Objavte lety za najlepšie ceny

Spojené arabské emiráty Ras Al Khaimah National Museum

Dovolenka Spojené arabské emiráty Ras Al Khaimah National Museum


Spojené arabské emiráty sú známe svojimi luxusnými hotelmi a modernými mrakodrapmi. Avšak, pre tých, ktorí túžia po kultúrnom zážitku, je ideálnou destináciou Ras Al Khaimah National Museum.

Múzeum sa nachádza v historickej časti mesta Ras Al Khaimah. Budova, v ktorej sa nachádza, bola kedysi rezidenciou šejka bin Hammouda Al-Shehriho. V roku 1987 bola túto budova zrekonštruovaná a prevzala ju Národná kultúrna a historická komisia Spojených arabských emirátov. O tri roky neskôr, v roku 1990, sa tu otvorilo národné múzeum.

Expozície v múzeu predstavujú históriu regiónu, od staroveku až po súčasnosť. Návštevníci môžu obdivovať artefakty, dokumenty a fotografie, ktoré zachytávajú život v Ras Al Khaimah v minulosti.

Chodby múzea ponúkajú aj zaujímavé informácie o tradičných zručnostiach, ako napríklad výrobe beduínskych kobercov a hrnčiarstve. V jednej z miestností si môžete pozrieť aj ukážku tradičného liečiteľstva, ktoré bolo v minulosti rozšírené v oblasti.

Veľmi zaujímavou súčasťou múzea je aj zbraňová zbierka, ktorá obsahuje rôzne druhy mečov, lukov a pušiek. Návštevníci sa môžu dozvedieť o histórii vojen a objaviť, aké zbrane sa v minulosti používali v regióne.

Ak sa na dovolenke v Spojených arabských emirátoch rozhodnete preskúmať Ras Al Khaimah National Museum, určite nezabudnite na priestory múzea venovať dostatok času. Okrem samotného múzea si môžete pozrieť aj zvyšok starého mesta, kde sa nachádza množstvo ďalších historických lokalít.

Ras Al Khaimah National Museum je skutočne fascinujúcim miestom, ktoré návštevníkom ponúka vhľad do minulosti regiónu a ukazuje, ako táto oblasť prešla zmenami na ceste k súčasnému vzhľadu. Ak plánujete návštevu Spojených arabských emirátov a chcete sa dozvedieť viac o miestnej histórii, neváhajte navštíviť toto miesto.


Počasie Spojené arabské emiráty Ras Al Khaimah National Museum


Spojené arabské emiráty sú známe svojou bohatou históriou, kultúrou a jedinečným počasím. V jednom zo svojich emirátov, v Ras Al Khaimahu, sa nachádza Národné múzeum, ktoré ponúka zaujímavé informácie o histórii a klíme tejto oblasti.

Ras Al Khaimah je najsevernejším emirátom Spojených arabských emirátov a nachádza sa na pobreží Arabského zálivu. Táto oblasť je známa svojou bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa odráža aj v expozíciách Národného múzea.

Múzeum je situované v budove, ktorá kedysi slúžila ako pevnosť a palác miestneho vládcu. Dnes slúži ako domov pre rôzne artefakty a exponáty, ktoré vystihujú minulosť tohto emirátu a jeho klimatické podmienky.

Expozície v múzeu obsahujú rôzne artefakty, od starovekých zbraní a nástrojov po tradičné odevy a umelecké diela miestnych umelcov. Taktiež návštevníci môžu nájsť interaktívne multimediálne prezentácie, ktoré ukazujú vývoj klímy v tejto oblasti a jej vplyv na životy miestnych obyvateľov.

Ras Al Khaimah sa nachádza v púštnom podnebí, čo znamená, že má extrémne horúce a suché leto a miernu a suchú zimu. Letá sú tu veľmi horúce, s teplotami dosahujúcimi až 40 °C, a minimálne zrážky. Zimy sú miernu a slnečné, s teplotami v rozmedzí 15-25 °C. Toto počasie vytvára ideálne podmienky pre dovolenkárov a turistov, ktorí sem prichádzajú hľadať slnko a teplo.

V múzeu je tiež možné získať informácie o miestnom poľnohospodárstve a tradičných potravinách. Vzhľadom k suchému klíme je v Ras Al Khaimahu pomerne obmedzené pestovanie plodín a väčšina potravín sa dováža z iných krajín. Tradične sa tu pestuje datle, obilniny a niektoré druhy ovocia a zeleniny.

Okrem histórie a klímy sa návštevníci múzea dozvedia aj o miestnych obyvateľoch a ich tradičnom spôsobe života. Spolu s exponátmi sú v múzeu k dispozícii informácie a sprievodcovia, ktorí radi poskytnú dodatočné vysvetlenia a zodpovedajú otázky návštevníkov.

Národné múzeum v Ras Al Khaimahu je skvelým miestom, kde si návštevníci môžu nielen prezrieť zaujímavé exponáty, ale aj získať hlbšie porozumenie k histórii a klíme tejto časti Spojených arabských emirátov. Takže ak sa ocitnete v tejto časti sveta, nezabudnite si naplánovať návštevu tohto fascinujúceho múzea.


Letenka Spojené arabské emiráty Ras Al Khaimah National Museum


Spojené arabské emiráty lákajú turistov od každého kúta sveta na jednu z najmodernejších a najlukratívnejších častí sveta, pritom však ponúkajú aj zaujímavú históriu. Jedným z miest, ktoré by si určite mal navštíviť, keďže si chceš bližšie spoznať históriu tejto krajiny, je Ras Al Khaimah National Museum.

Ras Al Khaimah National Museum sa nachádza v historickom srdci mesta Ras Al Khaimah v Severných Emirátoch. Múzeum vám ponúkne príležitosť naučiť sa viac o kultúre, dejinách a tradičných spôsoboch života v tomto regióne. Budova bývalej pevnosti v al-Hisn bola zrekonštruovaná v 17. storočí a v roku 1987 bola premenovaná na Národné múzeum Ras Al Khaimah. Od roku 1987 sa tu zachovávajú a prezentujú vzácne predmety a artefakty zo Spotených arabských emirátov.

V múzeu nájdete päť miestností, ktoré vám ukážu históriu tohto regiónu. Expozícia sa začína v prvom poschodí múzea, kde sa nachádza miestnosť zameraná na históriu miesta a jeho osadníkov. Návštevníci si môžu prezrieť starobylé artefakty, fotografiu a dokumenty, ktoré sa týkajú kultúry a tradícií miestnych obyvateľov a ich života.

V druhej miestnosti si môžete prezrieť výrobu perziánskych kobercov a umenie farbenia látok. Táto miestnosť vám ukáže, ako sa miestni nekompromisne snažili udržať si svoju kultúru a tradičnú zručnosť navyše ponúka príležitosť vidieť koberce vyrobené lokálnym talentom.

V tretej miestnosti je expozícia orientovaná na rozvoj obchodu a dopravy v oblasti. Miesta a pamätné znaky z doby, keď bol región obchodnou cestou medzi Indie a Arábiou - kamienok, na ktorom sa míňal kameň, a zvyky starobylých bratstiev, sú výrazné svedectvá o histórii miesta.

Najvyššie poschodie múzea je zamerané na základné prvky kultúry miestnych obyvateľov. V tejto miestnosti nájdete originálne nábytok, ktorý bol používaný počas histórie a tradičných predstavení, ktoré ukazujú vývoj umeleckých atrakcií.

Múzeum ponúka tiež prehliadky a iné aktivitu, pri ktorých sa môžete dozvedieť viac o histórii tohto mesta a regiónu. Po prehliadke môžete navštíviť aj obchod s darčekmi, kde si môžete kúpiť suveníry, ako sú tradičné koberce, keramika a iné miestne výrobky.

Ak máte záujem o historické miesta a kultúru, Ras Al Khaimah National Museum by pre vás malo byť na vrchole vašej zoznamu miest, ktoré musíte na návšteve Emirátov navštíviť. Návštevu tohto múzea si istotne nebudete vedieť vynachváliť.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Ras Al Khaimah National Museum


Ras Al Khaimah, jedno z Sedmých arabských emirátov, je známe svojou bohatou kultúrou a históriou. Navštívenie Ras Al Khaimah National Museum je pre turistov jedinečnou príležitosťou spoznať históriu a tradície tohto fascinujúceho regiónu.

Ras Al Khaimah National Museum je situované v impozantnej rebane starého mesta, kde sa nachádza dlhá história miestneho obyvateľstva. Budova múzea sama osebe je architektonickým klenotom, zachovávajúcim klasický arabský štýl, s tradíciou aj modernými prvkami. Keď vstúpite do múzea, ocitnete sa v čase dávno minulom.

V múzeu nájdete bohatú zbierku artefaktov, dokumentov a artefaktov z rôznych období histórie Ras Al Khaimah a Sedmnásť Arabianských emirátov. Tieto exponáty sú prezentované cez interaktívne výstavy, ktoré vám umožnia preskúmať históriu a kultúru tohto regiónu. Múzeum je rozdelené do niekoľkých častí, zameraných na rôzne aspekty života v minulosti, vrátane tradičných remesiel, miestneho hospodárstva, vzdelávania a kultúry.

Jedným z najzaujímavejších vystavených predmetov je replika tradičného beduínskeho stanu, ktorý predstavuje spôsob života pre miestne obyvateľstvo v minulosti. Návštevníci sa dozvedia o tom, ako si beduínska kultúra zachovala svoju autenticitu a tradície počas stáročí. Okrem toho je v múzeu možné vidieť aj staroveké nádoby, predmety remeselníkov a dokonca aj staré zbrane, ktoré sú dôležitou súčasťou histórie regiónu.

Okrem historických exponátov je v múzeu tiež možné vidieť dielne, kde si návštevníci môžu vyskúšať tradičné remeslá, ako je tkanie, výroba keramiky a výroba šperkov. Tieto dielne umožňujú návštevníkom zažiť autentické miestne remeselnícke zručnosti a získať hlbšie povzbudivé skúsenosti.

Ras Al Khaimah National Museum je skutočným pokladom pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru Spojených arabských emirátov. Jeho vzrušujúce interaktívne výstavy ponúkajú vzácny pohľad na minulosť a zachovanie tradícií obyvateľov tohto úžasného regiónu. Preto je návšteva tohto múzea neodmysliteľnou súčasťou programu každého turistu, ktorý sa rozhodne navštíviť Ras Al Khaimah.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Ras Al Khaimah National Museum


1. Kedy bol Ras Al Khaimah National Museum postavený?
Ras Al Khaimah National Museum bol postavený v roku 1987.

2. Aké sú otváracie hodiny múzea?
Múzeum je otvorené od nedele do štvrtka od 8:00 do 18:00, a v piatok a sobotu od 15:00 do 19:00.

3. Koľko stojí vstupné do múzea?
Vstupné do Ras Al Khaimah National Museum je 10 AED pre dospelých a 5 AED pre deti.

4. Aké exponáty si môžem pozrieť v múzeu?
V múzeu nájdete rôzne exponáty zahŕňajúce staré fotografie, artefakty, umelecké diela a mnoho ďalších historických objektov.

5. Je možné sprevádzanie múzea s vodicím?
Áno, múzeum poskytuje sprievodcov pre návštevníkov, ktorí by mali záujem o rozšírenie svojej znalosti o histórii a kultúre Spojených arabských emirátov.

6. Môžem si zakúpiť suveníry v múzeu?
Áno, múzeum má aj obchod so suvenírmi, kde môžete zakúpiť tradičné výrobky, ako napríklad rukodielné remeslá, šperky a keramiku.

7. Je možné v múzeu fotografovať?
Áno, návštevníci môžu fotografovať vo vnútri múzea, avšak nie je povolené používanie blesku ani statívu.

8. Má múzeum parkovisko pre návštevníkov?
Áno, múzeum má parkovisko, kde môžete zaparkovať svoje vozidlo počas návštevy.

9. Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú v blízkosti múzea?
V blízkosti múzea sa nachádza napríklad Latifa-tururm - pevnosť, Al Jazirah Al Hamra - tradičná vesnica, a mnoho ďalších historických pamiatok.

10. Koľko času by som mal stráviť v múzeu?
Odporúča sa stráviť približne 1-2 hodiny v múzeu, aby ste mohli preskúmať všetky exponáty a získať dobrý prehľad o histórii a kultúre regiónu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky