Objavte lety za najlepšie ceny

Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba

Letenka Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je významnou kultúrnou inštitúciou na Karibiku. Nachádza sa v hlavnom meste Havane a je jednou z najdôležitejších galérií v krajine. Táto kubánska kultúrna institúcia ponúka bohatú zbierku umenia, ktorá mapuje históriu a vývoj kubánskeho výtvarného umenia.

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba patrí medzi najstaršie múzeá v Latinskej Amerike, pričom jeho vznik sa datuje do roku 1913. Jeho budova je sama osebe architektonickým skvostom, súčasťou ktorej je aj The Palacio del Centro Asturiano, ktorý bol postavený v španielskom koloniálnom štýle.

Zbierka múzea pozostáva z viacerých sektorov. Umelci ako Amelia Peláez, Carlos Enríquez, René Portocarrero, Mario Carreño, Wifredo Lam, a mnoho ďalších, majú svoje diela na prezentácii. Obrázky, sochy, fotografie a iné umelecké predmety sú dôkazom pestrosti a bohatstva kubánskeho umenia.

Jednou z najväčších atrakcií múzea je jeho sada diel kubánskeho výtvarníka Augusta Césara Sandina. Sandino sa preslávil svojimi surrealistickými dielami, ktoré v sebe nesú jeho vlastný štýl a videnie sveta. Jeho práce sa dostali do medzinárodného povedomia a vytvorili z neho jedného z najvýznamnejších kubánskych umelcov.

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba slúži aj ako miesto pre rôzne výstavy a kultúrne podujatia. Má priestory na konanie prednášok, seminárov a workshopov. V intenciách jeho zakladateľov je múzeum viac než len miestom prezentácie umeleckých diel, ale aj miestom vzdelávania a výskumu.

V neposlednom rade, múzeum poskytuje aj príležitosti na objavovanie a zážitok pre návštevníkov. Ponúka možnosť prehliadky výstavy so sprievodcom, aby návštevníci mohli využiť vedomosti o umeleckých dielach a ich histórii.

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je preto neodmysliteľnou súčasťou kultúrnej scény na Kube. Jeho bohatá zbierka, vynikajúca architektúra a poslanie vzdelávať a inšpirovať robia toto múzeum jedným z najvýznamnejších a najnavštevovanejších miest pre milovníkov umenia z celého sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Otázky:
1. Aký je vstupné do Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba?
2. Aké sú otvárace hodiny v múzeu?
3. Aké umenie nájdem v múzeu?
4. Kde sa nachádza Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba?
5. Mám byť oblečený formálne pri návšteve múzea?
6. Je nutné si zakúpiť vstupenku vopred?

Odpovede:
1. Vstupné do Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je 5 CUC pre zahraničných turistov.
2. Múzeum je otvorené od utorka do soboty od 10:00 do 18:00 a v nedeľu od 10:00 do 14:00.
3. V múzeu nájdete prevažne kubánske umenie od koloniálneho obdobia až po súčasné. Niektoré známe exponáty zahŕňajú práce Wifredo Lam, René Portoca, Jorge Arche a ďalších.
4. Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba sa nachádza v Havane na ulici San Rafael 1061.
5. Pre návštevu múzea nie je potrebné byť oblečený formálne, ale je potrebné dodržiavať obvyklé pravidlá kultúrnej slušnosti.
6. Nie je nutné si zakúpiť vstupenku vopred, ale je možné si ju zakúpiť priamo v múzeu.


Počasie Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Kuba je krásna ostrovná krajina a v posledných rokoch sa stala jedným z najobľúbenejších cieľov turistov. Ak plánujete návštevu Kuby, mali by ste vedieť, že počasie na tomto ostrove sa líši v závislosti od oblasti a ročného obdobia.

Kuba má subtropické podnebie, ktoré v ňom prispieva k teplému a vlhkému počasiu. Teploty sú pomerne stabilné počas celého roka, a to približne od 20 ° C do 30 ° C. Júl a august sú však najteplejšími mesiacmi s teplotami, ktoré sa v niektorých oblastiach dostávajú až k 35 ° C. V zime sú teploty podstatne nižšie, najmä na pobreží, kde sa môžu pohybovať okolo 25 ° C.

Ak sa chystáte na Kubu v lete, budete sa musieť pripraviť na veľmi vysokú vlhkosť. Vlhkosť sa pohybuje okolo 80% a je to často sprevádzané silnými dažďami a búrkami. To môže ovplyvniť turistické plány, takže si pre istotu vezmite so sebou dáždnik a zvoľte si destinácie, ktoré sú zabudované na dažďové dni.

Najpríjemnejším obdobím pre návštevy Kuby sú mesiace december a január, kedy sú teploty príjemné, vlhkosť nízka a zvyčajne je to obdobie s miernym vetrom. Toto obdobie je však populárne a kvôli Vianociam a dovolenkám prichádza na ostrov množstvo turistov, čo môže viesť k vyšším cenám a obmedzeniam v ubytovaní.

Ak sa chcete vyhnúť turistickej sezóne a zároveň si chcete užiť príjemné počasie, môžete navštíviť Kuba v marci a apríli. Toto obdobie má miernejšie teploty a slnečné dni, takže si môžete užiť plážové aktivity a relaxovať na slnku bez tepelného stresu. V týchto mesiacoch je tiež menej turistov, čo znamená menej ľudí na pláži a v pamiatkach.

Ak hľadáte kombináciu priaznivého počasia a kultúrnych zážitkov, nezmeškajte na svojej návšteve Kubu Museum Nacional de Bellas Artes de Cuba (Národné múzeum výtvarných umení). To sa nachádza v Havane a zobrazuje najdôležitejšie kubánske a latinskoamerické umenie. Múzeum má dve oddelenia - kubánske umenie a zahraničné umenie - a ponúka návštevníkom možnosť spoznať kultúru Kuby a celého regiónu.

Pokiaľ ide o počasie, Havanna má podobné klimatické podmienky ako celá Kuba, ale kvôli svojej polohe na pobreží je ešte vlhkejšia. Je tiež náchylnejšia na búrky, ktoré môžu mať silný vplyv na vonkajšie aktivity. Preto si buďte istí, že máte pohodlné oblečenie a odborné vodcovské služby, ktoré vám pomôžu zorganizovať vašu návštevu počas burácania počasia.

Celkovo povedané, Kuba má pestré a vzrušujúce počasie a uistite sa, že viete, na čo sa pripraviť, aby ste mohli plánovať svoje aktivity a zážitky. S celoročne príjemnými teplotami a množstvom kultúrnych zážitkov vám určite nikdy nebude nuda.


Dovolenka Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Kuba je známa svojou bohatou kultúrou a umeleckým dedičstvom. A keď hovoríme o umeleckých pokladoch Kuby, jedno miesto nemôže uniknúť pozornosti - Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba, čo v preklade znamená Národné múzeum výtvarných umení v Kube.

Toto múzeum sa nachádza v centre Havany a je považované za jedno z najprestížnejších a najdôležitejších umeleckých múzeí na Kube. Jeho vznik je datovaný do roku 1913, keď bol založený pod menom Museo Nacional de Bellas Artes. Odvtedy múzeum prešlo niekoľkými rekonštrukciami a rozšíreniami, aby sa dostalo tam, kde je dnes.

Samotná budova múzea je ukážkou koloniálnej architektúry, ktorú môžete vidieť v Havane. Je rozdelená do dvoch častí - pôvodný palác čelí Paseo del Prado a moderný krídelný blok smeruje do odkazujúcej Calle Trocadero. Obidva sektory sa však spájajú pokrývkou konkávneho dvojfarebného skladača, ktorý je veľmi charakteristický pre múzeum.

Samotná expozícia múzea je pôsobivá. Vyznačuje sa bohatým zbierkam kubánskeho umenia od koloniálneho obdobia až po moderné a súčasné diela. Budete mať možnosť obdivovať diela slávnych kubánskych maliarov, sochárov a umelcov, ako je napríklad Raúl Martínez, Guillermo Collazo, Amelia Peláez, Guido Llinás, Rafael Soriano a ďalší.

Okrem toho je tu aj pôsobivá zbierka zahraničného umenia, ktorá obsahuje diela slávnych umelcov ako Picasso, Goya, Monet, Renoir a ďalších. Táto kombinácia domáceho a zahraničného umenia poskytuje návštevníkom zaujímavý pohľad na vývoj a rôznorodosť umeleckého sveta.

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba neponúka len zbierky umeleckých diel, ale aj oblasti venované štúdiu a výskumu. Múzeum organizuje výstavy, prednášky, workshopy a mnoho ďalších aktivít, ktoré rozširujú vzdelanie a povedomie o kubánskom a svetovom umení.

So svojou bohatou históriou a impozantnými zbierkami umenia je Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba jedným z najdôležitejších kultúrnych miest na Kube. Jeho návšteva je nevyhnutná pre všetkých milovníkov umenia a kultúry, ktorí sa chcú ponožiť do umeleckých pokladov ostrova.

Vaša dovolenka na Kube by bola neúplná bez návštevy tohto významného múzea. Užite si pohľad na diela kubánskych a zahraničných umelcov a dajte sa strhnúť krásou a rozmanitosťou umeleckého sveta.


Ubytovanie Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Kuba je ostrov bohatý na kultúru a históriu, a jedným z najdôležitejších miest na objavenie tohto kultúrneho pokladu je Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba. Tento múzeum sa nachádza v Havane a patri medzi najväčšie a najprestížnejšie múzeá v Karibiku.

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba sa rozdeľuje na dve oddelenia - oddelenie vnútornej a zahraničnej umeleckej zbierky. V oddelení vnútornej zbierky sa nachádza najväčšia zbierka kubánskeho umenia na svete. Návštevníci sa tu môžu ponoriť do rozmanitých umeleckých štýlov a období, ktoré reprezentujú históriu umenia na Kube. Od koloniálneho obdobia až po modernú éru, múzeum ponúka širokú škálu diel od miestnych umeleckých ikon, ako aj diel od medzinárodne uznávaných maliarov.

Oddelenie zahraničnej zbierky je domovom diel zo zahraničia, ktoré obohacujú kubánske umelecké dedičstvo. Zahraničná zbierka zahŕňa diela od slávnych maliarov ako Picasso, Goya, Velázquez a ďalších. Toto oddelenie umožňuje návštevníkom porovnať a skúmať vzťah medzi kubánskym a zahraničným umením a objaviť inšpiráciu, ktorú medzi nimi nájdete.

Okrem svojich bohatých zbierok umenia má múzeum aj impresívnu budovu, ktorá je dielom architektov Carlose Segrera a Josefa Gattorna. Budova kombinuje modernú a koloniálnu architektúru, čo jej dodáva jedinečný vzhľad. Krásne nádvorie, priestorné výstavné sály a pamätihodná fasáda robia z múzea nielen kultúrne miesto, ale aj architektonický skvost.

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba si kladie za cieľ šíriť kubánske umenie a kultúru doma aj v zahraničí. Organizuje rôzne výstavy, medzinárodné podujatia a vzdelávacie programy, ktoré sú určené nielen pre umelcov, ale aj pre verejnosť. Mnohí návštevníci sa sem vrátia znova a znova, aby sa ponorili do fascinujúceho sveta kubánskeho umenia a objavovali nové perspektívy.

Nevyhnutnou súčasťou plánu návštevy Havany je preto navštíviť Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba. Je to miesto, kde môžete objaviť a oceniť krásu a bohatstvo kubánskeho umenia, zároveň si vychutnať úžasnú architektúru budovy. Ubytovanie v blízkosti múzea je ideálnou voľbou, ktorá vám umožní stráviť viac času v tomto jedinečnom mieste. Vyberte si z množstva hotela v Havane, ponúkajúcich komfortné ubytovanie a užite si zážitky plné kultúry a histórie Kuby.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky