Objavte lety za najlepšie ceny

Myanmar (Barma) Kengtung

Počasie Myanmar (Barma) Kengtung


Myanmar, známy aj ako Barma, je krajina v juhovýchodnej Ázii, ktorá sa vyznačuje rôznorodou prírodou a kultúrou. Práve v meste Kengtung, nachádzajúcom sa vo východnej časti krajiny, sa nachádza unikátna klíma, ktorá ho odlišuje od ostatných častí krajiny.

Kengtung leží v horskej oblasti, kde sa stretávajú vyvýšeniny Shan a Kachin. Tieto hory predstavujú prírodnú bariéru, ktorá vplýva na miestne podnebie. Mesto sa nachádza v nadmorskej výške približne 800 metrov nad morom, čo do veľkej miery ovplyvňuje teplotu a zrážky.

Kengtung má monzúnové podnebie s jasným rozdelením na suché a daždivé obdobie. Suché obdobie trvá od novembra do apríla, kedy prichádzajú chladné a suché vetry z východnej oblasti. Teploty sú počas tohto obdobia príjemné a pohybujú sa okolo 20 °C - 25 °C. Vyskytuje sa minimálna zrážková aktivita, čo robí toto obdobie veľmi vhodným na návštevu.

Na konci apríla a v máji sa teploty začínajú zvyšovať a nastáva prechodné obdobie medzi suchým a daždivým ročným obdobím. V tomto období sa môžu vyskytnúť krátke búrky a zrážky, no naďalej je toto obdobie relatívne suché v porovnaní s daždivým obdobím.

Daždivé obdobie sa začína v júni a trvá až do októbra. Počas tohto obdobia väčšinou prichádzajú silné monzúnové zrážky, ktoré môžu spôsobiť povodne a problémy v doprave. Teploty sú v tomto období nižšie, pohybujú sa okolo 15 °C - 20 °C. Napriek dažďom je táto doba vhodná na návštevu kvôli zeleni a krásnym krajinám kvitnúcich rastlín.

Kengtung je oblasť, ktorá si získava pozornosť cestovateľov nielen kvôli svojim kultúrnym a historickým pamiatkam, ale aj vďaka svojmu jedinečnému podnebiu. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť toto úžasné mesto, nezabudnite zobrať so sebou vhodné oblečenie a prípadne si overiť najaktuálnejšie predpovede počasia, aby ste si mohli plne užiť svoju cestu.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Kengtung


Myanmar, tiež známe ako Barma, je jednou z najzaujímavejších ázijských krajín s hlbokou kultúrou a tajomnými miestami, ktoré len čakajú, aby sa objavili. Medzi týmito miestami patrí aj Kengtung, malebné mestečko východne od hlavného mesta Jangon. Ak si plánujete navštíviť Kengtung, môžete sa tešiť na krásnu prírodu, fascinujúcu kultúru a bohatú históriu.

A ak hľadáte komfortné a cenovo dostupné ubytovanie, Kengtung má pre vás niekoľko možností.

Jednou z možností je Kyaing Tong Hotel, ktorý sa nachádza v krásnom tropickom prostredí. Ponúka klimatizované izby s kúpeľňou, satelitnou TV a minibarom. Okrem toho má hotel aj reštauráciu, ktorá servíruje tradičné burmské jedlá a kontinentálne jedlá. Celková atmosféra hotela je mimoriadne príjemná a personál je veľmi priateľský a ochotný.

Ďalšou možnosťou je Princess Hotel, ktorý sa nachádza v blízkosti centra mesta a je obľúbený medzi návštevníkmi. Tento hotel tiež ponúka klimatizované izby s kúpeľňou a satelitnou TV. Okrem toho má hotel aj reštauráciu, ktorá servíruje korejské, thajské a burmské jedlá, ako aj západné jedlá. Tento hotel je tiež známy pre svoj príjemný personál a ústretový servis.

Ak hľadáte cenovo dostupnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre New Sky Hotel. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a ponúka základné a čisté izby s kúpeľňou. Hotel má aj reštauráciu, ktorá servíruje tradičné burmské jedlá.

Väčšina hotelov v Kengtungu ponúka aj organizáciu výletov a aktivít pre návštevníkov, ako aj služby dopravy a transferu na letisko.

Výhodou ubytovania v Kengtungu je aj to, že okolo mesta sa nachádza množstvo krásnych miest, ktoré môžete navštíviť. Známe miesta zahŕňajú Wat Pha Jao Lung, chrám so zlatou pagodou, ktorý sa nachádza v krásnej prírodnej scenérii, Nong Tong Lake a Pine Tree Hill, odkiaľ sa ponúka pôsobivý výhľad na mesto.

V záverečnej úvaze môžeme konštatovať, že Kengtung je krásne a okúzľujúce mesto s množstvom možností pre turistov. Ubytovanie tu nie je drahé a uvoľnená atmosféra tohto miesta vám umožní skutočne zažiť burmskú kultúru a tradície. Ak plánujete navštíviť Myanmar, neváhajte si návštevu Kengtungu zahrnúť do svojho plánu a nájdite si ideálne ubytovanie pre vašu cestu.


Letenka Myanmar (Barma) Kengtung


Ak hľadáte miesto na objavovanie nových kultúr, tradícií a exotických miest na zemi, nemali by ste si nechať ujsť Kengtung na juhovýchode Myanmaru. Kengtung je historické mesto plné klenotov, ktoré by ste mali vidieť a objaviť.

Zo všetkých miest v juhovýchodnej Ázii, Kengtung sa zdá byť najmenej navštevovaným miestom cestovateľov. Toto malé mesto sa nachádza v údolí a je obklopené zelenými horami, ktoré ho robia ideálnym miestom na turistiku alebo pochôdzku po nádherných krajinách.

Jednou z hlavných atrakcií Kengtungu sú tradičné kultúrne akcie a stretnutia, ktoré vás čakajú po celý rok. Tým, čo hľadajú aktívne zážitky, rozhodne odporúčam návštevu rôznych etnických dedín, kde sa môžete stretnúť s rôznymi domorodými skupinami, ktoré žijú v okolí. Môžete tu zistiť, ako sa žijú a zvyky, ktoré si zachovali generácie po generácie.

Ďalšou atrakciou v Kengtungu je vynikajúce jedlo, ktoré sa podáva na trhoch. S chuťou, ktorá zohľadňuje medzinárodné vplyvy, určite sa nebudete musieť trápiť hladom.

Letecká doprava do Kengtungu sa môže javiť ako rozpačitá voľba. Neprobíha tu pravidelná doprava, ale sú k dispozícii lety z hlavného mesta Yangon a niektorých ďalších najväčších miest Myanmaru. Letenky môžu byť drahšie, ale zážitok, ktorý získa turista, to určite stojí za to.

Celkovo Kengtung ponúka turistom jedinečný zážitok, ktorý sa ťažko nájde niekde inde v juhovýchodnej Ázii. Miesto je plné kultúrneho bohatstva a vrelo odporúčam každému, kto si chce užiť skutočnú exotiku a objavovať nové kultúry v zahraničí.


Dovolenka Myanmar (Barma) Kengtung


Myanmarsko, niekedy známe aj ako Barma, je krajina s bohatou históriou a kultúrou. Je to miesto, kde sa stretávajú rôzne etnické skupiny a tradície, a ponúka pre návštevníkov mnoho zaujímavých miest na objavovanie. Jedným z týchto miest je aj mestská oblasť Kengtung, ktorá sa nachádza na juhu krajiny.

Kengtung má bohatú históriu a popri tom aj nádhernú prírodu. Mestská oblasť bola kedysi hlavným centrom štátu Shan a je to miesto, kde sa stretajú rôzne etnické skupiny, vrátane Šanov, Akha a Lisu. Táto štruktúra obyvateľstva robí z Kengtungu ideálne miesto na skúmanie miestnej kultúry a histórie.

Iba vlani sa zahraniční turisti začali zaujímať o Kengtung viac, pretože sa predtým na východ krajiny nepodarilo dostať. Dnes už turisti môžu navštíviť tieto oblasti, ale len pod dozorom miestnych sprievodcov. Cestovanie po mnohých oblastiach Kengtungu je totiž dnes stále obmedzené.

Avšak, práve to správne usmernenie môže návštevníka previesť cez priekopnícke miesta krajiny. Na mnohých výletoch môžeš napríklad pozorovať to, ako miestni obyvatelia žijú svoj každodenný život, ako sa starajú o svoje rýbne farmy alebo vyrábajú tradičné miestne výrobky.

Kengtung má tiež veľmi atraktívne a malebné prírodné scenérie. Turisti si môžu užiť mnoho peších túr po miestnych kopcoch a návštevu vodopádov a iných prírodných pamiatok. Ak hľadáte dovolenku, kde sa môžete odpočinúť a relaxovať, ale zároveň spoznať nové miesta a kultúru, potom by Kengtung mohol byť práve pre vás.

Dokiaľ sa však miestni obyvatelia potrebujú starať o to, aby turisti nefotili nepovolené oblasti a aby sa do osobnej sféry nepenetrovalo, Kengtung sa radšej zameriava na ekoturistiku, ale turisti by mali byť pripravení na to, že napríklad v tých najvýznamnejších oblastiach dostanú len povolenie na 2 hodiny času prechádzky.

V každom prípade, Kengtung je krásne a zaujímavé miesto na návštevu a určite stojí za to zobrať si naň čas a odkryť jeho krásy. Ak sa chystáte na dovolenku do Myanmarska, nezabudnite ani na Kengtung, ktoré ponúka jedinečnú príležitosť spoznať kultúru, históriu a prírodné krásy krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Kengtung


1. Ako sa dostanem do Kengtungu z Yangonu?
Odpoveď: Môžete sa dostať do Kengtungu z Yangonu letecky cez vnútroštátne lety.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Kengtungu?
Odpoveď: Hlavné atrakcie v Kengtungu zahŕňajú chrámy Wat Zom Kham a Wat Phra Khanti, trh Kyaing Tong Market a vychádzky do okolitých horských oblastí.

3. Môžem si vyžiadať vízum na hraniciach pri vstupe do Kengtungu?
Odpoveď: Nie, musíte si vízum získať vopred v jednom z veľvyslanectiev alebo konzulátov Myanmaru.

4. Ako je to s bezpečnosťou v Kengtungu?
Odpoveď: Bezpečnosť v Kengtungu je obvykle pokojná, ale odporúča sa dodržiavať bežné opatrenia na ochranu osobnej bezpečnosti a sledovať cestovné upozornenia vlády.

5. Aké sú miestne jedlá a špeciality v Kengtungu?
Odpoveď: Niektoré z miestnych jedál a špecialít v Kengtungu zahŕňajú lahodný Salun Nung, jedlo z bambusových výhonkov a mäsové špízy.

6. Aké je počasie v Kengtungu?
Odpoveď: Počasie v Kengtungu je subtropické, s horúcimi letmi a mírnimi zimami. Letné monzúny môžu priniesť občasné dažde.

7. Koľko dní by som mal stráviť v Kengtungu?
Odpoveď: Väčšina ľudí strávi v Kengtungu 2-3 dni, aby mohli preskúmať hlavné atrakcie a okolité horské oblasti.

8. Ktoré iné destinácie sú blízko Kengtungu a stojí za to ich navštíviť?
Odpoveď: Niektoré z blízkych destinácií, ktoré stoja za návštevu z Kengtungu, sú Inle Lake, Bagan alebo Mandalay.

9. Môžem si prenajať motorové vozidlo na prehliadku Kengtungu?
Odpoveď: Áno, je možné si prenajať motocykel alebo auto na prehliadku Kengtungu.

10. Ak hovorím len anglicky, budem sa v Kengtungu vedieť dorozumieť?
Odpoveď: Niektorí obyvatelia Kengtungu rozumejú a hovoria anglicky, ale vo všeobecnosti nie je angličtina rozšírená. Môže byť užitočné mať základné slovníčky alebo používať znakový jazyk na komunikáciu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky