Objavte lety za najlepšie ceny

Maurícius Tamarind Falls

Ubytovanie Maurícius Tamarind Falls


Maurícius je krajina, ktorá sa nachádza v Indickom oceáne a svojím návštevníkom ponúka množstvo krásnych miest a prírodných atrakcií. Jedným z nádherných miest, kde sa môžete ubytovať a užiť si prírodu v jej plnej nádhere, sú Tamarind Falls.

Tamarind Falls, tiež známe ako 7 Cascades, sú skupina vodopádov a spočívajú v krásnej prírodnej oblasti, ktorá sa nachádza na juhu ostrova. Toto miesto je populárne medzi turistami vďaka svojmu ojedinelému scenériu a nádherným vodopádom.

Ak hľadáte ubytovanie na mieste, môžete izbu nájsť v meste Henrietta, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od vodopádov. Hotel Tam Tam Guest House je odporúčaným ubytovaním pre návštevníkov, ktorí hľadajú pohodlie a kvalitný servis.

Tam Tam Guest House poskytuje návštevníkom vynikajúcu ponuku izieb a služieb, ktoré sú prispôsobené potrebám miestnych aj medzinárodných hostí. Izby sú vybavené všetkými zariadeniami potrebnými na príjemný pobyt vrátane klimatizácie, TV a rýchleho bezplatného internetu. Okrem toho vám tam môžu serveri poskytnúť tipy na turistické aktivity v okolí a doporučiť skvelé reštaurácie, kde si môžete vychutnať miestne jedlá.

Po celodennom prieskume krás Maurícia si môžete oddýchnuť a relaxovať v zelenom a pokojnom prostredí Tam Tam Guest House. Toto ubytovanie vám poskytne nezabudnuteľný zážitok, ktorý vám umožní vidieť krásy Tamarin Falls z blízka a odpočinúť si v prírodnom prostredí.

Všimnite si, že prístup k vodopádom nie je ľahký, a preto si pred návštevou krajiny preštudujte cesty a trasy. Avšak všetky ťažkosti stoja za to, pretože pri samotných vodopádoch sa môžete tešiť na pohľad na niektoré z najkrajších scenérií na svete. A keď zážitok z prírody spárujete s ubytovaním v hotely Tam Tam Guest House, určite nezabudnete na svoj pobyt na Mauríciu celý život.

Využite túto príležitosť na výjazd z mesta do miesta Tamarin Falls a zažite nezabudnuteľnú dovolenku na ostrove Maurícius.


Dovolenka Maurícius Tamarind Falls


Dovolenka na Mauríciu je snom mnohých cestovateľov. Táto exotická destinácia je známa svojimi nádhernými plážami, tyrkysovým morom a luxusnými resortami. Ak však hľadáte niečo trochu iné, niečo, čo vás odvedie od tradičného turistického ruchu a umožní vám objaviť tajomstvá tohto ostrova, potom by ste mali uvažovať o návšteve Tamarind Falls.

Tamarind Falls, tiež známe ako 7 Waterfalls, je skupina vodopádov, ktoré sa nachádzajú na západnom úpätí Black River Gorges National Park. Sú jednou z najväčších atrakcií ostrova a ich krása je naozaj ohromujúca. Tieto vodopády majú výnimočný charakter, keďže klesajú z husto zalesnených kopcov a padajú do priepasti ohraničenej farebnými sánkami.

Existuje niekoľko spôsobov, ako si tieto vodopády môžete vychutnať. Môžete absolvovať turistiku, ktorá vás zavedie k najvyššiemu vodopádu v skupine, Dunne's Waterfall, alebo môžete zvoliť dobrodružnejšiu možnosť – canyoning. Toto dobrodružstvo zahŕňa prekonávanie strmých skál a klzkých vodopádov za pomoci lana až k tajomným pozemským kráľovstvám v podstate v nejsú tými, kostičkované maštaľomim...

Nezáleží na tom, akú možnosť si vyberiete, jedno je isté – ponoreať sa do vody v bazénoch pod vodopádmi je nádherným zážitkom. Voda je príjemne studená a osviežujúca, čo je na tropickom ostrove ako Maurícius veľkou výhodou.

Okrem vodopádov tu nájdete aj malebnú prírodu a ukážky miestnej flóry a fauny. V parku sa nachádza množstvo jedinečných druhov rastlín a vtákov, ktoré sa v iných častiach sveta ťažko vidia. Prechádzka touto krajinou je preto skutočnou lahôdkou pre milovníkov prírody.

Aby ste si mohli vychutnať návštevu Tamarind Falls, odporúča sa si najať miestneho sprievodcu. Títo sprievodcovia budú mať neoceniteľné vedomosti o mieste, podrúčiach turistiky a najlepších miestach na výhľady. Budú tiež dbať na vašu bezpečnosť a pomôžu vám prekonať najťažšie pasáže cesty.

Pokiaľ ide o ubytovanie, nebudete mať veľký výber priamo v blízkosti vodopádov. Odporúča sa ubytovať sa v hlavnom meste Port Louis alebo v najbližšej oblasti Curepipe, odkiaľ je iba krátky výlet do Tamarind Falls. Existuje však možnosť stráviť noc v kempe pri vodopádoch, ak máte záujem o cestovanie s vlastným príbytkom.

Dovolenka na Mauríciu je už samotná o sebe výnimočným zážitkom, ale ak túžite po niečom viac autentickom a neotrasiteľne prírodným, Tamarind Falls je destináciou, ktorá si zaslúži vašu pozornosť. Táto nádhera vás očarí svojou divosťou a ponechá vo vás nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Tamarind Falls


1. Kde sa na Mauríciu nachádzajú Tamarind Falls?
Tamarind Falls sa nachádzajú na juhozápadnom pobreží ostrova Maurícius.

2. Ako sa tam môžem dostať?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať k Tamarind Falls, je autom alebo taxíkom. Existuje aj možnosť usporiadať si prehliadku s miestnou cestovnou kanceláriou.

3. Koľko času trvá prechod k vodopádom Tamarind?
Trasa k Tamarind Falls trvá približne 1,5 hodiny, v závislosti od fyzickej kondície a rýchlosti chôdze.

4. Môžem tam ísť samostatne alebo je lepšie ísť s miestnym sprievodcom?
Aj keď je možné ísť samostatne, odporúčame mať sprievodcu, pretože trasa nie je vyznačená a môže byť obtiažne ju nájsť. Sprievodca vám tiež poskytne informácie o mieste a uistí sa, že sa budete pohybovať bezpečne.

5. Čo si mám na túru obliecť a aké vybavenie by som mal mať so sebou?
Odporúčame obliecť pohodlné oblečenie a pevnú obuv na chôdzu. Môže byť tiež užitočné mať so sebou opaľovací krém, vodu a jedlo.

6. Sú Tamarind Falls otvorené verejnosti celý rok?
Áno, Tamarind Falls sú otvorené pre verejnosť celý rok. Môžu však byť niekedy obmedzené v prípade silných dažďov alebo iných nepriaznivých poveternostných podmienok.

7. Aká je výška vodopádov Tamarind?
Najvyšší vodopád Tamarind má výšku približne 293 metrov.

8. Sú v Tamarind Falls kúpacie miesta?
Áno, v Tamarind Falls sú viaceré kúpacie miesta, kde si môžete osviežiť vodou.

9. Môžem v Tamarind Falls aj športovať alebo lezenie po skale?
Niektoré časti Tamarind Falls môžu byť vhodné na horolezectvo alebo skalamánie. Ak však nemáte skúsenosti s týmito aktivitami, odporúčame sa vyhnúť tomu, pretože to môže byť nebezpečné.

10. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Tamarind Falls?
V blízkosti Tamarind Falls sa nachádza aj krásny národný park Black River Gorges, kde sa môžete vydať na prechádzku a objaviť miestnu flóru a faunu. Tiež sa nachádza pláž Le Morne, ktorá je známa svojou bielou piesčitou plážou a výbornými podmienkami na surfovanie.


Letenka Maurícius Tamarind Falls


Ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúka nádhernú prírodu, adrenalinové zážitky a pokojné pláže, destinácia Maurícius je perfektná voľba. Táto nádherná ostrovná krajina v Indickom oceáne je známa svojimi biele piesočnatými plážami, krištáľovo čistými lagúnami a tropickou flórou a faunou.

Medzi tisíce turistov, ktorí každoročne navštevujú Maurícius, sú aj tí, ktorí túžia po poznávaní skrytých miest a neprebádaných pláží. Jedným z týchto skvostov je Tamarind Falls, ktoré sú považované za jednu z najočarujúcejších a najväčších kaskád na ostrove.

Tamarind Falls, tiež známe ako 7 Waterfalls, ležia v západnej časti ostrova a sú len 2-3 hodiny vzdialené od populárnych návštevníckych miest, ako je hlavné mesto Port Louis. Môžete sa sem dostať cez Malé klokočovité uhorské dedinky alebo cez miestne pralesy, čo vám poskytne nezabudnuteľný zážitok z prírody a exotických zvierat.

Letenka na Maurícius je snom mnohých cestovateľov, najmä vďaka bezprostrednému prístupu k takýmto pokladom. Po prílete na letisko v Port Louis sa môžete vydať na túru Tamarind Falls, čo by malo byť zahrnuté v pláne každého dobrodružstva.

Počas tejto 5 km dlhej túry budete mať možnosť preskúmať prírodné krásy týchto vodopádov. Každý z týchto 7 vodopádov má svoje jedinečné čaro a ponúka úžasné miesta na fotografovanie. Teplo kaskád si sceny zhmotňujú a ponúkajú útočisko pre tých, ktorí sa túžia osviežiť hlbokým dobrodružstvom.

Túra je vhodná pre všetkých vekových skupín, aj keď sa odporúča byť v dostatočnej fyzickej kondícii, pretože niektoré úseky môžu byť náročnejšie. Akonáhle sa dostanete na vrchol vodopádu, nechajte sa obmúdriť jeho ohromujúcou krásou. Budete mať pocit, akoby ste boli na konci sveta, vzdialení od rušného mestského života a stresu.

Okrem samotnej túry si môžete užívať aj iné aktivity, ako napríklad vodné lyžovanie, skákacie liane a služby maséra, ktorý vás pomôže uvoľniť sa po náročnej prechádzke. Na specifickej lokalite sú tiež k dispozícii možnosti pikniku, takže si môžete vychutnať odpočinok a raňajky v prírode.

Letenka na Maurícius je jednoducho kúzelným vstupenkou do tohto tropického raja. Tamarind Falls vás očaria svojou prírodnou krásou a nezabudnuteľnými zážitkami. Ak hľadáte únik z každodenného života a túžite po dobrodružstve v krásnom prostredí, určite sa vyberte na túto jedinečnú destináciu a objavte jej poklady.


Počasie Maurícius Tamarind Falls


Maurícius je italský ostrov, ktorý sa nachádza v Južnom Indickom oceáne. Svojim exotickým charmom a tropickým počasím priláka turistov z celého sveta. Tieto klimatické podmienky sú ideálne pre milovníkov dobrodružstva a prírodných krás.

Jednou z najkrajších prírodných atrakcií Maurícia sú Tamarind Falls. Tieto vodopády, ktoré sa nachádzajú v západnej časti ostrova, poskytujú návštevníkom zážitok, ktorý nezabudnú.

Počasie v Tamarind Falls sa líši v závislosti od ročného obdobia. V letných mesiacoch (od decembra do marca) sa teploty pohybujú okolo 30°C, zatiaľ čo v zimných mesiacoch (od júna do septembra) sú teploty miernejšie a pohybujú sa okolo 25°C.

Maurícius v letných mesiacoch je charakterizovaný občasnými tropickými búrkami, ktoré prinášajú krátkodobé prehánky a búrky. V zimných mesiacoch môžete očakávať slnečné a suchšie počasie.

Ak sa chystáte navštíviť Tamarind Falls, je dôležité si zabezpečiť vhodné oblečenie a obuv, ktoré vám umožnia pohybovať sa v prírode. Môžete sa tešiť na krásne vodopády, kúpanie v bazénoch pod vodopádmi a prechádzky po okolí.

Okrem toho sa môžete tešiť na vyhliadku na tropickú vegetáciu a malé zvieratá, ktoré žijú v oblasti. Okrem Tamarind Falls sa na Mauríciu rozhodne oplatí vycestovať aj na iné miesta, ako sú pláže, vodné športy a západ slnka.

V každom prípade, keďže počasie na Mauríciu je celoročne príjemné a tropické, môžete navštíviť túto časť ostrova kedykoľvek počas roka. Tamarind Falls vás rozhodne nesklamú a poskytnú vám nezabudnuteľné zážitky zo stredomoria.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky