Objavte lety za najlepšie ceny

Lotyšsko Ķemeri National Park

Počasie Lotyšsko Ķemeri National Park


Lotyšsko Ķemeri National Park je známy predovšetkým svojou prírodnou krásou a pôsobivým počasím. Toto územie sa nachádza v Západnom Lotyšsku a zaujíma rozlohu viac ako 38000 hektárov.

Počasie v Ķemeri National Park sa výrazne líši v závislosti od ročného obdobia. Letá sú obyčajne miernym obdobím s teplotami okolo 20 °C, čo je pre mnohých turistov príjemné a vhodné na prechádzky po parku. Teploty sa môžu však zvýšiť až na 30 °C, čo je prirodzené v horúcich dnách. Práve letné obdobie je obľúbeným časom pre návštevníkov, ktorí sa chcú vydať na turistiku alebo jazdu na bicykli po parku. Taktiež je otvorený aj plavecký komplex v blízkosti parku, kde si turisti môžu vychutnať osviežujúce momenty.

Jeseň v Ķemeri National Park je plná farieb, keďže sa tu nachádza veľa borovíc, stromov s nádychom jantáru a krásnych jazier. Teploty mierne klesajú a pohybujú sa okolo 10 až 15 °C, s chladnými nocami. Jeseň je ideálnym obdobím pre členov parku, ktorí chcú pozorovať migráciu vtákov a pre turistov, ktorí si chcú vychutnať prechádzku po zaujímavých miestach, ako sú piesočnaté duny alebo rašelinné jazera.

Zima v Ķemeri National Park je radosťou pre milovníkov snehu a zimných športov. Priemerné teploty sa pohybujú okolo nuly až -5 °C, ale teploty sa môžu výrazne znížiť. Sneh pokrýva celý park a vytvára nádherné scenérie a ideálne podmienky na bežkovanie alebo sanovačkovanie. Taktiež je možné využiť termálne pramene v parku na oddych a relaxáciu po dni na sánkovaní.

Jar v Ķemeri National Park je časom prebúdzania prírody a nového života. Teploty stúpajú a dostávajú sa na približne 10 až 15 °C. Jar v parku je obdobím, keď sa môžu turisti tešiť na pozorovanie kvitnúcich divokých kvetov, prechádzky po turistických chodníkoch a vychutnanie si výnimočnej prírody.

Všetky tieto ročné obdobia v Ķemeri National Park majú svoje jedinečné čaro a poskytujú rôzne príležitosti na objavovanie prírodných krás. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť tento park, určite nebudete sklamaní jeho pôsobivým počasím a nádhernou krajinou.


Dovolenka Lotyšsko Ķemeri National Park


Lotyšsko – Ķemeri National Park: Oáza pokojnej prírody a relaxácie

Lotyšsko, krajina ležiaca na východnom pobreží Baltského mora, je známe svojou bohatou prírodnou krásou a fascinujúcou históriou. Medzi jedno z najvyhľadávanejších miest na dovolenku v krajine patrí Ķemeri National Park, ktorý sa nachádza v západnej časti lotyšskej metropoly Riga.

Ķemeri National Park je jedným z najväčších prírodných parkov v Lotyšsku a ponúka návštevníkom úkryt v prírode, vďaka ktorému sa môžu relaxovať a nájsť pokoj. Park je známy svojimi jedinečnými rašeliniskami, jazerami, porastmi borovíc a vzácnymi druhmi rastlín a živočíchov.

Jedným z hlavných turistických miest v parku je Jinķi Boardwalk, drevený chodník dlhý viac ako 3 kilometre, ktorý vás prevedie cez priesekmi a rašeliniskami. Počas prechádzky budete obklopení krásnymi výhľadmi a môžete sa pokochať vôňou borovíc. Tento chodník je vhodný aj pre rodiny s deťmi, pretože je prístupný aj kočíkmi a invalidným vozíkom.

Pre milovníkov vtáctva je Ķemeri National Park skutočným rajom, pretože tu žije viac ako 140 druhov vtákov vrátane orlovníkov, čápov a sov. Je to jedno z najvýznamnejších vtáčích území v severnej Európe a vtáčie pozorovanie je medzi turistami obľúbenou aktivitou. Ak máte radi fotografovanie, nezabudnite si so sebou priniesť fotoaparát a zachyťte tieto úžasné tvory.

Pre tých, ktorí hľadajú relax, park ponúka aj liečivé rašeliniskové lázně. Rašeliniskové kúpele sú známe svojimi liečebnými vlastnosťami a sú obľúbeným miestom pre turistov, ktorí hľadajú oddych a zlepšenie svojho zdravia. Môžete si vyskúšať rašeliniskové zábaly alebo kúpať sa v termálnych prameňoch s blahodárnymi účinkami na vaše telo a dušu.

Ķemeri National Park ponúka aj mnoho rôznych turistických trás a cyklistických ciest, ktoré vás zavedú hlboko do prírody. Môžete si vybrať z krátkych prechádzok okolo jazera, ktoré sú ideálne na oddych, alebo sa vydať na dlhšie úseky a objavovať skryté zákutia parku. Ak sa rozhodnete pre cyklistiku, odporúča sa si požičať bicykel v blízkom meste Riga a vydať sa na dobrodružnú cestu prírodou.

Ak plánujete dovolenku v Lotyšsku, nezabudnite začleniť Ķemeri National Park do vášho itinerára. Tento park vám ponúkne únik z každodenného zhonu a ponorí vás do kľudného a upokojujúceho prostredia prírody. Bez ohľadu na to, či preferujete turistiku, cyklistiku, fotografovanie vtákov alebo relax v lázní, Ķemeri National Park vám poskytne všetko, čo si môžete priať na dokonalú dovolenku.


Letenka Lotyšsko Ķemeri National Park


Každý, kto sa zaujíma o krásy prírody a chce sa vyhnúť rušným turistickým destináciám, by mal určite zvážiť návštevu ķemerského národného parku v Lotyšsku. Tento unikátny park, nachádzajúci sa vo východnej časti krajiny, ponúka návštevníkom úchvatné scenérie, bohatú akvatickú a močiarovú faunu a flóru, a tiež relaxačnú atmosféru, vďaka ktorej si každý návštevník môže oddých


Ubytovanie Lotyšsko Ķemeri National Park


Lotyšsko je pozoruhodná krajina s množstvom prírodných krás a fascinujúcich destinácií. Jedno z najznámejších a najkrajších miest, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve Lotyšska, je Ķemeri National Park.

Ķemeri National Park sa nachádza na západnom pobreží Lotyšska, približne 70 km od hlavného mesta Riga. Tento národný park sa rozprestiera na rozlohe približne 381 kvadrátových kilometrov a je známy pre svoje unikátne prírodné prostredie, jazera, močiare, borovicové lesy a minerálne pramene.

Ak plánujete navštíviť Ķemeri National Park, je potrebné zabezpečiť si ubytovanie. V okolí parku sú široké možnosti pre nocľah. Môžete sa rozhodnúť pre luxusné hotely, penzióny, súkromné chaty alebo aj kempovanie.

Jedna z najlepších možností ubytovania v blízkosti Ķemeri National Park je Hotel Jurmala Spa. Tento hotel sa nachádza priamo v centre letoviska Jurmala, ktoré je len niekoľko minút jazdy autom od národného parku. Hotel ponúka moderné izby so všetkými potrebnými zariadeniami ako sú klimatizácia, televízor, Wi-Fi pripojenie a súkromné kúpeľne. Má tiež wellness a wellness centrum, kde si môžete dopriať masáže, saunové rituály alebo relaxovať v bazéne.

Ak preferujete súkromie a vyhľadávate ubytovanie v prírode, jednou z možností je prenájom chaty. V blízkosti parku sa nachádza niekoľko súkromných chát, ktoré ponúkajú určitú mieru izolácie a sú v tesnom kontakte s prírodou. Tieto chaty majú obvykle vlastné kuchynky, čo vám umožní vychutnať si vlastné jedlá a zároveň si vychutnať krásu okolitej prírody.

Ak ste obdivovateľ prírody a radi by ste sa priblížili ku kamzíkom a iným živočíchom, tábor alebo kempovanie môže byť pre vás ideálnou voľbou. V Ķemeri National Park máte možnosť prenajať si malý stan a stráviť noc pod hviezdami. Existuje niekoľko kempov a táborov, ktoré ponúkajú základné zariadenia, ako je toaleta a sprcha.

Počas vášho pobytu v Ķemeri National Park nezabudnite si užiť krásne prírodné atrakcie ako jazero Sand Lake, Abbots Swamp a mineralizované bahno. Môžete si tiež vziať prechádzky po niektorých z mnohých turistických chodníkov a užiť si nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Vďaka svojej obdivuhodnej prírodnej kráse a rôznorodosti, Ķemeri National Park je skutočnou ukážkou krajiny Lotyšska. Nech ste milovníkom dobrodružstva, oddychu či pozorovateľom vtáctva, tento park vám ponúka všetko, čo si môžete priať. Nezabudnite si teda zabezpečiť ubytovanie a objaviť krásu Ķemeri National Park.


Najčastejšie otázky a odpovede Lotyšsko Ķemeri National Park


1. Aké je otváracie hodiny Ķemeri National Park?
Otváracie hodiny Ķemeri National Park sú od 9:00 do 18:00.

2. Kde sa nachádza Ķemeri National Park?
Ķemeri National Park sa nachádza v Lotyšsku, približne 50 km východne od hlavného mesta Riga.

3. Aké je vstupné do Ķemeri National Park?
Vstup do parku je bezplatný.

4. Aké aktivity sú v parku k dispozícii?
V Parku Ķemeri je možné sa venovať turistike, cyklistike, pozorovaniu vtákov, rybolovu a pitnej liečbe za využitia minerálnej vody.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Ķemeri National Park?
Najlepší čas na návštevu parku je od jari do jesene, keď je počasie príjemné a flóra a fauna sú v plnom rozkvete.

6. Aké sú najlepšie turistické trasy v parku?
Niektoré z najlepších turistických trás v Ķemeri National Park zahŕňajú Choru taka purvs (rašelinisko), Dubļu ezers (bahno), Meža taka (lesná trasa) a Vijņi taka (vodná trasa).

7. Je možné v parku kempovať?
Áno, v parku je možné kempovať na vyhradených táboriskách. Je však potrebné získať povolenie od správy parku.

8. Sú v parku k dispozícii stravovacie zariadenia alebo obchody?
V parku nie sú žiadne reštaurácie alebo obchody, preto je vhodné mať so sebou vlastné občerstvenie a pitie.

9. Aké živočíchy je možné v parku pozorovať?
V Parku Ķemeri je možné pozorovať množstvo druhov vtákov, rýb, obojživelníkov a hmyzu.

10. Je možné vstúpiť do rašelinísk v parku?
Áno, v parku je možné vstúpiť do rašelinísk, avšak je dôležité dávať pozor na zachovanie prírody a dodržiavať pravidlá stanovené správou parku.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky