Objavte lety za najlepšie ceny

Srí Lanka Yala National Park

Počasie Srí Lanka Yala National Park


Yala National Park na Srí Lanke je jedným z najkrajších národných parkov v Ázii. Pre svoju exotickú faunu a flóru je obľúbeným miestom pre milovníkov prírody. Okrem toho, Yala National Park je aj domovom rôznych klimatických podmienok, ktoré sa menia počas rôznych ročných období.

Počasie v Yala National Park je ovplyvnené monzúnovým obdobím. Yala sa nachádza na juhu Srí Lanky, kde v období monzúnov, ktoré trvá od mája do júla, prichádzajú obrovské množstvá zrážok. Toto obdobie je veľmi daždivé a považuje sa za obdobie horských monzúnov. Práve počas tohto obdobia park dostáva najviac zrážok, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie ekosystému parku a zabezpečenie dostatočnej vody pre zvieratá.

Od augusta do septembra nastáva suché obdobie, kedy sa dešťové zrážky výrazne znižujú. Toto je aj obdobie, keď je pravdepodobnosť na pozorovanie zvierat vyššia. Keďže dostupnosť vody sa značne redukuje, zvieratá sa sústreďujú okolo máloprúdnych riek a jazier. Toto obdobie je takisto ideálne na safari v parku, pretože zvieratá sú nútené hľadať vodu z jednej z najväčších riek v parku, rieky Menik Ganga.

Okrem toho, Yala National Park ponúka aj celoročný tropický teplý oceánsky monzúnový podnebý typ. Priemerné teploty sa pohybujú od 25 do 35 stupňov Celzia počas celého roka. Vďaka svojmu nadmorskému výškovému rozdeleniu je park chránený od výrazných teplotných extrémov a teplota zostáva relatívne príjemná.

Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Yala National Park, je vhodné mať na pamäti tieto klimatické podmienky. Predovšetkým, v období monzúnov by ste mali byť pripravení na intenzívny dážď a vyzlečenie sa do nál


Letenka Srí Lanka Yala National Park


Srí Lanka je krásna tropická krajina plná bohatých prírodných pokladov a úchvatných miest. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine je Yala Národný park, známy svojou bohatou faunou a unikátnou divokou prírodou.

Ak plánujete navštíviť Yala, najjednoduchším a najefektívnejším spôsobom, ako sa tam dostať, je cestou letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do hlavného mesta Srí Lanky, Kolomba. Po prílete na letisko v Kolombe si môžete zobrať vnútroštátny let do mesta Hambantota, ktoré je najbližšie k Yala Národnému parku. Celý proces cestovania letecky vám ušetrí veľa času a energie, pretože môžete vyhnúť sa mnohým hodinám jazdenia po cestách.

Yala Národný park je jedným z najväčších národných parkov v Srí Lanke a jedným z najlepších miest na pozorovanie divokých zvierat. Park je známy svojou veľkou populáciou levov ceilonských, ktorí sú považovaní za ohrozený druh. Okrem toho tu môžete tiež nájsť leopardy, slony, medvede a mnoho iných druhov zvierat. Yala je domovom pre viac ako 200 druhov vtákov, čo z neho robí raj pre milovníkov ornitológie.

Pri návšteve Yala Národného parku je najlepšie si najať miestneho sprievodcu, pretože majú výborné poznanie a skúsenosti s parkom. Sprievodcovia vám pomôžu identifikovať a lokalizovať rôzne druhy zvierat, uvidia ich sledovať v prírodných biotopoch a poskytnú vám zaujímavé informácie o faune a flóre parku.

Okrem safari vám park ponúka aj možnosť preskúmať jeho podmorský svet. Môžete sa vydať na potápanie alebo šnorchlovanie na krásnych miestach v blízkosti parku, ako napríklad Hikkaduwa alebo Unawatuna. Voda je tu čistá a úžasná, s bohatým morským životom, ako napríklad koraly, rôzne druhy rýb a morských živočíchov.

Celkovo, Yala Národný park je jedným z najpôsobivejších prírodných miest na Srí Lanke, ktorý ponúka nádhernú a divokú krajinu spolu s nezabudnuteľnými zážitkami pri pozorovaní zvierat. Cestovanie do parku letecky vám umožní ušetriť čas a energiu, aby ste sa mohli plne oddať objavovaniu tohto krásneho miesta. Ak máte záujem o prírodu a divokú faunu, nezmeškajte túto vzácnu príležitosť navštíviť Yala Národný park a zážiť jeho jedinečnú krásu.


Dovolenka Srí Lanka Yala National Park


Srí Lanka je krásna krajina plná pestrofarebných históriou, kultúrou a prírodou. Jedným z najpopulárnejších miest na dovolenku je národný park Yala, ktorý sa nachádza na juhu krajiny. Tento park je známy svojou divokou faunou a flórou, čo ho robí ideálnym miestom pre safari a pozorovanie zvierat.

Yala National Park je najväčším a najnavštevovanejším národným parkom na Srí Lanke. Rozkladá sa na ploche takmer 1 300 štvorcových kilometrov a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na rôzne druhy divokých zvierat. Čo dáva tomuto parku výnimočný charakter, je jeho pestrá fauna, vrátane slonov, leopardov, medveďov, krokodílov, vzácnych vtákov a mnoho ďalších druhov.

Návšteva Yala National Parku je ako vstup do iného sveta. Prirodzené prostredie parku je zachované a je domovom mnohých druhov, ktoré sú vzácnymi a ohrozenými. Jedným z najznámejších obyvateľov je slon, ktorý sa tu voľne prechádza po parku. Sú tu také veľké stáda slonov, že je ťažké nevidieť viacero z nich naraz. Je to neopakovateľný zážitok vidieť tieto nádherné zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Druhým ohromujúcim zvieraťom, ktoré môžete vidieť v Yala National Parku, je leopard. Tento park je známy ako jeden z najlepších miest na svete na pozorovanie leopardov v ich prirodzenom životnom prostredí. Leopardi majú v tomto parku dostatok úkrytu a potravy, čo im umožňuje žiť bezstarostný a voľný život. Pozorovanie leopardov v ich prirodzenom prostredí môže byť očarujúce a vzrušujúce.

Okrem slonov a leopardov môžete tiež vidieť ďalšie zvieratá, ako sú medveď malajský, krokodíl, vzácne vtáky vrátane orliakov, ibisov, krížatek a mnoho ďalších. Yala National Park je preto rajom pre milovníkov prírody a fotografie.

Ak chcete zažiť skutočné dobrodružstvo, môžete sa zúčastniť safari cez národný park. Mnoho hotelov a turistických spoločností organizuje safari pre návštevníkov parku. Môžete si vybrať medzi rôznymi druhmi safari, ako napríklad off-road jazdou v jeepoch alebo cez šumivé rieky parku.

Pri návšteve Yala National Parku by ste mali mať na pamäti, že je to chránená oblasť a správajte sa zodpovedne voči prírode. Respektujte miestne pravidlá a pokyny rangerov, aby ste pomohli chrániť túto nádhernú divokú krajinu pre budúce generácie.

Yala National Park je skutočným pohľadom do afrických saván, len bez nutnosti cestovať tisíce kilometrov. Prírodná krása, rozmanitá fauna a flóra a jedinečná atmosféra robia z tohto parku jedno z najvýznamnejších miest na Srí Lanke. Ak hľadáte exotickú dovolenku plnú dobrodružstva a krásnej prírody, Yala National Park je miestom, ktoré musíte vidieť.


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Yala National Park


1. Ako sa dostanem do Yala National Parku?
- Najlepšie je požiadať o prepravu svojho hotela alebo cestovnej kancelárie.

2. Aké zvieratá môžem vidieť v Yala National Parku?
- Môžete vidieť slony, gepardy, levhartov, nosorožce, vzácne druhy vtákov a mnoho ďalších zvierat.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Yala National Parku?
- Najlepší čas na návštevu parku je medzi november a aprílom, keďže počasie je suchšie a menej daždivé.

4. Ako sa môžem dostať do východnej brány Yala National Parku?
- Východnou bránou sa dá dostať iba na súkromnú dohodu so správou parku.

5. Potrebujem si s sebou priniesť nejakú výbavu na návštevu parku?
- Odporúča sa si vziať so sebou ochranné oblečenie, obuv, čiapku, slnečné okuliare a dostatok vody.

6. Potrebujem si objednať lístky na vstup do parku vopred?
- Lístky na vstup nie je potrebné sa objednávať vopred, no odporúčame si overiť otváracie hodiny a počasie pred návštevou.

7. Môžem si so sebou v parku nechať vlastné jedlo a pitie?
- Áno, môžete si so sebou priniesť vlastné jedlo a pitie, no v parku nie sú k dispozícii žiadne reštaurácie.

8. Aké sú možnosti pre ubytovanie v blízkosti Yala National Parku?
- V susedstve parku sú dostupné rôzne hotely a kempy pre turistov. Odporúčame si ubytovanie vopred zabezpečiť.


Ubytovanie Srí Lanka Yala National Park


Srí Lanka s plochou menšou ako Švajčiarsko sa môže pochváliť nádhernou prírodou a pestrým zvieratstvom. Jedným z najkrajších miest pre dovolenku v prírode je národný park Yala, ktorý leží na juhu Srí Lanky. Tento park pokrýva viac ako 900 km² a je domovom množstva vzácnych druhov živočíchov. Pre tých, ktorí by si chceli užiť prírodu v luxusnom ubytovaní, ponúka Yala množstvo možností.

Medzi najluxusnejšie hotely v Yala patrí Wild Coast Tented Lodge. Tieto stany sú zriedkavým spojením luxusu a dobrodružstva. Každý stan je výrazne iný, ale všetky ponúkajú súkromie a nádherný pohľad na okolitú prírodu. Navyše, kompletná strava, vrátane nápojov, sa servíruje zábavne a neformálne priamo v stanoch.

Tisíce stromov a kríkov nachádzajúcich sa na území parku Yala, poskytujú úkryt pre divoké zvieratá, vrátane slonov a leopardov. Pre návštevníkov, ktorí chcú bližšie spoznať týchto krásnych živočíchov a zároveň sa ubytovať v blízkosti národného parku, sú k dispozícii luxusné safari kempy. Riaditeľ kempu, Camp Leopard Trails, osobne vítava každého hosta a skúsený tím sprievodcov a reštaurácie zabezpečia, aby každý aspekt pobytu bol perfektný.

Pre tých, ktorí si želajú jednoduché ubytovanie v prírode, je Street 41 Yala ideálna voľba. Toto malé rodinné bungalovové ubytovanie ponúka štýlové izby súkromnou terasou a výhľadom do záhrady, ktorá je domovom pre mnoho druhov vtákov a kvetov. K dispozícii sú aj súkromné kúpeľne, spoločenská miestnosť a reštaurácia s miestnou kuchyňou.

Nakoniec, pre tých, ktorí by radi strávili niekoľko dní v Yala National Park na jednoduchom, ale pohodlnom mieste, je Yala Eco Tree House ideálna voľba. Tento malý hotel sa skladá z len niekoľkých izieb, ktoré sa nachádzajú v korunách stromov v parku. To vám umožní vyhliadka na národný park z nadhľadu a tiež vám umožní vidieť veľa vtákov priamo z balkónu.

Všetky tieto možnosti ubytovania sú skvelým spôsobom, ako prežiť dovolenku v prírode v národnom parku Yala na Srí Lanke. Táto destinácia je vhodná pre každého, kto chce stráviť dovolenku pri obdivovaní nádherných krajín a miesta, ktoré sú domovom pre množstvo vzácnych druhov zvierat.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky