Objavte lety za najlepšie ceny

Peru Machu Picchu

Dovolenka Peru Machu Picchu


Peru je jednou z najzaujímavejších a najexotičkejších destinácií pre dovolenku. Medzi hlavné turistické atrakcie tejto krajiny patrí určite Machu Picchu, staroveké mesto Inkov, ktoré je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Ak túžite po dobrodružnej a nezabudnuteľnej dovolenke, navštívenie Machu Picchu by malo byť na vašom zozname.

Machu Picchu sa nachádza na Andách východne od Cusca, jedného z hlavných miest Peru. Toto mesto bolo postavené Inkami v 15. storočí a po niekoľkých desaťročiach ho opustili a skryli pred španielskymi dobyvateľmi. Bol to teda veľmi dobre ukrytý tajomný poklad, ktorý bol objavený až v roku 1911 americkým archeológom Hiramom Binghamom.

Machu Picchu je známe svojou unikátnou architektúrou a jeho poloha na vrchole hory je ohromujúca. Mesto je postavené zo šedých kameňov a kamenných blokov spolu s dokonalou rovnosťou medzi nimi. Vďaka svojej výške poskytuje aj nádherný výhľad na okolitú krajinu a hory.

Ak chcete navštíviť Machu Picchu, najlepším spôsobom je vycestovať do Cusca a odtiaľ sa dostať na miesto buď pešo alebo vlakom. Existuje niekoľko trás, ktoré môžete zvoliť podľa svojho vkusu a fyzickej kondície. Najpopulárnejšou trasou je Inca Trail, ktorý vás prevedie cez úchvatné scenérie astaré inkovské cesty.

Samotná cesta na Machu Picchu môže byť náročná a vyžaduje si trochu fyzickej prípravy, ale odmena na konci cesty je skutočne úchvatná. Keď sa ocitnete v Machu Picchu a pozorujete túto úžasnú stavbu zblízka, cítite sa ako časový cestovateľ, ktorý sa vrátil do minulosti. Je to jedno z tých miest na svete, ktoré vás úplne pohltia a nechajú vás bez slov.

Okrem návštevy Machu Picchu, Peru ponúka aj ďalšie zaujímavosti a atrakcie. Môžete navštíviť Cusco, staré hlavné mesto Inkov, alebo sa vydať na výpravu do doliny Urubamba, ktorá je známa svojimi impozantnými inkovskými miestami a úchvatnou prírodou.

Peru je tiež známe svojou skvelou kuchyňou, takže nezabudnite vyskúšať miestne jedlá a nápoje. Ceviche, lomo saltado a chicha morada sú len niektoré z jedál, ktoré by ste mali ochutnať.

Dovolenka v Peru a návšteva Machu Picchu je zážitok, ktorý si budete pamätať na celý život. Obsahuje krásu prírody, histórie a dobrodružstva. Nech už ste archeológom, dobrodruhom alebo jednoducho turistom, Machu Picchu vás určite nadchne a očarí svojou jedinečnou atmosférou.


Ubytovanie Peru Machu Picchu


Ak sa plánujete vydať do Peru, jedným z najobľúbenejších miest, ktoré by ste nemali vynechať, je Machu Picchu. Nachádza sa vysiela nad Andami a je jedným z najznámejších archeologických miest na svete. Nielenže je nádherný a dobovo zachovaný, ale je aj jedným z najobdivovanejších symbolov starodávnej Inkovej civilizácie. Ak sa chystáte navštíviť túto úchvatnú destináciu, je dôležité mať na pamäti, že je potrebné zabezpečiť si vhodné ubytovanie.

Keďže Machu Picchu je také populárne medzi turistami z celého sveta, môže byť nájsť ubytovanie v tejto oblasti trochu náročné. V blízkosti Machu Picchu sa nachádza mesto Aguas Calientes, ktoré je hlavným východiskom pre turistov, ktorí chcú navštíviť Inkovské mesto. Aguas Calientes ponúka rôzne možnosti ubytovania, od jednoduchých hostincov až po luxusné hotely.

Ak preferujete pohodlie a luxus, voľba luxusného hotela by mohla byť pre vás ideálna. V týchto hoteloch si môžete vychutnať prívlastok v súkromí, hosťovať v jedinečných izbách a relaxovať v priestranných a elegantných priestoroch. Niektoré z týchto hotelov ponúkajú aj výhľady na Machu Picchu, čo vám umožní zariadiť si prebudenie so scenériou, ktorá doslova vyrazí dych.

Pre tých, ktorí sa radšej zameriavajú na rozpočet alebo cestujú na dlhšie obdobie, sú tu aj možnosti pre hostely a penzióny. Tieto možnosti ubytovania sú obvykle cenovo dostupnejšie a ponúkajú základné vybavenie pre pohodlný pobyt. Je však dôležité mať na pamäti, že sa možno budete musieť podeliť so ša rumom s inými cestovateľmi a priestor bude trochu obmedzený.

Ak preferujete autentickejšie a originálne zážitky, môžete zvážiť aj ubytovanie v blízkosti Machu Picchu. Niektoré z okolitých dediniek ponúkajú „homestays“, kde si môžete prenajať izbu v tradičnom domove miestneho obyvateľa. To vám poskytne jedinečný pohľad na miestne kultúry a zvyky, a zároveň vám umožní stráviť viac času v tejto oblasti.

Je dôležité si uvedomiť, že rezervácie ubytovania v Machu Picchu je nevyhnutné urobiť vopred, najlepšie niekoľko mesiacov pred plánovanou návštevou. Načasovanie je veľmi dôležité, pretože počas vysokého turistického obdobia sa ubytovanie môže vydať veľmi rýchlo. Okrem toho musíte brať do úvahy aj sprístupnenie prepravy z Aguas Calientes do samotného Machu Picchu, pretože existujú rôzne možnosti ako sa tam dostať.

Návšteva Machu Picchu by mohla byť jedným z najimpresívnejších zážitkov vášho života a správne zvolené ubytovanie by mohlo prispieť k celkovému zážitku. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné hotelové ubytovanie alebo autentickejší zážitok v penzióne alebo v miestnom dome, je dôležité urobiť rezervácie vopred a zabezpečiť si svoj pobyt v tejto nádherné destinácii.


Letenka Peru Machu Picchu


Machu Picchu, často považované za sedmý div sveta, je jedním z nejzáhadnějších a nejfascinujících míst na planetě. Nachází se v Peru a láká mnoho dobrodruhů, archeologů a turistů z celého světa. Pokud se rozhodnete navštívit toto ikonické místo, prvním krokem je získat letenku do Peru.

Peru je dostupné z mnoha částí světa několika mezinárodními letišti, včetně hlavního města Limy. Pokud cestujete z Evropy, nejčastěji budete muset přestoupit na některém z větších evropských letišť, jako je Londýn, Madrid, Paříž nebo Frankfurt, a odtud pokračovat do Limy. Let z většiny evropských měst do Limy trvá přibližně 12 hodin.

Jakmile přistanete na mezinárodním letišti Jorge Chavez v Limě, můžete se rozhodnout, zda budete pokračovat přímo do Cusca, města ležícího nejblíže Machu Picchu, anebo jestli nejdříve prozkoumáte okolí Limy. Můžete se rozhodnout navštívit Peruánské pobřeží, kde můžete objevovat krásné pláže, starověké ruiny a vychutnávat si místní kuchyni.

Cusco je cílem pro ty, kteří se chtějí vydat do Machu Picchu. Existuje několik způsobů, jak se do Cusca dostat z Limy. Nejoblíbenější možností je vzít letadlo, které je rychlé a pohodlné. Let trvá přibližně hodinu a můžete si užít nádherné výhledy na peruánskou krajinu při letu přes Andské hory.

Další možností je cesta autobusem, která je levnější, ale trvá přibližně 21 hodin. Je to vhodná volba, pokud máte rádi dlouhé cestování a chcete si prohlédnout peruánskou krajinu při pozemním přesunu. Cesta je scenická a nabídne vám úžasné výhledy na Andské hory a kratery.

Jakmile dorazíte do Cusca, musíte se připravit na trek k samotnému Machu Picchu. Existuje několik možností, jak se dostat do tajemného místa. Nejznámější a nejpopulárnější je Inca Trail, trasa dlouhá přibližně 42 kilometrů, která trvá asi 4 dny. Toto je velmi oblíbená volba, ale rezervace je povinná a omezená, protože je třeba ochránit toto křehké prostředí.

Další možností je Salkantay Trek, která je náročnější a trvá přibližně 5 dní. Tato trasa vás provede úchvatnou krajinou And, vrcholky hor a místními vesnicemi. Při této cestě se vyhnete davům a zažijete autentičtější peruánský zážitek.

Machu Picchu je zcela jistě naprosto nezapomenutelné místo. Jeho úžasná architektura a nádherné výhledy vás budou fascinovat. Pokud jste dobrodružné povahy a milujete archeologii a přírodu, návštěva Machu Picchu je nutností.

Pamatujte, že návštěva Machu Picchu vyžaduje rezervaci a omezený počet návštěvníků je povolen každý den. Doporučuje se rezervovat letenky a vstupenky co nejdříve, abyste zajistili své místo. Připravte se na vzrušující dobrodružství a objevujte tajemství jednoho z nejkrásnějších míst na světě - Machu Picchu.


Najčastejšie otázky a odpovede Peru Machu Picchu


1. Aké je Machu Picchu?
Machu Picchu je starodávne mesto v Peru nachádzajúce sa v horách Ánd.

2. Kde presne sa Machu Picchu nachádza?
Machu Picchu sa nachádza v departemente Cusco, na východnom úpätí Ánd, v nadmorskej výške približne 2 430 metrov.

3. Ako sa dostanem do Peru a na Machu Picchu?
Môžete doletieť do hlavného letiska v Lime a odtiaľ si vybaviť vnútroštátny let do Cusca. Potom v Cuscu sa môžete dostať na Machu Picchu rôznymi spôsobmi, ako napríklad vlakom, autobusom alebo pešo.

4. Koľko stojí vstup na Machu Picchu?
Vstupné lístky na Machu Picchu sa líšia v závislosti od toho, či ste miestni alebo zahraniční turisti. Pre zahraničných návštevníkov je vstupný poplatok asi 60 dolárov na jednodňovú návštevu.

5. Je potrebné mať sprievodcu na návštevu Machu Picchu?
Áno, je povinné mať sprievodcu pri návšteve Machu Picchu. Sprievodcovia sú povinní vám poskytnúť informácie o histórii a význame miesta a odpovedať na vaše otázky.

6. Ako dlho trvá návšteva Machu Picchu?
Najväčšia časť turistov strávi v Machu Picchu asi 4 až 6 hodín. Môžete však stráviť celý deň, ak si chcete dôkladne prezrieť túto historickú pamiatku.

7. Je povolené fotografovať alebo natáčať vo vnútri Machu Picchu?
Áno, je povolené fotografovať alebo natáčať vo vnútri Machu Picchu, avšak iba so základnou fotovideotechnickou výstrojou pre osobnú potrebu. Pre profesionálne fotenie je potrebné licenciu.

8. Aké je najlepšie ročné obdobie na návštevu Machu Picchu?
Najlepšie ročné obdobie na návštevu Machu Picchu je suché obdobie od mája do septembra. Toto obdobie má menej zrážok a je vhodnejšie na turistické aktivity.

9. Je Machu Picchu národnou kultúrnou pamiatkou?
Áno, Machu Picchu je uznávaná ako národná kultúrna pamiatka Peru od roku 1983. V roku 1983 bola Machu Právchu tiež zahrnutá do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

10. Je turistom umožnené vstúpiť do vnútra stavieb Machu Picchu?
Áno, turistom je povolené vstúpiť do vnútra niektorých stavieb Machu Picchu, ale je potrebné dodržiavať pokyny ochranárov a dbať na ochranu a zachovanie miesta.


Počasie Peru Machu Picchu


Machu Picchu, slávna starobylá Incká pevnosť v Peru, je pokladom svetového kultúrneho dedičstva a jedným z najnavštevovanejších miest na svete. Jeho jedinečná poloha v jazerej oblasti Peru je známa aj svojim neobvyklým a výnimočným počasím.

Počasie v oblasti Machu Picchu je veľmi rozmanité a môže byť pomerne nepredvídateľné. Prvou vecou, ktorú treba poznať, je, že Machu Picchu sa nachádza v nadmorskej výške približne 2 430 metrov (7 970 ft) nad morom. Táto výška prispieva k vytvoreniu rôznych mikroklímatov v oblasti s rôznymi teplotami a zrážkami.

Machu Picchu sa nachádza v tropickom pásme, čo znamená, že má dve základné ročné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od apríla do októbra a je zvyčajne považované za najlepšiu dobu na návštevu Machu Picchu. Počas tejto doby je tam menšie množstvo zrážok a teploty sú miernym, čo umožňuje pohodlné preskúmanie miesta a jeho okolia.

Avšak počas daždivého obdobia, ktoré trvá od novembra do marca, je Machu Picchu vystavené vyššiemu zrážkam a občas záplavám. Teploty sa môžu líšiť od chladnejších dní, až po teplejšie teploty v priebehu dňa. Toto obdobie je známe aj ako "low season" pre turizmus a môže mať vplyv na dostupnosť a prístupnosť niektorých častí pevnosti.

Je dôležité poznamenať, že aj keď je suché obdobie považované za lepšiu dobu na návštevu Machu Picchu, počasie priamosti nemusí byť predvídateľné. Dokonca aj v suchom období môže pršať, takže je vhodné pripraviť sa na všetky možnosti počasia.

Pri plánovaní návštevy Machu Picchu je vhodné sledovať miestne predpovede počasia a vziať so sebou vhodné oblečenie. Noste vrstvené oblečenie zohľadňujúce rôzne teploty počas dňa. Neprehliadnite dáždnik a ochranné oblečenie pred dažďom, ak sa rozhodnete navštíviť počas daždivého obdobia.

Okrem počasia je tu aj ďalší faktor, na ktorý je potrebné si dať pozor. Vzhľadom na vysokú nadmorskú výšku sa odporúča, aby sa turisti dostali pred príchodom do Machu Picchu aspoň na niekoľko dní v Cuscu, aby si mohli zvyknúť na výšku a minimalizovať riziko vzniku výškových chorôb.

Počasie v oblasti Machu Picchu je zaujímavé a rozmanité. Bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva tejto historickej starobylej pevnosti je veľkým zážitkom. Je dôležité byť dobre pripravený a byť pripravený na všetky možnosti počasia, aby ste sa mohli tešiť z toho, čo Machu Picchu ponúka.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky