Objavte lety za najlepšie ceny

Rumunsko Danube Delta

Letenka Rumunsko Danube Delta


Rumunsko je fascinujúca krajina s množstvom zaujímavých miest, ktoré stojí za to navštíviť. Ak ste zástancom prírody a chcete preskúmať jej krásy, určite by ste nemali vynechať Danubskú deltu. Tento unikátny kút Rumunska ponúka návštevníkom vzácne zážitky a nezabudnuteľné zážitky.

Ako sa tam dostať? Rieka Dunaj, ktorá preteká cez deltu, je určite jednou z najlepších možností. Môžete sa vybrať na prehliadku lodičkou a zahliadnuť si krásy okolitej prírody. Ak však uprednostňujete rýchlejšie a výhodnejšie cestovanie, letenka je ideálnou voľbou.

Letecké spojenia s Rumunskom sú v súčasnej dobe veľmi dobre vyvinuté. Nájdete tu mnoho leteckých liniek, ktoré smerujú do rôznych miest, vrátane hlavného mesta Bukurešť. Od Bukurešti je to len 4 hodiny jazdy autom do Tulče, ktoré je hlavným mestom Delty. Môžete však letieť priamo do letiska Tulče v leteckých spoločnostiach ako Blue Air a Wizz Air.

Po prílete do Tulče sa môžete pohodlne dostať do oblasti delty jazdou taxíkom alebo autobusom. Cesta z letiska by vám mala trvať nie viac ako 40 minút. Na mieste sa môžete ubytovať v jednom z mnohých príznivých hotelov a penziónov.

Samotná delta Dunaja ponúka mnohé turistické zážitky, ktoré by ste nemali premeškať. Môžete sa vybrať na prehliadku rieky lodou, kde si vychutnáte pohľad na obrovské množstvo vtáctva, ryby a iné živočíchy. Ak máte radi výzvy a dobrodružstvo, môžete sa vyhrať na rybárčenie alebo sa pokúsiť preskúmať deltu sami na kanoe. Okolie delty je tiež plné turistických trás pre tých, ktorí sa radi prechádzajú alebo bicyklujú.

Celková dĺžka Dunajskej delty je približne 3 500 km² a nachádza sa vo východnej časti čierneho mora. Je to jediná delta v Európe, ktorá je zaradená do svetového prírodného dedičstva UNESCO. Väčšina z tejto oblasti je chránená, aby sa zabezpečila ochrana všetkých zvierat a rastlín, ktoré tu žijú.

Ak sa chystáte navštíviť Rumunsko, nezabudnite sa vybrať do Danubského delty. Letenka vám umožní rýchlu a pohodlnú cestu do Tulče, a od toho momentu už len stačí pozrieť sa na krásy, ktoré vám táto jedinečná oblasť ponúkne.


Ubytovanie Rumunsko Danube Delta


Rumunsko Danube Delta je jednou z najkrajších a najjedinečnejších oblastí v Európe, kde možno objaviť prírodu, kultúru a históriu krajiny. Ak sa chystáte navštíviť túto oblasť, odporúčame zabezpečiť si ubytovanie v jednom zo štýlových opustených domčekov alebo chatách na brehu rieky.

Danube Delta je jedno z najväčších mokradí na svete a nachádza sa v ústí Dunaja, pozdĺž rumunskej hranice s Ukrajinou. Je to jedno z miest, kde sa stretnú rôzne druhy rýb a vtákov, vrátane čapov, labutí, potápačov a kráľovských orlov. Niektorí turisti si užívajú plavby v lodkách a kajakoch, iní však uprednostňujú cykloturistiku po okolí.

Na rok 2021 boli niektoré domy zrenovované a sú opäť k dispozícii pre turistov. Návštevníci si môžu zabezpečiť ubytovanie v priestranných ubytovacích zariadeniach s jednoduchým, ale pohodlným nábytkom a súkromnými kúpeľňami. Súčasťou ubytovania sú aj miestnosti, kde sa hostia môžu stretnúť a zabaviť.

Okrem ubytovania sa turisti môžu zúčastniť rôznych aktivít, ako napríklad turistiku, vodné športy alebo nočné prechádzky v lodkách. V tejto časti Rumunska, môžete navštíviť niekoľko malých dediniek a miestnych trhov s tradičnými morskými jedlami.

Rumunsko Danube Delta ponúka neuvyššej krásy prírodu, ktorá nie je na mnohých miestach Európy vida. Táto oblasť je takisto skvelým miestom pre tých, ktorí hľadajú mier a pokoj kde sa môžu oddýchnuť od každodenného zhonu a načerpať energiu.

Ak Vás tento článok zaujal, neváhajte a vyrazte na zájazd do tohto oblasti, aby ste si túto krásu užili na vlastné oči.


Dovolenka Rumunsko Danube Delta


Rumunsko je bohaté na prírodné krásy a pokiaľ hľadáte veľkolepé a nezabudnuteľné dovolenkové miesto, nemali by ste prehliadnuť Danube Delta. Táto rozsiahla močiarová oblasť, ktorá je uznávaná ako biosférická rezervácia UNESCO, ponúka návštevníkom jedinečný zážitok v oblasti prírodnej krásy a bohatstva biodiverzity.

Delta Dunaja sa nachádza na východnom pobreží Rumunska, kde sa potkáva s Čiernym morom. Tento unikátny ekosystém je domovom množstva rastlín a živočíchov vrátane viac ako 300 druhov vtákov, rôznych druhov rýb, zvierat a väčšieho množstva rastlín. Návštevníci môžu objavovať krásu týchto ekosystémov prostredníctvom rôznych aktivít, ako sú súkromné alebo skupinové výlety na člne, kajakoch alebo loďach.

Počas vašej návštevy v Danube Deltu môžete objaviť úžasné prírodné scenérie, ako sú rozsiahle riečne vetvy, rastliny vodného klbovitu a útulné rybárske osady. Táto oblasť je tiež domovom divokých koní, býkov a rôznych druhov vtákov, ktoré z nej robia raj pre milovníkov prírody a ornitológov. Turisti často objavujú kanály a lagúny v močiaroch, aby si užili západy slnka a pozorovali výnimočnú faunu a flóru.

Návštevníci by mali určite navštíviť Sulina, ktorá je najväčším mestom v Danube Deltu. Toto mesto so svojou bohatou históriou a kultúrou ponúka okrem prírodných scén aj množstvo reštaurácií a hotelov na ubytovanie. V Suline môžete tiež navštíviť múzeá a pozorovať tradičnú rumunskú kultúru v jednom z mnohých miestnych festivalov.

Rumunsko je známe aj svojimi tradíciami v rybárčení a poľovačke. Počas návštevy môžete vyskúšať rybárčenie s miestnymi rybármi alebo sa zapojiť do poľovačky na podunajskej diviačine alebo iných druhoch rýb. Táto skúsenosť vám umožní spoznať miestnu kultúru a životný štýl.

Dobre si zorganizované výlety do Danube Delty sú veľmi populárne a ponúkajú rôzne možnosti pre každého návštevníka. Niektoré z nich môžu zahŕňať ubytovanie na palube plavidiel, miestnu kuchyňu a sprievodcov na báze poznávacieho výletu. Cestovné agentúry ponúkajú rôzne balíčky s rôznymi dĺžkami pobytu a aktivitami, aby vyhovovali vašim preferenciám a rozpočtu.

Dovolenka v Rumunsku v Danube Deltu je skutočnou lahôdkou pre milovníkov prírody a turistov, ktorí hľadajú odpočinok a relaxáciu vo veľkolepej a jedinečnej prírodnej oblasti. S jeho bohatým ekosystémom a jedinečnými prírodnými scenériami by ste si nemali nechať ujsť túto jedinečnú destináciu.


Počasie Rumunsko Danube Delta


Rumunsko je známe svojou bohatou prírodou a úžasnou krajinou a jedným z najvýznamnejších prírodných dedičstiev tejto krajiny je Deltu Dunaja. Toto úžasné prírodné chránené územie je domovom mnohých vzácnych druhov flóry a fauny a je tiež jedným z najväčších a najdlhších ramien Dunaja na svete.

Danube Delta je situovaná v juhovýchodnom Rumunsku, na hraniciach s Ukrajinou, a je jednou z najväčších delta na Európskom kontinente. Je to jedinečné miesto, kde rieka Dunaj stretáva Čierne more a tvorí oslnivú rozmanitosť mokradí, močiarov, sladkovodných jezír a kanálov. Tento unikátny ekosystém je domovom mnohých vzácnych a ohrozených druhov rastlín a živočíchov.

Počasie v Danube Delta je veľmi ovplyvnené blízkosťou Čierneho mora a veľkou vzdialenosťou od Alp. Letá sú teplé a suché, s priemernými teplotami dosahujúcimi až 30 stupňov Celzia. Tieto slnečné mesiace sú ideálne pre turistov, ktorí chcú objavovať krásy Delty Dunaja a vychutnať si slnko na jej nádherných piesočnatých plážach.

Na druhej strane, zimy v Danube Delta sú studené a daždivé, s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu. Tento obdobie môže byť pre návštevníkov trochu náročnejšie, ale zima prináša svoje vlastné kúzlo do krajiny. Mnoho vodných vtákov, vrátane labutí a kačíc, zimuje v Delte Dunaja, a tak je to ideálne obdobie pre pozorovanie vtáctva.

Či ste návštevníkom na jar, keď sa Delta Dunaja prebúdza k životu kvetmi a farbami, alebo počas leta, keď je možné cestovať po riekach, jazera a kanáloch, alebo si užiť slnko na pláži, príroda v Rumunsku Delta Delta vás určite ohromí svojou krásou a bohatstvom.

S bohatým ekosystémom a vzácnymi živočíchmi, ako sú medvede, vydry, ibisy a rôzne druhy vtákov, je Danube Delta prírodným rajom pre každého milovníka prírody a vtáctva. Každoročne prichádza na tisíce návštevníkov, aby si užili jedinečný prírodný zážitok, prešli sa po kanáloch v člne alebo kajaku a pozorovali toho úžasného živočícha.

Nielenže je Delta Dunaja dôležitá pre svoje prírodné krásy, ale tiež hrá dôležitú úlohu v rámci zavlažovania a ochrany pred povodňami v okolitých oblastiach. Toto vyvážené prostredie je veľmi krehké a aby sa zachovala bohatosť a biodiverzita Delty Dunaja, je dôležité chrániť toto územie a zachovať ho pre budúce generácie.

Danube Delta je skutočne jedinečným miestom, kde sa príroda predstavuje v celej svojej nádhere. Nech už si vyberiete akékoľvek ročné obdobie, Rumunsko vás určite ohromí svojimi prírodnými scenériami a bohatstvom biodiverzity v Delte Dunaja.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Danube Delta


1. Kde sa Nachádza Rumunsko a ako sa tam dostať?
Rumunsko sa nachádza v juhovýchodnej Európe a Danube Delta sa nachádza na východnom pobrezí. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je cez letisko v Bukurešti, odkiaľ môžete cestovať do Danube Delta taxíkom alebo autobusom.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Dunajskej delty v Rumunsku?
Najlepší čas na návštevu Dunajskej delty v Rumunsku je od mája do septembra, keď je počasie teplé a suché. V tomto období môžete vidieť množstvo vtákov a živočíchov, ktoré migrujú do Delty Dunaja.

3. Koľko dní by som mal stráviť v Dunajskej delte?
Odporúča sa stráviť v Dunajskej delte aspoň 2-3 dni, aby ste si mohli vychutnať krásy miestnej prírody a vziať si prechádzky loďkou alebo sa vybrať na rybolov.

4. Aké aktivity môžem robiť v Dunajskej delte?
V Dunajskej delte sa môžete venovať rybolovu, jazdeniu na kajaku, pozorovaniu vtáctva a divokých zvierat, prechádzkam na bicykli alebo na prehliadke miestnych dedín a miest.

5. Aké sú najlepšie miesta na prespatie v Dunajskej delte?
V Dunajskej delte sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania vrátane hotelov, penziónov a súkromných domov. Niektoré z najlepších miest na prespatie sú Tulcea, Sfântu Gheorghe a Sulina.

6. Potrebujem víza na návštevu Rumunska?
Ak ste občanom EÚ, USA, Kanady, Austrálie alebo Nového Zélandu, nebudete potrebovať víza na návštevu Rumunska, pokiaľ Vaša návšteva neprekročí 90 dní. V opačnom prípade budete potrebovať štandardné vízum.

7. Aké sú typické rumunské jedlá, ktoré by som mal vyskúšať v Dunajskej delte?
V Dunajskej delte môžete ochutnať špeciality rumunskej kuchyne, ako je slávne sarmale (zabalené rôzne mäso s ryžou vo vodnatej omáčke), kačica s kapustou, plnená paprika a mnohé ďalšie rybie pokrmy.

8. Kde si môžem zakúpiť suveníry v Dunajskej delte?
Vo väčších mestách Dunajskej delty, ako je Tulcea a Sulina, nájdete množstvo obchodových piesočiek, kde si môžete zakúpiť tradičné rumunské rukodielné výrobky, suveníry a darčeky.

9. Je bezpečné cestovať v Dunajskej delte?
Všeobecne platí, že Dunajská delta je pomerne bezpečná oblasť, avšak treba sa vyhnúť odľahlým a neo


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky