Objavte lety za najlepšie ceny

Nemecko Dortmund

Počasie Nemecko Dortmund


Dortmund, hlavné mesto nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko, je známe svojím míľovým vápencovým bystrinom a pôsobivou industriou. Počasie v Dortmunde má vplyv na život miestnych obyvateľov a turistov, ktorí túto oblasť navštevujú.

Dortmund leží v oblasti s vlhkým kontinentálnym podnebím, čo znamená, že sa teploty môžu odlišovať v závislosti od ročného obdobia. Letá sú obyčajne teplé a jasné s priemernými dennými teplotami okolo 23 °C a nočnými teplotami okolo 13 °C. Avšak, môže dôjsť aj k nervóznym letným búrkam s príležitostnými silnými vetrami a hojnými zrážkami.

Jesenné počasie v Dortmunde je chladnejšie, priemerne teploty sa pohybujú okolo 13 °C vo dne a 6 °C v noci. Zrážky sú časté a obloha je často zamračená. Ochrana pred dažďom a teplým oblečením je nevyhnutná, ak sa rozhodnete navštíviť Dortmund počas tejto éry.

Zimy v Dortmunde sa pohybujú okolo priemernej teploty blízko bodu mrazu, s maximálnym denným teplotami okolo 5 °C a minimálnymi nočnými teplotami okolo 0 °C. Zima tiež prináša snehové pokrývky, čo z nej robí ideálny čas na návštevu Dortmundu, ak máte radi zimné športy.

Jar v Dortmunde je často najmenej predvidateľná, s teplotami sa pohybujúcimi od 10 °C do 15 °C vo dne a 3 °C do 7 °C v noci. Zrážky sú časté, ale viac rozptýlené ako v jeseni. Oblečte sa vrstvovalo a pripravte sa na zmeny počasia.

Napriek týmto sezónnym vplyvom počasia je Dortmund krásnym miestom na návštevu počas každého obdobia. Jeho industrializované miesto, krásne parky a históriou oživený stred mesta ponúkajú skvelé zážitky pre turistov. Doporučuje sa však sledovať predpoveď počasia pred plánovanou návštevou, aby ste sa mohli dostatočne pripraviť na aktuálne podmienky.

Ak plánujete navštíviť Dortmund, nezáleží na tom, kedy, nezabudnite si vziať so sebou vhodné oblečenie a ochranu proti nepriaznivému počasiu. S prispôsobiteľným povahou mesta a jeho mnohými atrakciami nezáleží na tom, či je slnečno alebo oblačno, Dortmund vás určite očarí.


Letenka Nemecko Dortmund


Letenky do Nemeckého mesta Dortmund sú obľúbené medzi cestovateľmi z celého sveta. Dortmund je veľké mesto v severnom Porýnsku a je najznámejšie pre svoj futbalový klub Borussia Dortmund. Okrem toho je Dortmund centrom pre výrobu piva a má mnoho pekných parkov a záhrad.

Ak hľadáte lacné letenky do Dortmundu, musíte si plánovať cestu radšej dopredu. Dortmund má celoročne mnoho turistov a návštevníkov, preto letenky môžu byť drahé počas sezóny. Ak chcete ušetriť niekoľko eur, hľadajte letenky niekoľko mesiacov vopred a nepodľahnite last minute ponukám.

Väčšina veľkých medzinárodných leteckých spoločností ponúka letenky do Dortmundu. Medzi najobľúbenejšie letecké spoločnosti patria Lufthansa, Ryanair a easyJet. V závislosti na vašom mieste odletu a termíne cesty sa môžu meniť aj ceny leteniek. Ak nemáte radi vysoké ceny leteniek, skúste sa rezervovať letenky počas týždňa, keď sú ceny nižšie.

Dortmund má jedno medzinárodné letisko, ktoré sa volá Dortmund Airport. Letisko sa nachádza asi 10 kilometrov od centra mesta. Do centra Dortmundu môžete prísť rôznymi spôsobmi ako je napríklad autobus, taxi alebo vlak.

Ak chcete vidieť Dortmund, určite navštívte množstvo zaujímavých miest. Môžete navštíviť neoklasicistickú katedrálu sv. Reinolda, ktorá bola postavená v 13. storočí. Dortmund má tiež mnoho parkov a záhrad. Najznámejšie sú parky Westfalen a Rombergpark.

Dortmund je známy aj pre svoju futbalovú kultúru. Ak ste fanúšik futbalu alebo Borussie Dortmund, môžete navštíviť Signal Iduna Park, ktorý je futbalovým štadiónom tímu Borussia Dortmund. Štadión je veľmi veľký a patrí medzi najväčšie štadióny v Európe.

Všetko zhrnuté, ak hľadáte skvelú dovolenku, navštívte Dortmund. S plnohodnotným programom a množstvom pamiatok si vychutnáte krásy tohto nemeckého mesta. Rezervujte si letenky dopredu a užite si pohodlnú cestu na letisku Dortmund Airport.


Dovolenka Nemecko Dortmund


Nemecko Dortmund je fascinujúcim cieľom pre dovolenku pre turistov z celého sveta. Dortmund, ktorý sa nachádza v severozápadnej časti Nemecka, je známy svojou bohatou kultúrou, históriou a futbalom.

Jednou z hlavných atrakcií Dortmundu je Signal Iduna Park, štadión slávneho futbalového klubu Borussia Dortmund. Voľakedy bol štadión nazývaný Westfalenstadion a ponúka miesto pre takmer 81 000 divákov. Pre futbalových fanúšikov, je návšteva tohto štadiónu nevyhnutnosťou. Výlety počas futbalovej sezóny umožňujú turistom sledovať vzrušujúce zápasy a zažiť výnimočnú atmosféru, ktorá panuje na tomto štadióne.

Okrem futbalu, Dortmund ponúka aj mnoho ďalších zaujímavých miest. Mesto je známe svojimi historickými pamiatkami, ako je napríklad Reinoldikirche, románsky kostol z 13. storočia, ktorý je považovaný za jednu z najstarších budov v meste. Ďalšou známou pamiatkou je U-Turm, bývalá telekomunikačná veža, ktorá teraz slúži ako umelecká galéria a reštaurácia. Navštívenie týchto miest umožňuje turistom spoznať históriu a kultúru Dortmundu.

Ak chcete stráviť nejaký čas na čerstvom vzduchu, navštívte parky a záhrady v Dortmundu. Jedným z najväčších je Westfalenpark, ktorý je domovom slávnej floridskej výstavy a zároveň ponúka množstvo priestoru na prechádzku a relax. Tu nájdete aj najvyššiu výhľadovú vežu v Nemecku, známu ako Florian. Z vrcholu tejto veže máte panoramatický výhľad na mesto a jeho okolie.

Milovníci umenia by nemali vynechať návštevu múzeí v Dortmundu. Dortmundské múzeum (Dortmunder U) je umelecká inštitúcia, ktorá ponúka výstavy moderného umenia a kultúrnu výmenu. Okrem toho je tu aj Dortmunder Museum Ostwall, ktoré sa špecializuje na moderné a súčasné umenie.

Okrem všetkých týchto zaujímavých miest, Dortmund ponúka aj pestrofarebnú gastronómiu. Mesto je domovom mnohých reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné nemecké jedlá, ako je bratwurst, kartoffelsalat (zemiakový šalát) a obľúbené pivá z tejto časti Nemecka.

Nemecko Dortmund je skutočne výnimočným cieľom pre dovolenku. Jeho kombinácia futbalu, histórie, kultúry a gastronómie ponúka ucelený a nezabudnuteľný zážitok pre všetkých návštevníkov. Takže, ak sa rozhodnete pre Dortmund ako váš cieľ na dovolenku, určite si užijete veľa pamätihodných zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko Dortmund


1. Aké je hlavné letisko v Dortmunde?
Odpoveď: Hlavné letisko v Dortmunde sa volá Dortmund Airport.

2. Kde sa nachádza Signal Iduna Park v Dortmunde?
Odpoveď: Signal Iduna Park sa nachádza na Strobelallee 50, 44139 Dortmund.

3. Aké sú najlepšie spôsoby dopravy v Dortmunde?
Odpoveď: Najlepšie spôsoby dopravy v Dortmunde sú vlak, autobus a metro.

4. Kde sa nachádza Dortmundský zámok?
Odpoveď: Dortmundský zámok sa nachádza na západnom okraji centra mesta, na adrese Schlossplatz 1, 44135 Dortmund.

5. Kde môžem nakupovať v Dortmunde?
Odpoveď: V Dortmunde sa nachádza niekoľko nákupných centier, ako napríklad Thier-Galerie Dortmund alebo Westenhellweg.

6. Aké sú najlepšie reštaurácie v Dortmunde?
Odpoveď: V Dortmunde sa nachádza mnoho skvelých reštaurácií, ako napríklad Ratskeller Dortmund, Alte Liebe a Les Deux.

7. Kde sa nachádza najstaršia pivovarnia v Dortmunde?
Odpoveď: Najstaršia pivovarnia v Dortmunde sa volá Dortmunder Kronen a nachádza sa na adresách Brinkhoffstraße 1, 44135 Dortmund.

8. Ktoré miesta v Dortmunde by som nemal premeškať?
Odpoveď: Niektoré z najkrajších miest v Dortmunde sú zámok Dortmund, Westfalenpark a výhľadová plošina Florian.

9. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti v Dortmunde?
Odpoveď: V Dortmunde sa nachádza mnoho kvalitných hotelov a penziónov, ako napríklad Mercure Hotel Dortmund City, NH Dortmund alebo Novum Hotel Excelsior Dortmund.

10. Ako získať vstupenky na zápas Borussia Dortmund?
Odpoveď: Vstupenky na zápas Borussia Dortmund môžete získať cez oficiálnu stránku klubu alebo cez internetové stránky predajcov vstupeniek. Taktiež je možné získať vstupenky na mieste priamo v predajni klubu.


Ubytovanie Nemecko Dortmund


Nemecko Dortmund je jedno z najväčších a najznámejších miest v Nemecku. V prípade, že plánujete návštevu tohto fascinujúceho mesta, je veľmi dôležité uvážiť aj otázku ubytovania. Dortmund ponúka širokú škálu možností ubytovania, či už ide o luxusné hotely alebo cenovo dostupné hostely.

Jednou z najobľúbenejších možností ubytovania v Dortmunde sú hotely. Existuje mnoho medzinárodných hotelových reťazcov, ktoré v meste prevádzkujú svoje pobočky. Jednou z možností je napríklad Mercure Hotel Dortmund Centrum, ktorý je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pohodlné a luxusné ubytovanie. Hotel sa nachádza v samom centre mesta, čo je výhodou pre tých, ktorí sa chcú pohodlne dostať k hlavným turistickým atrakciám.

Ak preferujete ubytovanie s menším rozpočtom, existuje niekoľko cenovo dostupných možností. Dortmund ponúka mnoho hostí a penziónov, ktoré sú ideálnou voľbou pre turistov s obmedzeným rozpočtom. Hostel Fredérick je jedným z najpopulárnejších hostlov v meste. Nachádza sa v blízkosti hlavnej stanice, čo uľahčuje prístup k ďalším častiam mesta. Hostel ponúka jednoduché, ale útulné izby, ktoré sú cenovo dostupné a zároveň vyhovujú štandardom moderného ubytovania.

Okrem hotelov a hostlov je Dortmund domovom aj mnohých krásnych apartmánov, ktoré môžete prenajať na krátkodobý alebo dlhodobý pobyt. Tieto apartmány sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí navštevujú Dortmund na dlhšiu dobu alebo preferujú viac súkromia a nezávislosť. Sú vybavené modernými zariadeniami a často sú situované v centre mesta alebo v blízkosti turistických atrakcií.

V prípade, že preferujete alternatívne možnosti ubytovania, Dortmund ponúka tiež možnosť kempovania. Kempy v okolí mesta sú obklopené prírodou a často ponúkajú rôzne aktivity, ako je turistika alebo cyklistika. Kemping Dortmund-Lanstrop je populárnou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť viac času v prírode, ale zároveň byť dostupní do mesta.

Väčšina ubytovacích zariadení v Dortmund ponúka širokú paletu služieb a vynikajúcu pohostinnosť. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, môžete si byť istí, že v Dortmunde nájdete to pravé pre vás. Od luxusných hotelov po cenovo dostupné hostely a od moderných apartmánov po kempovanie v prírode, Dortmund má pre každého niečo.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky