Objavte lety za najlepšie ceny

Rumunsko Poiana Brașov

Ubytovanie Rumunsko Poiana Brașov


Poiana Brașov je rozhľadené horské stredisko a turistická destinácia v Rumunsku, ktorá je obľúbená nielen u domácich, ale aj u zahraničných návštevníkov. Jej nádherná príroda a pestrá ponuka ubytovania robí z Poiana Brașov ideálne miesto pre dovolenku.

Poiana Brașov sa nachádza v blízkosti známeho rumunského mesta Brașov, čo znamená, že je ľahko dostupná. Môžete sem pricestovať autom alebo verejnou dopravou, pričom cesta ponúka prekrásne výhľady na rumunské krajiny.

Keďže Poiana Brașov je populárna turistická destinácia, ponuka ubytovania je značná. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, penziónmi, apartmánmi a súkromnými chatami. Niektoré z nich ponúkajú aj wellness služby a vnútorný bazén, čo je ideálne na oddych po celodennom výlete po okolí.

Veľkou výhodou ubytovania v Poiana Brașov je jeho poloha. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti Karpatských hôr, čo z neho robí vhodný východiskový bod na túry po okolitých horách. Z vrcholov sa môžete tešiť na nádherné výhľady na okolitú krajinu a prírodu.

Ak máte radi aktívny oddych, Poiana Brașov ponúka množstvo možností. Počas zimných mesiacov môžete využiť lyžiarske vleky a zjazdovky, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov. Okrem lyžovania sa môžete venovať aj iným zimným športom, ako je snowboarding alebo korčuľovanie na ľade.

Počas letných mesiacov môžete využiť množstvo turistických chodníkov a cyklotrás v okolí Poiana Brașov. Miestne hory ponúkajú nespočetné množstvo možností pre peších turistov a cyklistov. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete vyskúšať paragliding alebo jazdu na koňoch.

Okrem športových aktivít je Poiana Brașov aj historicky a kultúrne zaujímavá oblasť. Mesto Brașov je známe svojou stredovekou architektúrou a historickými pamiatkami, ako je čierny kostol a Brána svätého Krištofa. Miestne múzeá ponúkajú pohľad do histórie regiónu.

V Poiana Brașov a jeho okolí nájdete tiež množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičnú rumunskú kuchyňu. Nebudete mať problém nájsť miesto, kde si po výdatnom dňa v prírode môžete oddýchnuť a nasýtiť sa.

Ak plánujete dovolenku v Rumunsku, určite uvažujte o ubytovaní v Poiana Brașov. Jeho nádherná príroda, bohatá ponuka športových aktivít a historické miesta vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky. Nech už plánujete aktívnu dovolenku plnú dobrodružstva alebo pokojný relax v prírode, Poiana Brașov je miestom, ktoré vás určite očarí.


Dovolenka Rumunsko Poiana Brașov


Rumunsko je krajinou, ktorá ponúka nádhernú prírodu, bohatú históriu a kultúru. Jedným z najobľúbenejších miest, kde si môžete užiť dovolenku v Rumunsku, je letovisko Poiana Brașov.

Poiana Brașov sa nachádza v Transylvánii, vedľa známeho historického mesta Brașov. Toto horské letovisko je známe svojím pôsobivým výhľadom na Karpaty a ponúka širokú škálu aktivít pre turistov v letnom i zimnom období.

Ak ste nadšený lyžiar, Poiana Brașov je pre vás ideálne miesto. S viac ako 10 kilometrami zjazdoviek a modernými lyžiarskymi vleky máte možnosť užiť si dokonalý lyžiarsky zážitok. Okrem toho sú tu aj výborné možnosti pre snowboarding a bežecké lyžovanie.

Počas letných mesiacov môžete v Poiana Brașov objavovať nádhernú prírodu a využiť širokú škálu turistických ciest. Výšlap na najvyšší vrchol Postavaru vás odmení ohromujúcimi scenériami okolitých hôr a zážitkami, ktoré si budete pamätať po celý život.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové športy, sú k dispozícii aj možnosti horskej cyklistiky a paraglidingu. Pocestujte sa na horských bicykloch cez lesy a prírodné rezervácie alebo si vychutnajte vzrušujúce skoky z kopca s paraglajdingom.

Poiana Brașov ponúka aj bohatú históriu a kultúru. V meste Brașov si môžete prezrieť pamiatky, ako je čierna veža a belasá veža, ktoré sú súčasťou opevneného histórického centra. Môžete sa prechádzať úzkymi uličkami, obdivovať nádherné historické budovy a navštíviť miestne múzeá.

Okrem toho sa môžete zúčastniť aj rôznych kultúrnych podujatí a festivalov, ktoré sa konajú počas celého roka. Budete mať príležitosť skúsiť miestnu kuchyňu, ktorá je bohatá na tradičné rumunské jedlá a nápoje.

Ak hľadáte adrenalínovú dovolenku v nádhernom prostredí s bohatou históriou a kultúrou, nie je lepšie miesto ako Poiana Brașov v Rumunsku. Bez ohľadu na to, či ste lyžiar, turista, dobrodruh alebo kultúrny nadšenec, Poiana Brașov vám poskytne všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Poiana Brașov


Najčastejšie otázky a odpovede o rumunskom horskom stredisku Poiana Brașov:

1. Kde sa nachádza Poiana Brașov?
Poiana Brașov je horské stredisko, ktoré sa nachádza v Transylvánii v rumunskom pohoří Karpaty.

2. Ako sa tam dostanem?
Najjednoduchším spôsobom je cestovať letecky do Blédi, Bukurešte alebo Brašova, a odtiaľ pokračovať autobusom alebo taxíkom do Poiane Brașov.

3. Aká je sezóna v Poianě Brașov?
Hlavná sezóna v Poiana Brașov je od decembra do marca, keď je v stredisku dostatok snehu a lyžiari majú príležitosť využiť všetky zjazdovky.

4. Kde si môžem prenajať lyže alebo snoubord?
V Poiane Brașov je niekoľko prenájmov lyžiarskeho vybavenia, kde si môžete prenajať lyže, snowboardy, vleky, či helmy.

5. Aké sú výškové rozdiely a lyžiarske trate v Poiane Brașov?
Poniánka v Poianě Brașov je výškovo umiestnená medzi 1020 a 1799 metrov nad morom. Stredisko má 12 lyžiarskych tratí rôznych obtiažností, od začiatočníkov po pokročilých lyžiarov.

6. Sú v Poiane Brașov aj iné aktivity ako lyžovanie?
Áno, okrem lyžovania tu môžete vyskúšať aj bežecké lyžovanie, turistiku, jazdu na koňoch, bobovú dráhu či wellness centrum.

7. Kde si môžem rezervovať ubytovanie v stredisku?
Ubytovanie v Poiane Brașov môžete rezervovať cez rôzne cestovné agentúry alebo priamo cez internet na webových stránkach hotela alebo penziónu.

8. Aké sú možnosti stravovania v stredisku?
V Poiane Brașov nájdete rôzne reštaurácie, kaviarne a bary, kde si môžete vychutnať rumunské jedlá aj medzinárodnú kuchyňu.

9. Ako je s parkovaním v stredisku?
V stredisku sú dostupné parkovacie miesta pre návštevníkov, ale v hlavnej sezóne môže byť parkovanie obmedzené. Odporúča sa prísť čo najskôr alebo využiť verejnú dopravu.

10. Aké sú miestne zaujímavosti v okolí Poiane Brașov?
V blízkosti Poiane Brașov je mnoho turisticky atraktívnych miest, ako napríklad historické centrum Brašova, Bran Castle, Rupea Castle, Peleș Castle a mnoho ďalších.


Počasie Rumunsko Poiana Brașov


Rumunsko je fascinujúca krajina so širokým spektrom prírodných krás. Medzi najnavštevovanejšie oblasti patrí aj Poiana Brașov, ktorá je známa svojím nádherným horským prostredím a rôznymi outdoorovými aktivitami, ktoré ponúka. Ako však vyzerá počasie v tejto časti Rumunska?

Poiana Brașov sa nachádza vo východnej časti Karpát, približne 12 kilometrov severne od mesta Brașov. Toto horské letovisko sa nachádza vo vyššej nadmorskej výške, čo znamená, že počasie tu môže byť dosť nepredvídateľné a mení sa v závislosti od ročného obdobia.

Leto v Poiana Brașov je obvykle miernym obdobím, s teplotami dosahujúcimi priemerné hodnoty okolo 25 ° C počas dňa. Vonkajšie aktivity, ako je turistika, jazda na horskom bicykli či iné športové aktivity, sú v tomto období veľmi populárne. V noci sa teploty zvyčajne pohybujú okolo 15 ° C, takže nie je príliš chladno, ale pravidelné slabšie dažde sú bežné.

Jeseň a jar v Poiana Brașov sú obdobia so zmenlivým počasím a teplotami. Môže pršať, ale často sa objavuje aj slnečné počasie, ktoré môže byť ideálne na prechádzky po prírode. Teploty sa pohybujú od priemernej hodnoty 10 ° C na jar až po priemerne 20 ° C na jeseň, s nočnými teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 5 ° C. Je však dôležité mať na pamäti, že počas týchto období môžu byť vrcholmi hôr pokryté snehom.

Zima je v Poiana Brașov jedným z najkrajších období. Okolo hor sa vytvára krásna biela pokrývka a teploty klesajú pod bod mrazu. Priemerné teploty sa pohybujú medzi -5 ° C a 0 ° C počas dňa, s nočnými teplotami, ktoré dosahujú -10 ° C až -15 ° C. Miestni aj turisti si tu môžu užívať rôzne zimné športy, ako je lyžovanie, snowboarding alebo nočné korčuľovanie na miestnom klzisku.

Poiana Brașov je miestom, ktoré môže ponúknuť nádherný výhľad na rôzne ročné obdobia a ich zmeny. Nech už navštívite toto miesto v lete, jare, jeseni alebo v zime, mali by ste sa pripraviť na rôzne typy počasia a zvoliť správne oblečenie. Nezávisle od obdobia však Poiana Brașov so svojou nádhernou prírodou ponúka nekonečné možnosti pre obdivovanie a aktívny relax.


Letenka Rumunsko Poiana Brașov


Rumunsko je fascinujúcou krajinou so množstvom turisticky atraktívnych miest. Jedným z nich je aj Poiana Brașov, ktorá sa nachádza v Transylvánskych Alpách. Toto letovisko je veľmi obľúbené medzi turistami, ktorí sem prichádzajú hľadať prírodnú krásu, adrenalínové zážitky a uprostred nezabudnuteľných hôr sa zrelaxovať.

Prvým krokom, ako sa tam dostane, je rezervácia letenky smerujúcej do Bukurešti, hlavného mesta Rumunska. Bukurešť je dobre spojená so mnohými medzinárodnými letiskami po celom svete a môžeš si vybrať z viacerých leteckých spoločností.

Po prílete na letisko v Bukurešti môžeš pokračovať v ceste do Poiane Brașov, pretože je vzdialená asi 150 kilometrov. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa tam dostaneš, vrátane prenájmu auta, taxi služby alebo verejnej dopravy. Najľahšou možnosťou je prenájom auta, pretože ti umožňuje pohodlné a rýchle prepravenie sa z letiska priamo do letoviska Poiana Brașov.

Poiana Brașov sa nachádza vo vyššej nadmorskej výške, pričom sa vyznačuje nádhernými panoramatickými výhľadmi na okolité hory. Toto letovisko je neoblomným rajkom pre lyžiarov, poskytujúc im prvotriedne lyžiarske trate a širokú sieť lyžiarskych vlekov. Pre tých, ktorí ešte neovládajú lyžovanie, je tu dostatok lyžiarskych škôl, kde si môžeš zarezervovať výučbu s kvalifikovanými inštruktormi.

Okrem lyžovania je Poiana Brașov aj skvelou destináciou pre letné aktivity. Môžeš si vychutnať túry do okolitých hôr a objaviť krásu alpskej prírody. Pošliapneš množstvo turistických chodníkov, kde sa môžeš tešiť z nadychužia starobylých lesov, horských riečok a jazier.

Takisto nezabudni navštíviť historické mesto Brașov, ktoré sa nachádza v blízkosti letoviska. Staršie časti tohto mesta sú stále obklopené hradbami a na svojich uliciach ukrývajú mnoho vzácnych historických pamiatok. Medzi najznámejšie patrí Čierna veža, ktorá ponúka úchvatné výhľady na panorámu mesta.

Vychutnaj si aj miestnu kuchyňu a ochutnaj tradičné rumunské jedlá. V Poiane Brașov sa nachádza množstvo reštaurácií, kde si môžeš vychutnať regionálne špeciality, ako je sarmale (plnené zelné listy s mäsom a ryžou), mici (grilované miesto) alebo papanasi (tradičný rumunský dezert).

Letenka do Poiana Brașov ponúka únik od rušného mestského života a umožňuje ti prežiť nezabudnuteľnú dovolenku v nádhernom prostredí rumunských hôr. Bez ohľadu na to, či prišiel za lyžovaním, túrami alebo kultúrnymi zážitkami, Poiana Brașov vždy ponúkne niečo pre každého návštevníka.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky