Objavte lety za najlepšie ceny

Zambia Národný park Lavushi Manda

Ubytovanie Zambia Národný park Lavushi Manda


Národný park Lavushi Manda je jedným z najkrajších a najzachovalejších prírodných zákuti Zambie. Nachádza sa v severovýchodnej časti krajiny a rozprestiera sa na ploche viac ako 1 500 kilometrov štvorcových. Tento národný park je domovom pre množstvo divokej zvieracej fauny a flóry a je populárnym cieľom pre milovníkov prírody a safari.

Ak sa rozhodnete navštíviť Národný park Lavushi Manda, nebudete sklamaní z jeho ubytovacích možností. Park ponúka rôzne druhy ubytovania, ktoré uspokoja potreby každého návštevníka.

Jednou z možností je táborová oblasť s možnosťou stanovania. Mnoho turistov si obľúbilo túto možnosť, keďže im umožňuje byť priamo v kontakte s prírodou a zažiť autentický zážitok z divočiny. Stanovanie v parku vám poskytne nezabudnuteľné zážitky - môžete počúvať zvuky nočnej divočiny, vidieť hviezdy na jasnom oblohe a dokonca aj počuť zvuky blízkych zvierat.

Pre tých, ktorí preferujú väčší komfort, je k dispozícii niekoľko kempingových chatiek a bungalovov. Tieto chatky sú vybavené základným nábytkom a vybavením. Väčšina z nich má tiež terasu, z ktorej si môžete vychutnať krásny výhľad na okolitú prírodu. Kabíny sú čisté a útulné a ideálne pre tých, ktorí preferujú niečo medzi stanovaním a luxusnejšími možnosťami ubytovania.

Pre tých, ktorí hľadajú väčší komfort a luxus, park ponúka aj niekoľko safari lodží a kempov súkromných rezervácií. Tieto ubytovania sú vybavené modernými zariadeniami, pohodlnými posteľami a sú často spojené s vlastnou kúpeľňou. Navyše, mnohé z nich majú reštaurácie, bary a bazény, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni sledovaniu zvierat.

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť ubytovania si vyberiete, pri návšteve Národného parku Lavushi Manda nebudete mať problém s nájdením ideálneho miesta na relaxáciu a spánok. Národný park ponúka skutočne jedinečný zážitok z africkej divočiny a určite vás očarí svojimi krásnymi scenériami a nezabudnuteľnými zážitkami.

Zambia a jej Národný park Lavushi Manda sú pravdepodobne jedným z najlepších miest na svete pre dovolenku pre milovníkov prírody. Takže, ak sa chystáte na safari do Afriky, neváhajte a vyberte si túto úžasnú destináciu. Príroda vám ponúka to najlepšie a ubytovanie v Národnom parku Lavushi Manda vám pomôže zažiť ten správny dávku dobrodružstva a relaxácie.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Lavushi Manda


1. Aké zvieratá môžem vidieť v Národnom parku Lavushi Manda?
Odpoveď: V parku žijú sloni, zebry, gepardy, paviáni, hyeny, impaly, bukely, medvede a mnoho ďalších druhov zvierat.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Národného parku Lavushi Manda?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu je od júna do októbra, keď je suché obdobie a zvieratá sú koncentrované v okolí vody.

3. Potrebujem si zabezpečiť sprievodcu na prechádzky po parku?
Odpoveď: Áno, odporúča sa zabezpečiť si sprievodcu pre bezpečnosť a lepšie skúsenosti s pozorovaním zvierat.

4. Môžem sa v parku ubytovať?
Odpoveď: Áno, v parku sú k dispozícii kempingy a bungalovy na prenájom.

5. Je povolené loviť v parku?
Odpoveď: Nie, lov v parku je prísne zakázaný.

6. Potrebujem si zabezpečiť očkovanie pred návštevou parku?
Odpoveď: Áno, je odporúčané očkovanie proti malárii a žltačke A a B.

7. Ako sa do parku dostanem?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je autom alebo taxíkom z mesta Kasama, ktoré je vzdialené zhruba 100 km od parku.


Letenka Zambia Národný park Lavushi Manda


Zambia je jedným z najobdivovanejších miest na svete, kde príroda je v centre pozornosti. A medzi najpopulárnejšie destinácie sa radí aj Národný park Lavushi Manda. Ak túžite objaviť prírodnú krásu, pokoj a divoké zvieratá, toto miesto je pre vás.

Lavushi Manda je jedným z najväčších národných parkov v Zambii a leží na severovýchode krajiny. Historicky, tento park získal svoje meno z chinyanja slova "Lavushi", čo v preklade znamená "bohatstvo", čo vystihuje bohatú faunu a flóru v tejto oblasti.

Jednou z najlepších vecí na tomto národném parku je, že je relatívne málo navštevovaný turistami, čo z neho robí skutočné divoké miesto, stvorené pre tých, ktorí si prajú vychutnať si jedinečné zážitky zafari bez rušivého turistického shonu. A pravdepodobnosť, že stretnete inú turistickú skupinu je veľmi nízka.

Jednou z možností, ako sa dostať do Lavushi Manda, je cestovanie letecky. S cieľom uspokojiť dopyt po tejto destinácii boli zavedené priame lety z hlavného mesta Zambie, Lusaky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety do tohto krásneho národného parku.

Cestou sa vydáte na vzdušnú cestu do scenérie, ktorá vám vyrazí dych. Počas letu budete mať možnosť vidieť roztiahnuté savany, bujnú zeleň a pohorie Mpanshya. Je to zážitok, ktorý vám umožní obdivovať nádherné zrkadlenie zemských farieb a oblohy.

Keď dorazíte do národného parku Lavushi Manda, čkajú na vás dobrodružstvá. Budete mať možnosť sledovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí, ako sú slony, žirafy, antilopy, hyeny a mnoho ďalších druhov. Čakajú na vás odvážne jazdy po savanách, ktoré vám umožnia zažiť skutočné dobrodružstvo.

Okrem safari nie je táto oblasť známa len svojim bohatým životom voľne žijúcich zvierat. Má aj úžasné traily, ktoré vás prevedú bujnou krajinou, kde môžete objavovať rôzne unikátne druhy vtákov, rastlín a iných druhov fauny.

Národný park Lavushi Manda je ideálne miesto na oddych a relaxáciu. Jeho mohutné stromy a jazierka vytvárajú dokonalú atmosféru pre zdravie a pohodu. Môžete si tu podnikať pikniky, len tak si oddychovať alebo rozžiariť oheň a v pokoji rozprávať s priateľmi a rodinou.

Tento park ponúka aj ubytovanie pre tých, ktorí si prajú zostať pod hviezdami. Kamenné chatky a stanované spoločnosti sa rozprestierajú v tejto oblasti a poskytujú jedinečný pohľad na okolitú prírodu. Spánok pod otvorenou oblohou je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vás spojí s prírodou.

Výlet do Národného parku Lavushi Manda je výnimočným zážitkom, ktorý vám poskytne príležitosť spoznať a obdivovať jedinečnú zámoční krajinu a divokú zmenu. Pri lete Zambii si určite naplánujte návštevu tohto miesta a zažijte jedinečnú dovolenku zafari, ktorá vám navždy ostane v pamäti.


Počasie Zambia Národný park Lavushi Manda


Zambian National Park Lavushi Manda je jedinečným miestom so svojou prírodou a úžasnou faunou a flórou. Park sa nachádza na severe Zambie a ponúka návštevníkom úžasné zážitky spojené s prírodou a divokou zverou.

Počasie v Zambii sa výrazne líši v závislosti od obdobia v roku. Park Lavushi Manda sa nachádza v tropickom podnebí a je pod priamym vplyvom zmien počasia v celej krajine. Preto je dôležité byť dobre pripravený na aktuálne podmienky počas návštevy parku.

V období dažďov, ktoré trvá od novembra do apríla, je park Lavushi Manda pokrytý záplavami a voda plní rieky a jazerá. Práve v tomto období prichádza príroda k životu a park je svojim najzelenším. Sú však aj obdobie dažďových búrok, ktoré môžu spojiť niekoľko dní a prístup do parku by mohol byť obmedzený.

Počas suchého obdobia, ktoré prevažuje od mája do októbra, sa park mení na púšť. Teploty sa môžu pohybovať od 18 °C až do 35 °C a je nevyhnutné mať pri sebe dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. V tomto období je prístup do parku oveľa ľahší a návštevníci majú vynikajúcu príležitosť pozorovať zver a spoznať miestnu flóru.

Zambijci majú vďaka svojmu bohatstvu prírody a divokých zvierat hlboko zakorenený rešpekt voči životnému prostrediu. Pokúsili sa minimalizovať ľudský vplyv na park Lavushi Manda a zachovať ho pre budúce generácie. Pri návšteve parku je dôležité rešpektovať pravidlá a nedotvárať sa do prirodzeného prostredia.

Celý park Lavushi Manda je obľúbenou turistickou atrakciou nielen pre nádhernú prírodu, ale aj pre vzácne druhy zvierat, ktoré sú tu doma. Medzi nimi patria sloni, leva púštneho, nosorožec či opice. Je to raj pre ornitológov s viac ako 400 druhmi vtákov, z ktorých mnohé sú endemické.

Ak sa chystáte na dovolenku v Zambii a plánujete navštíviť park Lavushi Manda, nezabudnite si overiť aktuálne podmienky počasia a pripraviť si všetko potrebné na základe toho. Nech už sa rozhodnete navštíviť park počas suchého obdobia alebo v čase dažďov, nepochybne si užijete nezabudnuteľný zážitok spojený s krásou a jedinečnosťou prírody v jeho najlepšej podobe.


Dovolenka Zambia Národný park Lavushi Manda


Zambia je africká krajina známa pre svoje národné parky s úchvatnou divokou prírodou. Jedným z najcennejších národných parkov je Národný park Lavushi Manda, ktorý sa nachádza na severe krajiny. Tento park ponúka cestovateľom nevšedné zážitky a netradičné dobrodružstvá.

Lavushi Manda je charakteristický pre svoje rozmanité biotopy, z ktorých najvýznamnejším je hlboký kaňon rieky Luangwa. Okrem toho sa v parku nachádza množstvo lesných oblastí, bažín a trávnatých plôch, ktoré sú domovom mnohých druhov zvierat. Najviac sa tu vyskytuje slon africký, ale aj lev, gepard, hyena skvrnitá a množstvo antilop.

Národný park Lavushi Manda ponúka neobyčajné príležitosti na pozorovanie životných foriem v pôvodnom stave a rovnako aj fotografovania a sledovania správania sa zvierat. Park je obklopený krásnou divokou prírodou, ktorá vás prenesie do sveta, kde čas stojí a uvedomíte si, ako málo je potrebné na to, aby sme sústredili pozornosť na prírodu.

Okrem sledovania zvierat sa tu môžete prechádzať pešo alebo jazdiť na koňoch a počas týchto prechádzok získate nové zážitky a pocity. Pri prechádzke po lesnom poraste sa môžete cítiť ako v hlbokom pralese s obrovskou plačou. Ak máte radi adrenalín, potom vrelo odporúčam skalnú túru po zblízka po rieke Luangwa.

Národný park Lavushi Manda vám tiež ponúka možnosti rozšírenia vašich cestovateľských skúseností ponúka nuž množstvo kempovacích miest, kde môžete stráviť noc pod prístreškom, ktorý vám ponúkne jedinečný pohľad na hviezdy.

V najväčšom meste Zambie, v Lusakeje, si môžete zakúpiť letenky, ktoré vás dostanú priamo do najbližšieho letiska Krystallis, odkiaľ je už len kúsok cesty do Národného parku Lavushi Manda.

V zmysle ochrany životného prostredia platí vo všetkých národných parkoch v Zambii základné pravidlo. Nikdy sa nesmiete priblížiť na menej než 30 metrov k divokým zvieratám. Pamätajte na to, že sú to tvorovia, ktorým patrí domov, preto si ich počínanie nezaslúži žiadnu násilnosť.

Návšteva Národného parku Lavushi Manda je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý by si nemal nechať ujsť žiadny milovník prírody. Tento park vám poskytne jedinečné skúsenosti, ktoré nezabudnete na celý život. Ak chcete zistiť viac o tomto nádhernom prekročťe Zambia, pozrite si informácie na webovej stránke parku alebo na ktoromkoľvek turistickom portále uvedenom na internete.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky