Objavte lety za najlepšie ceny

Seychely Mahé

Počasie Seychely Mahé


Seychely Mahé je ostrov, ktorý sa nachádza v Indickom oceáne, približne 1 600 km východne od Afriky. Mahé je najväčším ostrovom z 115 ostrovov, ktoré tvoria Seychely. Mahé má tropické podnebie, ktoré sa vyznačuje vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas celého roka.

Teploty na Seychelách sa v priebehu roka pohybujú medzi 24 °C a 32 ° C, s najteplejším obdobím v mesiacoch december a január. V tomto období sa teploty môžu zvýšiť až na 35 °C. Najchladnejšie mesiace sú júl a august, kedy teploty klesajú na približne 24 °C až 26 °C. Aj keď sú teploty vyššie, Mahé má oceánske podnebie, ktoré zmiernuje horúčavy a udržuje ho sviežim.

Vlhkosť zvyčajne dosahuje až 80% a môže byť ešte vyššia počas obdobia dažďov. Najväčšie množstvo zrážok na ostrove spadne v období od decembra do marca. Počas horskej oblasti môže byť aj vyššie množstvo zrážok. Aj napriek tomu sa na ostrove však dajú naraziť aj na suchšie obdobia. Najnižšie množstvo zrážok na ostrove spadne v mesiacoch júl a august.

V porovnaní s bežnou sezónou hurikánov v Atlantiku, na Seychelách sa tieto udalosti vyskytujú veľmi zriedkavo a ostrov obvykle netrpí žiadnymi extrémnymi poveternostnými podmienkami.

Celkovo je Seychely Mahé pre turistov príjemným miestom, ktorému môžu vychutnať krásne teplé počasie, spojené s miernym vetrácím vrátane krásneho jasných oblohy.

Vzhľadom na vysoké teploty a vlhkosť, odporúča sa turistom, aby pri balení svojich kufrov na cestu do Seychel Mahé dobre zvažovali svoje oblečenie a náplň. Odporúča sa používať ľahké a vzdušné oblečenie so zónou ochrany pred slnkom a tiež hygienické pomôcky osobnej starostlivosti.

Celkovo však, Seychely Mahé je nádherným miestom s teplým a pohodlným počasím. Vďaka bohatému, tropickému prostrediu a prírodnej kráse, odhaliť sa z ostrova toho nevidí viac krásneho ako krásny ostrov v Indickom oceáne.


Dovolenka Seychely Mahé


Seychely sú exotickým a rajským miestom na Zemi. Nachádzajú sa v Indickom oceáne a tvoria súostrovie zo 115 ostrovov. Najväčším a najpopulárnejším ostrovom je Mahé, kde sa nachádza aj hlavné mesto Victoria. Dovolenka na Seychelách, konkrétne na ostrove Mahé, je pre mnohých snom splneným.

Mahé je ostrov plný prírodných krás a zázrakov. Svojim návštevníkom ponúka nádherné bielé piesočnaté pláže, azúrové more, farebnú podmorskú faunu a flóru, tajomné džungle a kopce, ako aj fascinujúce kultúrne a historické pamiatky. Tento ostrov je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú klid a relax.

Na Mahé nájdeme luxusné hotely a rezorty, ktoré poskytujú najvyšší štandard ubytovania a služieb. Môžeme si vybrať zariadenie priamo na pláži alebo v blízkosti prírodných rezervácií. Mnohé hotely majú aj súkromné pláže, kde môžete stráviť pokojný deň v tieni palmových stromov.

Jednou z hlavných atrakcií Mahé je Seychelský národný park Morne Seychellois. Tento park je dobre známy svojimi tropickými džungľami, strmými kopcami, vodopádmi a jedinečnou flórou a faunou. Môžete si vybrať z mnohých turistických trás, ktoré vás zavedú do hĺbky ostrova a umožnia vám objavovať jeho prírodné poklady.

Pre milovníkov vodných športov a šnorchlovania je Mahé tiež perfektnou destináciou. V krásnom azúrovom mori môžete plávať s rôznymi druhmi korálových rýb, žralokov, želv a dokonca aj žralokov. Existuje mnoho miest, kde môžete si prenajať potápačskú výstroj a preskúmať podmorský svet pod vedením skúseného inštruktora.

Ak máte radi históriu a kultúru, nevynechajte návštevu Victoria, hlavného mesta Mahé. Okrem nezabudnuteľnej atmosféry a tradičných trhov ponúka mesto aj historické pamiatky, ako je napríklad katedrála na vrchu Mission, Rádio-dom, ktoré je jedným z najstarších budov v meste, alebo dom George Hermanna, ktorý je jedným z popredných umelcov na Seychelách.

Mahé je aj gastronomickým rajom. Môžete ochutnať tradičné jedlá a nápoje typické pre Seychely, ako je napríklad kari, rybacie delikatesy, ovocné koktaily a ďalšie. Užite si pikantné chutné jedlá priamo na pláži, kde si môžete dopriať výhľad na slnečný západ.

Dovolenka na Seychelách je snom mnohých ľudí, a Mahé je ostrov, ktorý vám môže tento sen splniť. Nadchýna krásou prírody, ponúka luxusné ubytovanie a neopísateľnú atmosféru. Ak túžite po dokonalej dovolenke v exotickom raji, Mahé na Seychelách je tou správnou voľbou.


Ubytovanie Seychely Mahé


Seychely sú exotickým ostrovným rajiom v Indickom oceáne, ktorý každoročne priláka tisíce turistov. Mahé, najväčší ostrov, je domovom pre mnoho krásnych pláží, tajomných džunglí a úchvatného podmorského sveta. To všetko robí z Mahé obľúbené turistické miesto so širokým výberom ubytovacích zariadení pre širokú škálu cestovateľov.

Ak prvýkrát navštevujete Seychely, zvážte možnosť ubytovania v hoteli alebo v apartmáne. Tieto možnosti poskytujú luxusné možnosti pre ubytovanie a môžete si užívať všetky pohodlnosti, ktoré potrebujete. Na Mahé nájdete mnoho hotelov a apartmánových komplexov priamo pri pláži, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí si chcú užiť pohodlné a relaxačné dni.

Ak hľadáte niečo špeciálne, potom môžete zvážiť aj mnohé luxury ubytovania na Mahé, ktoré sú poskytované v znamenitých rezortoch. Sú tu najlepšie pláže, najluxusnejšie spa, wellnes, golf a tiež množstvo ďalších zábavných aktivít. Väčšina z nich sa nachádza v pokojnom, bezpečnom a súkromnom prostredí, čo ponúka dokonalý únik pred ruchom mesta.

Pre tých, ktorí hľadajú nezávislé ubytovanie, sú tu aj veľmi kvalitné bungalovy, domy a vily, ktoré si môžu prenajať samostatne. Tieto sú umiestnené v blízkosti pláže a s centrálnymi polohami v blízkosti rôznych atrakcií a obchodov. Cestovatelia aj miestni si radi prenajímajú tieto urobené, moderné a dobre vybavené domy. Môžu si v ňom variť, čo je obzvlášť vhodné pre rodiny s deťmi alebo pre skupiny priateľov, ktorí chcú stráviť spoločný čas, zatiaľ čo ostanú v komforte svojho domova.

Ako vidieť, Mahé ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre každý typ cestovateľa. Od luxusných hotelov a apartmánových komplexov až po útulné bungalovy a domy prenajímané na dobu pobytu, každý si môže nájsť ubytovanie, ktoré spĺňa jeho požiadavky. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, jedno je isté - Mahé na Seychelách vám prinesie nezabudnuteľné zážitky s nádhernými plážami, tajomnými džungľami a úžasné podmorským svetom.


Letenka Seychely Mahé


Seychely – ostrovná krajina, ktorá sa nachádza v Indickom oceáne. Turisti si ju obľúbili nielen pre krásne pláže, ale aj pre nádhernú prírodu, ktorá na Seychelách prekvitá. Hlavným ostrovom Seychelov je Mahé, ktorý je taktiež hlavným turistickým miestom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Seychely, letenka na ostrov Mahé je to najdôležitejšie, čo budete potrebovať. Ceny leteniek na Mahé sa však môžu líšiť v závislosti od toho, ako dlho pred odchodom letu si ich kúpite. Zväčša je najlepšie letenku kúpiť čo najskôr, aby ste si mohli zabezpečiť výhodné ceny a výber sedadiel.

Vyhľadávanie a kúpa letenky je dnes vďaka internetu veľmi jednoduchá. Môžete prehľadávať rôzne letiská a letové spoločnosti, porovnávať ceny a výhody, a vybrať si tu správnu letenku pre Vás. Pri hľadaní letenky na Mahé vás však môže prekvapiť, že nie všetky lety vedú priamo na ostrov Mahé, ale väčšina letov to vyžaduje presedlávanie v inom meste.

Letenky na Mahé sa vyplatí kúpiť čím skôr, ak hľadáte výhodnú cenu. Avšak, ak chcete ísť do Seychel čo najlacnejšie, odporúča sa navštíviť počas menej frekventovaných turistických období.

Keď už máte letenku na Seychely Mahé zakúpenú, je potrebné sa prípadne pozrieť aj na víza a cestovné poistenie, ktoré budú nutnosťou pre pobyt na ostrovoch. Pri plánovaní cesty na Seychely Mahé nezabudnite, že to je ostrov, ktorý ponúka množstvo aktivít a krásnych pláží, ktoré treba vidieť osobne. Výbornej dovolenke prajeme!


Najčastejšie otázky a odpovede Seychely Mahé


Otázky:
1. Ktorý je najlepší čas na návštevu Seychel?
2. Potrebujem vízum pre Seychelské ostrovy?
3. Koľko trvá let z Európy na Seychely?
4. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Mahé?
5. Existujú nejaké miestne špeciality, ktoré by som mal ochutnať na Seychelách?
6. Aké aktivity sú k dispozícii na Seychelách?
7. Je bezpečné cestovať na Seychelské ostrovy?
8. Kde nájdem najlepšie ubytovanie na Mahé?
9. Aké sú najlepšie miesta na nákupy na ostrove Mahé?
10. Ako sa dostanem z letiska na Mahé do hotela?

Odpovede:
1. Najlepší čas na návštevu Seychel sú mesiace apríl a máj a október a november, keď je suché obdobie a teploty sú príjemné.
2. Pre slovenských turistov je vízum na Seychely potrebné, ale môže byť získané získané priamo na letisku.
3. Let z Európy na Seychely trvá približne 10 - 12 hodín.
4. Najlepšie pláže na ostrove Mahé sú Beau Vallon, Anse Intendance a Anse Royale.
5. Na Seychelách si určite ochutnajte špeciality ako je kari z ryže, kari z kreviet, kari z mango, chutný ovocný šalát a kokosové mlieko.
6. Na Seychelských ostrovoch si môžete užiť množstvo aktivít, ako sú potápanie, rybárčenie, turistika a vodné športy.
7. Seychely sú považované za bezpečnú krajiny pre turistov, ale vždy by ste mali dbať na osobnú bezpečnosť a zabezpečiť si cestovné poistenie.
8. Na ostrove Mahé nájdete množstvo hotelov a apartmánov. Najlepšie miesto na ubytovanie závisí od vašich preferencií a rozpočtu.
9. Miestami na nákupu na ostrove Mahé sú trhy Victoria Market a Sir Selwyn Clarke Market, ktoré ponúkajú čerstvé ovocie a zeleninu, ručne vyrobené remeslá a množstvo suvenírov.
10. Z letiska na Mahé sa môžete dostať do hotela taxi, zákazníckou službou hotela alebo pomocou dopravných spoločností, ako sú autobusy alebo nájomné autá.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky