Objavte lety za najlepšie ceny

Mongolsko Hovsgol National Park

Letenka Mongolsko Hovsgol National Park


Ak hľadáte unikátny zážitok, ktorý vám umožní objavovať neporušené a divoké miesta, potom by ste mali zvážiť návštevu Mongolska a Hovsgol National Parku. Tento národný park sa rozprestiera v severnej časti Mongolska a patrí medzi najkrajšie a najdivokejšie oblasti na svete.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať do Hovsgol National Parku, je pomocou letenky. Vzhľadom na to, že park sa nachádza v odľahlom a ťažko dostupnom regióne krajiny, je letenka jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať k národnému parku. Existuje množstvo leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do hlavného mesta Mongolska Ulánbátaru, odkiaľ môžete pokračovať ďalej.

V Hovsgol National Parku si turisti môžu vychutnať niekoľko zážitkov. Jedným z nich je návšteva jazera Hovsgol, ktoré sa nachádza v blízkosti parku. Toto jazero je jedno z najväčších a najhlbších jazier na svete a okrem toho je aj jedným z najčistejších vodných útvarov. Je obklopené horami a lesmi, ktoré poskytujú dokonalé prostredie na turistické aktivity ako je turistika, jazda na koni, rybolov a podobne.

Ďalším aktivitou, ktorá je v parku populárna, je návšteva nomádov. Nomádi v oblasti Hovsgol parku stále žijú tradičným spôsobom života a turisti môžu navštíviť ich stanové tábory a naučiť sa o ich kultúre, histórii a tradičnej hudbe.

Park ponúka aj množstvo pozorovateľských aktivít. Divoká fauna a flóra v parku z neho robia ideálne miesto na pozorovanie zvierat. Medzi tieto zvieratá patrí rysy, medvede, vlky, soby a horské ovce. Taktiež v parku môžete vidieť zriedkavé druhy vtákov, ako sú napríklad orli stepní a skalné dúhy.

Hovsgol National Park predstavuje jedno z najúchvatnejších miest na svete a ponúka nekonečné možnosti na obdivovanie krás krajiny a zážitkor. Ak hľadáte niečo nové a unikátne, potom je letenka do Hovsgol National Parku tou správnou voľbou pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Hovsgol National Park


Najčastejšie otázky o Mongolskom národnom parku Hovsgol a ich odpovede sú nasledovné:

1. Čo je Mongolský národný park Hovsgol?
Mongolský národný park Hovsgol je veľký chránený prírodný územie nachádzajúce sa na severozápade Mongolska. Je to najväčšie a najľudoprázdnejšie jazero v Mongolsku a jedno z najväčších sladkovodných jazier v Ázii.

2. Ako sa dostanem do Mongolského národného parku Hovsgol?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Mongolského národného parku Hovsgol, je letecky do hlavného mesta Mongolska, Ulanbatoru, a potom autobusom alebo autom do parku. Cesta z Ulanbatoru trvá približne 10-12 hodín.

3. Aké aktivity je možné vykonávať v Mongolskom národnom parku Hovsgol?
Mongolský národný park Hovsgol ponúka rôzne aktivity, ako sú turistika, kempovanie, rybolov, jazdenie na koni a pozorovanie divokej fauny. Park je ideálnym miestom na relaxáciu v prírode a objavovanie krás mongolskej krajiny.

4. Kedy je najvhodnejší čas na návštevu Mongolského národného parku Hovsgol?
Najlepším časom na návštevu Mongolského národného parku Hovsgol je v lete, konkrétne v mesiacoch júl a august, keď je teplé počasie a otvorené vstupy do parku. V zimných mesiacoch je v parku veľa snehu a je vhodný na zimné športy.

5. Potrebujem si nejako zariadiť povolenie na vstup do Mongolského národného parku Hovsgol?
Áno, pre vstup do Mongolského národného parku Hovsgol potrebujete povolenie, ktoré si môžete získať v hlavnom meste Mongolska, Ulanbatoru, alebo ho môžete získať od miestnych cestovných spoločností. Je dôležité si povolenie zariadiť vopred, aby ste mali zabezpečený prístup do parku.

6. Ako je ubytovanie zariadené v Mongolskom národnom parku Hovsgol?
V Mongolskom národnom parku Hovsgol sa nachádzajú rôzne ubytovacie možnosti, vrátane kempovania, horských chatiek a nomádskych stanov. Ubytovanie je jednoduché, ale funkčné a ponúka základné vybavenie.

Tieto otázky a odpovede slúžia ako základné informácie o Mongolskom národnom parku Hovsgol. Pri plánovaní návštevy odporúčame vyhľadať ďalšie podrobnosti a informácie od miestnych príručiek alebo cestovných agentúr.


Dovolenka Mongolsko Hovsgol National Park


Mongolsko je fascinujúca krajina s bohatou históriou a úchvatným prírodným prostredím. Jedným z najkrajších miest, ktoré si môžete v tejto krajine vychutnať, je národný park Chöwsgöl (Hovsgol). Nachádza sa na severozápade krajiny a ponúka návštevníkom neuveriteľné výhľady na jazero Chöwsgöl a okolité hory.

Hovsgol je najväčšie a najhlbšie jazero v Mongolsku. Leží na úpätí jazernej pahorkatiny Höh Serhijn, v blízkosti hranice s Ruskom. Jazero je dlhé približne 136 kilometrov a jeho maximálna hĺbka dosahuje neuveriteľných 262 metrov. Jeho voda je krásne čistá a číra, a preto je považované za jedno z najčistejších jazier na svete.

Okolie jazera Hovsgol je jedným z najmenšie osídlených oblastí na zemeguli a ponúka návštevníkom skutočný únik od mestského ruchu. V jeho blízkosti nájdete nádherné horské prostredie, rozsiahle lesy a krásne horské riečky. Prechádzkové trasy v okolí vás zavedú k malebným vodopádom, púštnym plážam aj nádherným skalným útesom.

Pre milovníkov prírody je Hovsgol ideálnym miestom na turistiku, kempovanie a rybolov. Môžete si požičať kajak alebo loď a preskúmať jazero od vody alebo využiť jednu z mnohých turistických trás okolo jazera. Rovnako tu môžete relaxovať na jednej z pláží a vychutnávať si nádherné slnečné dni či divokú krásu jazera a okolitej prírody.

Okrem nádherného prírodného prostredia ponúka Hovsgol aj možnosti spoznávať kultúru miestnych ľudí. Môžete navštíviť typické nomádske tábory a získať priamy kontakt so skutočným mongolským životným štýlom. Miestni obyvatelia sú veľmi priateľskí a pohostinní, čo vám zabezpečí nezabudnuteľný a autentický zážitok.

Je však potrebné povedať, že návšteva Hovsgolu nie je pre každého. Cesta tam je náročná a vyžaduje dlhú jazdu v značne odľahlých oblastiach. Môže to byť však tiež príležitosť pre dobrodruhov, ktorí majú záujem objavovať nové a ojedinelé miesta.

Ak hľadáte dovolenku s unikátnou prírodou, pokojom a odpočinkom, potom je Hovsgol National Park v Mongolsku skvelou voľbou. Či už sa rozhodnete preskúmať jazero, turistiku v okolí alebo sa ponoriť do kultúry miestnych ľudí, jedno je isté - táto dovolenka vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a spomienky na celý život.


Počasie Mongolsko Hovsgol National Park


Hovsgol národný park sa nachádza vo vnútrozemí Mongolska a je povestný svojou nádhernou prírodou a jedinečným počasím. Tento park, nachádzajúci sa na severe krajiny neďaleko hranice s Ruskom, je najväčším a najhlbším jazerom v celom Mongolsku. Preto je jeho okolie bohaté na pôsobivé scenérie, rozmanité rastliny a živočíchy.

Podnebie v Hovsgol národnom parku je charakterizované typickými vplyvmi stredojaských stepí a subpolárnych oblastí. V lete, ktoré trvá len približne dva až tri mesiace, sa teploty pohybujú okolo 23 °C. Toto obdobie je obľúbené medzi turistami, ktorí prichádzajú do parku za jeho krásnymi jazerami a bujnou vegetáciou. Teplota v noci môže klesnúť až na 5 °C, takže je potrebné si so sebou vziať teplejšie oblečenie.

Zima v Hovsgol národnom parku je drsná a dlhá. Od novembra do marca sa teploty držia pod bodom mrazu a množstvo snehu pokrýva krajinu. Priemerná teplota sa pohybuje od -20 °C do -30 °C. Obrovský Hovsgol jazero zamŕza úplne a vytvára tak perfektnú plochu pre zimné športy, ako je napríklad lyžovanie alebo jazda na snežných skútroch. Zima v Hovsgol národnom parku je veľmi tichá a pokojná, s minimálnym množstvom turistov prichádzajúcich v tejto sezóne.

Jeseň a jar sú prechodnými ročnými obdobiami v Hovsgol národnom parku. Jeseň je krásna vďaka zlatým odtieňom stromov a ružovým oblohom. Teploty sa začínajú postupne chladiť, pričom sa pohybujú od 5 °C do -5 °C. Jarné obdobie prichádza s otepľovaním, no teploty ešte stále zostávajú relatívne chladné. Vegetácia začína kvitnúť a park sa postupne začína prebúdzať k životu.

Počasie v Hovsgol národnom parku je schopné prekvapiť aj najskúsenejších turistov. Rýchle zmeny počasia, vrátane silných veterných sfúkovaných búrok, sú veľmi bežné. Preto je dôležité byť pripravený s dostatočným oblečením a vybavením, najmä ak sa chystáte na dlhší pobyt v parku.

Hovsgol národný park je zatemnený poklad pre prírodných nadšencov a dobrodruhov, ktorí chcú objavovať a preskúmať rozmanité ekosystémy. Jeho jedinečné počasie a nádherná sceneria robia z tohto miesta perfektnú destináciu pre každého, kto túži po dobrodružstve v jednej z najkrajších častí Mongolska.


Ubytovanie Mongolsko Hovsgol National Park


Mongolsko je jednou z najkrajších krajín na svete s bohatým kultúrnym dedičstvom a úchvatnou prírodou. Hovsgol National Park, ktorý sa nachádza na severe krajiny, len niekoľko kilometrov od hranice s Ruskom, patrí medzi najpopulárnejšie turistické destinácie v Mongolsku. Tento národný park ponúka návštevníkom nádherné scenérie, čisté jazerá, nekonečné pastviny a zaujímavé kultúrne zážitky.

Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, máte niekoľko možností. Prvou možnosťou sú tradičné jurtové stany, ktoré sú široko rozšírené v Mongolsku. Jurtové stany sú postavené z kože a dreva, čím poskytujú prirodzenú izoláciu a udržujú teplotu vnútri pohodlnú. Jurtové stany v Hovsgol National Park sú zvyčajne umiestnené na úpätí hory s nádherným výhľadom na jazero a okolitú prírodu. V jurtových stanoch nájdete všetky pohodlia, ktoré potrebujete, vrátane postele, kuchynskej linky a kúpeľne.

Druhou možnosťou sú hostely a hotely, ktoré sa nachádzajú v okolí parku. Hostely a hotely sú ideálne pre tých, ktorí preferujú pohodlie a komfort. Väčšina hostiev a hotelov v tejto oblasti je zvyčajne situovaná v blízkosti jazera a ponúkajú nádherné výhľady na okolitú krajinu. Hostely a hotely sú zvyčajne dobre vybavené a poskytujú rôzne služby a zariadenia, ako sú reštaurácie, bary a fitness centrá.

Poslednou možnosťou sú kempové miesta. Kempové miesta sú ideálne pre dobrodruhov, ktorí sú radi v menej komfortných podmienkach a chcú prežiť noc pod zákrytom hviezd. V kempoch si môžete postaviť vlastnú stenu, alebo si môžete prenajať stan. Kempy sú zvyčajne vybavené so všetkými potrebnými zariadeniami, ako je možnosť grilovať, sprchy a WC.

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť ubytovania v Hovsgol National Park si vyberiete, budete mať príležitosť zažiť nádherné prírodné krajiny, ktoré táto oblasť ponúka. Tento národný park je plný zaujímavých možností na prieskum a ponúka nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka. Od jazdenia na koni a trekingu po návštevu miestneho kultúrneho dedičstva, Hovsgol National Park je miesto, kde sa vám určite bude páčiť.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky