Objavte lety za najlepšie ceny

Španielsko Kanárske ostrovy

Ubytovanie Španielsko Kanárske ostrovy


Španielsko Kanárske ostrovy sú populárnou destináciou pre milovníkov slnka, mora a dovolenky. Tieto ostrovy sa nachádzajú vo vzdialenosti približne 100 km od afrického pobrežia a ponúkajú nádherné pláže, malebnú prírodu a bohatú kultúru.

Pri plánovaní dovolenky na Kanárskych ostrovoch je ubytovanie jednou z dôležitých vecí, ktorú treba zvážiť. Väčšina ostrovov ponúka širokú škálu možností pre ubytovanie.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, nájdete ho na ostrovoch Tenerife, Gran Canaria a Lanzarote. Tieto ostrovy majú mnoho päťhviezdičkových hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú všetky možné pohodlie pre náročných klientov. Okrem toho majú tieto hotely väčšinou aj vlastné bazény, reštaurácie a wellness centrá.

Pre tých, ktorí preferujú ubytovanie v miestnej atmosfére, sú ideálnou voľbou malé rodinné hotely a apartmány. Mnoho turistov preferuje tieto typy ubytovania na ostrove La Palma, ktorý je známy svojou prírodnou krásou a pokojnou atmosférou. Tieto hotely a apartmány sú často umiestnené priamo na pobreží, čo zaručuje nádherný výhľad na more a prístup k plážam.

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom sú dostupné aj lacnejšie možnosti ubytovania, ako sú hostely, penzióny a apartmány na prenájom. Ostrovy Fuerteventura a La Gomera majú množstvo cenovo dostupných ubytovacích možností pre turistov. Tieto miesta sú ideálne pre tých, ktorí radi preskúmajú miestnu kultúru a zároveň ušetria peniaze.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o prírodnú krásu a odľahlé miesta, je možné si prenajať aj dovolenkové domy. Mnoho domov je situovaných na malých ostrovoch, ako je napríklad El Hierro, ktorý je známy svojou prírodou a ponúka úžasné turistické trasy a výhľady.

Nech si zvolíte akýkoľvek typ ubytovania na Kanárskych ostrovoch, tou najlepšou vecou je, že máte prístup k skvelým plážam, ideálnym podmienkam pre športy na vode a množstvu turistických atrakcií. Môžete sa tešiť na prechádzky po bielej piesočnatej pláži, potápanie vo farebnom podmorskom svete alebo výlety do vnútrozemia, kde objavíte nádherné sopky a scenériu.

Na Kanárskych ostrovoch nájdete ubytovanie pre každého, či už si vyberiete luxusné rezorty, rodinné penzióny alebo jednoduché apartmány. Tieto ostrovy sú ideálnym miestom pre dovolenku, kde si môžete oddýchnuť, načerpať energiu a zažiť nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Španielsko Kanárske ostrovy


Otázky a odpovede o Španielsku a Kanárskych ostrovoch:

1. Aké je počasie na Kanárskych ostrovoch počas celého roka?
Odpoveď: Počasie na Kanárskych ostrovoch je veľmi stabilné počas celého roka, so strednými teplotami okolo 25 °C.

2. Potrebujem víza na návštevu Kanárskych ostrovov?
Odpoveď: Ak ste občanom EÚ nemusíte mať na návštevu Kanárskych ostrovov víza, avšak ak ste z krajiny mimo EÚ, môže byť potrebná vízová povinnosť.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Tenerife?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu ostrova Tenerife je v lete, keď je teplota dostatočne vysoká a v zime, keď sa môžete vyhnúť chladnejšiemu počasiu v iných častiach Európy.

4. Kde sa nachádza Gran Canaria na Kanárskych ostrovoch?
Odpoveď: Gran Canaria je jedným z Kanárskych ostrovov a nachádza sa v Atlantickom oceáne, západne od afrického pobrežia.

5. Majú Kanárske ostrovy vlastnú kuchyňu a aké jedlá by som mal skúsiť?
Odpoveď: Áno, Kanárske ostrovy majú vlastnú kuchyňu, ktorá zmieša tradičné španielske jedlá s miestnymi ingredienciami. Mali by ste skúsiť miestne ryby a morské plody, papas arrugadas (solené zemiaky) a mojo (pikantný omáčok).


Letenka Španielsko Kanárske ostrovy


Letenka Španielsko Kanárske ostrovy: Ideálna dovolenka pre milovníkov slnka a mora!

Ak hľadáte dokonalú dovolenku plnú slnka, mora a krásnych pláží, určite nezabudnite zvážiť letenku do Španielska na Kanárske ostrovy. Tieto 7 vulkanických ostrovov sú umiestnené v Atlantickom oceáne a predstavujú jedno z najobľúbenejších miest pre dovolenkárov z celého sveta.

Kanárske ostrovy sú otvorenými dverami do Rajských záhrad a ponúkajú nádherné počasie po celý rok. Tento raj na zemi je jedným z najdostupnejších miest na rekreačné cesty s letenkou z Španielska. V tomto článku sa bližšie pozrieme na to, čo môžete očakávať po kúpe letenky na Kanárske ostrovy.

Pláže

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa do Kanárskych ostrovov vyberá tak veľa dovolenkárov, sú ich krásne pláže. Zhlavných pláží môžeme vybrať napríklad pláže v mestečkách Playa de las Américas alebo Los Cristianos na ostrove Tenerife. Tieto pláže sú ideálne pre rodiny s deťmi, ale aj pre tých, ktorí sa radi vydajú na surfovanie alebo potápanie.

Na Fuerteventure a Lanzarote nájdete pláže pokryté jemnou bielej vulkanickou držkou, čo vytvára nádherné pozadia pre vaše fotky. Ak ste milovníkom nudistických pláží, najlepším miestom pre vás bude Playa de Maspalomas na ostrove Gran Canaria.

Vodné aktivity

S Kanárskymi ostrovmi spojíte najmä rôzne vodné aktivity, vďaka ktorým si môžete užiť dovolenku naplno. Väčšina pláží ponúka širokú ponuku vodných športov, vrátane windsurfingu, potápania, kajakovania alebo jazdy na bicykloch po vode.

Okrem toho, kanárske ostrovy sú domovom mnoho akvárií, delfinárií, a mnoho možností pre rybačku na vysoko mori vás dostanú iba k prieskumu tohto tajomstva.

Kanárske ostrovy sú tiež jedným z najlepších miest pre surfovanie. Väčšina miest má surfové školy, kde môžete využiť slnečných dní na začiatku a špeciálne lekcie pre deti.

Turistika

Kanárske ostrovy sú nevyčerpateľným zdrojom turistických atrakcií. Ostrovy sú bohaté na prekrásne prírodné scenérie, kamenné hory, nezabudnuteľné pláže a útesy s veľkými množstvami fauny a flóry.

Na ostrove Fuerteventura môžete navštíviť koralové pláže, ktoré sú jedným z najkrajších miest v Atlantickom oceáne. Ak chcete zažiť niečo ešte mocnejšie, risové hory na Gran Canaria sú zážitkom, ktorý si ostanete pamätať na celý život.

Nightlife

Kanárske ostrovy nie sú iba o dni naplnených slnkom a morom, ale aj o nociach plných zábavy a nočného života. Väčšina miest na ostrovoch ponúka rôzne bary, reštaurácie a kluby, v ktorých si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a živú hudbu.

Jedným z najpopulárnejších miest je Santa Cruz na ostrove Tenerife, kde nájdete mnoho barov a reštaurácií s výborným jedlom a nádherným výhľadom. Na ostrove Gran Canaria si zasa pochutnáte na miestnych jedlách v prístave v Las Palmas.

Záver

Kanárske ostrovy sú skutočne dokonalým miestom pre letnú dovolenku, s krásnymi plážami, jasnými modrými vodami a nekonečným množstvom aktivít. Po kúpe letenky do Španielska na Kanárske ostrovy, sa môžete tešiť na niekoľko dní plných adrenalinových športov, nočného života a príjemného počasia. Takže neváhajte, zaobstarajte si letenku a zažite letnú dovolenku, o ktorej ste snívali!


Dovolenka Španielsko Kanárske ostrovy


Leto už sa blíži a s ním aj dlhoočakávaná dovolenka. Ak túžite po slnečnom a exotickom mieste, nezabudnite sa pozrieť na Kanárske ostrovy vo Španielsku. Táto súostrovie, ležiaca v Atlantickom oceáne, ponúka krásne pláže, bohatú kultúru a príjemné podnebie po celý rok.

Kanárske ostrovy sa skladajú z sedemnástich rôznych ostrovov, pričom najväčšími z nich sú Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura. Každý z týchto ostrovov má svoje jedinečné charakteristiky a atrakcie.

Tenerife, najväčší ostrov Kanárskych ostrovov, je známy svojou rozmanitou prírodou. Na severnej časti ostrova sa nachádza národný park Teide, kde sa nachádza najvyšší španielsky vrchol Pico del Teide. Toto unikátne prostredie ponúka množstvo turistických trás a výletov v krásnej horskej scenérii. Na juhu ostrova nájdete prekrásne pláže s bledým pieskom, kde si môžete užívať slnko a more.

Gran Canaria je známa ako "kontinent v miniatúre" kvôli jej pestrému prírodopisnému a kultúrnemu charakteru. Ostrov ponúka nádherné pláže aj hory, ako aj jemný piesok a čistú vodu. Navštívte prírodné rezervácie, prejdite sa po historických mestách a objavte starobylé dedinky s typickou kanárskou architektúrou.

Lanzarote je so svojím unikátnym vulkanickým prostredím často nazývaný "ostrov ohňa". Má jedinečné geologické tvary, zelené vinice a krásne pláže. Vyhľadajte národný park Timanfaya, kde si môžete vychutnať pohľad na sopečnú krajinu a dokonca vidieť, ako sa kúsok mäsa opeká na horúcich lávových útvaroch.

Na ostrove Fuerteventura nájdete najdlhšiu plážovú dunovú púšť v Európe. Tento ostrov je ideálny pre milovníkov vodných športov, ako je surfovanie alebo kitesurfing, vďaka svojim silným a stabilným vietrom.

Okrem krásnych prírodných krajín a pláží majú Kanárske ostrovy aj bohatú kultúru a gastronómiu. Vychutnajte si typické kanárske jedlá, ako je mojo, ktorý je ostrý a pikantný omáčka, alebo papas arrugadas, malé zemiakové guľôčky podávané s omáčkou mojo. Okrem toho môžete navštíviť tradičné trhy, kde môžete zakúpiť miestne remeselné výrobky a suveníry.

Zabudnite na všedný stres a vyberte sa na dovolenku na Kanárske ostrovy. Nech už uprednostňujete dovolenku plnú dobrodružstva alebo oddychu na pláži, tieto ostrovy majú všetko, čo potrebujete pre dokonalý oddych.


Počasie Španielsko Kanárske ostrovy


Španielsko Kanárske ostrovy sú známe svojím teplým subtropickým podnebím a slnečnými dnami počas celého roku. Táto súostrovie leží v Atlantickom oceáne a pozostáva z sedemnástich hlavných ostrovov a ďalších menších. Počasie na Kanárskych ostrovoch je veľmi príjemné a mierne, s miernymi teplotami a zriedkavými zrážkami.

Väčšina ostrovov Kanárskych ostrovov má suchšie podnebie, pretože atlantické vetry prinášajú malé množstvo zrážok, najmä v severnej časti súostrovia. Ostrovy najbližšie k pobrežiu Afriky, ako sú Lanzarote a Fuerteventura, sú najsuchšie a majú len minimálne množstvo zrážok počas celého roka. Tento fakt spôsobuje, že tieto ostrovy majú veľké množstvo púští a vulkanického terénu.

Teploty na Kanárskych ostrovoch sú pomerne stabilné počas celého roka a kolíšu medzi 18 a 24 stupňami Celzia. Zimy sú mírnym obdobím s teplotami okolo 18 až 20 stupňov a letá majú teploty okolo 24 až 28 stupňov. Vďaka miernym teplotám je Kanárske súostrovie obľúbenou destináciou pre dovolenku počas celej zimy. Vďaka oceánskym prúdom a vetrom sú Kanárske ostrovy vystavené aj miernym teplotným výkyvom, ktoré vedia vplyvať na teplotu.

Vzhľadom na svoju atraktívnosť pre turistov je počasie na Kanárskych ostrovoch najviac využívanou značkou regionálneho turizmu. Často sú označované ako "ostrovy večnej jari" kvôli ich miernej teplote počas celého roka. Práve táto výhoda prilákala nespočetný počet návštevníkov, ktorí hľadajú slnečné a teplé destinácie mimo svojho domova.

Okrem mierneho počasia majú Kanárske ostrovy aj bohaté prírodné a kultúrne dedičstvo, ktoré prináša ďalší dôvod, prečo je toto miesto tak populárne pre návštevníkov z celého sveta. Navštívte známe pláže, vrátane pláží Playa de las Canteras na Gran Canarii a Playa de las Teresitas na Tenerife, alebo skúmajte jedinečný vulkanický terén, ktorý dominuje na ostrovoch.

Všeobecne platí, že Kanárske ostrovy ponúkajú príjemné počasie počas celej roka, s mierymi teplotami a slnečnými dnami. Aj keď sa teploty môžu líšiť v závislosti od ostrova a konkrétneho obdobia roka, návštevníci môžu očakávať veľa slnka a teplo, nech už prídu kedykoľvek. Vďaka svojmu príťažlivému počasiu a kráse sú Kanárske ostrovy jednou z najobľúbenejších destinácií pre turistiku vo Španielsku.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky