Objavte lety za najlepšie ceny

Nemecko Garmisch-Partenkirchen

Dovolenka Nemecko Garmisch-Partenkirchen


Nemecko je krajina bohatá na kultúrnu dedičinu, nádhernú prírodu a fascinujúce pamiatky. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v tejto krajine je Garmisch-Partenkirchen, malebné mesto nachádzajúce sa v južnej časti Bavorska. Toto mesto často slúži ako východisko pre túristov, ktorí sa vyberajú do Alp. Dovolenka v Garmisch-Partenkirchen je výbornou príležitosťou preskúmať úchvatnú horskú krajinu, užívať si zimné športy a objavovať kultúru a históriu tohto regiónu.

Garmisch-Partenkirchen je známe svojou malebnou scenériou. Jeho poloha pri úpätí Veľkého Werfenu (Zugspitze), najvyššieho vrcholu Nemecka, je ideálna pre milovníkov turistiky a horolezectva. Počas letných mesiacov si turisti môžu užívať prechádzky po nádherných horských chodníkoch, obdivovať vodopády a vychutnať si panoramatické výhľady. Výlet na Veľký Werfen je jednoznačne hlavnou atrakciou v tomto regióne.

Ak ste zimný dovolenkár, Garmisch-Partenkirchen má pre vás veľa čo ponúknuť. Mesto hostilo Zimné olympijské hry v roku 1936 a jeho lyžiarske strediská patria medzi najlepšie v Európe. S viac ako 60 kilometrami zjazdoviek, všetkými úrovňami obtiažnosti, tu si môžu užiť lyžovanie nielen začiatočníci, ale aj skúsení lyžiari. Okrem toho, Garmisch-Partenkirchen ponúka aj možnosť prechádzok na snežniciach, sanek či skialpinizmu.

Po športových aktivitách môžete stráviť čas v cente mesta, kde nájdete množstvo obchodov, reštaurácií s tradičnou bavorskou kuchyňou a príjemných kaviarní. Okrem toho by ste určite nemali prehliadnuť návštevu Garmisch-Partenkirchenského múzea, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii a kultúre tohto regiónu.

Ak ste záujemcom o kultúru, odporúčam navštíviť hudobný festival Richarda Strausasa, ktorý sa každoročne koná v Garmisch-Partenkirchene. Mnoho známych hudobníkov prichádza sem, aby oslávili jeho hudbu a dedičstvo.

Ak hľadáte viac skúseností v blízkom okolí, odporúčam navštíviť aj mesto Mníchov, ktoré je vzdialené len približne 90 minút jazdy autom. Mníchov je capitala Bavorska a ponúka bohatú históriu, moderné atrakcie a skvelé nákupy.

Garmisch-Partenkirchen je neodolateľným miestom pre dovolenku. So svojou scenériou, športovými možnosťami a kultúrnymi atrakciami ponúka toľko aktivít ako málo ktorý iný región. Je ideálnym miestom pre uvoľnenie sa, oddych a prežitie zapamätateľných zážitkov.


Ubytovanie Nemecko Garmisch-Partenkirchen


Garmisch-Partenkirchen je nemecké mesto nachádzajúce sa v horách pohoria Bayerische Alpen vzdialené približne 90 kilometrov južne od Mníchova. Mesto, ktoré stojí na zlatom klenote - na najvyššom vrchole Nemecka - Zugspitze, je známe svojou krásnou prírodou a veľkolepými zimnými a letnými športovými možnosťami. Preto nie je prekvapením, že Garmisch-Partenkirchen sa stalo populárnym turistickým destináciou v Nemecku. V tomto článku sa pozrieme na rôzne druhy ubytovania, ktoré môžete nájsť v tomto krásnom meste.

Hotely

Mesto Garmisch-Partenkirchen má širokú sieť hotelov - od luxusných po priemerné ubytovanie. Medzi populárne hotely v meste patria Hotel Zugspitze, Biohotel Garmischer Hof a Hotel Rheinischer Hof. Tieto hotely poskytujú svojim hosťom všetky základné a nadštandardné služby a sú vhodné pre tých, ktorí si môžu dovoliť niečo viac.

Rodinné hotely

Ak sú vaše cestovné potreby viac zamerané na rodinu, nájdete v Garmisch-Partenkirchen niekoľko malých a útulných rodinných hotelov. Tieto hotely ponúkajú rodinné izby, rôzne zábavné aktivity pre deti a niekoľko zaujímavých stravovacích zariadení. Rodinný hotel Reindl's Partenkirchner Hof je populárnym príkladom tohoto typu hotela.

Penzióny

Penzióny sú ďalším populárnym spôsobom ubytovania v meste. Tieto typy ubytovania sú lacnejšie ako hotely a ponúkajú zvyčajne základné vybavenie ako sú útulné izby a raňajky. Penzión Gästehaus am Ried je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú mať útulné a cenovo dostupné ubytovanie.

Apartmány

Ak plánujete pobyt v Garmisch-Partenkirchen so svojimi priateľmi alebo rodinou a chcete mať viac súkromia a nezávislosti, môžete sa rozhodnúť pre prenájom apartmánu. V meste nájdete množstvo apartmánových komplexov a súkromných apartmánov, ktoré sú vybavené všetkým potrebným zariadením. Apartmánhaus Aschaffenburgerhof a Ferienwohnungen Zugspitze sú populárnymi miestami pre prenájom apartmánov.

Kempy

Mnohí turisti uprednostňujú ubytovanie v kempoch, a pre týchto turistov môže byť ideálnym riešením táborisko v Garmisch-Partenkirchen. Táborisko Wank je najväčšie táborisko v meste s kapacitou až stovky stanov a karavanov.

V Garmisch-Partenkirchen je mnoho druhov ubytovania, ktoré môžu uspokojiť rôzne požiadavky turistov. Ako vidíte, každý typ ubytovania ponúka svoje vlastné výhody a možnosti, takže si môžete vybrať to, ktoré najlepšie vyhovuje vašim cestovným plánom a financiám.


Letenka Nemecko Garmisch-Partenkirchen


Garmisch-Partenkirchen, located in southern Germany near the Austrian border, is a picturesque resort town known for its natural beauty, outdoor sports and historic sites. It is a popular destination for skiers, hikers, and sightseers alike, making it an ideal location for those looking to unwind and escape the hustle and bustle of daily life.

One of the most convenient ways to get to Garmisch-Partenkirchen is by air. Visitors can easily book flights to Munich Airport, which is only a two-hour drive away. From Munich, travelers can take a train or bus to Garmisch-Partenkirchen, or they can choose to rent a car and drive along the beautiful German countryside.

The Munich Airport is a major international hub, with many airlines offering direct flights from major cities worldwide, including New York, Vancouver, and Singapore. Prices for flights can vary depending on the time of year and the airline, but savvy travelers can often find great deals by booking their tickets well in advance.

Once in Garmisch-Partenkirchen, visitors will have no shortage of things to see and do. The town is situated in the Bavarian Alps, and there are plenty of opportunities to enjoy outdoor activities such as skiing, hiking, and mountain biking. Garmisch-Partenkirchen is also home to several historic sites, including the famous Neuschwanstein Castle, which is said to have inspired the design of the Disney castle.

For those looking to relax and take in the beauty of the surrounding mountains, Garmisch-Partenkirchen also has several spas and hot springs. The town’s pedestrianized center is full of local shops and restaurants, offering visitors the chance to sample some of the traditional Bavarian cuisine.

Overall, Garmisch-Partenkirchen is an ideal destination for those looking for a serene and peaceful getaway. With its natural beauty, outdoor activities, and historic sites, visitors are sure to leave feeling refreshed and reinvigorated. By booking a flight to Munich and making the short journey to Garmisch-Partenkirchen, travelers will be able to experience the best that this charming German town has to offer.


Počasie Nemecko Garmisch-Partenkirchen


Garmisch-Partenkirchen, ležiace na juhu Nemecka, je známe svojou nádhernou prírodou a alpským prostredím. Jeho poloha v strede Alp značí, že počasie v tomto regióne je značne ovplyvnené horskou scenériou.

Garmisch-Partenkirchen sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške, a to približne 700 metrov nad morom. Vďaka tejto výške a geografickej polohe je počasie v tomto regióne viazané na alpské podnebie. Väčšina ľudí sem prichádza kvôli zimným športom, pretože Garmisch-Partenkirchen je domovom jedného z najväčších zimných stredísk v Nemecku.

Začiatkom roka je v tomto regióne dosť chladno a zima tu trvá až do marca. Teploty sa pohybujú okolo -2 °C a menej. Existuje pravdepodobnosť snehovej pokrývky, čo vytvára ideálne podmienky na lyžovanie a snowboarding.

Jar v Garmisch-Partenkirchene odhaľuje krásu zelených a kvitnúcich lúk. Teploty začínajú stúpať a môžete si užiť teplé a slnečné dni. Stále však existuje možnosť chladnejších dní a zimných zrážok. Teploty môžu dosiahnuť maximálne 15 °C.

Leto je príjemné a teplé, s priemerom teplôt okolo 25 °C. Toto je ideálny čas na turistiku a objavovanie prírodných krás Garmisch-Partenkirchenu. Okrem horského poľovníctva tu nájdete aj množstvo turistických trás a pešie chodníky, ktoré vám umožnia preskúmať okolité hory a jazerá. Hoci je leto teplé, stále je potrebné mať na pamäti, že kvôli vysokej nadmorskej výške môže byť večer chladnejšie, takže je dobré si vziať so sebou aj teplejšie oblečenie.

Jeseň je v Garmisch-Partenkirchene krásna, pretože stromy menia svoje listy na zlatisté a červené farby. Teploty začínajú klesať a priemerné teploty sa pohybujú okolo 10 °C. Toto je tiež obdobie, kedy môže dôjsť k väčším zrážkam, takže by ste mali mať so sebou vhodné oblečenie a viac plánovať svoje vonkajšie aktivity.

Celkovo platí, že počasie v Garmisch-Partenkirchene môže byť veľmi premenlivé, preto je vždy dobré sledovať predpovede počasia pred vašou cestou a pripraviť sa na zmeny. Bez ohľadu na to, či prídete na zimné športy alebo na turistiku, Garmisch-Partenkirchen vám prinesie nádherné scenérie a nezabudnuteľné dobrodružstvá.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko Garmisch-Partenkirchen


1. Kde sa nachádza Garmisch-Partenkirchen?
Garmisch-Partenkirchen sa nachádza v južnej časti Nemecka, v blízkosti hraníc s Rakúskom.

2. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Garmisch-Partenkirchen?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Garmisch-Partenkirchen, je letieť na letisko v Mníchove a odtiaľ pokračovať vlakom alebo autobusom.

3. Aké sú najpopulárnejšie atrakcie v Garmisch-Partenkirchen?
Najpopulárnejšie atrakcie v Garmisch-Partenkirchen sú Partnachklamm, Zugspitze (najvyšší vrchol Nemecka), Olympijský štadión Garmisch-Partenkirchen a Kráľovské jazerá (Königssee).

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Garmisch-Partenkirchen?
Najlepší čas na návštevu Garmisch-Partenkirchen je v letných mesiacoch, keď je počasie teplé a slnečné. Tiež je populárna zimná sezóna pre lyžovanie a iné zimné športy.

5. Kde môžem získať ubytovanie v Garmisch-Partenkirchen?
Garmisch-Partenkirchen ponúka širokú škálu ubytovacích možností, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Rezervácie je možné vykonať online alebo cez turistické informačné centrum.

6. Aké sú možnosti pre zimné športy v Garmisch-Partenkirchen?
Garmisch-Partenkirchen je populárne miesto pre lyžovanie, snowboarding, boby a ďalšie zimné športy. Existuje niekoľko lyžiarskych stredísk a tratí dostupných pre rôzne úrovne skúseností.

7. Je Garmisch-Partenkirchen vhodné pre letné turistiku?
Áno, Garmisch-Partenkirchen je vynikajúcim miestom pre letnú turistiku. Môžete si vybrať z rôznych túr a prechádzok, ktoré ponúkajú krásne výhľady na okolitú prírodu a hory.

8. Aké sú miestne špeciality, ktoré by som mal vyskúšať v Garmisch-Partenkirchen?
V Garmisch-Partenkirchen by ste mali vyskúšať miestne špeciality ako bavorskú klobásu, knedľu s tradičným omáčkou a ohrozený puding. Určite nevynechajte ani miestne pivo!

9. Aké iné atrakcie môžem navštíviť v blízkosti Garmisch-Partenkirchen?
Blízke atrakcie zahŕňajú zámok Neuschwanstein, zámok Linderhof a mesto Oberammergau so svojimi tradičnými freskovanými domami.

10. Ako sa môžem pohybovať po Garmisch-Partenkirchen?
V Garmisch-Partenkirchen môžete využiť verejnú dopravu ako vlaky a autobusy, alebo sa môžete prepravovať pešo alebo na bicykli. Mnoho atrakcií a miest je dostupných aj pešo z centra mesta.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky