Objavte lety za najlepšie ceny

Vietnam Ha Long Bay

Ubytovanie Vietnam Ha Long Bay


Ha Long Bay je jedným z najkrajších miest na svete a nevyhnutnou zastávkou pre návštevníkov Vietnamu. Nachádza sa v severovýchodnej časti krajiny a s viac ako 1 600 ostrovmi predstavuje skutočný klenot. Toto UNESCO dedičstvo sa môže pochváliť zaujímavým geologickým pozadím, ako aj nezabudnuteľným výhľadom, čím predčí očakávania každého, kto ho navštívi.

Ako si vybrať ubytovanie v Ha Long Bay?

Ako turista v Ha Long Bay máte na výber niekoľko možností, čo sa týka ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými resortami, tradičnými plavidlami, modernými hotelmi a cenovo dostupnými hostelmi, ktoré sú ideálne pre backpackerov alebo cestujúcich s obmedzeným rozpočtom.

Luxusné resorty

Ak hľadáte dokonalý únik z každodenného života, luxusné resorty, ako sú napríklad Paradise Resort alebo Vinpearl Resort, sú ideálnou voľbou pre vás. Tieto resoty sú vybavené množstvom vybavenie ako bazénmi, wellness centrami alebo reštauráciami, kde si môžete vychutnať skvelú vietnamskú kuchyňu. Vzhľadom na vzdialenosť od hlavného mesta Ha Long, tieto resorty sú tiež ideálne pre tých, ktorí hľadajú kľud a súkromie.

Tradičné plavidlá

Nie je nič iné ako užívať si krásy Ha Long Bay z tradičného plavidla. Toto ubytovanie Vám zaručuje nezabudnuteľný zážitok s jedinečným výhľadom. Môžete si vybrať z množstva tradičných lodí, ktoré ponúkajú rôzne typy priestorov, od menších až po veľké jachty. Navyše, mnoho z týchto plavidiel ponúka aj obmedzený počet miest, pretože cieľom je vždy ponúknuť jedinečný a osobitný výlet s kvalitnou službou.

Moderne hotely

Moderné hotely, ako sú napríklad Wyndham Legend Halong alebo Halong Plaza Hotel sú vhodné pre tých, ktorí očakávajú luxusné ubytovanie a tiež lepšiu dostupnosť k ďalším atrakciám v meste. Tieto hotely ponúkajú komfortné izby s moderným zariadením, ako aj množstvo služieb a zázemie na mieste.

Cenovo dostupné hostely

Pre tých s obmedzeným rozpočtom sú hostely ideálnou voľbou pre ubytovanie v Ha Long Bay. Hostely, ako sú napríklad Manh Tuan Hostel alebo Halong Bay Party Hostel, ponúkajú cenovo dostupné ​​možnosti, zvyčajne s jednoduchou ale pohodlnou izbou a zdielaným sociálnym zariadením. Okrem toho sú ideálnou možnosťou pre spoločnú koexistenciu s inými cestovateľmi a pre skúmanie všetkých zákutí Ha Long Bay.

V závislosti od vášho štýlu cestovania a rozpočtu môžete v Ha Long Bay nájsť rôzne druhy ubytovania. V každom prípade však bude mať každý, kto navštívi toto krásne miesto, nezabudnutelný zážitok a udrží si nádherné spomienky na tento kľúčový kúsok Vietnamu.


Najčastejšie otázky a odpovede Vietnam Ha Long Bay


- Čo je Ha Long Bay?
Ha Long Bay je zátoka nachádzajúca sa v severovýchodnom Vietnamu a je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií krajiny. Je to známe prírodné dedičstvo UNESCO a ponúka krásne scenérie so skalnatými ostrovmi, jaskynnými systémami a zelenými lagúnami.

- Aké je najlepšie obdobie na návštevu Ha Long Bay?
Najlepšie obdobie návštevy Ha Long Bay je od októbra do apríla, keď je miernejšie počasie a jasné nebo. V lete môže byť veľmi horúco a vlhko, zatiaľ čo v zime môže byť chladnejšie a oblačno.

- Ako sa dostanem do Ha Long Bay?
Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Ha Long Bay, je vzlietnutie z Hanoja. Existujú vlaky, autobusy a súkromné transfery, ktoré ponúkajú prepravu k zálivu. Tiež je možné cestovať lodou z iných miest v juhovýchodnom Ázii.

- Koľko dní by som mal stráviť v Ha Long Bay?
Odporúča sa stráviť minimálne 2-3 dni v Ha Long Bay, aby ste mohli vychutnať krásu zálivu a okolité miesta. Ideálny časový rámec je závislý od vašich preferencií a účelu cesty.

- Čo robiť v Ha Long Bay?
V Ha Long Bay sa dá robiť mnoho vecí. Medzi najpopulárnejšie aktivity patria výlety na lodi, plavba k ostrovom, objavovanie jaskýň a plávanie v zálive. Mnohé lode ponúkajú aj rôzne vodné športy ako napríklad kajaking a potápanie.

- Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie v Ha Long Bay?
Najlepšie miesta na fotografovanie v Ha Long Bay zahŕňajú Ti Top Island, Sung Sot Cave, Fighting Cock Rock a Bai Tu Long Bay. Tieto miesta ponúkajú úchvatné scenérie s krásnymi ostrovmi a jaskyniami.

- Môžem stráviť noc na lodi v Ha Long Bay?
Áno, je možné stráviť noc na lodi v Ha Long Bay. Existuje množstvo lodí, ktoré poskytujú ubytovanie a služby, vrátane výletov a plavieb zálivom. Toto je veľmi obľúbená skúsenosť medzi návštevníkmi.

- Aké sú možnosti ubytovania v Ha Long Bay?
V Ha Long Bay je niekoľko možností ubytovania vrátane luxusných hotelov, stredne veľkých rezortov a ubytovania na lodiach. Niektoré z nich ponúkajú nádherný výhľad na záliv a prístup k rôznym aktivitám.

- Môžem sa poprechádzať po ostrovoch v Ha Long Bay?
Áno, môžete sa poprechádzať po niektorých ostrovoch v Ha Long Bay. Niektoré ostrovy majú turistické chodníky a vyhliadky, kde si môžete vychutnať výhľad na celý záliv. Pamätajte, že nie všetky ostrovy sú dostupné pre verejnosť, preto sa poraďte s miestnymi o najlepších možnostiach.

- Je v Ha Long Bay bezpečné plávať?
Áno, je považované za relatívne bezpečné plávať v Ha Long Bay. Avšak je dôležité dodržiavať bezpečnostné nariadenia a radšej sa opýtať miestnych o najbezpečnejších miestach na plávanie. Tiež sa uistite, že máte na sebe správnu plaveckú výstroj a dôkladne používajte opaľovací krém.


Počasie Vietnam Ha Long Bay


Ha Long Bay v Vietnamu je známa svojou nádhernou krajinou a exotickým prostredím. Okrem toho, tam je aj zaujímavý fakt o počasí v tejto oblasti, ktorý stojí za to spoznať.

Ha Long Bay sa nachádza v severovýchodnom Vietnamu v provincii Quang Ninh. Táto oblasť má subtropické podnebie, s príjemnými a teplými teplotami počas väčšiny roka.

Celý rok, Ha Long Bay zažíva značnú vlhkosť, s priemernou vlhkosťou medzi 80% a 90%. Počas tohto obdobia je vzduch často dosť vlhký, a to v dôsledku prítomnosti mora a jeho blízkosti, čo je príčinou záplav a hustých hmly v niektorých fázach roka.

V zime, ktoré trvá od novembra do marca, je počasie relatívne studené a suché. Teploty sa pohybujú medzi 12 a 20 stupňami Celzia, pričom súčasne sa môže prejaviť aj občasný dážď. Napriek tomu, zima je jedným z najlepších období na návštevu, pretože je menej turistov a ale aj je to ideálne obdobie pre plavby na lodiach po zátoke.

V lete, ktoré trvá od júna do augusta, prichádza monzúnové obdobie. Počas tohto obdobia môže byť počasie teplejšie až horúce, s vysokými teplotami dosahujúcimi až 35 stupňov Celzia. Občasný dážď a búrky sú tiež časté. Avšak aj napriek týmto podmienkam, je leto stále obľúbeným časom pre turistov, ktorí sa chcú vydať na kajakovanie, potápať sa alebo relaxovať na pláži.

Jeseň (september a október) a jar (apríl a máj) sú prechodné obdobia medzi monzúnovým obdobím a zimou resp. letom. Počas týchto mesiacov je počasie miernejšie a stabilnejšie. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 30 stupňami Celzia a dážde sú menej časté.

Ha Long Bay je jedným z najpopulárnejších cestovateľských cieľov v Vietnamu, a pre dielo matky prírody, kde majú okrem iného byť lokalizované tisíce skalistých ostrovov a ostrohov, ktoré vyzerajú ako zas/trosky z iného sveta, so svojou vlastnou jedinečnou atmosférou.

Aby ste si mohli vychutnať pobyt v Ha Long Bay v maximálnom komforte a počasie vám vyhovuje, je vhodné vybrať si obdobie s ohľadom na vaše preferencie. Každá ročná doba prináša svoje výhody a nevýhody, takže je dobré zvážiť, čo vám najviac vyhovuje a naplánovať svoju návštevu v súlade s týmito informáciami. Ha Long Bay je skutočne magickým miestom a jeho počasie je jedným z faktorov, ktoré prispievajú k jeho celkovému kúzlu.


Letenka Vietnam Ha Long Bay


Vietnam je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií, ktorá si získava srdcia miliónov návštevníkov z celého sveta. A jedným z najkrajších miest v tejto krajine je Ha Long Bay. Toto fascinujúce miesto ponúka návštevníkom nádherné scenérie, ktoré rozhodne stojí za to vidieť. A preto by podniknutie letu do Vietnamu a cesta do Ha Long Bay mohla byť výbornou voľbou pri planovaní vašej dovolenky.

Ha Long Bay sa nachádza v severovýchodnej časti Vietnamu a pohľad na tento zlomok zeme je určite nezabudnuteľný. Toto miesto je známe svojimi mnohými ostrovmi, ktoré sa vypínajú z jasného modrého mora a ponúkajú nádherné scenérie. Ha Long Bay bola dokonca vyhlásená za svetové dedičstvo UNESCO a odvtedy je toto miesto jedným z najnavštevovanejších turistických atrakcií v krajine.

Ak hľadáte najlepšie lety do Vietnamu, je dôležité zvážiť mnoho faktorov, ako napríklad letiská, čas letu, a hlavne cenu. Pretože Vietnam ponúka množstvo letísk, výber správneho letiska môže mať veľký vplyv na váš čas strávený na ceste. Viete, že hlavné letisko v Hanoji sa nachádza približne 170 km od Ha Long Bay a letisko v Ho Chi Minh City sa nachádza približne 201 km od neho. Takže ak hľadáte najlepší spôsob, ako sa dostať do Ha Long Bay po prílete do Vietnamu, najlepšou možnosťou by mohlo byť prenajatie auta alebo taxíka.

Pokiaľ ide o letenky do Vietnamu, musíte počítať s cenami, ktoré sa môžu veľmi líšiť v závislosti od poskytovateľa, letového plánu a ďalších faktorov. Ak však chcete získať najlepšiu ponuku, je dôležité porovnať ceny a vybrať najlepšiu ponuku s najlepšími parametrami. Zvyčajne sa platí, že cestovanie do vietnamských destinácií v období mimo sezóny môže byť lacnejšie a môže to byť výhodné pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze.

V každom prípade, ak raz priletíte do Vietnamu, čakraď Ha Long Bay je miesto, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať. Ponúka množstvo zážitkov a aktivít od plávania a potápania po návštevu miestnych ostrovov a vodopádov. Precíťte krásy Ha Long Bay a objavujte zázraky, ktoré ponúka. Určite stojí za to.


Dovolenka Vietnam Ha Long Bay


Vietnam je fascinujúcou a nezabudnuteľnou krajinou, ktorá ponúka prekrásne prírodné scenérie a úchvatné históricke pamiatky. Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok, navštívte Ha Long Bay.

Ha Long Bay sa nachádza na severe Vietnamu a je jedným z najkrajších miest krajiny. Svoju nádhernú scenériu dlhé roky získavať a vytvárala ju príroda. Toto miesto vás prekvapí so strmými vápencovými útesmi, ktoré vytvárajú neskutočné scenérie po celom zálive.

Ha Long Bay ponúka množstvo zaujímavých aktivít pre turistov. Môžete stráviť deň plachtením a objavovaním malých ostrovov, ktoré sa vzájomne prepojili s mostami. Vodné športy sú tiež populárne a pre tých, ktorí chcú zistiť viac o kultúre Vietnamska, sú k dispozícii kulinárske kurzy a workshopy.

Aké je najlepšie obdobie na návštevu?

Väčšina turistov navštevuje Ha Long Bay v období medzi októbrom a májom, kedy sa počasie zdá byť najlepšie. No aj v období dažďov môžete zažiť zaujímavé zážitky, i keď mraky a dažde vám môžu prekážať pri fotografovaní.

Kde sa ubytovať?

Je mnoho možností, ako sa dostať do Ha Long Bay. Najjednoduchšou možnosťou pre turistov nezávislých na miestne doprave je unájom automobilu alebo taxi na transfer z Hanoju do Bai Chay. Kde sa nachádza veľa hotelov a ubytovania. Pri výbere ubytovania mysliet treba na to, že hotely pri prístave sú drahšie.

Čo navštíviť?

Jedným z najkrajších miest v Ha Long Bay je Cat Ba Island. Ostrov je vzdialený asi 30 minút lodnou dopravou od prístavu v Bai Chay a ponúka prekrásne pláže a krásnu prírodu.

Pre milovníkov histórie a kultúry sú k dispozícii rôzne pamiatky, ako napríklad starobylé pagody a chrámy.

Kam sa najlepšie ísť najesť?

Vietnamské jedlo je známe pre svoje chutné kombinácie korenín a čerstvých zložiek. V Ha Long Bay nájdete množstvo reštaurácií, kde si môžete ochutnať tradičné aj moderné jedlá. Ak máte radi morskej jedlá, určite skúste čerstvé ryby alebo krevéty priamo z miestnych trhov.

Váš pobyt v Ha Long Bay bude určite nezabudnuteľným zážitkom. Toto miesto ponúka krásnu prírodu, zaujímavé aktivity, históriu a kultúru. Naplánujte si svoju cestu do Vietnamu a objavte Ha Long Bay už teraz.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky