Objavte lety za najlepšie ceny

Portugalsko Sesimbra

Ubytovanie Portugalsko Sesimbra


Portugalsko je známe svojou pôsobivou prírodou a bohatou históriou, a jedným z najkrajších miest na pobyt v tejto krajine je Sesimbra. Tento malebný prímorský letoviskový destinačný bod sa nachádza na juhu Lisabonského regiónu a ponúka nádherné pláže, vzrušujúce vodné športy a vynikajúcu gastronómiu.

Keďže turizmus v Sesimbre stúpa, je dôležité mať správne ubytovanie, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku naplno. Sesimbra ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov a penziónov.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z niekoľkých luxusných plážových hotelov, ktoré sa nachádzajú priamo na pobreží. Tieto hotely ponúkajú výhľady na Serra da Arrábida a Atlantický oceán a sú vybavené špičkovými zariadeniami a službami. Vo väčšine prípadov sú tieto hotely priestranné a moderné izby s balkónmi, klimatizáciou a súkromnými kúpeľňami.

Pre tých, ktorí preferujú viac útulné a neformálne prostredie, sú k dispozícii aj rôzne apartmány a penzióny. Apartmány v Sesimbre sú vhodné pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktoré by radi mali väčší priestor a samostatnú kuchynku na prípravu jedál. Penzióny na druhej strane ponúkajú príležitosť na spoznanie miestnych obyvateľov a skúsenosť s autentickou portugalskou pohostinnosťou.

Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, v Sesimbre nebudete ďaleko od niektorých z najkrajších pláží v Portugalsku. Pláž Praia de Sesimbra je najpopulárnejšia a ponúka čisté piesočnaté pláže a jemnú tyrkysovú vodu. Môžete si tu užívať slnenie, prechádzky po pláži alebo sa zapojiť do vodných športov, ako je windsurfing a potápanie.

Okrem pláží môžete tiež preskúmať úchvatnú prírodu Sesimbre, ako napríklad Národný park Serra da Arrábida. Tento park je známy svojimi strmými útesmi a modrými lagúnami a ponúka nádherný výhľad na Atlantický oceán. Môžete tu podnikať túry, cykloturistiky alebo jednoducho stráviť deň v prírode.

Vesnička Sesimbra je tiež známa svojou nádhernou rybárskou scénou a bohatou gastronómiou. Môžete si vychutnať čerstvé a vynikajúce morské plody v niektorom z miestnych reštaurácií a dokonca si uvariť vlastné jedlo v prípade, ak si ubytovanie zvolíte v apartmáne s kuchynkou.

Celkovo povedané, Sesimbra v Portugalsku je dokonalým miestom na ubytovanie, ak chcete zažiť prírodnú krásu a autentickú portugalskú kultúru. Nech už si vyberiete luxusné hotelové ubytovanie alebo útulné apartmány a penzióny, budete mať skvelý výhľad na krásu tejto oblasti a budete mať množstvo možností na dobrodružstvo a relaxáciu.


Letenka Portugalsko Sesimbra


Portugalsko je krásna krajina s bohatou históriou a nádhernou prírodou. Jedným z jej najkrajších regiónov je Sesimbra, malebné rybárske mestečko, ktoré sa nachádza v blízkosti Lisabonu. Ak sa rozhodnete navštíviť Sesimbru, letenka je najlepší spôsob, ako sa tam dostať.

Letenka na Portugalsko a konkrétne Sesimbru v súčasnosti nie je žiadnym problémom. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych častí sveta do Lisabonu. Lisabon je najbližším veľkým medzinárodným letiskom k Sesimbre, pretože sa nachádza len približne 45 kilometrov od mesta. Z letiska v Lisabone sa dá do Sesimbre ľahko dostať autobusom, autom alebo taxíkom. Cesta z letiska trvá približne hodinu a je príjemnou jazdou po západnom pobreží Portugalska.

Keďže Sesimbra je prímorské mestečko, výber letov do Lisabonu je veľmi široký. Mnoho leteckých spoločností ponúka nízkonákladové lety, čo je skvelá možnosť pre tých, ktorí majú rozpočet vysokú prioritu. Vďaka konkurencii medzi leteckými spoločnosťami nájdete často veľmi výhodné ceny leteniek na trase z rôznych európskych krajín, ako aj z iných častí sveta.

Letenka do Sesimbry je šikovným spôsobom, ako zažiť všetko, čo toto čarovné mestečko a jeho okolie ponúkajú. Sesimbra je známa svojimi úchvatnými plážami s krištáľovo čistou vodou Atlantiku, ktoré sú perfektné pre dlhé dni plné slnenia sa a kúpania. Má tiež bohaté podmorské fauny, takže potápači a milovníci vodných športov nebudú sklamaní.

Okrem pláží môžete v Sesimbre navštíviť aj jeho staré prístavné mesto, kde nájdete úzké uličky, krásne historické budovy a miestne obchody s tradičným remeslom. Tu môžete ochutnať aj miestne jedlá, ako napríklad čerstvé ryby a morské plody, ktoré sú jednou z hlavných atrakcií Sesimbre. V meste sa nachádza mnoho reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičnú portugalskú kuchyňu a čerstvé miestne víno.

Ak máte radi prírodu a túžite preskúmať okolie mesta, môžete si zobrať aj výlety do blízkych národných parkov, ktoré sú bohaté na brázdivé hory, úchvatné skalné útesy a malebné pláže. Výlety na nedaleké miesta, ako je napríklad Arrábida alebo Cabo Espichel, vám tiež umožnia objaviť krásu čarovného Portugalska.

Návšteva Sesimbre je pravdepodobne jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť pri návšteve Portugalska. A s priamymi letmi do Lisabonu je toľko jednoduché. Stačí si nájsť výhodnú letenku, zabaliť si kufor a vybrať sa na cestu do tohto nádherného kúta sveta. Sesimbra vás určite očarí svojou prírodnou krásou, pohostinnými obyvateľmi a pokojnou atmosférou. Nezabudnite si kúpiť letenku a zažite všetko, čomu Sesimbra a Portugalsko môžu ponúknuť.


Dovolenka Portugalsko Sesimbra


Sesimbra, malebné prímorské mesto v Portugalsku, je skutočným rajom pre dovolenkových nadšencov. Toto kúzelné miesto je obklopené nádhernými plážami, pôvabnou prírodou a bohatou históriou. Ak hľadáte miesto na oddych, kde spojíte relaxáciu s dobrodružstvom, Sesimbra je pre vás ideálnou voľbou.

Jednou z najväčších atrakcií Sesimbry sú jej pláže. Mesto ležiace na brehu Atlantického oceánu ponúka návštevníkom viacero úchvatných piesočnatých pláží. Pláž Ribeiro do Cavalo je známa svojou čistotou a krásnym prírodným prostredím. Je obklopená útesmi a ponúka ideálne podmienky na potápanie. Ďalšou obľúbenou plážou je pláž Praia de Sesimbra, kde si môžete užívať pohodu na slnku, zaplávať si v jasnom mori a vychutnať si miestne delikatesy v niektorom z reštaurácií nachádzajúcich sa priamo na pláži.

Okrem pláží je Sesimbra tiež známa svojou bohatou históriou. V centre mesta sa nachádza majestátny hrad Sesimbra Castle, ktorý je považovaný za jednu z najdôležitejších historických pamiatok v Portugalsku. Tento stredoveký hrad, postavený na vrchole kopca, ponúka nádherný výhľad na mesto a jeho okolie. Prechádzka po jeho múroch a vstup do jeho siení vás prenesie do minulosti a naháňa zimomriavky.

Okrem toho si môžete vychutnať aj miestnu kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií, kde ochutnáte tradičné jedlá vyrobené z čerstvých morských plodov. Sesimbra je známa svojou výbornou rybacou kuchyňou a bezpochyby si tu prídete na svoje, ak ste milovníkom morských plodov.

Pre tých, ktorí radi trávia svoj čas aktívne, je v Sesimbry dostatok príležitostí. Môžete si prenajať kajaky alebo paddleboardy a preskúmať okolité zálivy a jaskyne. Ak ste fanúšikmi potápania, môžete sa zúčastniť jednej z potápačských túr organizovaných v okolí. Budete mať možnosť objaviť úchvatné podmorské krajiny a pozorovať bohatú morskú faunu a flóru.

Až sa budete vracať z aktívneho dňa, môžete si vychutnať príjemný večer v jednom z mnohých barov alebo kaviarní, ktoré sa nachádzajú v meste. Obdivujte západ slnka nad Atlantickým oceánom a urobte si chvíľu len pre seba.

Dovolenka v Sesimbry v Portugalsku je skvelou príležitosťou na relaxáciu, objavovanie a zábavu. Toto kúzelné miesto vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a vytvorí vzácne spomienky. Nech už ste milovníkom pláží, histórie, dobrodružstva alebo jednoducho oddychu, Sesimbra je destinácia, ktorú si určite zamilujete.


Počasie Portugalsko Sesimbra


Sesimbra, malé rybárske mesto v Portugalsku, je obľúbeným turistickým cieľom pre svoje krásne pláže a pôvabné prostredie. Počasie v Sesimbre je vplyvné z juhu Atlantického oceánu a často je miernym a príjemným, čo pritiahne návštevníkov celoročne.

Letné mesiace, od júna do septembra, sú najteplejšie v Sesimbre. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 25-30 stupňov Celzia, pričom najteplejšie dni môžu dosahovať vyššie teploty až okolo 35 stupňov Celzia. Tieto mesiace sú ideálne na plávanie, slnenie sa a vychutnanie si krásnych pláží. More je teplé a osviežujúce, pohybuje sa okolo 20-22 stupňov Celzia. Je to veľmi príjemná teplota na kúpanie a vodné športy.

Jeseň v Sesimbre je mierna a útulná. Teploty sa začínajú postupne chladiť, priemerná teplota by sa pohybovala okolo 20 stupňov Celzia, s minimálnymi teplotami približne 14-18 stupňov Celzia v noci. Jeseň je tiež mierne vlhká, so skromnými dažďovými zrážkami. Toto obdobie je ideálne na turizmus a prechádzky v krásnej prírode okolitých hôr a skalnatého kopcovitého terénu.

Zima je v Sesimbre relatívne mierna a teploty sa zriedkavo dostanú pod 10 stupňov Celzia. Priemerná teplota v zime sa pohybuje okolo 12-15 stupňov Celzia, s minimálnymi teplotami v noci okolo 8-10 stupňov Celzia. Zima je obdobím, kedy môže pršať viac ako počas ostatných ročných období, ale dažď je zriedkavý a rýchlo prejde. Aj keď to nie je obdobie, kedy ľudia prídu na pláže, je tu stále veľa iných aktivít, ktoré môžete vyskúšať. Môžete navštíviť historické pamiatky, skúsiť tradičné jedlá v miestnych reštauráciách alebo len relaxovať v niektorom z útulných kaviarní.

Na jar sa počasie stáva znova príjemným a teploty sa začínajú zvyšovať. Príroda okolo Sesimbre začína kvitnúť a vznikajú nádherné farebné scény. Teploty v marci a apríli sa pohybujú okolo 15-20 stupňov Celzia, pričom vo vyšších teplotách sa pohybujú okolo 20-25 stupňov Celzia. More je stále relatívne studené, ale niektorí odvážlivejší jedinci sa môžu pustiť do kúpania.

Sesimbra je miestom, kde sa dá vychutnať pestrá a príjemná atmosféra. Počasie je prevažne milé a v meste je veľa aktivít a atrakcií, ktoré turisti môžu vyskúšať. Nech už si vyberiete akékoľvek obdobie, budete určite mať príležitosť vychutnať si toto nádherné miesto na pobreží Portugalska.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Sesimbra


1. Kde sa nachádza Sesimbra v Portugalsku?
Sesimbra sa nachádza na juhu Portugalska, na Lisabonskom polostrove.

2. Ako sa dostanem do Sesimbra z Lisabonu?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Lisabonu do Sesimbra, je vziať si vlak zo stanice Lisabon-Oriente do stanice Coina a potom nadviazať autobusovým spojením do Sesimbra.

3. Aké sú najlepšie pláže v Sesimbre?
Niektoré z najlepších pláží v Sesimbre sú Pláž Meco, Pláž Ribeira do Cavalo a Pláž do Ouro.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Sesimbre?
Niektoré z najlepších reštaurácií v Sesimbre sú Restaurante O Velho e O Mar, Restaurante Mar do Inferno a Restaurante Gabriel.

5. Aké atrakcie si môžem pozrieť v Sesimbre?
Niektoré z hlavných atrakcií v Sesimbre sú hrad Castelo de Sesimbra, pláž Praia da California a múzeum Muzeu do Mar.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Sesimbre?
Najlepší čas na návštevu Sesimbre je počas letných mesiacov, keď je teplejšie počasie a pláže sú ideálne na kúpanie.

7. Koľko dní by som mal stráviť v Sesimbre?
Priemerná dĺžka pobytu v Sesimbre je približne 2-3 dni, ale samozrejme to záleží od vašich preferencií a času, ktorý máte k dispozícii.

8. Je Sesimbra vhodná pre rodiny s deťmi?
Áno, Sesimbra je vhodná destinácia pre rodiny s deťmi, pretože má mnoho pláží a aktivít, ktoré môžu rodiny spolu robiť.

9. Aký je typický jedlo v Sesimbre?
Typické jedlo v Sesimbre je zložené z morských plodov a čerstvej ryby. Môžete si vychutnať chutné jedlá ako cataplana (tradičné portugalské jedlo s morskými plodmi), sardinky na grile a čerstvé plody mora.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Sesimbre?
V Sesimbre nájdete rozmanité možnosti ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov a penziónov. Niektoré populárne možnosti sú Hotel do Mar, SANA Sesimbra Hotel a Hotel Sesimbra.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky