórie Kolumbie a jej národného dedičstva. Veľkolepé zrúcaniny a magická atmosféra robia tento zážitok úplne jedinečným a nezabudnuteľným. Ak túžite po dobrodružstve a ste pripravení objavovať záhady minulosti, Ciudad Perdida v Kolumbii je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.


Letenka Kolumbia Ciudad Perdida


Kolumbia, nachádzajúca sa v severozápadnej časti Južnej Ameriky, je známa svojou bohatou kultúrou, prekrásnou prírodou a historickými pamiatkami. Jedným z najfascinujúcejších a unikátnych miest v tejto krajine je Ciudad Perdida, tiež známe ako Ztratené mesto. Letenky do Kolumbie smerujúce do Ciudad Perdida sú pre mnohých cestovateľov veľmi lákavé, pretože poskytujú jedinečnú príležitosť objaviť tento historický poklad.

Ciudad Perdida je archeologické miesto, ktorého pôvod sa datuje do 9. storočia. Toto fascinujúce mesto sa nachádza v srdci hôr Sierra Nevada de Santa Marta, približne 50 kilometrov juhozápadne od mesta Santa Marta. Prierezom hustými dažďovými pralesmi, strmými horami a riekami vytvára toto miesto zázračný prostredie, ktoré presahuje jednoduché turistické trasy.

Získanie letenky do Kolumbie a následné cestovanie do Ciudad Perdida je jedinečnou skúsenosťou, ktorá si vyžaduje dobrodružný duch a fyzickú kondíciu. Cesta začína v dedinke Machete, kde sa turisti stretávajú so skúsenými miestnymi sprievodcami, ktorí vás prevedú niekoľkodňovým trekkingom do pralesa.

Samotná trasa do Ciudad Perdida trvá zhruba štyri až šesť dní a vedie cez strmé kopce, brody riek a hustý dažďový les. Neustále meniace sa scenérie a prírodná krása týchto miest robia z tohto dobrodružstva nezabudnuteľný zážitok. Na konci cesty budete odmenení pohľadom na majestátnu ruiny mesta, ktoré sa tiahnu na viac ako 75 hektároch.

Ciudad Perdida bola kedysi dôležitým mestom pre Tayrona kultúru, drevoludcov, ktorí obývali tieto oblasti. Bolo zdedené z generácie na generáciu a bolo stratené pre vnútorné boje a náhodný objav Kolumbijčana v roku 1972. V súčasnosti sú ruiny dobre zachované a poskytujú cestovateľom náhľad do minulých čias. Akonáhle dosiahnete vrchol, budete ohromení zvyškami múrov, terás a dlážok, ktoré odkazujú na jedinečný dizajn a architektúru tejto kultúry.

Okrem historických pamiatok ponúka samotné okolie množstvo vyžitie. Môžete sa kúpať v prírodných bazénoch, preskakovať cez skalné útvary, stretávať miestnych predsavzatím týždenné jaheľ a objavovať divokú faunu a flóru tejto oblasti. Pre nezávislých cestovateľov alebo skupiny, ktoré hľadajú autentické dobrodružstvo, je Ciudad Perdida ideálnou destináciou.

Aby ste mohli navštíviť Ciudad Perdida, je potrebné plánovať svoju cestu vopred. Musíte si vybaviť vízum do Kolumbie, získať letenku do Santa Marty a zarezervovať si miesto pre túru so skúsenou miestnou spoločnosťou. Miesto poskytuje ubytovanie a stravovanie počas celej cesty.

Ciudad Perdida je jedným z najtajomnejších a najfascinujúcejších miest v Južnej Amerike. Je to miesto, kde história a príroda spolupracujú, aby vytvorili jedinečný zážitok. Ak sa rozhodnete vydať na túru do týchto ruín, pripravte sa na nezabudnuteľnú dobrodružnú cestu, ktorá vás zavedie do hlbín kolumbijskej kultúry a prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Ciudad Perdida


1. Čo je Ciudad Perdida v Kolumbii?
Ciudad Perdida je starobylé mesto, ktoré sa nachádza v hlbokom džungli a bolo skryté pred svetom stáročia.

2. Ako sa na mesto dostanem?
Na mesto sa dá dostať len pešo po dobre označených trasách, ktoré vedú cez džungľu.

3. Koľko času trvá prejsť trasu?
Trasa trvá zvyčajne 4 až 6 dní a je potrebné mať dobrú fyzickú kondíciu.

4. Treba na trasu vziať vodu a jedlo?
Áno, je nutné na trasu vziať dostatok vody a jedla, ktoré stačia na celú cestu.

5. Je potrebná akákoľvek špeciálna výbava?
Nie, žiadna špeciálna výbava nie je potrebná, ale je vhodné mať vhodné oblečenie a obuv na turistiku.

6. Aké sú poplatky za vstup do mesta?
Poplatky sa líšia podľa ročného obdobia a od sezóny, kým prípadná cena správy cesty leží v rozmedzí $ 200 - $ 400 USD.

7. Je možné zostať v meste a objektívne viac dní?
Nie, nie je dovolené zostať v Ciudad Perdida a spát v meste.

8. Je lákavé vidieť Kolumbiu za turisticky programom?
Áno, Kolumbia ponúka mnoho iných turistických miest, kde môžete zažiť kultúru, históriu a krásy krajiny.

9. Je bezpečné navštíviť Ciudad Perdida?
Áno, ale cestovatelia by mali byť opatrní a dodržiavať pokyny a pravidlá bezpečnosti určené miestnymi orgánmi.

10. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Kolumbie a Ciudad Perdida?
Najlepšie obdobie na návštevu Kolumbie a Ciudad Perdida je od decembra do marca, keď je tam suchšie počasie s menej dažďom.


Počasie Kolumbia Ciudad Perdida


Kolumbia je známa svojimi krásnymi prírodnými scenériami a exotickým počasím. Jedným z najkrajších miest v Kolumbii je Ciudad Perdida, ktorá je známa aj ako Ztracené Město.

Ciudad Perdida sa nachádza v severnej časti Kolumbie a je starobylou archeologickou lokalitou. Toto miesto je obľúbené medzi turistami a cestovateľmi z celého sveta, ktorí sem prichádzajú, aby objavovali jeho krásy a tajomstvá.

Počasie v Ciudad Perdida sa mení v závislosti na ročnom období. V období sucha, od decembra do marca, sú teploty stredne vysoké a dá sa počítať s nízkou vlhkosťou. V lete sa teploty pohybujú v rozmedzí 25 - 30 °C a vlhkosť je zvyčajne nízka, čo znamená, že počasie je veľmi príjemné.

Počas obdobia dažďov, od apríla do júna a od septembra do novembra, je pravdepodobnosť dažďa vysoká. Počas týchto mesiacov je tu vysoká vlhkosť a teploty sú nižšie, pohybujú sa okolo 20 - 25 °C. Večery a noci sú často mierne chladné s priemerom okolo 10 - 15 °C.

Ak sa chystáte navštíviť Ciudad Perdida, nezabudnite si so sebou zobrať vhodné oblečenie na prípadné zmeny počasia, ako aj na ochranu pred slnkom a horúčavou. Odporúča sa mať so sebou náhradné oblečenie a obuv, aby ste sa mohli pohodlne preobrať a udržať si čisté a suché veci.

Ciudad Perdida je bezpochyby jedným z najkrajších a najexotických miest v Kolumbii. Jeho jedinečná atmosféra a krása sú určite príťažlivé pre turistov, ktorí sem radi prichádzajú objavovať a preskúmavať tento nádherný kút sveta. Nech už sa rozhodnete navštíviť Ciudad Perdida kedykoľvek, počasie a krása tohoto miesta vás určite nadchnú.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky