Objavte lety za najlepšie ceny

Portugalsko Porto Santo

Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Porto Santo


Čo je Porto Santo?
Porto Santo je malý ostrov v Atlantickom oceáne, ktorý sa nachádza na juhovýchode od Portugalska.

Aké je hlavné mesto Porto Santo?
Hlavným mestom je Vila Baleira.

Ako sa dostanem na Porto Santo?
Na ostrov sa môžete dostávať lietadlom alebo trajektom z Portugalska.

Čo by som mal vidieť na Porto Santo?
Na ostrove nájdete krásne pláže, morské jaskyne a tiež sa môžete vybrať na prechádzku do vnútrozemia ostrova.

Ako dlho by som mal zostať na Porto Santo?
Odporúčame aspoň 3 až 4 dni, aby ste si mohli vychutnať krásy ostrova.

Aké sú najlepšie pláže na Porto Santo?
Najlepšie pláže sú Vila da Calheta a Praia do Porto Santo.

Aké je miestne jedlo na Porto Santo?
Miestne jedlo obsahuje čerstvé morské plody a ryby, ako aj tradičné portugalské pokrmy.

Ako je počasie na Porto Santo?
Počasie je väčšinou slnečné a teplé počas celého roka s priemerom teploty okolo 20 °C.


Počasie Portugalsko Porto Santo


Porto Santo je krásny ostrov situovaný v Atlantickom oceáne, patrí do Portugalska a je susedom známeho ostrova Madeira. Celý rok ponúka turistom slnečné a teplé počasie, ktoré sľubuje príjemnú dovolenku. V nasledujúcom textu sa dozviete viac o počasí na Porto Santo.

Letné počasie na Porto Santo

V lete, ktoré trvá v júli a auguste, teploty sa pohybujú od 24 do 28 stupňov Celzia. Tieto mesiace sú charakterizované mierne sušším počasím, kedy padajú minimálne dažde. Voda v mori sa ohrieva až na 23 stupňov Celzia, takže sa môžete tešiť na slnečné kúpanie bez chladnej vody.

Jeseň a zima na Porto Santo

Ak cestujete na konci septembra alebo v októbri, teploty sa znižujú a dostávajú sa medzi 21 a 24 stupňov Celzia. Aj keď sú už pravidelne dažde, stále môžete vychutnať plávanie v mori, keďže teploty zostávajú príjemné. Od novembra sa teploty začínajú znížiť a môžete očakávať mierny vietor. Miestne oslavy a sviatky v tomto období sú vždy nádherným chlapcom.

Jar na Porto Santo

Jar na Porto Santo je veľmi krátky, trvá od marca do mája. V tomto období sa teploty zvyšujú a vzduch jemne zvlhčuje. Môžete si vychutnať čerstvé a zelené krajiny, ale už si nedoprajete kúpanie v mori, keďže voda ešte nie je dosť teplá.

Hoci je počasie na Porto Santo o niečo menej teplé ako na Madeire, stále ponúka veľa príležitostí na slnečné a príjemné dovolenky. Bez ohľadu na to, kedy si zvolíte cestovať, môžete sa tešiť na krásne a nezabudnuteľné zážitky na tomto ostrove.


Dovolenka Portugalsko Porto Santo


Portugalsko a jeho nádherné pláže není nikomu neznámé. Mezi nejkrásnější patří určitě Porto Santo, které nabízí skutečně nezapomenutelnou dovolenou.

Porto Santo leží v největším archipelagu Madeira a více než devadesát procent jeho území pokrývají bílé písečné pláže o délce přes osm kilometrů. Pláže jsou kolem celého ostrova, takže si můžete zvolit klidnou pláž nebo tu s více možnostmi.

Pro turisty, kteří si přijdou na Porto Santo odpočinout, nabízí se celá řada aktivit. Od vodních sportů, jako jsou windsurfing a kitesurfing, přes jízdu na koni a golf až po největší koupaliště v Evropě. Ostrov nabízí i malou zábavu v podobě různých obchůdků a restaurací, které se nacházejí převážně v oblasti města Vila Baleira.

Jednou z největších předností Porto Santo je klid a pohoda, která se zde nabízí. Zdejší atmosféra je klidná a všude je cítit příjemná relaxace. Patrné je to i v samotné ubytování, kde se můžete těšit na klidné hotely se středomořskou atmosférou. Obyvatelé Porta Santo mají pověst jako velmi přátelští lidé, takže neváhejte s nimi navázat rozhovor a třeba si přitom poslechnout místní pověsti a legendy.

Pokud si plánujete dovolenou na Porto Santo, doporučuji se zde zdržet na několik dnů a nejen na jeden den. Ostrov nabízí krásné pláže, přírodní park s neuvěřitelnými výhledy, kulturní památky a množství aktivit pro celou rodinu. Porto Santo je ideální destinací pro ty, kteří hledají klid a pohodu a chtějí se vyhnout rušným městům či turistickým zónám.

Měli byste si však dát pozor na silné slunce, které tu zapadá vždy kasněji nežli na pevninské Evropě, a proto byste měli používat ochranné prostředky, jako je krém s vysokým faktorem. Vysoké teploty na ostrově se vám uleví s troškou vody nasávající Praias de Porto Santo.

Pokud tedy toužíte po krásné a nezapomenutelné dovolené na bílé písčité pláži, je pro vás Porto Santo tím ideálním místem, které rozhodně stojí za návštěvu.


Letenka Portugalsko Porto Santo


Portugalsko je známe svojou bohatou kultúrou, krásnou prírodou a úchvatnými plážami. Medzi tieto nádherné destinácie patrí aj ostrov Porto Santo, ktorý je skutočným rajom pre milovníkov slnka, mora a relaxu. Pre lepší pohľad na tento kúsok pevniny si vyberte letenku do Portugalska na ostrov Porto Santo a pohnite sa na jedno z najtichších miest Európy.

Porto Santo je malý ostrov v skupine Madeirských ostrovov. Jeho krása spočíva v jeho prirodzených plážach s jemným zlatým pieskom, ktoré sa tiahnu na kilometry. Pláže sú obklopené tyrkysovými vodami Atlantického oceánu, čo vytvára dokonalé prostredie na opaľovanie, plávanie a vodné športy.

Letenky do Porta Santa sú k dispozícii z viacerých medzinárodných letísk po celom svete. Ak sa rozhodnete pre túto destináciu, môžete sa tešiť na priamy let z mesta, kde žijete. Cesta trvá približne tri hodiny, čo znamená, že vaša dovolenka môže začať o chvíľu.

Po prílete na letisko vás privíta príjemný portugalský vzduch a miestna pohostinnosť. Môžete sa ubytovať v jednom z luxusných hotelov priamo na pláži alebo si nájsť ubytovanie v blízkosti miestneho mesta s viacerými atrakciami a službami.

Jedným z hlavných lákadiel Porta Santa sú jeho pláže. Piesok je jemný a teplý, ideálny na prechádzky po pobreží. Voda je čistá a teplá, čo poskytuje príjemné možnosti na plávanie a potápanie. Okrem toho, z Porta Santa môžete si prenajať vodné športy ako sú plachtenie, surf, alebo rýchle člny. Ostrov je tiež populárny pre potápačov, pretože okolo neho sa nachádza niekoľko zaujímavých miest s morským životom.

Pokiaľ ste fanúšikom prírody, Porto Santo vás nezklame. Ostrov je pokrytý úchvatnou krajinou so skalnatými útesmi, zelenými údoliami a vysokými horami, ktoré sú vhodné na turistiku a horské túry. Môžete si prenajať bicykel a objaviť tieto malebné miesta na vlastnú päsť, alebo sa zúčastniť jednej z organizovaných turistík.

Originálna kultúra ostrova Porto Santo je tiež niečím, čo by ste mali zažiť. Miestni obyvatelia sú veľmi priateľskí a radi ukážu svoju tradíciu a históriu. Mesto taktiež ponúka rôzne reštaurácie s vynikajúcou portugalskou kuchyňou, kde si môžete vychutnať čerstvé morské jedlá a miestne víno.

Celkovo povedané, letenka do Porta Santa je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú oddýchnuť, nabrať novú energiu a zažiť krásu portugalského ostrova. Bez ohľadu na to, či preferujete lenivé dni na pláži alebo aktívne dobrodružstvo, Porto Santo bude mať pre vás všetko. Preto neváhajte a rezervujte si letenku už dnes!


Ubytovanie Portugalsko Porto Santo


Portugalsko vždy patrilo medzi najobľúbenejšie turistické destinácie v Európe. Kým mnoho ľudí pozná známe miesto ako Lisabon či Porto, malo by sa venovať pozornosť aj menším ostrovom v tejto krajine. Jedným z takýchto ostrovov je Porto Santo, zaujímavá a príťažlivá destinácia pre turistov.

Porto Santo, ležiaci v severnom Atlantiku, je jedným z ostrovov arhipelagu Madeira. Aj keď je oveľa menší ako ostrov Madeira, má čo ponúknuť. Jeho najväčšou atrakciou je pláž s bielym pieskom, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších v celej Európe. Táto 9 km dlhá pláž je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu. Okrem toho je Porto Santo zelený ostrov s množstvom nádherných miest na prechádzky a vychádzky.

Pri hľadaní ubytovania v Porto Santo je veľa možností. Médiá ponúkajú rôzne hotely a apartmány, z ktorých si môžete vybrať podľa vašich preferencií a rozpočtu. V rámci ostrova sa nachádzajú hotely pre rôzne typy cestovateľov - od luxusných 5-hviezdičkových rezortov až po rodinné penzióny. Najlepšie miesto na pobyt je v blízkosti pláže, takže sa môžete kedykoľvek dostať na piesočnaté pobrežie.

Okrem pláže a scenérie ponúka Porto Santo aj množstvo kultúrnych a histórických miest. Jedným z nich je kostol Nossa Senhora da Piedade, postavený v 16. storočí, ktorý ponúka výhľad na celý ostrov. Ďalším zaujímavým miestom je Casa Museu de Christopher Columbus (Domovské múzeum Christopha Kolumba), ktoré je venované slávnemu objaviteľovi a jeho vzťahu s ostrovom.

Porto Santo je známe aj svojou gastronómiou. Môžete si vychutnať tradičné jedlá a nápoje, ktoré sú charakteristické pre ostrov. Medzi najznámejšie jedlá patrí čerstvé ryby a morské plody, ktoré sú často podávané s miestnymi koreňovými plodinami. Obliehanými nápojmi sú víno a poncha, ktorý je miestnym rumovým nápojom.

Porto Santo je dokonalým miestom pre dovolenku pre všetkých, ktorí hľadajú oddych, krásnu prírodu a pláže. Vďaka svojej malej veľkosti a izolácii od veľkých turistických miest tu môžete zažiť pokoj a ticho. Bez ohľadu na to, či ste milovníkom pláže, prírody, histórie alebo jednoducho oddychu, Porto Santo je pre vás ideálnou voľbou.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky