Objavte lety za najlepšie ceny

Nepál Bardia National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Bardia National Park


1. Aké je umiestnenie Nepál Bardia National Park?
Nepál Bardia National Park sa nachádza na západnom území Nepálu, v blízkosti hraníc s Indiou.

2. Ako veľký je Bardia National Park?
Bardia National Park má plochu približne 968 km².

3. Koľko stromov a druhov rastlín nájdeme v parku?
V parku sa nachádza približne 839 druhov stromov a rastlín.

4. Aké druhy divokých zvierat možno stretnúť v Bardia National Park?
V parku sa nachádza bohatá fauna, ktorá zahŕňa tigre, nosorožce, slony, medvede, leopardy a mnoho ďalších druhov.

5. Ako sa dostať do Bardia National Park z hlavného mesta Nepálu, Káthmandu?
Najčastejším spôsobom, ako sa dostať do Bardia National Park z Káthmandu, je letecky do mesta Nepálu, Nepalgunj, a potom cestou na miesto autobusom alebo vozidlom.

6. Aké aktivity a zážitky môžeme zažiť v parku?
V Bardia National Park môžete zažiť safari na slonoch, jeep safari, rybačku, kajakovanie, birdwatching a prechádzky v prírode.

7. Aké sú vhodné obdobie a sezóna na návštevu Bardia National Park?
Najlepším obdobím pre návštevu parku je medzi októbrom a aprílom, keď je počasie teplejšie a menej daždivé.

8. Aké ubytovacie možnosti sú k dispozícii v Bardia National Park?
V parku sú dostupné ubytovacie zariadenia od luxusných hotelov a strediskov až po kempovanie v prírode.

9. Ako si môžem rezervovať safari v Bardia National Park?
Safari v parku je možné rezervovať prostredníctvom miestnych cestovných kancelárií alebo priamo cez webové stránky parku.

10. Ako ochraňuje Bardia National Park svoju divokú faunu a flóru?
Park má programy na ochranu a monitorovanie ohrozených druhov, ako aj zákazy lovu a nelegálnej ťažby dreva. Spolupracuje s miestnymi obyvateľmi na ochrane prostredia a prevencii konfliktu medzi ľuďmi a divokými zvieratami.


Dovolenka Nepál Bardia National Park


Nepál je krásna krajina, známa svojimi malebnými horami, údoliami a svišťami. Medzi najkrajšie miesta v krajine patria aj jej národné parky, z ktorých najväčší a najzaujímavejší je Bardia National Park. Tento park je nádherným miestom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a chcú sa zoznámiť s faunou a flórou Nepálu.

Bardia National Park sa nachádza v juhozápadnej časti Nepálu, susedí s Indiou a tiahne sa až k rieke Karnali. Park je veľký približne 968 km2 a v tomto obrovskom priestore môžete nájsť množstvo rôznych druhov zvierat a rastlín. Okrem tigrov, leopardov a slonov, ktoré stoja v parku na vrchole reťazca potravy, nájdete aj rôzne iné druhy ako wellův nosorožec, brodivce, krokodíly, medvede, vzácne druhy vtákov a mnoho ďalších.

Zažite prírodu v plnom rozsahu

Ak hľadáte dovolenku pre milovníkov prírodných krás, Bardia National Park je tou správnou voľbou pre vás. Zážitky, ktoré môžete v parku zažiť, sú neuveriteľné. Napríklad môžete ísť na prechádzky v lese a počúvať hukot vtákov a zvuky pralesa. Počas týchto prechádzok je možné objaviť rôzne druhy zvierat – od veľkých dravcov po malé zveriace školky.

Na rieke Karnali môžete podniknúť plavbu na korčuliach alebo aj na mastnej plachetnici. Obzvlášť atraktívna je nočná plavba – počas ktorej môžete pozorovať hromadu nočných živočíchov. Ak ste milovníkom jazdy na koni, určite vyskúšajte jazdu na slonovi.

Na záver, nezabudnite navštíviť taktiež miestne dedinky a dozvedieť sa viac o kultúre a životnom štýle miestnych obyvateľov. V miestnom kultúrnom centre podniknete plnohodnotnú exkurziu a odhaliť mnoho zaujímavých vecí o živote a kultúre miestnych ľudí.

Kde sa ubytovať

Ponuka ubytovania je v parku Bohatá. Nájdete tu malé bungalovy z dreva alebo aj na vode, kde si môžete užívať krásne výhľady na rieku a park. Ak by ste mali radi viac luxusu, sú k dispozícii aj rôzne hotely a penzióny v blízkom okolí.

Ak teda hľadáte miesto, kde sa môžete sami skrývať v prírode, ale tiež získať niečo z nepálskej kultúry, Bardia National Park je presne to, čo hľadáte. Takže si zabezpečte dostačujúco dlhú dovolenku a vyrazte. Akonáhle zistíte, ako Fermánsky raj môže byť zaujímavý, pravdepodobne sa už nebudete môcť dočkať ďalšej návštevy.


Počasie Nepál Bardia National Park


Bardia National Park sa nachádza na západnom území Nepálu a je jedným z najväčších národných parkov v krajine. Tento park je domovom bohatému a rôznorodému ekosystému, ktorý priláka milovníkov prírody z celého sveta. Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré ovplyvňujú túto oblasť, je jej podnebie.

Bardia National Park má typické monzúnové podnebie, pričom monzúny ovplyvňujú dva hlavné obdobia - od júna do septembra a od november do marca. V týchto mesiacoch je počasie v národnom parku dosť teplé a vlhké. Teploty sa pohybujú od 30 do 40 °C, s veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu, čo môže byť pre niektorých ľudí nepríjemné.

Práve vďaka týmto monzúnovým obdobiam sa v Bardia National Parke nachádza množstvo riek, ktoré sa napĺňajú vodou. Tieto rieky tvoria domov pre množstvo vodných druhov rastlín a živočíchov, vrátane krokodílov, slonov a rôznych vtákov.

Počas zimy, ktorá trvá od decembra do februára, sa teploty v národnom parku dostávajú na mrazivé úrovne. Minimum teplôt môže dosahovať až 10 °C, čo je výrazný rozdiel oproti teplým letným mesiacom. Vysoká nadmorská výška parku je ďalším dôvodom, prečo teploty v tejto oblasti môžu byť nižšie.

Jar a jeseň sú pre národný park Bardia príjemnými obdobiami, s teplotami o niečo vyššími ako v zime. Tieto ročné obdobia sú ideálne pre turistiku a prechádzky po národnom parku, pretože teploty sú pohodlné a počasie je stabilné.

Väčšina turistov sa vyhýba národnému parku v období monzúnov, keďže pravidelné zrážky a záplavy môžu brániť v pohybe. V období po monzúnoch sa však počasie zlepšuje a park sa stáva prijemnejším a prístupným pre návštevníkov.

V každom prípade, ak sa rozhodnete navštíviť Bardia National Park, je dôležité byť pripravení na rôzne typy počasia. Oblečte sa do vhodného oblečenia a nezabudnite si so sebou vziať ochranné prostriedky proti hmyzu a slnku.

Bardia National Park je jedinečné miesto, kde môžete objaviť nádhernú prírodu Nepálu. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete túto oblasť navštíviť, budete mať príležitosť skúsiť a zažiť veľkoleposť tohto úžasného národného parku.


Letenka Nepál Bardia National Park


Napriek svojej relatívnej malosti a izolácii je Nepál domovom pre niektoré z najúžasnejšie divoké oblasti na svete. Jednou z nich je Bardia National Park, ktorý je skrytý v hlbine západného Nepálu a ponúka návštevníkom únik do divočiny ďaleko od hluku a ruchu moderného sveta.

Bardia National Park sa nachádza na úpätí pohoria Čúria a je jedným z najväčších chránených území v Nepále. Jeho rozloha takmer dosahuje 1000 kilometrov štvorcových, čo z neho robí ideálne miesto na objavovanie a skúmanie nepálskej fauny a flóry. Park je známy svojou bohatou divokou zverou, a to vrátane vzácnych druhov ako bengálsky tiger, rys ostrovid, slon ázijsky a mnoho iných.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať do tohto úžasného národného parku, je cestovať letecky. Letenky do Nepálu smerujúce do Bardia National Park môžu byť zakúpené cez miestne letecké spoločnosti, ktoré prevádzkujú lety z Kathmandu, hlavného mesta Nepálu. Let trvá približne jednu hodinu a ponúka nádherné výhľady na vrchy Himalájí a scenériu, ktorá vám vezme dych.

Po prílete do Bardia vás čaká príjemná prechádzka cez malebné dedinky a úrodné polia, ktoré vás zavedú do centra národného parku. Na mieste sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, od luxusných safari lodží až po skromné kempy uprostred divočiny. Mnoho z týchto ubytovacích zariadení ponúka rozličné aktivity a zážitky, ktoré umožňujú návštevníkom preskúmať park a jeho okolie.

Jeden z najpopulárnejších spôsobov, ako objaviť Bardia National Park, je organizovať safari. Miestni sprievodcovia a dobrovoľníci ponúkajú rôzne typy safari, od tradičných džípových jazd po tzv. slonie safari, pri ktorých môžete prejsť divokou krajinou na chrbte slona. Tieto zážitkové výlety vám umožnia vidieť nádherných druhov zvierat v ich prirodzenom prostredí a pravdepodobne dokonca zaznamenať stret so vzácnym bengálskym tigerom.

Okrem týchto safari výletov má Bardia National Park aj mnoho ďalších aktivít, ktoré vám umožnia pochopiť a zažiť divokú prírodu Nepálu. Patrí sem napríklad rafting na rieke Karnali, trekking v pohorí Čúria a návšteva miestnych obcí Tharu, ktoré sú známe svojou unikátnou kultúrou a tradíciami.

Bardia National Park je skutočne jedinečné miesto na Zemi, ktoré ponúka nekonečné príležitosti na poznávanie a rozširovanie obzoru. Downloading


Ubytovanie Nepál Bardia National Park


Bardia National Park sa nachádza na juhozápade Nepálu a je jedným z najväčších národných parkov v krajine. Jeho rozloha sa rozprestiera na ploche viac ako 968 kilometrov štvorcových. Park je známy svojou bohatou faunou a biodiverzitou, vrátane vzácnych druhov ako sú tigre, nosorožce, slony a krokodíli.

Ak plánujete navštíviť Bardia National Park, je dôležité si zabezpečiť vhodné ubytovanie, ktoré vám umožní preskúmať park a vychutnať si jeho prírodné krásy. V okolí parku sa nachádzajú rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov po budgetové možnosti.

Jednou z populárnych možností je pobyt v kempoch, ktoré sa nachádzajú v areáli parku. Tieto kempy poskytujú možnosť skúsenosti s prírodou z prvej ruky a sú ideálnou voľbou pre dobrodruhov a milovníkov prírody. V kempoch si môžete postaviť stan, alebo využiť ubytovanie v jednoduchých chatkách. Tieto kempy ponúkajú základné zariadenia ako toalety a sprchy, a niektoré z nich disponujú aj reštauráciou, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu.

Pre tých, ktorí preferujú viac komfortu a luxusu, existuje niekoľko hotelov v okolí parku, ktoré sú vybavené modernými zariadeniami a ponúkajú pohodlné ubytovanie. Tieto hotely sa nachádzajú v malebných lokalitách a často ponúkajú výhľad na okolitú prírodu. Mnohé z nich majú vlastné reštaurácie a ponúkajú rôzne relaxačné aktivity ako masáže, bazény a wellness centrá.

Okrem kempov a hotelov je možné aj ubytovanie v súkromných penziónoch a chatách, ktoré sa nachádzajú v blízkosti parku. Tieto ubytovacie možnosti často poskytujú príležitosť spoznať miestnych obyvateľov a ich kultúru. Môžete sa prihlásiť na organizované výlety so sprievodcom, ktorí vás zavedú do hlbších častí parku a umožnia vám pozorovať divokú zver v ich prirodzenom prostredí.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bardia National Park, je dôležité si zabezpečiť ubytovanie vopred, najmä počas sezóny, kedy je park najviac vyhľadávaný. Odporúča sa kontaktovať miestne cestovné kancelárie alebo použiť online rezervačné platformy na rezerváciu ubytovania.

Bardia National Park je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Akonáhle si zabezpečíte vhodné ubytovanie, môžete sa tešiť na skvelú dovolenku v tomto úchvatnom národnom parku. Buďte pripravení na nezabudnuteľné zážitky, stretávanie s exotickou faunou a pozorovanie úchvatnej prírodnej krásy, ktorá vám zostane v pamäti na celý život.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky