Objavte lety za najlepšie ceny

Nemecko Essen

Ubytovanie Nemecko Essen


Essen je jedno z najväčších nemeckých miest a je sídlom veľkých spoločností, ako je napríklad firma ThyssenKrupp. Preto je to aj obľúbené miesto pre obchodných cestujúcich a turistov. Ak hľadáte ubytovanie v Essene, máte niekoľko možností od hotelov až po súkromné apartmány.

Hotelové ubytovanie

Ak hľadáte pohodlné a jednoduché ubytovanie, hotel je pre vás správna voľba. Essen ponúka množstvo hotelov rôzneho typu a cenovej kategórie. Od exkluzívnych hotelov až po jednoduché hotely.

Jeden z najluxusnejších hotelov v Essene je Hotel Schloss Hugenpoet. Tento hotel ponúka prepychové pokoje so všetkým, čo by mohol cestujúci potrebovať. Hotel má tiež vynikajúcu reštauráciu, kde si môžete vychutnať skvelé jedlá.

Ak máte radi dizajn, môžete si vybrať Roomers Hotel Essen. Tento hotel ponúka moderné a štýlové pokoje s veľkými oknami, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na mesto.

Ak máte ale menší rozpočet a hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, potom sú pre vás ideálne hotely ako Holiday Inn Essen - City Centre alebo Hotel Maximilians.

Apartmány

Ak hľadáte priestrannejšie a súkromné ubytovanie, apartmány sú pre vás ideálne. Essen ponúka množstvo súkromných apartmánov, ktoré môžu byť lacnejšie ako hotely a ponúkajú väčšiu súkromnosť.

Apartmenthaus Somborn ponúka útulné a moderne zariadené apartmány v blízkosti centra mesta. Tieto apartmány majú plne vybavenú kuchyňu a manželskú posteľ.

Ak hľadáte súkromie a exkluzívnosť, môžete si vybrať Apartmán Schanebeck. Tento apartmán sa nachádza v starobylom dome s krásnymi historickými detailmi a ponúka vysoko kvalitné vybavenie.

Couchsurfing

Ak hľadáte úplne zadarmo ubytovanie a máte radi zdieľanie svojich skúseností s miestnymi obyvateľmi, môžete vyskúšať couchsurfing. Couchsurfing je sociálna sieť, kde môžete nájsť ubytovanie u miestnych obyvateľov, ktorí sú ochotní s vami zdieľať svoj domov.

Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí hľadajú nové zážitky a priateľov. Couchsurfing vám umožní spoznať miestne zvyky a tradície a okrem ubytovania môže byť odpoveďou aj na mnohé ďalšie otázky.

V Essene sú k dispozícii tisíce coachsurferov, ktorí sú ochotní hospodáriť s vami. Ak vám to vyhovuje, trochu dobrej vôle stačí na to, aby ste si užili niekoľko skvelých dní v Essene.


Dovolenka Nemecko Essen


Dovolenka v Nemecku - Essen

Ak hľadáte cestovateľskú destináciu, ktorá ponúka zaujímavé atrakcie, bohatú históriu a rozsiahlu kultúru, Nemecko je skvelou voľbou. Jedno z miest, ktoré by ste určite mali navštíviť, je Essen.

Essen je živé mesto na severozápade Nemecka, ktoré je známe svojou historickou hodnotou a priemyselnou silou. Hlavná turistická atrakcia v meste je Essenove katedrála (Essener Dom), ktorá je jednou z najstarších cirkvi v kraji a je zapísaná ako kultúrne dedičstvo UNESCO. Je obklopená pekným parkom, ktorý je ideálnym miestom na piknik s rodinou alebo pre prochádzku.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, v Essene je aj čarovný park Grugapark, kde si môžete vychutnať krásu zelených lúk a kvetov. Park ponúka možnosti pre rôzne druhy zábavy vrátane bicyklovania, prechádzok a jazda na kolotoči. Okrem toho je tu aj botanická záhrada, kde možno vidieť až 6 000 rôznych druhov rastlín.

Pre dobrodruhov a milovníkov prírody je tu blízkosť Národného parku Harz, ktorý je obklopený krásnou horskou krajinou a ponúka množstvo turistických chodníkov a cyklotrás. V parku môžete vidieť vzácne druhy flóry a fauny a počas chôdze môžete objaviť úžasné výhľady na prírodu.

Essen je aj symbolom nemeckého priemyslu. Mesto má bohatú minulosť v baniach a ocelárskom priemysle. Pre tých, ktorí sú zvedaví na tento aspekt mesta, je tu múzeum Ruhr, kde sa môžete dozvedieť viac o ťažbe uhlia a výrobe ocele v minulosti.

Ak máte radi moderné a inovatívne umenie, navštívte múzeum Folkwang, ktoré je jedným z najvýznamnejších umelcov v Nemecku. Múzeum ponúka bohatú zbierku diel moderných umelcov, ako aj starého európskeho umenia.

Okrem toho, Essen je domovom mnohých reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné nemecké jedlá, ako aj medzinárodnú kuchyňu. Nezabudnite ochutnať známu nemeckú klobásu a pivo, ktorú mesto ponúka.

Essen je jedným z tých miest, ktoré majú veľa ponúknuť pre každého. Nech už ste záujemcom o históriu, prírodu, priemysel alebo umenie, toto mesto bude pre vás skvelé miesto pre dovolenku. Vydajte sa na dobrodružstvo v tomto nemeckom meste a odíďte s nezabudnuteľnými spomienkami.


Počasie Nemecko Essen


V meste Essen v Nemecku je zaznamenané typické stredoeurópske podnebie. V tejto časti krajiny dominuje mírnym kontinentálnym počasím s mírnymi zimami a teplými letami.

Začnime letným obdobím v Essen. Letá v tejto časti Nemecka sú známe svojou teplotou a vlhkosťou. Priemerná teplota v lete sa pohybuje v rozmedzí 20 - 25 ° C, ale môže sa dostaviť aj do vyšších teplôt, až okolo 30 ° C. Leto je tiež obdobím zvýšenej zrážkovej aktivity, čo znamená, že dažde alebo búrky sú občasne očakávané. Práve kvôli tomu je dôležité mať so sebou vhodné oblečenie a prípadne aj dáždnik.

Jesenné obdobie v Essen je známe výrazným poklesom teplôt. Počas októbra a novembra je priemerná denná teplota medzi 8 - 14 ° C. V tomto období je tiež veľa dažďa, takže je potrebné pripraviť sa na vlhkosť a zimné oblečenie.

Zimné mesiace v Essene prinášajú chladné až mrazivé teploty. Priemerná teplota v decembri a januári sa pohybuje medzi 0 - 5 ° C a môže klesnúť až pod bod mrazu. Takže je nevyhnutné mať dostatok teplého oblečenia a prípadne aj bundu. V tomto období je tiež zaznamenaný menší počet zrážok oproti jeseni.

Na druhej strane, jarné obdobie v Essen je pomerne príjemné. Teploty začínajú stúpať a priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 10 - 15 ° C. Jarné obdobie je tiež menej daždivé ako jeseň, takže návštevníci môžu očakávať viac slnečných dní.

Essen je známe svojou mierne priaznivým podnebím, ale je dôležité byť pripravený na rôzne poveternostné podmienky. Zabezpečte si dostatočné oblečenie vhodné pre každé obdobie, najmä keď ste v meste v zime a jeseň. Nezabudnite tiež sledovať miestne správy o počasí a predpovediach, aby ste mohli vhodne plánovať aktivity a výlety.

Celkovo vzaté, Essen má pomerne mierne podnebie so striedaním všetkých ročných období. Od letného tepelného počasia až po chladné a daždivé zimy - Essen ponúka pestrú paletu poveternostných podmienok, aby ste si mohli užiť svoju návštevu v tomto čarovnom nemeckom meste.


Letenka Nemecko Essen


Ak sa rozhodnete cestovať do Nemecka, môže byť letenka do Essenu skvelou voľbou. Essen je tretí najväčší mestom v Severnom Porýní-Vestfálsku a ponúka množstvo historických, kultúrnych a gastronomických zážitkov.

Existujú rôzne spoločnosti, ktoré ponúkajú priame lety do Essenu zo všetkých hlavných európskych letísk. Medzičasom môžete si vychutnávať komfort a pohodlie letiska a po prílete sa pustiť do objavovania tohto úžasného nemeckého mesta.

Keďže Essen je bohaté na industrie a firmy, tu nájdete množstvo moderných a elegantných hotelov. Môžete si vybrať z luxusných hotelov so všetkými možnými vymoženosťami alebo čo najviac využiť svoj rozpočet a ubytovať sa v cenovo dostupnejšom hotely. Essen ponúka aj množstvo hostincov a podnikov s ponukou ubytovania, čo by mohlo byť zaujímavé pre tých, ktorí hľadajú autentické nemecké prostredie.

Ale Essen nie je iba o ubytovaní. Je to skutočný raj pre kultúrnych nadšencov. Tu sa nachádza Weltkulturerbe Zollverein, ktorá bola kedysi najväčšou baníckou základňou v Európe. Dnes je to svetové dedičstvo UNESCO a kultúrne centrum plné múzeí, galérií a ďalších kultúrnych inštitúcií.

Ak máte radi umenie, určite navštívte Folkwang Museum, ktoré je jedným z najznámejších múzeí moderného umenia v Nemecku. Obsahuje impresionistické a expresionistické umelecké diela, ako aj diela známych umelcov ako Vincent van Gogh a Pablo Picasso.

Porovnateľne dôležitá je aj Essenova Dóm Sv. Petra a Pavla, ktorý je symbolom mesta. Táto gotická katedrála je zaujímavým miestom s bohatou históriou a ponúka úžasnú architektúru.

Ak máte radi prírodu, navštívte Gruga Park, rozľahlý park, ktorý ponúka množstvo zelene a možnosť sa pohybovať okolo jazera alebo sa vybrať na prechádzku.

Essen je tiež známy pre svoje jedlá a nápoje. Skúste miestne delikatesy, ako je blúdok (typické carnevalové pečivo), vázi sauerkraut alebo klobásy a pivo v jednom z miestnych hostincov.

Essen je skvelým miestom na objavovanie a ponúka množstvo možností pre turistov. Nech už prichádzate za obchodom, kultúrou alebo len za oddychom, Essen vás určite nerozčarú.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko Essen


1. Kde sa nachádza Essen v Nemecku?
Odpoveď: Essen sa nachádza v západnej časti Nemecka, v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko.

2. Aká je veľkosť mesta Essen?
Odpoveď: Essen má rozlohu približne 210 km².

3. Koľko obyvateľov má Essen?
Odpoveď: Essen má približne 580 000 obyvateľov.

4. Je Essen veľkomesto?
Odpoveď: Áno, Essen patrí medzi veľkomestá Nemecka.

5. Aké sú hlavné pamiatky v Essene?
Odpoveď: Niektoré z hlavných pamiatok v Essene sú Dóm Essen, hrad Essen a Villa Hügel.

6. Ktoré sú najväčšie spoločnosti v Essene?
Odpoveď: Essen je sídlom niektorých veľkých spoločností, ako napríklad ThyssenKrupp, EON a RWE Group.

7. Aké sú tradičné jedlá v Essene?
Odpoveď: Niektoré tradičné jedlá v Essene sú napríklad rôzne druhy klobás, bramborová polévka a Zimtsterne (cukrové koláčiky s korením).

8. Aké je počasie v Essene?
Odpoveď: Essen má typické stredoeurópske kontinentálne podnebie s mírnymi zimami a teplými letami.

9. Ako sa môžem dostať do Essenu z iných častí Nemecka?
Odpoveď: Essen má dobre vyvinutú infraštruktúru dopravy, vrátane medzinárodného letiska a železničnej stanice. Môžete prísť vlakom, autobusom alebo lietadlom.

10. Aké sú najlepšie časy na návštevu Essenu?
Odpoveď: Essen je príjemné k návšteve počas celého roka, ale najlepšie obdobie je od jari do jesene, keď je počasie teplé a mnoho festivalov a podujatí sa koná v meste.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky