Objavte lety za najlepšie ceny

Mexiko Puerto Escondido

Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Puerto Escondido


1. Ako sa tam dostanem z letiska?
- Z letiska v Puerto Escondido sa môžete dostať taxíkom, shuttle busom alebo prenajať si auto.

2. Aké sú najlepšie pláže v Puerto Escondido?
- Najlepšie pláže v Puerto Escondido sú Playa Zicatela, Playa Carrizalillo a Playa Punta Zicatela.

3. Aké aktivity sa v Puerto Escondido dajú robiť?
- V Puerto Escondido si môžete užiť surfovanie, rybolov, potápanie, prechádzky po pláži a ochutnávky miestneho jedla.

4. Kde sa dá v Puerto Escondido najlepšie nakupovať?
- Najlepšie miesta na nákupy v Puerto Escondido sú Mercado Benito Juárez a Mercado de Artesanías.

5. Aké sú najlepšie miesta na noc v Puerto Escondido?
- Najlepšie miesta na noc v Puerto Escondido sú bar La Punta, club Bar Fly a bar El Recreo.

6. Aké je počasie v Puerto Escondido?
- Počasie v Puerto Escondido je veľmi teplé a vlhké počas celého roka, s priemernou teplotou okolo 30 stupňov Celzia.

7. Aké sú poplatky za vstup na pláže v Puerto Escondido?
- Väčšina pláží v Puerto Escondido je voľne prístupná, ale niektoré sú s poplatkom, približne 20 až 30 peso na osobu.

8. Je v Puerto Escondido bezpečné?
- Puerto Escondido je považované za pomerne bezpečné mesto, ale treba byť opatrný na zlodejov a podobné kriminálne aktivity.

9. Aké je miestne jedlo v Puerto Escondido?
- Miestne jedlo v Puerto Escondido pozostáva z mnohých ryb a morských plodov, tamales, tacos a pozole.

10. Aký je miestny časový posun?
- V Puerto Escondido platí stredoeurópsky časposun.


Dovolenka Mexiko Puerto Escondido


Mexiko je krajina, ktorá je známa predovšetkým svojou hudbou, kuchyňou a pirátmi. Ak hľadáte nejaké miesto na oddych, ktoré by Vás očarilo s malomorskou scenériou, mali by ste rozhodne zvážiť destináciu Puerto Escondido, ktorá sa nachádza na pobreží Tichého oceánu.

Puerto Escondido je okolo troch hodín jazdy autom z mesta Oaxaca a leží na juhu Mexika. Je to približne trihodinový let z Los Angeles, takže to znamená, že ak sa práve nachádzate na ceste po Kalifornii alebo jednoducho chcete utiecť z rušného mesta, tento malebný pobrežný raj by mohol byť ideálnym miestom pre Vás.

Jedným z miestnych turistických atrakcií je návšteva pláže Zicatela, ktorá je známa kvôli svojim veľkým vlnám, ideálnym pre surfovanie. Ak sa na tom nechcete zúčastňovať, môžete sa tiež prejsť po brehu, zdvihnúť panvu na malej reštaurácii a sledovať, ako sa tam účastníci čohosi snažia udržať na doske.

Mimochodom, počas piatkových večerov sa tu pravdepodobne uskutoční jeden z týchto veľkých surfovacích zápasov, ktoré môžete sledovat, kým pijete koktail na pláži.

Ďalšou plážou, ktorá stojí za návštevu, je Carrizalillo. Je to lepšie ukrytá pláž, ktorá je vhodná pre rodiny so staršími deťmi, ale je tu aj pár ďalších aktivít pre tých, ktorí majú radi zábavu v mori.

Okrem pláže ďalšou atrakciou sú vodopády. Pozrime sa na vodopády, ktoré sú vo vzdialenosti približne dvoch hodín jazdy autom alebo motocyklom. Tento vodopád sa môže stať uvoľňujúcou prechádzkou v prírode a je to niečo, čo by ste nechceli premeškať.

Ak chcete mať viac podrobností o Mexiku, navštívte múzeum Casa Museo de Benito Juárez. Je to bývalý dom, ktorý bol dávnejšie domovom jedného z prvých prezidentov Mexika - Benita Juáreza. V tomto múzeu sa nachádza spomienková izba nielen pre Juáreza, ale aj pre mnoho iných celebritních Mexičanov.

Puerto Escondido je plné zážitkov a dokáže uspokojiť každého cestovateľa, ktorý sa sem vyberie. Ak hľadáte nejaké miesto, kde môžete relaxovať, surfovať a spoznávať fascinujúcu históriu a kultúru Mexika, neváhajte a zarezervujte si letenku do Puerto Escondido.


Počasie Mexiko Puerto Escondido


Mexiko je známe pre svoje nádherné pláže, exotické kultúry a teplé počasie. Jedným z najpopulárnejších miest pre turistov je Puerto Escondido, ktoré je známe svojimi vlnami ideálnymi na surfovanie, ale aj svojím tropickým podnebím.

Puerto Escondido leží na juhu Mexika na pobreží Tichého oceánu. Je to malebné mesto s bohatou históriou a prírodnou krásou. Známe je pre svoje príťažlivé a teplé počasie, ktoré prilákalo turistov z celého sveta.

Počas celého roka je v Puerto Escondido teplé a slnečné počasie. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 30 °C a takmer vždy je prítomný silný vietor z Tichého oceánu, čo ochladzuje horúci vzduch a robí počasie príjemným. Väčšinu roka prší len zriedka, takže návštevníci si môžu vychutnať slnko a modré nebo.

Najteplejším obdobím v Puerto Escondido je od apríla do októbra. Teploty môžu dosahovať až 35 °C a vzdušná vlhkosť je pomerne vysoká. Toto obdobie je ideálne pre tých, ktorí túžia po horúcich letných prázdninách a chcú stráviť čas na pláži.

Od novembra do marca je v Puerto Escondido mierny chladnejší. Teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 25 °C a 30 °C a nocami môže byť trochu chladnejšie. Toto obdobie je populárne medzi turistami, ktorí chcú vyhnúť sa horúcim letným mesiacom, ale stále sa tešiť na príjemné a slnečné počasie.

Ak vás zaujíma surfovanie, Puerto Escondido je pre vás ideálnym miestom. Mesto je známe pre svoje obrovské vlny, ktoré prichádzajú počas obdobia dažďov. Medzi aprílom a júlom sa koná aj medzinárodný surfovací súťaž Zlatá Copa, na ktorej sa stretávajú najlepší surferi z celého sveta.

Ak sa chystáte na dovolenku do Puerto Escondido, je dôležité si zobrať primerané oblečenie. Letné oblečenie, plavky, opaľovací krém a slnečné okuliare sú nevyhnutné. Nezabudnite si však zobrať aj ľahké oblečenie pre chladnejšie noci, a to najmä ak cestujete v období od novembra do marca.

Svojou exotickou atmosférou, nádhernými plážami a prijemným počasím, Puerto Escondido je skvelým miestom pre dovolenku. Bez ohľadu na to, či ste surfer alebo jednoducho chcete uniknúť od každodenného zhonu a relaxovať na pláži, toto miesto vám ponúka všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku.


Ubytovanie Mexiko Puerto Escondido


Mexiko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete a ponúka mnoho nádherných miest, ktoré si zaslúžia pochvalu. Jedným z týchto miest je aj Puerto Escondido, ktoré je známe svojou krásnou plážou a príjemnou atmosférou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Puerto Escondido, nemusíte sa obávať ubytovania. Mesto disponuje širokou ponukou rôznych typov ubytovania, aby vyhovelo všetkým požiadavkám a rozpočtu cestovateľov.

Ak preferujete luxusný pobyt, môžete si vybrať z mnohých luxusných hotelov a rezortov, ktoré sa nachádzajú na pláži. Tieto hotely ponúkajú všetky možné vybavenia a služby, ako sú bazény, fitnescentrá, reštaurácie a wellness centrá. Taktiež vám hotel môže zabezpečiť výlety a aktivity v okolí, ako napríklad potápanie, surfovanie a jazdu na koňoch.

Pre tých, ktorí preferujú nezávislosť a intímnu atmosféru, sú k dispozícii rôzne apartmány a bungalovy, ktoré sú vhodné pre rodiny alebo skupiny priateľov. Mnohé z týchto miest ponúkajú vlastné kuchyne a vybavenie, takže si môžete pripraviť vlastné jedlá. Taktiež majú väčšinou prístup k pláži a sú blízko ďalších turistických atrakcií.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie, sú tu rôzne hostely a penzióny, ktoré poskytujú základné vybavenie a služby. Tieto miesta sú perfektnou voľbou pre cestovateľov, ktorí majú obmedzený rozpočet a radi sa zoznámia s miestnymi obyvateľmi a kultúrou.

Ak radi trávite čas s prírodou, môžete si vybrať aj kempovanie. V blízkosti Puerto Escondido sa nachádza niekoľko kempov a táborov, kde si môžete postaviť stan a stráviť noc pod hviezdami. Táto možnosť je ideálna pre dobrodruhov a cestovateľov, ktorí sa cítia pohodlne v prírode.

V neposlednom rade sa v Puerto Escondido nachádza aj mnoho viacúčelových priestorov a domovov na prenájom, ak plánujete dlhodobý pobyt. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí plánujú preskúmať okolité oblasti alebo pracovať na projektoch na diaľku.

Niektoré z najznámejších miest na ubytovanie v Puerto Escondido zahŕňajú Playa Zicatela, kde sa nachádza veľa hotelov a surfových rezortov, a Punta Zicatela, ktorá ponúka krásne výhľady na oceán a ostrovy.

Nezáleží na tom, aký štýl ubytovania preferujete, v Puerto Escondido nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám. Je to nádherné miesto s kvalitným ubytovaním, kde sa určite nebudete nudiť.


Letenka Mexiko Puerto Escondido


Mexiko je známe svojou bohatou kultúrou, krásnou prírodou a nádhernými plážami. Jedným z najpopulárnejších letovísk na pobreží Tichého oceánu je Puerto Escondido, ktorého návštevníci majú možnosť zažiť skutočný raj na zemi. Preto nečuduje, že letenka do tejto exotikou pretkaného destinácie je veľmi žiadaná.

Ak sa rozhodnete cestovať do tohto malebného mexického mesta, je najlepším spôsobom ako sa tam dostať prostredníctvom letiska Puerto Escondido. Mnoho medzinárodných a miestnych leteckých spoločností ponúka pravidelné lety do tohto letoviska, čo umožňuje cestovateľom z celého sveta jednoducho rezervovať letenky.

Nielenže je Puerto Escondido ľahko dostupné cez leteckú dopravu, ale aj samotný let je nezabudnuteľným zážitkom. Počas letu môžete obdivovať krásne výhľady na Tichý oceán, majestátne pobrezia a farbami nasiaknuté mestečká, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Odrazom toho je aj samotná letenka do Puerto Escondido pomerne drahá, pretože si ju väčšina cestovateľov nechce nejako odoprieť.

Po príchode na letisko v Puerto Escondido oceníte teplý a vlhký vzduch, ktorý je charakteristický pre toto pobrežné mesto. Z letiska môžete ľahko získať prepravu do vašej destinácie alebo si dokonca prenajať auto, aby ste mali maximálnu slobodu pohybu. Alebo, ak si chcete vychutnať miestnu atmosféru ešte viac, môžete si zvoliť pobyt v niektorom z mnohých miestnych rezortov v tomto letovisku a cestovať po meste v rámci miestnej dopravy.

Po príchode je možné, že budete prekvapení množstvom vecí, ktoré tu môžete robiť. Prvá vec, ktorá prichádza na um, je samozrejme relax na jednej z nádherných pláží, ktoré sú ideálne na slnenie, surf, opaľovanie alebo len také múrenie zraku do diaľky. Taktiež si tu môžete vyskúšať juhoafrický oceán a obdivovať miestnu faunu a flóru, vrátane mnohých druhov rýb a koralov, ktoré sú voda ohromujúca.

Okrem pláží ponúka Puerto Escondido aj množstvo kultúrnych a historických pamiatok, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať. Navštívte napríklad staré mestské centrum, kde nájdete katedrálu, historické budovy a miestne trhovisko, kde si môžete vychutnať tradičnú mexickú kuchyňu a kúpiť si suveníry.

V neposlednom rade, nezabudnite si zarezervovať letenku s dostatočným časom vopred, pretože požiadavky na túto destináciu sú vysoké. Navštíviť Mexiko a splniť si sen o tropickom dovolenkovom raji je príležitosťou, na ktorú by ste nemali zabudnúť. Takže neváhajte a objednajte si letenku do Puerto Escondido hneď teraz a zažite dobrodružstvo na jednom z najkrásnejších miest na svete.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky