Objavte lety za najlepšie ceny

Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)

Letenka Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Mongolsko - fascinujúca krajina plná neopísateľnej krásy a kultúrnych bohatstiev. Zatiaľ čo väčšina turistov sa zameriava na slávne miesta, ako sú hlavné mestá Ulan Bator a Karakorum alebo Gobiho púšť, existuje jedno miesto, ktoré by vás mohlo zaujať. Je to malý, ale očarujúci údolie s názvom Yolyn Am, známe tiež ako Eagle Valley.

Yolyn Am sa nachádza na juhu Mongolska, v jeho národnom parku Gobi Gurvan Saikhan. Mnohí ho považujú za jedno z najmalebnejších miest na Zemi. Názov "Yolyn Am" znamená "vreteno" v preklade, čo je vhodný štýl pre tvar údolia, ktoré sa pretína strmými stenami. Toto miesto je domovom pre množstvo druhov zvierat a rastlín, ktoré tu žijú v čistom a nedotknutom prostredí.

Pravdepodobne najväčšou atrakciou Yolyn Am sú supy, ktoré sem prichádzajú za potravou a hniezdami. Tieto majestátne a vzácne vtáky sú symbolem Mongolska a vidieť ich voľne žijúceho v ich prirodzenom prostredí je neuveriteľný zážitok. Okrem supov tu možno nájsť aj iné druhy vtákov, ako sú orly a sokoly.

Ale ptáci nie sú jediní obyvatelia Yolyn Am. Údolie je domovom aj pre mnoho iných druhov zvierat, ako sú horské kozy, gazely, divé ovce a rôzne plazy a malé cicavce. Samotný národný park je známy svojou rozmanitosťou fauny a flóry, a preto je toto údolie jedným z najdôležitejších miest v celom parku.

Okrem pozorovania vtákov a zvierat je Yolyn Am obľúbeným miestom turistov aj pre svoju úchvatnú scenériu. Možno túžite po prechádzke po dolnom údolí, ktoré je v letných mesiacoch zväčša bez ľadu a je pokryté kvetmi a travami. Ale keď príde zima, celé údolie zamrzne a vďaka chladu si môžete dokonca vychutnať pešiu turistiku po ľadových formáciách.

Aby ste sa do Yolyn Am dostali, musíte sa dostať do hlavného mesta Ulan Bator a odtiaľ môžete si buď požičať auto alebo využiť organizovaný výlet. Cesta do údolia je trochu náročná, pretože väčšina cesty vedie cez neupravenú púšť. Ale neisto to nie je problém, pretože na konci cesty vás čaká prírodný skvostn Yolyn Am.

Ak plánujete navštíviť Mongolsko, určite sa vyberte do údolia Yolyn Am. Je to jedinečný a zázračný kúsok prírody, ktorý upúta vašu pozornosť a na dlhú dobu vám zanechá nezmazateľné spomienky.


Ubytovanie Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


V Mongolsku leží množstvo nezabudnuteľných miest na objavovanie a medzi nimi patrí aj údolí Yolyn Am, známe aj ako Eagle Valley. Nachádza sa v národnom parku Gobi Gurvansaikhan a sú tam mnohé ubytovacie možnosti, ktoré vám umožnia stráviť tu viac dní.

Yolyn Am sa rozprestiera na dĺžke približne 10 km a jeho názov sa prekladá ako „Údolie orla“. Okrem majestátnych skalných vrchov a malebných horských potôčikov je toto miesto celosvetovo známe pre svoju faunu a flóru. Odmieňa vás pôsobivým výhľadom na horské krajiny plné chladnej krásy, ktorá pôsobí ako zázrak v pripomína vám to, ako malé sme v porovnaní s prírodou.

Ak si chcete užiť úplne najlepší pohľad na krajinu, odporúčame vám zvoliť si ubytovanie, ktoré sa nachádza v týchto nádherných horách. Budete si môcť vychutnať krásne zore, západy slnka a celkovú atmosféru, ktorá je ťažko popísateľná slovami. Existuje niekoľko malých hostincov, kde si môžete zarezervovať ubytovanie a užiť si prírodné krásy tohto miesta.

Ubytovanie Yolyn Am ponúka všetky pohodlie, ktoré potrebujete po náročnom dňoch plnom turistiky a objavovania. Môžete si vybrať zo širokého spektra izieb - od najjednoduchších ubytovacích miest po luxusné apartmány.

Okrem toho, že máte prístup k najkrajším miestam Yolyn Am, máte aj prístup k rôznym aktivitám, ktoré vám pomôžu odpočinúť si po celej deň. Môžete sa vybrať na prechádzku po národných parkoch, na jazdecký výlet na koňoch alebo sa vybrať na sledovanie zvierat, ako sú napríklad kamzíci, divé ovce alebo dravci.

V prípade, že si chcete vychutnať Yolyn Am v celom jeho rozsahu, odporúčame vám zvoliť ubytovanie, ktoré vám umožní ostať tu na viac dní. Takto si budete môcť užiť všetky prírodné scenérie, ktoré vám ponúka, s dostatočným množstvom času.

Využite príležitosť a rezervujte si ubytovanie v Yolyn Am hneď teraz. Medzi túlavými kamzíkmi, horským potôčikom a nekonečnými horami sa určite budete cítiť ako malé dieťa v objatí nedotknutej prírody.


Dovolenka Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Mongolsko je krajinou záhad a divoké krásy, ktorá ponúka nespočetné množstvo prírodných divov. Jedným z najimpresívnejších miest k návšteve je Yolyn Am, známe aj ako Eagle Valley. Odľahlé údolie sa nachádza v oblasti Gurvan Saikhan doslova prelomenom Gobi Desert. Jeho rozmanitosť a unikátna fauna a flóra ho urobili jedným z najstaršie chránených prírodných rezervácií v Mongolsku.

Yolyn Am sa skladá z hlbokého, úzkeho kaňonu, ktorý sa tiahne po niekoľko kilometrov. Jeho najväčšou zaujímavosťou je prítomnosť ľadovca, ktorý prežíva aj v najhorúcejších letných dňoch. Tento jav je dôsledkom mikroklimatu a zvláštnych geologických podmienok, ktoré zabraňujú roztopenému ľadu úplne sa rozpustiť. Pretože prameňová voda z okolitých hor nemá možnosť zatekať do tohto úzkeho kaňonu, jeho steny sú pokryté vrstvou ľadu po väčšinu roka.

Návštevníci, ktorí sa rozhodnú preskúmať Yolyn Am, môžu očakávať fascinujúce výhľady a nezabudnuteľné zážitky. Cesta do tohto údolia je dobrodružná a ponúka fantastické scenérie, ako sú rozsiahle skalné steny, skalnaté útesy a strmé hory. Zatiaľ čo v zime sú tieto hrady zasnežené a tiché, v lete sa menia na zelené a plné kvetov.

Po príchode do Yolyn Am sa návštevníci nebudú môcť ubrániť obdivuhodnej kráse okolitej prírody. Krásne kvety, plesnivé trávy a rozmanité alpínske rastliny sa prelínajú s pásmi ľadu a rozsiahlymi jezírkami, v ktorých prebývajú rôzne druhy rýb a iného malého živočíchovia. Mnohé z týchto druhov sú však zriedkavé a chránené, pretože údolie slúži ako bezpečná oáza pre mnohé ohrozené živočíchy.

Veľmi populárnou činnosťou v Yolyn Am je turistika a speleológia. Návštevníci majú možnosť prechádzať sa po chodníkoch pozdĺž kaňonu a objavovať jeho hlbiny. Niektoré miesta v tejto oblasti sú tak dlhé a úzke, že ich možno prekonať iba plazením sa alebo lezením. Pre tých, ktorí si želajú ešte väčšie dobrodružstvo, existujú možnosti na škálovane lezenie po stenách údolia.

Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v Mongolsku, určite nezabudnite zahrnúť Yolyn Am do svojho to-do zoznamu. Ponúka úžasné možnosti na prieskum a spoznanie rozmanitej prírody týchto končín. Nech už ste milovníkom dobrodružstva, prírody alebo jednoducho milovníkom nádherných krajín, Yolyn Am vás určite neopustí sklamaných.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Yolyn Am (Dolinu orlov) v Mongolsku sú:

Otázka 1: Kde sa nachádza Yolyn Am (Eagle Valley)?
Odpoveď: Yolyn Am (Eagle Valley) sa nachádza v juhovýchodnej časti Gobi Gurvan Saikhan Národného parku v južnom Mongolsku.

Otázka 2: Ako sa dostanem do Yolyn Am (Eagle Valley)?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Yolyn Am (Eagle Valley), je cestovať z hlavného mesta Ulaanbaatar do mesta Dalanzadgad a odtiaľ pokračovať autom alebo na koni do národného parku.

Otázka 3: Koľko to stojí navštíviť Yolyn Am (Eagle Valley)?
Odpoveď: Vstupné do Gobi Gurvan Saikhan Národného parku je približne 30 000 mongolských tugriks (asi 10 USD).

Otázka 4: Kedy je najlepší čas na návštevu Yolyn Am (Eagle Valley)?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Yolyn Am (Eagle Valley) je na jar alebo na jeseň, keď teplota nie je príliš vysoká a utečený ľad zimujúci vo vnútri údolia sa začína rozpúšťať.

Otázka 5: Aké druhy zvierat môžem vidieť v Yolyn Am (Eagle Valley)?
Odpoveď: V Yolyn Am (Eagle Valley) môžete vidieť rôzne druhy divých zvierat, ako sú svišťe, volavky, guanako, kozorožec altajský a možno dokonca aj orlov kráľovský.

Otázka 6: Koľko času by som mal/a stráviť v Yolyn Am (Eagle Valley)?
Odpoveď: Väčšina ľudí strávi v Yolyn Am (Eagle Valley) jednodňový výlet, ale ak máte viac času, odporúčame zostať niekoľko dní, aby ste si mohli vychutnať krásu údolia a výlety v okolí.

Otázka 7: Je potrebné sa na návštevu Yolyn Am (Eagle Valley) pripraviť?
Odpoveď: Áno, odporúča sa mať so sebou primeranú obuv, oblečenie a vodu, pretože cesty v údolí sú kamenisté a môže byť dosť teplo.

Otázka 8: Je možné táboriť v Yolyn Am (Eagle Valley)?
Odpoveď: Nie je možné táboriť priamo v Yolyn Am (Eagle Valley), ale v okolí je možné nájsť táboriská a ubytovanie.


Počasie Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Mongolsko je krajina s ďalekosiahlymi a rozsiahlymi pláninami a kopcami, ktorá je obklopená pustatinným prostredím. Napriek tomu však v tejto krajine nájdete miesta s úžasnou prírodou a pestrým počasím. Jedným z týchto miest je Yolyn Am, známejšie ako Eagle Valley alebo Doline orlov.

Yolyn Am sa nachádza v provincii Ömnögovi, na juhu Mongolska. Toto údolie je obklopené vrchmi s výškou až 2800 metrov a tečie tým pár kilometrov dlhým kaňonom. V týchto horách sa nachádza ledovec, ktorý sa tu udržuje počas celého roka a ktorý vodu napája priamo do kaňonu. Napriek tomu sa v lete teploty môžu pohybovať až na 30 stupňov Celzia.

Leto v Yolyn Am je veľmi krásne obdobie, pretože po zime sa tu objavujú prvé kvety a zvieratá. Možno tu vidieť mnoho druhov vtáctva ako sokolja z kategórie dravcov, orly, ibisy a viaceré iné druhy vtákov, ktoré prichádzajú tu hľadať potravu. Počasie a teploty sú tu pre väčšinu ľudí príjemné a príroda je naozaj očarujúca.

Zima v tomto údolí je však úplne iná. Teploty tu môžu klesnúť dokonca na mínus 40 stupňov Celzia, čo vytvára niekedy nebezpečné podmienky pre turistov. Napriek tomu však ak sa turisti dôkladne pripravia, môžu sa tešiť na návštevu falošného jaskynného medveďa, muflóna, prepeličku snežnú či snežného vloka. Ani v tejto sezóne však nechýba krása, ktorú môže turista zažiť počas nočnej obhliadky po zasneženom údolí.

V každej sezóne tak môžete vychutnať strhujúcu krásu Yolyn Am a jej prírody. Zatiaľ čo sú letné mesiace ideálne pre hranie, rodinné výlety a večerné prechádzky, zima tu prináša úplne iný zážitok. Ak hľadáte prírodné krásy a pestrosť počasia, tak Yolyn Am je tým správnym miestom pre vás.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky