Objavte lety za najlepšie ceny

Malta Comino

Počasie Malta Comino


Malta a Comino sú dva malé ostrovy v Stredozemnom mori. Málokedy sa stávajú destináciou pre turistov z hľadiska počasia, pretože letné teploty sa môžu vyskočiť až na 35 °C. Tieto dva ostrovy stoja na juhu Európy a sú obľúbené pre svoje krásne pláže a jasné modré more.

Počasie na Malte a Comine je celoročne veľmi teplé a slnečné. Väčšina leta sa teploty pohybujú medzi 28-33°C, s minimálnym počtom dní v roku s dažďom. Keďže sú tieto ostrovy veľmi malé, môžu byť veľmi teplotne nestabilné, keď sú zasiahnuté južným vetrom z Afriky, ktorý prináša horúce a suché vzduchy. V zime sú teploty mierne so strednou teplotou v januári, ktorej hodnota sa pohybuje okolo 15-16°C.

Na Malte a Comino sú obyčajne suché zimy, ale niekedy môže byť daždivé a chladnejšie ako väčšina ostatných miest v Európe. Priemerné zrážky sú veľmi nízke, kde najväčšie zrážky sú v novembri a januári. Celkové množstvo dažďa je asi 500mm ročne.

Leto na Malte a Comine môže byť extrémne horúce a vlhké. Teploty sa môžu dostať až na 35 °C alebo dokonca vyššie. Odporúča sa použiť chrániče pred slnkom a hydratovať sa, keď je vonku. More je v lete veľmi teplé a môžete si vychutnať rôzne aktivity v mori, ako sú šnorchlovanie, potápanie alebo vodné športy.

Väčšinou môžeme na Malte a Comino povedať, že sú to slnečné miesta s nízkym množstvom zrážok. Priemerná denná teplota v obdobiach medzi júnom a septembrom sa pohybuje od 25 do 32 °C. Sú to krásne miesta celoročne vhodné na plážový život a oddych. Pre turistov odporúčame chrániče proti slnku, vodu na hydratáciu a vychutnať si jasne modré more.


Ubytovanie Malta Comino


Malta a Comino sú dva nádherné ostrovy nachádzajúce sa v Stredozemnom mori, ktoré sú obľúbenými turistickými destináciami. Malta a Comino ponúkajú návštevníkom veľa možností na zábavu, oddych a relaxáciu.

Ak hľadáte dokonalé miesto pre váš pobyt, Malta a Comino sú ideálne miesta na preskúmanie. Obidva ostrovy sú plné hotelov a ubytovacích možností, ktoré zodpovedajú všetkým potrebám vašej dovolenky.

Na Malte si môžete vybrať z rôznych druhov ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a súkromných bývaní. Hotely vám ponúkajú rôzne služby, ako sú raňajky, obedy, večere a iné. Penzióny a apartmány sú skvelými možnosťami pre tých, ktorí sa radi cítia ako doma. Súkromné bývania s výhľadom na more sú však tou najlepšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú úplné súkromie a jemnosť pri morskom pobreží.

Comino si získava svojimi krásnymi plážami a krištáľovo čistým morom, takže je vysoko obľúbeným miestom pre turistov, ktorí si chcú užiť relaxačnú dovolenku. Comino ponúka iba niekoľko hotelov a apartmánov, ktoré sú rozmiestnené po celom ostrove. Najväčší z nich je St. Nicholas Bay Resort, ktorý sa nachádza priamo pri zálive Santa Marija.

Okrem toho môžete na Comine nájsť aj súkromné bývania, ktoré vám ponúkajú to najlepšie z obidvoch svetov. Súkromné bývania vám dovoľujú užívať si súkromie a svet, ktorý ponúka morský pobyt, ale zároveň sú dostatočne blízko turistickej infraštruktúry.

Väčšina ubytovacích možností na Malte a Comine sa nachádza priamo pri pláži a môžete tak vidieť krásne panoramatické výhľady. Ak hľadáte ubytovanie, ktoré k sebe dokonale zapadá, budete mať určite problémy sa rozhodnúť, pretože možnosti sú nekonečné.

Celkovo povedané, Malta a Comino sú nádhernými ostrovmi so širokou paletou ubytovacích možností, ktoré zodpovedajú rôznym potrebám a preferenciám turistov. Takže si užite vašu dovolenku v tomto rajskej oblasti!


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Comino


Najčastejšie otázky a odpovede o Malte Comino sú:

1. Ako sa dostanem z Malty na Comino?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať z Malty na Comino, je loďou alebo trajektom. Existujú rôzne spoločnosti, ktoré ponúkajú prepravu medzi týmito dvoma svetovými destináciami.

2. Koľko trvá plavba z Malty na Comino?
- Plavba z Malty na Comino trvá približne 25 až 30 minút, v závislosti od počasia a rýchlosti lode.

3. Je potrebné si kúpiť lístok vopred?
- Nie je nutné si kúpiť lístok vopred, ale odporúča sa, pretože niektoré trajekty majú obmedzenú kapacitu a môžu sa vypredať. V predstihu si môžete zakúpiť lístok online alebo v pevnosti.

4. Môžem prenajať loď na vlastnú päsť na Comine?
- Áno, je možné prenajať si vlastnú loď na Comine. Existujú miestne spoločnosti, ktoré ponúkajú prenájom lodí pre turistov.

5. Aké sú hlavné atrakcie na Comine?
- Hlavnou atrakciou na Comine je Modrá lagúna, ktorá je známa svojou nádhernou azúrovou vodou. Ďalšie obľúbené miesta zahŕňajú San Niklas Tower, Santa Marija Caves a Crystal Lagoon.

6. Môžem na Comine prespať?
- Comino je malý ostrov a nemá veľa ubytovacích možností. Zväčša sa tam chodia iba na jednodenné výlety. No je tu aj niekoľko hotelov a malých penziónov, kde môžete prespať.

7. Môže sa na Comine táboriť?
- Bohužiaľ, na Comine nie je povolené táboriť. Existujú len vyhradené miesta pre stanovanie v niektorých častiach Malty.

8. Je potrebné mať si so sebou plavky, keď idem na Comino?
- Áno, ak plánujete využiť príležitosť a navštíviť Modrú lagúnu, odporúča sa, aby ste si so sebou priniesli plavky.

9. Existuje na Comine reštaurácia alebo občerstvenie?
- Áno, na Comine nájdete niekoľko reštaurácií a občerstvení. No je dobré mať so sebou aj vlastné občerstvenie, pretože niektoré miesta môžu byť preplnené v horších časoch.

10. Existuje na Comine možnosť vykúpania sa na pláži?
- Áno, na Comine sú niektoré malé pláže, kde si môžete zaplávať. Modrá lagúna je najobľúbenejším miestom na kúpanie sa.


Letenka Malta Comino


Ak hľadáte ideálne miesto pre dovolenku na slnečnej strane Európy, Malta a Comino sú skvelou voľbou. Medzi mnohými možnosťami leteniek ponúkaných leteckými spoločnosťami sú letenky na letisko na Malte, hlavnej krajine tejto malej ostrovné krajiny, ktorú dopĺňa ostrov Comino.

Malta sa môže pochváliť dych berúcou prírodou, fascinujúcou históriou, úžasnou kuchyňou a krásnymi plážami. Pre milovníkov histórie a architektúry sú zaujímavé miesta ako Hagar Qim a Mnajdra, zvyšky antického mesta Mdina a UNESCO chránené mesto Valletta.

Milovníci prírody sa môžu tešiť na prekrásne zálivy a pláže, ako napríklad Comino Blue Lagoon a Golden Bay. Vyhľadajú si tu aj vynikajúce potápačské miesta, ktoré ponúkajú jedinečný pohľad na dno mora.

Ostrov Comino, nachádzajúci sa v srdci Stredozemného mora, je známy svojou úchvatnou prírodou a nádherne tyrkysovo modrou vodou v okolí pláže Blue Lagoon. Ostrov je dokonalým miestom pre oddych a relaxáciu a ponúka návštevníkom krásne turistické chodníky a aktivitu ako je kajakársky výlet.

Letenky na Maltu a Comino sú dostupné z viacerých miest vo svete a to vďaka mnohým aerolíniám ako Ryanair, Air Malta, British Airways a ďalším. Ceny leteniek sa líšia v závislosti od sezóny a času rezervácie.

Po príchode na Maltu si turisti môžu prenajať auto a ľahko sa prepraviť po celom ostrove a objavovať jeho krásy a zákutia. Pre tých, ktorí uprednostňujú verejnú dopravu, existujú autobusové spojenia na všetky miesta v krajine.

Celkovo, letenka na Malta a Comino je skvelým spôsobom ako objaviť fascinujúcu krajinu so slnečným počasím, so skvelou prírodou, úžasnou kultúrou a chutnou kuchyňou. Je to perfektné miesto pre dovolenku pre páry, rodiny alebo kamarátov plnú krásnych zážitkov a spomienok.


Dovolenka Malta Comino


Dovolenka na Malte: Objavte krásu ostrova Comino

Dovolenka na Malte môže byť skutočným dobrodružstvom pre všetkých, ktorí sa radi venujú slnku, moru a nočnému životu. Medzi turistami je populárny najmä ostrov Malta s jeho historickými atrakciami a rušnými plážami. Mnohí však zabúdajú na jedinečnú krásu susedného ostrova Comino, ktorý je malý, no o to očarujúcejší.

Ostrov Comino, ktorý je súčasťou maltského súostrovia, sa nachádza medzi Maltou a Gozou. S výmerou len 3,5 štvorcových kilometrov je Comino najmenším obývaným ostrovom tohto súostrovia. Jeho fantastická príroda, jasná modrá voda a nedotknutá krajina sú dôvodom, prečo by ste túto časť Malty nemali vynechať počas svojej dovolenky.

Najpopulárnejším miestom na ostrove je slávna Modrá lagúna. Toto prírodné jazero s jemne piesočnatým dnom a úchvatnou farebnosťou vody je rajom pre milovníkov potápania a snorklovania. Množstvo rýb a iných morských tvorov, ktoré tu nájdete, vám poskytne jedinečný pohľad na podmorský život. Prekvapivé je, že voda v Modrej lagúne je úplne teplá, čo je ideálne pre kúpanie aj pre deti. K dispozícii sú aj rôzne vodné športy, ako sú napríklad jazda na vodnej motorke či vodné lyžovanie.

Osemsto metrov južne od Modrej lagúny sa nachádza ďalší skvost Comina - Chrám svätého Mariána. Tento malý, no krásny kostol bol postavený v 17. storočí. Jeho architektúra je typická pre túto oblasť a pripomína talianske osady. V kostole nájdete množstvo umeleckých diel ako sochy a nádherné vitráže.

Pre tých, ktorí sa chcú pri dovolenke aktívne oddýchnuť, je Comino ideálnou voľbou. Ostrov má množstvo prechádzok a túr, ktoré vám umožnia preskúmať jeho prírodné scenérie a obdivovať jeho flóru a faunu. Môžete si vziať piknikový košík a vydať sa na prechádzku po útesoch, ktoré vám ponúknu nádherné výhľady na mora a okolité ostrovy.

Dovolenka na Malte nemôže byť bez návštevy ostrova Comino kompletná. Jeho prírodná krása a pokojné prostredie vás dokážu upútať a ponúknu vám možnosť oddýchnuť si od rušnej reality. Oplatí sa ho zaradiť do svojho itinerára a objaviť všetky jeho zákutia. Ak hľadáte kombináciu relaxu, dobrodružstva a nádherných pláží, tak Comino je miesto, kde všetko toto nájdete.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky