Objavte lety za najlepšie ceny

Švajčiarsko Schaffhausen

Dovolenka Švajčiarsko Schaffhausen


Schaffhausen, mesto nachádzajúce sa v severovýchodnom Švajčiarsku, je skvostným miestom na strávenie dovolenky. Jeho krásne malebné prostredie, bohatá históriou a kultúrou a množstvo atrakcií robia z tohto miesta hotspot pre turistov.

Jednou z najznámejších atrakcií Schaffhausenu je slávny vodopád Rhine Falls, ktorý sa považuje za najväčší voľne padajúci vodopád v Európe. Dlhý 150 metrov a široký 23 metrov si vás šarmom a ohromujúcou silou okamžite získa. Turisti majú možnosť vychutnať si výhľad z rôznych vyhliadkových plošín, alebo sa môžu potešiť plavbou loďou, ktorá ich zavedie tak blízko, že môžu pocítiť prskanie vody na svojej tvári.

Pre tých, ktorí majú radi históriu a architektúru, niekoľko pamiatok v Schaffhausene určite zaujme. Schaffhausenské väzové veže a katedrála mesta, St. Johann's Abbey a All Saints' Church sú len niektoré z impozantných stavebných diel, ktoré stojí za to vidieť. Pre milovníkov umenia je tu tiež Museum zu Allerheiligen, ktoré ukrýva významnú zbierku európskeho umenia od stredoveku až po súčasnosť.

Schaffhausen ponúka aj množstvo príležitostí na outdoorové aktivity. Turisti si môžu prejsť po niektorej z mnohých turistických trás v blízkom okolí, cyklisti si môžu užívať kvalitné cyklochodníky a na rieke Rýn si môžete zahrať vodný šport, ako je kajakárenie alebo rafting.

Po celý deň objavovania mesta môžete zastaviť v niektorom z miestnych reštaurácií a ochutnať miestnu kuchyňu. Schaffhausen je známe svojimi syrovými špecialitami a lahodnými dezertmi ako je tarta s jablkami alebo švajčiarsky Rüeblitorte.

Ak hľadáte luxusnú dovolenku, Schaffhausen ponúka aj niekoľko luxusných hotelov a wellness centier, kde si môžete dopriať oddych a relaxáciu.

Celkovo povedané, Schaffhausen je skrytým pokladom v Švajčiarsku, ktorý ponúka okúzľujúcu kombináciu prírodného krásy, histórie a kultúry. Ak sa chystáte na dovolenku v Švajčiarsku, rozhodne dajte tomuto úžasnemu mestu šancu a nebudete sklamaní.


Ubytovanie Švajčiarsko Schaffhausen


Švajčiarsko je známe svojou krásnou prírodou, vysokou kvalitou života a množstvom turistických atrakcií. Jedným z najkrajších miest v Švajčiarsku je mesto Schaffhausen, ktoré sa nachádza na severe krajiny. Toto úžasné mesto ponúka návštevníkom množstvo ubytovacích možností, od lacných hostlov až po luxusné hotely.

Lacné ubytovanie v Schaffhausene

Pre turistov, ktorí sú na rozpočte, existuje množstvo lacných ubytovacích možností v Schaffhausene. Jednou z možností pre budgetových cestovateľov je pobyt v hosteli. Schaffhausen má niekoľko hostels, ktoré ponúkajú popri ubytovaní aj stravu a celý rad zážitkov. Jedným z najobľúbenejších hostelov v Schaffhausene je Youth Hostel Schaffhausen, ktorý ponúka ubytovanie od 45 eur na noc.

Ubytovanie v centre mesta

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, môžete si vybrať z množstva možností. Schaffhausen má celý rad hotelov, ktoré sa nachádzajú v centre mesta a ponúkajú krásne pohľady na okolie. Jeden z najlepších hotelov v Schaffhausene je Hotel Kronenhof, ktorý sa nachádza na námestí Fronwagplatz. Tento hotel ponúka luxusné ubytovanie a dokonca aj večere s živou hudbou. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od toho, kedy cestujete, ale väčšinou začínajú na približne 130 eurách za noc.

Luxusné ubytovanie

Ak hľadáte niečo skutočne zvláštne a máte radi luxus, potom má Schaffhausen aj niekoľko možností pre vás. Jednou z najlepších voľieb je Schloss Laufen am Rheinfall, hotel, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti najväčšieho vodopádu Európy - Rheinfall. Tento hotel ponúka luxusné ubytovanie s krásnymi výhľadmi na okolie. Ceny sa môžu pohybovať okolo 200 eur na noc, ale toto miesto rozhodne stojí za to.

Celkovo Schaffhausen ponúka množstvo ubytovacích možností rôzneho typu a cenových kategórií. Toto nádherné mesto určite stojí za návštevu a nájdenie vhodného ubytovania nie je vôbec problémom. Takže neváhajte a vyberte si to najlepšie ubytovanie pre vás a užite si krásy Švajčiarska.


Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko Schaffhausen


1. Aká je populácia Schaffhausenu?
- Podľa posledného sčítania obyvateľov v roku 2020, populácia Schaffhausenu je približne 36 000 obyvateľov.

2. Aká je hlavné mesto Schaffhausenu?
- Hlavné mesto Schaffhausenu je Schaffhausen.

3. Koľko kantónov je vo Švajčiarsku?
- Vo Švajčiarsku je celkovo 26 kantónov.

4. Aké sú typické zaujímavosti v Schaffhausene?
- V Schaffhausene sa nachádza známy historický starý most Munot, ktorý ponúka výhľad na mesto a rieku Rýn. Ďalšou zaujímavosťou je Schaffhausenský jaz, ktorý je jedným z najväčších vodopádov v Európe.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Schaffhausenu?
- Schaffhausen je obľúbeným miestom návštevníkov počas letných mesiacov (jún až august), keď je teplé počasie a môžete si vychutnať krásne scenérie okolo mesta.

6. Aká je miestna mena Schaffhausenu a kde ju je možné zmeniť?
- Miestnu menu Schaffhausenu je Švajčiarsky frank (CHF). Meny môžete zmeniť vo väčšine bankových inštitúcií a najbližšom menovom automate.

7. Existuje v Schaffhausene zastúpenie turistickej kancelárie?
- Áno, v Schaffhausene je prítomná miestna turistická kancelária, kde si môžete získať informácie o atrakciách, mapy a odporúčania ohľadom aktivít v meste.

8. Aké sú možnosti dopravy do Schaffhausenu?
- Schaffhausen je dostupný prostredníctvom verejnej dopravy, ako sú vlaky a autobusy. Existuje tiež možnosť cestovať autom alebo taxíkom.

9. Kde môžem nájsť ubytovanie v Schaffhausene?
- V Schaffhausene existuje niekoľko hotelov, penziónov a apartmánov, kde si môžete rezervovať ubytovanie. Môžete vyhľadávať na rôznych rezervačných stránkach alebo kontaktovať miestnu turistickú kanceláriu pre odporúčania.

10. Aké sú miestne jedlá a špeciality v Schaffhausene?
- Niektorými z miestnych jedál a špecialít v Schaffhausene sú Schaffhausenská fondue (fondue s vínovou omáčkou), rizoto s hubami a švajčiarska čokoláda. Môžete si tiež vyskúšať rôzne druhy syrov a čerstvé riečne ryby.


Letenka Švajčiarsko Schaffhausen


Ak sa vydáte na cestu po Švajčiarsku, nesmieme zabudnúť na nádherné mesto Schaffhausen, ktoré sa nachádza na severovýchode krajiny, pri hraniciach s Nemeckom. Toto príjemné mesto vám ponúka úchvatné zážitky, ktoré stoja za to.

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Schaffhausenu, je cez letisko v Curychu. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do Curychu, a z letiska sa môžete dostať do Schaffhausenu rôznymi spôsobmi. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je vlakom, ktorý vás dovedie priamo do mesta a jeho okolí.

Keď ste v Schaffhausene, určite by ste nemali prehliadnuť jeho najslávnejšie miesto. Vodopád Rýna je obzvlášť známy pre svoj impresívny vzhľad a každý rok privádza mnoho turistov z celého sveta. Ak si chcete vychutnať pohľad na toto nádherné miesto, môžete si vziať loď a plávať po Rýne. Okrem toho existuje aj množstvo turistických trás, ktoré vám poskytnú úchvatný pohľad na vodopád.

Keď už hovoríme o vodopáde Rýna, Schaffhausen tiež ponúka rôzne príležitosti k relaxácii a oddychu na vode. Môžete si vypožičať vodné bicykle alebo člny na vode a stráviť niekoľko hodín v príjemnom prostredí.

Schaffhausen je taktiež bohaté na kultúru, nachádza sa tam mnoho galérií a múzeí. Veľmi známy je muzeum Allerheiligen, ktoré sa nachádza v bývalom kláštore a ponúka návštevníkom množstvo umeleckých diel a iných zaujímavostí.

Ďalšou turistickou atrakciou v Schaffhausene je Hrad Laufen, ktorý bol postavený v 11. storočí. Dnes sa v ňom nachádza múzeum, ktoré vám poskytne pohľad na históriu regiónu.

Takže ak plánujete výlet do Švajčiarska, zahrňte do svojho plánu aj návštevu Schaffhausenu. Toto pôvabné mesto je jedným z najkrajších miest Švajčiarska, ktoré vám poskytne úchvatné zážitky a nezabudnuteľné spomienky.


Počasie Švajčiarsko Schaffhausen


Švajčiarsko, krajina známa svojou krásnou prírodou a malým počtom obyvateľov, má rôzne klimatické podmienky v závislosti od miesta. Schaffhausen, ktoré sa nachádza na severe krajiny pri hraniciach so susedným Nemeckom, má typicky kontinentálne podnebie s výraznými rozdielmi počasia medzi letom a zimou.

Letné mesiace v Schaffhausene, od júna až do septembra, sú obvykle teplé a slnečné. Priemerná teplota v týchto mesiacoch sa pohybuje medzi 20 - 25 °C. Dni s vyššou teplotou, okolo 30°C, sú však veľmi bežné a často prichádzajú s horúcim vzduchom z južných oblastí. Najlepšie časťou leta je obdobie augusta, keď teploty sú najstabilnejšie a najmenej daždivé. Počas letných mesiacov je Schaffhausen tiež bohaté na slnečné dni s asi 8 až 10 hodinami slnka denne. To dáva vynikajúce príležitosti na turistiku a vonkajšie aktivity.

Zimným mesiacom sa Schaffhausen premení na domov hustomu snehu a chladu. Teploty sa obvykle pohybujú okolo 5°C, ale môže byť aj omnoho chladnejšie. Teploty okolo -10°C nie sú nezvyčajné. Vysoké hory okolo oblasti zimným mesiacom znamenajú väčšie množstvo zrážok v podobe snehu, ktorého môže byť jeden alebo viacero metrov. Aj keď sa turistika v zime stáva menej intenzívnou, mnoho návštevníkov regionu sa príležitostne chystá na zimné športy a lyžovanie.

Jeseň a jar sú prechodnými obdobiami, keď sa teploty postupne menia. V jarných mesiacoch, od marca do mája, sa teploty zvyčajne pohybujú okolo 10 - 15 °C. Jeseň býva o niečo chladnejšia a daždivá. Aj keď sa nevyskytujú často prílišné extrémy, v týchto mesiacoch môže dôjsť ku kolísaniu teploty a k prudkým zmenám počasia v krátkom čase.

Celkovo je počasie v Schaffhausene relatívne prirodzené, s určitými extrémami. Hoci počasie môže byť veľmi rôznorodé, turisti by mali byť pripravení na všetky podmienky a užiť si nádherné scenérie, ktoré tieto extrémy umožňujú. V každom prípade môžeme povedať, že Schaffhausen bude mať pre návštevníkov čosi nové a prekvapujúce po celý rok.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky