Objavte lety za najlepšie ceny

Bahamy Bimini Islands

Ubytovanie Bahamy Bimini Islands


Bimini Islands sú malým rajom nachádzajúcim sa na Bahamách. Tento arhipelág pozostáva z dvoch hlavných ostrovov, Bimini North a Bimini South, ktoré majú veľa ponúk pre turistov, vrátane krásnych pláží, šnorchlovania a potápania.

Ak hľadáte ubytovanie na Bimini Islands, máte niekoľko možností. Najpopulárnejším miestom pre turistov je Rainbow Inn Resort. Tento rezort sa nachádza na ostrove Bimini North a ponúka pohodlné a luxusné ubytovanie s úžasným výhľadom na oceán. Majitelia rezortu majú veľkú starostlivosť o svojich hostí a snažia sa im poskytnúť autentický zážitok z Bahám. Rezort ponúka aj rôzne aktivity a výlety vrátane rybolovu, kajakovania a jazdy na jetski.

Ďalšou možnosťou ubytovania je rezort Bimini Bay Resort and Marina. Tento rezort sa nachádza na ostrove Bimini South a je ideálny pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do luxusu a pohody. Rezort má nádhernú pláž, bazény, reštaurácie a veľa ďalších vybavení pre svojich hostí. Okrem toho ponúka aj rôzne aktivity ako rybolov, potápanie a šnorchlovanie.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie a úplné oddelenie od rušného sveta, sa ponúka možnosť prenájmu súkromnej vily. Na Bimini Islands sú dostupné viaceré vily s krásnym výhľadom na oceán, sú vybavené súkromným bazénom a majú prístup k pláži. Tieto vily poskytujú luxusné a komfortné ubytovanie pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú mať svoje vlastné miesto na Bahamách.

Okrem týchto možností ubytovania je na Bimini Islands aj niekoľko menších hotelov a penziónov, ktoré sú cenovo dostupnejšie. Aj napriek tomu, že tieto ubytovacie možnosti nie sú tak luxusné ako rezorty, stále ponúkajú pohodlné a čisté izby a príjemnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bimini Islands, bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete ubytovať, nebudete sklamaní. Tento raj na Bahamách ponúka nádherné pláže, jemný biely piesok, tyrkysovú vodu a množstvo možností na rekreačné aktivity. Bimini Islands tiež ponúkajú bohatú históriu a kultúru, ktorú môžete objavovať počas svojho pobytu.

Ak chcete zažiť skutočný nebeský ráj s úžasným ubytovaním a nekonečnými možnosťami na zábavu, neváhajte a vyberte si Bimini Islands na Bahamách ako svoje ďalšie dovolenkové miesto.


Počasie Bahamy Bimini Islands


Bahamy Bimini Islands, ležiace v Atlantickom oceáne, sú slávne nielen svojimi krásnymi plážami, ale aj svojim unikátnym a zaujímavým počasím. Tieto ostrovy ponúkajú návštevníkom stálu slnečnú a teplú klímu, ktorú je ťažko odolať.

Bahamy Bimini Islands ležia veľmi blízko Kube, v severozápadnej časti Kariibského mora, a preto sa teploty počas celého roka pohybujú v priemere medzi 23 až 32 stupňami Celzia. Letné mesiace, od júna do septembra, sú najteplejšie a najviac vlhké. Toto obdobie je tiež charakteristické pre vysoký počet slnečných dní a minimálny výskyt zrážok. Od októbra do mája je zima s miernymi teplotami a nízkou vlhkosťou, čo je pre turistov príjemná zmena.

Návštevníci Bimini Islands sa môžu tešiť na slnečné a jasné dni takmer počas celého roka. To znamená, že je ideálny čas na opaľovanie a užívanie si dovolenkovej atmosféry. Voda v oceáne je teplá a priezračná, čo poskytuje vynikajúce podmienky na potápanie a rozmanité vodné aktivity.

Tak ako v iných tropických oblastiach, aj Bahamy Bimini Islands majú občas zrážky. Väčšinou sú však krátke a prechádzajúce, čo nebráni návšteve ostrovov. Najväčším nebezpečom počasia sú hurikány. Hurikánová sezóna trvá od júna do novembra, pričom júl a august sú pomerne rizikové mesiace. Je dôležité sledovať predpovede počasia a odporúčania miestnych úradov, ak vás Bimini Islands nachádzate v tomto období.

Zaujímavé sú aj termálni prúdy, ktoré obklopujú Bimini Islands a prispievajú k miestnej klíme. Teplé vody prúdia cez tieto ostrovy a môžu poskytnúť väčšiu diverzitu druhov rýb a morských živočíchov. Preto sú Bahamy Bimini Islands tiež lákadlom pre rybárov a milovníkov podmorského sveta.

Vzhľadom na svoje odľahlé umiestnenie a úžasnú prírodu sú Bahamy Bimini Islands jedným z najkrajších miest na planéte. Ich počasie, s konštantným teplom a slnkom, prispieva k ich nezabudnuteľnej atmosfére, ktorá vás inšpiruje a uvoľní. Bez ohľadu na ročné obdobie je túto karibskú oázu nemožné odolať a zanechá vám nezabudnuteľné spomienky.


Dovolenka Bahamy Bimini Islands


Bahamy - Bimini Islands: Rajský ostrov pre dokonalú dovolenku

Bahamy, karibský raj zložený z viac ako 700 ostrovov a ostrovčekov, je známy svojou bielou koralovou plážou, tyrkysovým morom a nekonečným slnkom. Medzi týmito ostrovmi sa nachádza aj súostrovie Bimini Islands, kde nájdete nádhernú prírodu, vzrušujúce podmorské dobrodružstvá a bohatú kultúrnu históriu.

Bimini Islands sú najzápadnejším bodom Baham, rozkladajú sa len asi 80 kilometrov východne od Miami. Ich malá veľkosť im dodáva intímnu atmosféru a pokojnú atmosféru, čo ju robí ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu.

Jedným z najväčších lákadiel Bimini je ich plážová scéna. Pláže tu sú priam idylické - biely piesok, teplé vody a pokojná atmosféra.
Južná pláž, tiež známa ako Pláž Hilton, je jednou z najznámejších na ostrove. Ponúka úchvatné výhľady na tyrkysové more a je obľúbenou destináciou pre opaľovanie, plávanie a šnorchlovanie.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o podmorskú faunu a flóru, Bimini má mnoho prekvapení. Ostrovy sú obklopené najväčším koralovým útesom v západnom Atlantiku, nazývaným "Muránsky útes". Šnorchlovanie alebo potápanie v tomto úžasnom prostredí vám umožní objaviť rôzne druhy rýb, korálov a morských živočíchov. Okrem toho je tu aj možnosť stretnúť sa s delfínmi a žralokmi, čo je skutočne vzrušujúce dobrodružstvo.

Ak ste vnímaví k histórii a kultúre, nevynechajte návštevu Sťaženého delfína Ernesta Hemingwaya. Tento autentický bar bol obľúbeným miestom slávneho spisovateľa, ktorý strávil na Bimini niekoľko rokov. Môžete tu ochutnať miestne špeciality a vypočuť si príbehy a legendy spojené s Hemingwayom.

Ďalšou atrakciou Bimini je pieskový ostrov v tvare srdca, známy ako Ostrov srdca alebo Ostrov Podvodná cesta. Tento ostrov je miestom, kde sa nachádza socha Neptúna a je vhodný pre romantické prechádzky a úchvatné fotografií.

Bimini ponúka aj rôzne možnosti ubytovania, od luxusných rezortov po rodinné prevádzky a apartmány. Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete stráviť svoj čas na Bimini, budete vychutnávať pravú atmosféru Bahám, teplo miestnych obyvateľov a dokonalú prírodnú krásu

Ak túžite po dokonalej dovolenke, kde budete môcť uniknúť každodennému stresu a relaxovať v bezpečí západu so slnka, potom návšteva Bimini Islands na Bahamách je pre vás tou správnou voľbou. Vzájomným spájaním prírody, histórie a pohostinnosti miestnych obyvateľov ponúka Bimini všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľný a relaxačný pobyt.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Bimini Islands


1. Kde presne sa nachádzajú Bimini Islands na Bahamách?
Bimini Islands sa nachádzajú na severe Bahám, asi 80 km východne od mesta Miami na Floride, USA.

2. Ako sa tam dostanem?
Najjednoduchšou možnosťou je lietadlom z Miami. Existuje aj trajektové spojenie s Miami a Fort Lauderdale.

3. Potrebujem víza na návštevu Bimini?
Ak ste občanom USA, nie je potrebné vízum na návštevu Bimini Islands. Pre iné štáty sa odporúča skontrolovať aktuálne vízové požiadavky.

4. Aký je typický počasie na Bimini Islands?
Bimini Islands majú tropické počasie s teplými teplotami po celý rok. Letá sú horúce a vlhké, zatiaľ čo zimy sú mierne a suché. Hurikánová sezóna trvá od júna do novembra.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Bimini Islands?
Najlepší čas na návštevu Bimini Islands je v období od decembra do apríla, kedy teploty sú príjemné a menej je tu riziko hurikánov.

6. Ako dlho by som mal zostať v Bimini Islands?
Odporúča sa aspoň týždeň, aby ste si mohli užiť všetky atrakcie a aktivity, ktoré Bimini ponúkajú.

7. Čo môžem robiť a vidieť na Bimini Islands?
Na Bimini sa môžete vychutnať krásne pláže, potápať alebo šnorchlovať v priezračnej vode súostrovia, navštíviť podvodnú sochu slávnej plavkyne Millyneage Taylor Moore, alebo sa vybrať na rybárčenie.

8. Sú Bimini Islands drahé?
Bimini Islands môžu byť o niečo drahšie ako iné ostrovy na Bahamách, kvôli ich polohe a obľúbenosti medzi turistami. Však je tu niekoľko cenovo dostupných možností ubytovania a stravovania.

9. Je bezpečné cestovať na Bimini Islands?
Bimini Islands sú všeobecne považované za bezpečné miesto, ale je vždy dobré dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad dbať na svoje hodnoty a byť ostražitý v ruchnejších oblastiach.

10. Aké sú najlepšie pláže na Bimini Islands?
Medzi najlepšie pláže na Bimini Islands patria pláže na ostrove South Bimini, ako napríklad Blister Beach, Radio Beach a Bimini Bay Beach.


Letenka Bahamy Bimini Islands


Bahamy sú známe svojimi krásnymi plážami a azúrovým morom. Jedným z najkrajších miest, ktoré Bahamy ponúkajú, sú Bimini Islands. Tieto ostrovy sa nachádzajú v Atlantickom oceáne a sú skvelou destináciou pre dovolenku.

Bimini Islands sú skladané z troch hlavných ostrovov - Severný, Južný a Väčší Isaac. Každý z nich má svoje vlastné čaro a unikátnosť. Práve preto sa Bimini Islands stali tak obľúbenými medzi turistami z celého sveta.

Cesta na Bimini Islands sa dá najlepšie uskutočniť letením. Mnohé letecké spoločnosti ponúkajú priame lety z rôznych častí sveta do hlavného mesta Bahám - Nassau. Po prílete do Nassau stačí cestujúcim si kúpiť vnútroštátny let resp. rýchloblížiaci sa katamarán, aby sa dostali na Bimini Islands. Letenka na Bimini Islands je dostupná za rozumnú cenu a môže byť zakúpená online alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie.

Po prílete na Bimini Islands budú turisti ohromení jemným pieskom a jasnou modrou farbou oceánu. Pláže na týchto ostrovoch sú jednoducho nefalšovateľné a ponúkajú ideálne miesto na relaxáciu a oddych. Mnohé zátočiny a zalievy ponúkajú vynikajúce potápanie a šnorchlovanie, kde môžete obdivovať podmorský svet a možno dokonca stretnúť delfíny alebo žraloky.

Bimini Islands sú tiež známe svojou bohatou históriou. Ernest Hemingway, americký spisovateľ a dobrodruh, často navštevoval tieto ostrovy a inšpiroval sa ich krásou. V dedine Alice Town na Južnom ostrove môžete navštíviť Hemingwayho terasu, ktorá ponúka nádherný výhľad na more a slúži ako pamätník tomuto slávnemu spisovateľovi.

Ak sa rozhodnete preskúmať ostrov, môžete navštíviť múzeum Bimini, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii, kultúre a prírode tohto miesta. Turistické trasy na Bimini Islands vás zavedú aj k miestnym rybárskym dedinám, kde budete mať možnosť ochutnať čerstvé miestne jedlá.

Každoročne sa na Bimini Islands koná veľké množstvo festiválov, ktoré oslavujú miestnu kultúru a tradície. Zahrňujú rôzne hudobné, tanečné a umelecké vystúpenia. Festival Bočný veter, ktorý sa koná v júni, je jedným z najobľúbenejších podujatí, ktoré privádza mnoho návštevníkov z celej krajiny.

Bimini Islands sú skutočným rajom pre milovníkov slnka, mora a dobrodružstva. Nech už plánujete romantickú dovolenku pre dvoch alebo rodinný výlet, tento odľahlý kúsok raja vás neopustí sklamaných. Ak sa rozhodnete kúpiť letenku na Bimini Islands, pripravte sa na jedinečné zážitky a nádherné spomienky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky