Objavte lety za najlepšie ceny

Nový Zéland Fox Glacier

Dovolenka Nový Zéland Fox Glacier


Jedným z najkrajších miest na Novom Zélande, ktoré stojí za návštevu, je Fox Glacier. Tento impozantný ľadový útvar sa nachádza na Západnom pobreží Južného ostrova a je jedným z najľahšie prístupných ľadovcov na svete.

Keďže sa nachádza v národnom parku Westland Tai Poutini, Fox Glacier ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť podniknúť túru ľadovým údolím a zažiť neskutočnú krásu týchto obrovských ľadových masívov. Existuje niekoľko možností ako sa dostať blízko k ľadovcu - od jednoduchých prechádzok až po náročné expedície vrátane ľadovej horolezectva.

Pre tých, čo si prajú menej náročné aktivity, existuje možnosť prechádzky k jazeru Matheson, ktoré ponúka nádherné odrazy južných Alp a ľadovca Fox na hladine. Táto prechádzka je ideálna aj pre fotografov, ktorí sa chcú nechať inšpirovať prírodnou krásou a zachytiť úžasné scenérie.

Okrem nezabudnuteľného si môžete tiež vychutnať aj iné aktivity, ako je jazda na kajaku riečnymi kanály, horské bicyklovanie a prehliadka tunajších daždových pralesov. Takisto sa môžete pokochať nádherou jaskýň a vodopádov, ktorých je v tejto oblasti veľká koncentrácia.

Po celodennom dobrodružstve sa budete môcť zrelaxovať v niektorom z mnohých hotelov a reštaurácií v blízkosti Fox Glacier. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú pohodlné ubytovanie a možnosť ochutnávky miestnych špecialít.

Ak ste pravý dobrodruh a máte chuť zažiť niečo výnimočné, neváhajte a naplánujte si dovolenku na Novom Zélande a urobte si výlet do krásneho Fox Glacier. Toto miesto vás nepochybne očarí svojou fascinujúcou prírodnou krásou a nezabudnuteľnými zážitkami.


Ubytovanie Nový Zéland Fox Glacier


Nový Zéland je krásna krajina plná prírodných zázrakov a turistických atrakcií. Medzi najkrajšie miesta na Novom Zélande patrí aj Fox Glacier.

Fox Glacier, známy aj ako Te Moeka o Tuawe, sa nachádza na juhozápade Nového Zélandu, na Južnom ostrove. Tento ľadovec má dĺžku 13 km a rozprostiera sa na ploche 100 km2. Okolo neho sa nachádzajú pralesy, modré jazierka a horské štíty, ktoré robia z tohto miesta jeden z najkrajších prírodných zázrakov na svete.

Ak sa chystáte navštíviť Fox Glacier, existuje tu množstvo rôznych ubytovacích možností, ktoré vám ponúkajú útulné a príjemné miesto na prespanie.

1. Ivorytowers Backpackers

Ivorytowers Backpackers je známy svojou výbornou polohou, ktorá sa nachádza len niekoľko minút chôdze od centra mestečka Fox Glacier. Tento hostel ponúka rôzne druhy izieb, vrátane spoločných izieb s poschodovými posteľami pre viac ľudí alebo súkromných izieb, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Hostel disponuje kuchyňou, spoločenskými miestnosťami, vonkajším posedením a barbeku.

2. Rainforest Motel

Rainforest Motel ponúka ubytovanie v štýle motelov. Nachádza sa na skvelom mieste, ktoré je obklopené pralesom a ponúka nádherný výhľad na hory. Izby sú vybavené kuchynskou linkou, klimatizáciou a kúpeľňou s vaňou. Hostia sa môžu tešiť z vonkajšieho posedenia, kde si môžu urobiť barbeku.

3. Fox Glacier Lodge

Fox Glacier Lodge je rodinný botique hotel. Nachádza sa v centre mestečka Fox Glacier a ponúka ubytovanie v izbách a apartmánoch. Izby sú vybavené súkromnou kúpeľňou, televíziou a kávovarom. Hostia si môžu vychutnať relaxačné vychádzky v záhrade a prechádzky po okolí.

4. Heartland Hotel Glacier Country

Heartland Hotel Glacier Country sa nachádza v mestečku Fox Glacier. Izby na tomto mieste sú veľké a pohodlné s množstvom súkromia, sú vybavené súkromným kúpeľňou, televíziou a kávovarom. Hostia si môžu vychutnať relaxačné vychádzky v záhrade a prechádzky po okolí.

Ak plánujete navštíviť prírodný krásy Fox Glacier, máte nespočetné množstvo ubytovacích možností, ktoré vám ponúkajú komfortné a útulné miesto na prespanie. Ubytovanie na Fox Glacier v Novom Zélande je skvelý zážitok na celý život.


Letenka Nový Zéland Fox Glacier


Ak plánujete cestu do Nového Zélandu, jedno miesto, ktoré by ste určite nemali vynechať, je Fox Glacier. Nachádza sa na juhu krajiny naeho západnom pobreží a je jedným z najväčších a najznámejších ľadovcov na Novom Zélande.

Ľadovec Fox Glacier je súčasťou národného parku Westland Tai Poutini, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento nádherný prírodný úkaz priláka nielen turistov, ale aj tých, ktorí sa zaujímajú o geológiu a prírodné procesy.

Fox Glacier je pomenovaný po expedičnom vodcovi Williamovi Foxovi, ktorý v roku 1872 objavil tento impozantný ľadovec. Odvtedy je toto miesto obľúbenou turistickou atrakciou a každoročne privíta tisíce návštevníkov.

Ak plánujete navštíviť Fox Glacier, najlepší spôsob, ako tam dostať, je letecky. Mnohé letecké spoločnosti ponúkajú letenky z rôznych miest na Novom Zélande do regiónu Westland, kde sa nachádza Fox Glacier. Let trvá približne 20 minút a ponúka neuveriteľné výhľady na okolitú krajinu.

Po prílete na letisko v blízkosti Fox Glacier máte možnosť si rezervovať helikoptérový alebo lietadlový výlet, ktorý vás zavedie priamo na ľadovec. Tieto výlety sú jedinečnou príležitosťou obdivovať krásu a rozlohu Fox Glacier z blízka.

Po pristátí sa môžete vydať na vedenú túru so skúseným sprievodcom, ktorý vám ukáže najkrajšie miesta ľadovca. Budete sa môcť prechádzať po jeho povrchu, nazrieť do ľadových jaskýň a pozorovať čistú krásu tohto prírodného úkazu.

Okrem túr po ľadovci majú návštevníci možnosť objaviť aj okolité národné parky a prírodné rezervácie. V regióne Westland Tai Poutini je množstvo turistických chodníkov a výhľadových bodov, kde môžete obdivovať impozantné hory, krásne jazerá a divoké rieky.

Na záver dňa sa môžete ubytovať vo vybraných hoteloch a chatách, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Fox Glacier. Mnohé z nich ponúkajú úžasné výhľady na ľadovec a dokonca aj sauny a bazény, kde si môžete oddýchnuť po aktívnom dni.

Keďže Fox Glacier sa nachádza mimo hlavných mestských oblastí, je vhodné si rezervovať letenky a ubytovanie vopred, aby ste mali istotu, že si svoj pobyt užijete naplno.

Celkom jednoducho povedané, návšteva Fox Glacier je unikátnym zážitkom, ktorý vám umožní obdivovať jedinečnú krásu a majestátnosť prírody. Ak ste nadšenec dobrodružstva a krásy, určite by ste si nemali nechať ujsť túto skutočnú perlu Nového Zélandu.


Počasie Nový Zéland Fox Glacier


Fox Glacier je obľúbené miesto na Novom Zélande, ktoré je známe svojím unikátnym a impozantným prírodným krásom. Tento článok sa zameriava na počasie v oblasti Fox Glacier a ako to ovplyvňuje túto fantastickú destináciu.

Na Novom Zélande panuje veľmi variabilné a nepredvídateľné počasie, a Fox Glacier nie je výnimkou. Táto oblasť patrí do subtropického pásma, takže tu nájdeme mierny a vlhký oceánsky podnebý systém. Vďaka svojmu geografickému umiestneniu na západnom pobreží Nového Zélandu je región Fox Glacier ovplyvňovaný horskými hrebeňmi Južných Álp, ktoré prispievajú k tvorbe výrazných mikroklímatov.

Letné mesiace na Fox Glacier majú tendenciu byť teplejšie a suchšie ako zimné mesiace. Tento oblasť zaznamenáva priemerné teploty okolo 20 ° C počas leta, s minimálnymi teplotami klesajúcimi na približne 10 ° C. Nočné teploty sa môžu dostávať až pod bod mrazu, takže by ste si mali so sebou vziať aj teplé oblečenie. Dážďové zrážky sú počas leta mierne, aj keď neočakávajte, že by bolo suché. Práve naopak, môže sa zdať, že dážď prichádza skoro každý deň.

Zimné mesiace na Fox Glacier sú chladné a vlhké. Bystré modré nebo a sneh pokrývajúci hory vytvárajú nádhernú scenériu. Teploty klesajú na priemernú hodnotu 10 ° C, pričom nočné teploty sa môžu dostávať pod bod mrazu. Zimné mesiace majú tendenciu byť daždivé, s veľkým množstvom zrážok v podobe snehu. Tento obdobie poskytuje skvelé podmienky na zimné športy a prechádzky po ľadovcih. Je však potrebné si pamätať, že v zimných mesiacoch môžu byť niektoré oblasti obmedzené alebo nedostupné kvôli nepriaznivým podmienkam.

Miestne počasie na Fox Glacier môže byť veľmi rýchlo meniace, a preto je dôležité mať s sebou oblečenie pre rôzne poveternostné podmienky. Nezabudnite na vetracie oblečenie a pevnú obuv, ktorá je vhodná pre túru v horách.

Napriek nepredvídateľnosti počasia, Fox Glacier je určite nádherné miesto na návštevu, bez ohľadu na ročné obdobie. Jeho majestátny ľadovec, okolité hory a divoký prírodný svet robia z tohto miesta povinnú destináciu pre každého milovníka prírody a dobrodruha.


Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Fox Glacier


1. Ako sa dostanem na Fox Glacier?
Na Fox Glacier sa dá dostať autom, autobusom alebo súkromným prenajatým vozidlom. Cesta z blízkeho mesta Franz Josef trvá približne 20 minút.

2. Aká je prevádzková doba Fox Glacier?
Prevádzková doba Fox Glacier sa líši v závislosti od ročného obdobia. V zime je obmedzená a vo vyšších častiach sa nedá pristupovať. V lete je prevádzka väčšinou v plnom prúde. Odporúča sa skontrolovať aktuálne informácie pred návštevou.

3. Sú k dispozícii turistické výlety na Fox Glacier?
Áno, na Fox Glacier sú k dispozícii turistické výlety vedené miestnymi sprievodcami. Tieto výlety poskytujú príležitosť preskúmať ľadovec, naučiť sa o jeho formácii a bezpečnostných opatreniach.

4. Čo treba mať na pamäti pri návšteve Fox Glacier?
Pri návšteve Fox Glacier je dôležité mať správnu výbavu, vrátane vhodnej obuvi a teplej oblečenia vrátane bundy a čiapky. Sú tiež k dispozícii horské služby, ktoré poskytujú informácie o aktuálnych podmienkach a bezpečnostných odporúčaniach.

5. Aké ďalšie aktivity sú k dispozícii v okolí Fox Glacier?
Okolie Fox Glacier ponúka širokú škálu ďalších aktivít pre návštevníkov, vrátane turistiky, helikoptérových túr, kajakovania a jazdy na horských bicykloch. Okolie je tiež preslávené svojimi krásnymi prírodnými scenériami, ako sú jazerá a vodopády.

6. Kde si môžem rezervovať ubytovanie v blízkosti Fox Glacier?
Na rezerváciu ubytovania v blízkosti Fox Glacier je možné využiť rôzne online rezervačné platformy alebo sa obrátiť priamo na miestne hotely a penzióny. Odporúča sa včas rezervovať ubytovanie, pretože oblasť je populárna medzi návštevníkmi.

7. Existujú nejaké bezpečnostné riziká spojené s návštevou Fox Glacier?
Návšteva Fox Glacier prináša určité bezpečnostné riziká, najmä pri pohybe na ľadovci. Je dôležité dodržiavať pokyny miestnych sprievodcov a byť obozretný. V prípade nepriaznivých poveternostných podmienok sa môžu výlety zrušiť alebo obmedziť.

8. Aký je ideálny čas na návštevu Fox Glacier?
Ideálny čas na návštevu Fox Glacier závisí od vašich preferencií a plánovanej aktivity. Letné mesiace od decembra do februára sú obvykle najteplejšie a najviac obľúbené, ale v zime je možné zažiť menej návštevníkov a výnimočné scenérie pokryté snehom.

9. Je potrebné rezervovať turistické výlety vopred?
Rezervácia turistických výletov na Fox Glacier je odporúčaná, najmä v hlavnej turistickej sezóne. Tým si zabezpečíte miesto a čas, ktorý vám najviac vyhovuje.

10. Aké sú ďalšie známe turistické atrakcie v okolí Fox Glacier?
Okolie Fox Glacier ponúka niekoľko ďalších známych turistických atrakcií, vrátane jazerá Lake Matheson, ktoré ponúka úžasné odrazy hor v hladinách jazera, a národného parku Westland Tai Poutini, ktorý je zahrnutý na zozname svetového dedičstva UNESCO.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky