Objavte lety za najlepšie ceny

Šalamúnove ostrovy Marau Sound

Ubytovanie Šalamúnove ostrovy Marau Sound


Šalamúnove ostrovy Marau Sound – tajomstvo polynézskej kultúry a krásnej prírody

Šalamúnove ostrovy Marau Sound sú jedným z najsilnejších pokladov na čarovnej Polynézii. Sú súčasťou Salomónskych ostrovov a nachádzajú sa v južnom Pacifiku, medzi Novou Gvineou a Fidži. Tento neobyčajný súbor ostrovov sa skladá zväčša z koralových ostrovov, ktoré sa pomaly dvíhajú z hlbokej tichej vody a približujú sa k oblohe.

Šalamúnove ostrovy Marau Sound sú rovnako jedinečné aj kvôli prekrásnej prírode, bielej piesočnatej pláži a bohatosti prekrásneho podmorského sveta. Preto sa stávajú obľúbeným miestom pre turistov a tým, ktorí sa vydávajú na nezabudnuteľnú dovolenku do tých najkrajších miest Polynézie.

Ubytovanie na týchto ostrovoch, ako aj v celom okolí, ponúka úplne jedinečný zážitok. Pokiaľ si chcete užiť rodinnú idylku, prírodou obkolesený luxus alebo jednoduchšie podmienky, nájdete to všetko na týchto ostrovoch.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z mnohých luxusných rezortov, ktoré sa nachádzajú na týchto ostrovoch a okolí. Väčšina z nich ponúka krásnu pláž s piesočnatým brehom, vybavenú kuchyňu alebo reštauráciu, bazén, možnosť vodných športov a dokonca poskytujú aj služby masáži a wellness.

Ak hľadáte radšej niečo jednoduchšie alebo cestujete s obmedzeným rozpočtom, nájdete na ostrovoch aj množstvo ubytovní a malých hotelov s pohodlnými izbami a v niektorých prípadoch s výhľadom na more. Mnoho turistov si vyberá táborovanie, ktoré vám umožní úplné zahľadenie sa do prírody a tam sa môžete tiež stretnúť s miestnymi ľuďmi, ktorí vás so svojou kultúrou očaria.

Okrem ubytovania si tu mnohí turisti užívajú aj vodné športy, ako je potápanie, surfovanie alebo plachtenie na lodi. S týmito vodnými športmi môžete zažiť Panenské ostrovy z inej perspektívy.

Ak sa rozhodnete navštíviť Šalamúnove ostrovy Marau Sound, budete mať jedinečnú príležitosť zažiť niečo, čo nemusíte nájsť na iných miestach sveta. Odplávajte z každodenného zhonu do tichého raja Polynézie plného prekrásnej prírody a zážitkov. Nechajte sa obklopiť množstvom kúskov ríše Fauny, ktoré sú tu stále zachované a opierajte sa všetkými zmyslami o svoje okolie.


Počasie Šalamúnove ostrovy Marau Sound


Šalamúnove ostrovy, konkrétne Marau Sound, sú miestom, kde sa podnebie líši v závislosti na ročnom období.

V období od mája do októbra nastáva suché obdobie a priemerná teplota je okolo 25 ° C. Toto obdobie je obvykle vhodné na plávanie, šnorchlovanie a potápanie, pretože teplota vody je okolo 26 ° C. Zvlášť v auguste a septembri sa oblasť dostáva pod vplyv silného severovýchodného priezdu. Tento vietor prináša so sebou vysoké vlny a dáva vodám množstvo života. To znamená, že práve toto obdobie je často vyberané pre surfovanie.

Na druhej strane v období od novembra do apríla hodiny slnka strácajú svoju silu, mraky zakrývajú slnko a oblasť častejšie navštívia búrky a hurikány. Teplota vody zostáva v približne 27 ° C, ale silné búrky môžu spôsobiť zrážky v priebehu dňa. V každom prípade, kvôli občasnej nepríjemnosti počasia sa táto oblasť môže stať ideálnym miestom pre prieskum pralesov, kde sa môžete stretnúť s roľnými zvieratami a materskou prírodou.

Najlepšie obdobie na návštevu Marau Sound je od mája do októbra. Aby ste sa výletu vyhli obdobiu hurikánov, je najlepšie určiť vašu návštevu medzi koncom októbra a začiatkom mája.

Celkovo, Marau Sound sa môže pochváliť niektorými z najkrajších prírodných krás, ktoré samozrejme boli ovplyvnené počasím. Za každej situácie je tu však niečo, čo stojí za to vidieť a zažiť.


Letenka Šalamúnove ostrovy Marau Sound


Šalamúnove ostrovy v Marau Sound: Tajomstvo nedotknutej prírody

Šalamúnove ostrovy – to je magický raj obklopený tyrkysovými vodami Tichého oceánu. Nachádzajú sa v krásnom Marau Sound v západnej časti Šalamúnovho súostrovia, ktoré patrí do štátu Šalamúnove ostrovy v Oceánii. Tieto ostrovy, ktoré sa často označujú ako Paradise Islands, sú známe svojou nesmrteľnou prírodou a exotickým životom.

Práve tu sa nachádza jeden z najkrajších a najnevyhľadávanejších cestovateľmi – Marau Sound. Tento záliv je dlhý 30 kilometrov a pozostáva z množstva malých ostrovov a koralových útesov. Je obklopený hustými džungľami a bielymi piesočnatými plážami, ktoré sa týčia nad tyrkysovými vodami. Toto miesto je ideálne pre milovníkov prírody a oddychu v kľude a pohodlí.

Práve v Marau Sound sa nachádza ostrovová skupina Šalamúnove ostrovy, ktorá sa tvorí zo siedmich hlavných ostrovov a mnohých menších okolitých ostrovov. Tieto ostrovy sú domovom pestrého množstva živočíchov, vrátane ohrozených druhov vtákov, obrovských morských korytnačiek a rôznych typov rýb. Preto je toto miesto zároveň aj rajom pre potápačov a obdivovateľov podmorského sveta.

Okrem úchvatnej fauny sa tu nachádza aj bohatá flóra s vysokými palmami, kokosovými stromami a krajinnými rastlinami. Miestni obyvatelia sú známi svojou pohostinnosťou a ochotou zdieľať s návštevníkmi ich tradície a kultúru. Je tu možnosť navštíviť tradičné dedinky, kde sa sovietske kultový tanečný no-hopper, ktorý je známy na celých Šalomanoch, koná prechádzka dedinou.

Ak sa rozhodnete vzdať sa ruchu mestského života a zakúpiť si letenku na Šalamúnove ostrovy v Marau Sound, môžete sa tešiť na pokoj a harmóniu, ktoré vám toto miesto ponúkne. Môžete si užívať vo vode či na súši, relaxovať na pláži alebo pozorovať obrovské morské korytnačky, ako plávajú v tyrkysových vodách. Tí odvážnejší môžu podnikať potápačské výlety na korálové útesy a objaviť farebný podmorský svet.

Zatiaľ čo Šalamúnove ostrovy v Marau Sound nie sú známe ako zájazdová destinácia, ponúkajú cestovateľom jedinečnú príležitosť objaviť nedotknutú prírodu a zároveň navštíviť autentické miesto, ktorého krása je neopísateľná. Toto miesto bude bezpochyby priamym zdrojom inšpirácie a nenechá vás ľahostajnými.

Ak hľadáte útočisko pred poľavujúcim svetom a túžite po dobrodružstve a relaxácii v jednom, Šalamúnove ostrovy v Marau Sound sú pre vás ideálnou voľbou. Vyvernite sa z bežného života a zažite neopakovateľnú dovolenku, ktorá vás očarí svojou prírodou a jedinečnými zážitkami. Stačí si len zohnať letenku a vyraziť na túto neodolateľnú destináciu.


Najčastejšie otázky a odpovede Šalamúnove ostrovy Marau Sound


1. Aké je ideálne obdobie pre návštevu Šalamúnových ostrovov Marau Sound?
- Najlepšie obdobie na návštevu Šalamúnových ostrovov Marau Sound je v suchom období, medzi aprílom a septembrom, keď je počasie stabilnejšie a menej daždivé.

2. Ako sa dostanem na Šalamúnove ostrovy Marau Sound?
- Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na ostrovy, je letecky z Medzinárodného letiska Honiara na Guadalajara. Z Guadalajary môžete pokračovať loďou do Marau Sound.

3. Aký je priemer teploty na Šalamúnových ostrovoch Marau Sound?
- Priemer teploty sa pohybuje od 25°C do 32°C počas dňa a od 20°C do 25°C v noci.

4. Ktoré aktivity a atrakcie sú k dispozícii na Šalamúnových ostrovoch Marau Sound?
- Na ostrovoch sa môžete venujte potápaniu, šnorchlovaniu, rybolovu, prechádzkam po pláži a prieskumu koralových útesov. Môžete si tiež užívať miestnu kultúru a tradície prostredníctvom návštevy miestnych dedín a účasti na tradičných oslavách.

5. Kde môžem ubytovať na Šalamúnových ostrovoch Marau Sound?
- Na ostrovoch Marau Sound je niekoľko možností ubytovania, vrátane bungalovov a rešortov priamo na pláži. Niektoré miesta ponúkajú aj tradičné chatky pre autentický zážitok.

6. Aké sú miestne jedlá a špeciality na Šalamúnových ostrovoch Marau Sound?
- Miestne jedlá sú založené hlavne na čerstvých morských plodoch, ako sú ryby a krevety. Ďalšou špecialitou je kokosová mliečna polievka a rôzne exotické ovocie.

7. Je v Marau Sound západa slnka?
- Áno, na Šalamúnových ostrovoch Marau Sound môžete pozorovať veľkolepé západy slnka nad oceánom.

8. Existujú na ostrovoch Marau Sound možnosti pre vodné športy?
- Áno, na ostrovoch Marau Sound je možné vyskúšať šnorchlovanie, potápanie, kajakovanie a jachtovanie.

9. Môžem si rezervovať miestne výlety a výlety?
- Áno, je možné si rezervovať miestne výlety a výlety, ako napríklad výlety na susedné ostrovy, výlety na koralové útesy a rybolovné výlety.

10. Ako dlho by mal byť plánovaný pobyt na Šalamúnových ostrovoch Marau Sound?
- Odporúčaný minimálny pobyt je 3 až 4 dni, aby ste si mohli dosť užiť krásu ostrovov a ich aktivity.


Dovolenka Šalamúnove ostrovy Marau Sound


Šalamúnove ostrovy: Rajský kúsok sveta v Marau Sound

Mnohí z nás túžia po dokonalom úniku z každodenného zhonu a stresu. Ak patríte medzi nich, nezostáva vám nič iné, než sa vydať na dovolenku na Šalamúnove ostrovy v Marau Sound. Toto malé súostrovie, ležiace na východnom pobreží Šalamúnovejho mora v Šalamúnovom arhipelagu, je skutočným rajským kúskom sveta.

Ostrov je známy svojou jedinečnou prírodnou krásou a pokojnou atmosférou. Krištáľovo čisté modré vody, biele piesočnaté pláže a bujná tropická flóra a fauna tvoria scenériu, akú ste ešte nezažili. Prechádzka po pláži s bosou nohou, pocit jemného piesku medzi prstami a vôňa exotických kvetov vás prenesú do sveta pokoja a harmónie.

Ponuka ubytovania na ostrove je pestrá a zároveň šetrná k prírode. Turisti môžu vyberať medzi luxusnými rekreačnými centrami alebo skromnejšími bungalovmi priamo na pláži. Zážitok z pobytu výrazne obohatí aj možnosť stravovania v miestnych reštauráciách, kde si môžete vychutnať čerstvo ulovené morské plody a tradičné miestne jedlá.

Pre tých, čo sú dobrodružnejšieho ducha, ostrovy ponúkajú množstvo aktivít. Potápanie s hromadou farebných rýb, korálových útesov a žralokov vytvára neskutočné podmorské dobrodružstvo. Pre milovníkov vodných športov je možnosť zapojiť sa do kajakovania, jachtingu alebo surfovania. Pre tých, čo preferujú súš, je tu celý svet na objavenie - prechádzky tropickými lesmi, výstupy na kopce s krásnymi výhľadmi a návšteva miestnych dedín, kde môžete spoznať kultúru a tradície domorodých obyvateľov.

Na Šalamúnových ostrovoch je aj niekoľko miestnych rezervácií a chránených oblastí, ktoré vám umožnia objaviť ešte viac divočiny. Nenechajte si ujsť príležitosť na výlet do Ngev Forest Reserve, kde môžete vidieť obrovské stromy, zavesené liány a širokú paletu pestrých vtákov a exotických zvierat.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá vám prinesie oddych a relax, Šalamúnove ostrovy v Marau Sound sú tou správnou voľbou. Prírodná krása ostrovov vás okúzli a pohlcuje do seba s pocitom absolútneho pokoja. Nechajte sa unášať prílivom vďaka jedinečným dobrodružným aktivitám a objavujte krásy tropických lesov a podmorského sveta. Ostrovy ukrývajú jedinečný kúsok sveta, ktorý stojí za to objaviť.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky